Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
kwstaas

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από kwstaas »

Καλησπέρα θέλω να μπω αλεξιπτωτιστές και θα ήθελα να ρωτήσω αν δεν βγάζω ας πούμε τις ελξεις η οποιοδήποτε άλλο κριτήριο η τις βγάζω οριακά θα με κόψουν κατευθείαν η θα είναι λίγο ελαστικοί και θα υπάρχει περίπτωση να με περάσουν;
George

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από George »

Μπαίνω τον Ιανουάριο και έβαλα για ειδικές δυνάμεις όταν έκανα τα χαρτιά σκέφτομαι για καταδρομείς. Ποια είναι τα αθλήματα για να μπεις και τι μπορεί να περάσεις μέχρι να πάρεις τον πράσινο μπερέ και να ηρεμήσεις λίγο.(Είμαι 1.83 105 κιλά αθλητικό σώμα)
Voliotis93
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2020 5:38 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Voliotis93 »

Φίλε εγώ παρουσιαστηκα 13 Νοεμβρίου πριν λίγες μέρες. Τα αθλήματα που δώσαμε εδώ είναι 1000 μέτρα σε κάτω από 5 λεπτά. Κάμσεις 20 (κάνεις και παραπάνω αν θες) και 4 έλξεις (κάνεις παραπάνω αν θες) τώρα τα ΠΕΝ τα περνάμε στις μονάδες που θα μας στείλουν μόλις ορκιστούμε. Το τι κάνεις εκεί δεν το γνωρίζω. Αυτά. Α. Το βάρος σου για το ύψος σου είναι πάρα πολύ εγώ είμαι 1.83 με 95 κιλά και με είπαν ίσα που περνάς για τα κιλά είναι πολλά σε αναλογία με το ύψος. Πρέπει να χάσεις κιλά αδερφέ
George

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από George »

Ααα εντάξει δεν είναι τόσο extreme. Ευχαριστώ για την απάντηση αδερφέ. Τα όρια είναι αυστηρά πχ στο δευτερόλεπτο; Είχα βάλει 4 κιλάκια λόγω καραντίνας, ξεκινάω τρέξιμο αύριο πιστεύω προλαβαίνω να είμαι σε μια καλή κατάσταση. Πέρα από αθλήματα και αγγαρείες έχεις κάνει σημαντικό;
george

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από george »

Τα αθληματα για ΛΟΚ ποια ειναι εγω εψαξα και λεει ειναι καμσεις κοιλιακους και 1000 μετρααπλος ρωταω και σας να συγουρευτω

Γιάννης

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιάννης »

Καλησπέρα παιδιά είμαι 184-185 και 108 κιλά μυϊκά γυμνασμένος. Τα αθλήματα τα έχω χαλαρά. Πιστεύετε να έχω κανένα θέμα για ειδικές δυνάμεις όχι για αλεξίπτωτα;
politis12
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 13, 2020 1:09 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από politis12 »

Καλησπερα σας, για τις ειδικες δυναμεις αρχικα ολοι πανε στο μεγαλο πευκο για να παρουν τον μπλε μπερε οπου τα αθληματα ειναι 20 καμψεις,4 ελξεις,30 κοιλιακους μεχρι τα γονατα και 1000μετρα σε 5 λεπτα; και μετα αν παω για ΛΟΚ ή αμφιβιος θα παω στην αναλογη μοναδα οπου θα περασω τα αθληματα για τον πρασινο μπερε; και αν δεν περασω τα αθληματα για τον πρασινο μπερε θα παω απλα στο πεζικο;

Γιάννης

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιάννης »

Καλησπέρα παιδιά είμαι 184-185 και 108 κιλά μυϊκά γυμνασμένος. Τα αθλήματα τα έχω χαλαρά. Πιστεύετε να έχω κανένα θέμα για ειδικές δυνάμεις όχι για αλεξίπτωτα; Τι παίζει με τα Ι τα κριτήρια;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11197
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Το μόνο σίγουρο είναι ότι με το τρέξιμο που θα ρίξεις θα χάσεις αρκετά παραπανίσια κιλά. Αντοχή να έχεις.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Loxias2κ21
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 19, 2020 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Loxias2κ21 »

Καλησπερα παιδια, μπορειτε να μου πειτε ποια σωματα δεν χρειαζονται κολυμπι στα αθληματα διοτι δεν ξερω καθολου; Σας ευχαριστω.
Αλέξανδρος

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Καλά τα λές απλά το τρέξιμο μου φαίνεται είναι 1 μίλι να το βγάλεις μέχρι 7' και κάτι δεύτερα.

Άμα τα περάσεις αυτά την πρώτη εβδομάδα που θα παρουσιαστείς ΚΕΕΔ, συνεχίζεις κανονικά μέχρι τον μπλέ μπερέ και τη μονάδα Ε. Δ. Όπου θα σε κατατάξουν. Όταν ξεκινήσουν τα ΤΠΕΝ, στη μονάδα, θα δώσετε τουλάχιστον άλλη μια φορά τα ίδια αθλήματα. Δε νομίζω να κοπείς και να μην πάρεις πράσινο μπερέ αν δεν τα ξαναπιάσεις, απλά τα αθλήματα μετράνε για να δούν ποιοί θα πάρουν "μαχητόσημο" (οι 3 πρώτοι του ΤΠΕΝ της κάθε μονάδας).

Αλέξανδρος

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Ελαστικοί δε θα είναι. Βγάλε όσο παραπάνω μπορείς... Δώσε έμφαση και στην προετοιμασία στο τρέξιμο θα έλεγα, να πιάσεις καλό χρόνο.

Απ'όσο είχα διαβάσει δεν κολυμπάς ούτε στους Αμφίβιους, ούτε στους ΠΖΝ. Δες τα θέματα που αφορούν τους αμφίβιους, γιατί κάπου εκεί το είχα διαβάσει.
Απλά άμα σου δώσουν ειδικότητα ΧΕΛ (χειριστής ελαστικής λέμβου), θα εξεταστείς την πρώτη μέρα σε κολύμβηση με την παραλλαγή και άρβυλα.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Δευ Δεκ 21, 2020 6:43 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Γιώργος

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιώργος »

Παιδιά σκέφτομαι να περάσω στην μονάδα λοκ ή ανορθόδοξου πολέμου αλλά δεν γνωρίζω τις ασκήσεις που πρέπει να περάσω για να μπω στις μονάδες αυτές. Γνωρίζει κάποιος ακριβώς τις ασκήσεις και τους χρόνους που πρέπει να κάνω για μπω σε αυτές τις μονάδες
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες