Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Νίκος

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Νίκος »

Με το θέμα μυωπίας τι ισχύει... έχω 3.5 και στα δύο μάτια και με προβληματίζει. Να φοράω τους φακούς ή τα γυαλιά μου;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Nassos »

Γυαλιά, με τους φακούς θα έχεις πρόβλημα με σκόνες-λάσπη.
Νίκος

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Νίκος »

Σε περιπτωση που με δεχτουν Δραμα υπαρχει περιπτωση μετα να παρω καποια μεταθεση προς το καλοκαιρι ωστε να παω Χαλκιδικη (εχει στρατοπεδο στης Φωκιες αν δεν κανω λαθος) Μπορω να δηλωσω κατι τετοιο; Ειναι εφικτο?
Πανος

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Πανος »

Καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να αλλάξω από πεζικό που δήλωσα όταν πέρασα περιοδεύων να πάω ειδικές δυνάμεις και συγκεκριμένα ΛΟΚ
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Πανος έγραψε:Καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να αλλάξω από πεζικό που δήλωσα όταν πέρασα περιοδεύων να πάω ειδικές δυνάμεις και συγκεκριμένα ΛΟΚ


Δεν χρειάζεται να αλλάξεις τίποτα. Μπορείς να υπηρετήσει κανονικότατα στις καταδρομές από οπουδήποτε. Θα ερωτηθείτε όταν με το καλό παρουσιαστείτε. Μην ανησυχείς.

Kostaskokk

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Kostaskokk »

Μπορώ αν δεν περάσω τα αθλήματα στα αλεξίπτωτα να πάω 35 μκ;
john1995
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Απρ 24, 2020 11:40 pm
Επικοινωνία:

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από john1995 »

Καλημέρα γεια σας. Είμαι νέο μέλος κ έχω κάποιες απορίες! Μόλις έκοψα αναβολή και δήλωσα ειδικές δυνάμεις. Θα ήθελα ν υπηρετήσω αν τα καταφέρω σε ορεινή μοίρα, όσο πιο κοντά γίνεται και για οικονομικούς λόγους (καταγωγή απο νησί) αλλά και για άδειες λόγο εξεταστικής. Γίνονται οι προβλεπόμενες ασκήσεις; Όλες οι μοίρες είναι σε ίδιο επίπεδο δυσκολίας; Σας ευχαριστώ πολύ για την χρόνο σας.
Γιαννης

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Γιαννης »

Καλησπέρα,

είμαι γεννημένος και μόνιμος κάτοικος τις Γερμανίας και πάω σε Γερμανικό σχολειό... Οπότε συγχωρέστε τα ορθογραφικά μου λάθη, μιας και έχω 10 χρόνια να γράψω Ελληνικά χωρίς την αυτόματη βοήθεια του κινητού...

Λοιπόν η ερώτηση έχει ως εξής:

Εγώ είχα αόριστη ανάβολη για σπουδές και βασικά δεν χρειάζεται να πάω καθόλου στον Στράτο... Αποφάσισα όμως, πως είναι μια εμπειρία που θέλω να κάνω
Δικαιούμαι 3μηνη θητεία και έχω διακόψει ήδη την ανάβολη για να πάω με την Δ` ΕΣΣΟ τον Ιούλιο...

1. Ερώτηση : Σκέφτομαι να κάνω και την ολόκληρη θητεία άλλα δεν ειμαι Σίγουρος γιατί έχω περάσει για Σχόλη τον Οκτώβριο... Αξίζουν οι 3 Μήνες Θητείας η δεν θα ζήσω τίποτα;
2. Ερώτηση : Όπως πόλοι άλλοι εδώ, θα ήθελα να πάω στις ειδικές Δυνάμεις, με παίρνουν ακόμα και αν έχω μειωμένη Θητεία;

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Υ. Σ. Πέρασα τελικά το κείμενο από ορθογραφικό ελέγχω γιαυτο Δεν έχει λάθη (ελπίζω)
Karateka

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Karateka »

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω τα εξης μιας και μπαινω σε λιγες ΕΣΣΟΠως επιλεγουν τον καθε υποψηφιο καταδρομεα για το αν θα παει μακ, λοκ, αλεξιπτωτα κλπ;

Ορεινη εκπαιδευση συνεπαγεται αυτοματως και χιονια;(δλδ αλλοι πανε για αλπινιστες, και αλλοι εκπαιδευονται σε πιο "ηπιες"καιρικες συνθηκες;)

Παρακαλω οπως απαντησει καποιος γνωστης επι του θεματος

Ευχαριστω για τον χρονο σας

fsafsa

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από fsafsa »

Karateka έγραψε:Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω τα εξης μιας και μπαινω σε λιγες ΕΣΣΟΠως επιλεγουν τον καθε υποψηφιο καταδρομεα για το αν θα παει μακ, λοκ, αλεξιπτωτα κλπ;

Ορεινη εκπαιδευση συνεπαγεται αυτοματως και χιονια;(δλδ αλλοι πανε για αλπινιστες, και αλλοι εκπαιδευονται σε πιο "ηπιες"καιρικες συνθηκες;)

Παρακαλω οπως απαντησει καποιος γνωστης επι του θεματος

Ευχαριστω για τον χρονο σας



Λολ, αλπινιστές φαντάροι δεν πάνε για εκπαίδευση, το πολύ πολύ τους πηγαίνουν για να κάνουν υπηρεσίες, σκοπιές κτλπ.

Η επιλογή για ΜΑΚ ή ΛΟΚ αν δεν έχεις βύσμα γίνεται συνήθως με κριτήριο το που μένει ο καθένας, οι Αθηναίοι κατά κύριο λόγο πάνε Νησιά άρα γίνονται αμφίβιοι, οι βόρειοι (Θεσσαλονίκη κτλπ) πάνε στις ορεινές μοίρες (Δράμα, Νάουσα-Ρεντίνα).

Για τα αλεξίπτωτα γίνεται διαφορετικά η επιλογή δίνεις άλλα αθλήματα, υπάρχει σχετικό θέμα στο φόρουμ μπορείς να το διαβάσεις αν όντως ενδιαφέρεσαι.

Karateka

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Karateka »

Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σας, με βοηθησατε αρκετα
george

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από george »

Πειράζει αν δεν ξέρει κάποιος κολύμπι Για Λ. Ο. Κ
fsafsa

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από fsafsa »

george έγραψε:Πειράζει αν δεν ξέρει κάποιος κολύμπι Για Λ. Ο. Κ


Γενικά το να μην ξέρεις κολύμπι ολόκληρος μαντράχαλος δεν σε τιμάει και ιδιαίτερα.

Γιωργος

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Γιωργος »

Γεια σας. Θελω να παω ΛΟΚ ή ΜΑΛ αλλα εχω κανει αφαιρεση θυροειδη και παιρνω χαπι καθε πρωι. Αν το πω στους γιατρους θα με κοψουνε; Επισης θα εχω προβλημα που δε ξερω κολυμπι;

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες