Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
νικος

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από νικος »

Σκοπέτα θα βαράς συνέχεια και όσο για το τρέξιμο που λές θα σου χρειαστεί για να τρέχεις σε φρουρά, υπηρεσίες, σημαία, επιθεωρήσεις, λάντζα, μπιφτέκια, περίπολα, και σε άλλα πολλά που θα δείς όταν πάς! Θα την παλέψεις μην αγχώνεσαι, θέληση και υπομονή θέλει.
Άβαταρ μέλους
makhs
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 31, 2012 11:08 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από makhs »

Εσυ προσεχε μην δαγκωσης τη γλωσσα σου και φαρμακωθεις... Εικόνα
φανης

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από φανης »

Καλησπερα ( Υπαρχουν σειρες μου 282; ) χαιρομαι που υπαρχουν ατομα που θελουνε να γινουνε πρασινοι, και εγω απ την μερια μου ως ενας πρασινος λεω το εξης προς τους νεους, παλικαρια αν εχετε αντοχη υπομονη σεβασμο και πιστη στο αιμα σας τοτε Τα λοκ ειναι για σας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από D.Y.K »

φανης έγραψε:Καλησπερα (Υπαρχουν σειρες μου 282;) χαιρομαι που υπαρχουν ατομα που θελουνε να γινουνε πρασινοι, και εγω απ την μερια μου ως ενας πρασινος λεω το εξης προς τους νεους, παλικαρια αν εχετε αντοχη υπομονη σεβασμο και πιστη στο αιμα σας τοτε Τα λοκ ειναι για σας


Αδερφέ δές και το Που υπηρετήσαμε Εικόνα

Άβαταρ μέλους
giorgosan
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 10, 2012 5:44 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από giorgosan »

Παιδιά επειδή δεν έβγαλα νόημα από τα προηγούμενα οι αμφίβιοι η οι ουκ είναι μόνιμοι;
Άβαταρ μέλους
bn23
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 11, 2012 8:48 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από bn23 »

στους αμφιβιους εχω δει και βατραχάνθρωπους. Είναι και φαντάροι που κάνουν την θητεία τους ή μόνο επαγγελματίες;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Greek_Army »

Φάνταρος βάτραχος με 9 μήνες θητεία... Εικόνα

Σοβαρευτείτε Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bn23
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 11, 2012 8:48 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από bn23 »

Υπερβολικό αλλά δεν έχεις τον εαυτό σου ικανό να μάθει να καταδύεται σε 8 μήνες;
typos

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από typos »

Τυπε, σε 8 μηνες δε θα προλαβεις να μαθεις αλλα και αλλα, να καταδυεσαι και να κανεις πορεια θα μαθεις;
Άβαταρ μέλους
bn23
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 11, 2012 8:48 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από bn23 »

Τωρα τα σοβαρα λιγο να με διαλευκανουν αμφιβιοι ή γνωστες γενικα.

μεχρι τωρα ελεγα για Πεζοναυτες αλλα ειδα λιγο καλυτερα τους αμφιβιους και ψηθηκα παρα πολυ.

η ερωτηση μου ακουγεται αστεια αλλα ειναι σοβαρη. Χρειαζεται να εισαι κανα θηριο στη θαλασσα; Πχ να κολυμπας μεγαλες αποστασεις κτλ;

σαφως γνωριζω κολυμπι αλλα στα πλαισια του φυσιολογικου. Δηλαδη σε μεγαλες αποστασεις ή πχ μετα απο γρηγορο κολυμπι κουραζομαι οπως καθε φυσιολογικος ανθρωπος. Μηπως οι αμφιβιοι θελουν το κατι παραπανω;

αυτο θελω να μου πειτε.

και επισης δεν γνωριζω κατα ποσο δυσκολοτερο ειναι κολυμπι με στρατιωτικα και μαλιστα με αρβυλες και οπλο.

για πειτε λιγο μην παω και αιφνιδιαστω

Άβαταρ μέλους
tweeeety
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2010 12:35 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από tweeeety »

Δεν χρειάζεσαι τίποτα παραπάνω. Μην σου πώ ότι παίζει να μην σε βάλουν ποτέ να κολυμπήσεις... Όσον αφορά να σε μάθουν να καταδύεσαι αυτο το ξεχνάς τελείως... Ετοιμάσου με το που πάρεις το μπερέ να κάνεις μόνο σκοπιές και αγκαρίες... Θα κάνεις πορεία, βολές, αντε και καμία ανακατάληψη και αυτό δεν είναι σίγουρο... Μην νομίζει κάποιος οτι πάει στα ΟΥΚ και θα βγεί το τρελό κομμάντο...
Χρήστος

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Χρήστος »

Αδέρφια όλα πολύ κατατοπιστικά.Τρεις ερωτήσεις που δεν βρήκαν απάντηση στις υπόλοιπες σελίδες:

1. Γενικά θεωρείται πολύ πιο δύσκολο από ΣΧΑΛ και ΛΟΚ; Είναι, δηλαδή, πιο πιθανό να σε διώξουν λόγω αξιολογήσεων στη βασική εκπαίδευση. Γενικά τι ακούγεται στην πιάτσα σε σχέση με τις υπόλοιπες ειδικές δυνάμεις, είναι το κάτι (ή πολύ) παραπάνω από τις υπόλοιπες Ε. Δ.

2. Μ. Α. Κ. Και Ζ' Μ. Α. Κ. Είναι το ίδιο πράγμα ή η Ζ' είναι ακόμα πιο επίλεκτη μονάδα;

3. Γνωρίζουμε κάτι για μισθό Μ. Α. Κ. Εν έτει 2013;

Υ. Γ.: Τη νέα τάξη μου μέσα, το "έτει" το βγάζει λάθος η ορθογραφία.

Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Avatar »

ΣΧΑΛ = σχολείο αλεξιπτωτιστών, δεν είναι μονάδα αλλά η βασική εκπαίδευση.
ΜΑΛ λέγεται η μονάδα των αλεξιπτωτιστών, ΛΟΚ λόχος ορεινών καταδρομών, ΜΑΚ μονάδα αμφίβιων καταδρομών
Οι φαντάροι των ειδικών δυνάμεων δεν κάνουν κάτι δύσκολο. Η ΜΑΚ όπως και ΛΟΚ-ΜΑΛ-πεζοναύτες είναι πάνω κάτω τα ίδια δεν έχουν καμία ιδιαίτερη δυσκολία
Η ΜΑΚ έχει διάφορες μονάδες όπως και τα προηγούμενα που ανέφερα, μία από αυτές είναι η Α'ΜΑΚ, Ι'ΜΑΚ κλπ
Η πιο μάχημη είναι η Ζ'ΜΑΚ από όσο γνωρίζω, οι λεγόμενοι και 300 του αιγαίου. Στη Ζ'ΜΑΚ πάνε φαντάροι (έτσι είχα διαβάσει) αλλά δεν κάνουν ΤΙΠΟΤΑ μπροστά στα στελέχη
Όσο για το μισθό... Όταν είσαι φαντάρος ή όταν είσαι στέλεχος ;(όλα αυτά υπάρχουν στο φορουμ αν ψάξεις στα σωστά σημεία)

Τα στελέχη είναι άλλο κεφάλαιο (κυρίως της ΜΑΛ και ΜΑΚ)
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Vessty »

Χρήστος έγραψε:Αδέρφια όλα πολύ κατατοπιστικά.Τρεις ερωτήσεις που δεν βρήκαν απάντηση στις υπόλοιπες σελίδες:

1. Γενικά θεωρείται πολύ πιο δύσκολο από ΣΧΑΛ και ΛΟΚ; Είναι, δηλαδή, πιο πιθανό να σε διώξουν λόγω αξιολογήσεων στη βασική εκπαίδευση. Γενικά τι ακούγεται στην πιάτσα σε σχέση με τις υπόλοιπες ειδικές δυνάμεις, είναι το κάτι (ή πολύ) παραπάνω από τις υπόλοιπες Ε. Δ.

2. Μ. Α. Κ. Και Ζ' Μ. Α. Κ. Είναι το ίδιο πράγμα ή η Ζ' είναι ακόμα πιο επίλεκτη μονάδα;

3. Γνωρίζουμε κάτι για μισθό Μ. Α. Κ. Εν έτει 2013;

Υ. Γ.: Τη νέα τάξη μου μέσα, το "έτει" το βγάζει λάθος η ορθογραφία.


Η Ζ ΜΑΚ ειναι η πιο μαχημη μοναδα των Ε. Δ... Δεν υποτιμαω σε καμια περιπτωση τη ΔΥΚ και τα ΕΤΑ...
Η ΜΑΛ λογω ΣΧΑΛ και ΣΒΕΑ εχουν πιο δυσκολη εκπαιδευση απο ΛΟΚ και ΜΑΚ... Λεφτα οι εφεδροι δεν παιρνουν
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες