Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Νιόνιος
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2021 6:35 pm
Τοποθεσία: Πάτρα
Ενδιαφέροντα: Gaming
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Νιόνιος »

Γιωργος_Black έγραψε:Καλησπερα, ειμαι 17 μπαινω 18 και εχω δηλωσει στην στρατολογια ειδικες δυναμεις, σωμα πεζοναυτων. Ειμαι 175 και 80κιλα Εχω κοιταξει τα ορια που χρειαζεται. Μπορω να κανω τις καμψεις και τους κοιλιακους οπως και το τρεξημο. Ομως εχω θεμα με τις ελξεις. Μπορω να κανω max 2.Θα χω καποιο προβλημα; Δηλαδη αν περασω ολα τα ορια εκτος τις ελξεις θα με κοψουν και θα φυγω για Πεζικο ή οχι; Οποιος γνωριζει θα ηθελα να μου απαντησει. Ευχαριστω πολυ !


Εγώ φίλε δεν μπορούσα ούτε μια και το έριξα στην γυμναστική και μέσα σε 1 μήνα έφτασα στις 6 έλξεις, μετα μέσα σε 2 μήνες στις 10... Δεν είναι τίποτα, απλά δούλεψε το. Αγόρασε ένα μονόζυγο που μπαίνει στην πόρτα του σπιτιού και κάθε φορά που περνάς απο την πόρτα του δωματίου σου, κανε 1-2 έλξεις. Αυτό έκανα και εγώ. Σιγά σιγά θα δεις ότι μπορείς περισσότερες και περισσότερες! Οι έλξεις είναι πιο πολύ θέμα να τις συνηθίσει το σώμα σου, παρά να έχεις μυς.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Νιόνιος την Τετ Φεβ 23, 2022 10:33 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Πανουργιάς και Λαναράς για Υπουργός και Προθυπουργός!
Giwgros

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Giwgros »

Μπορεί να το έχετε ξανά αναφέρει αλλά μπορείτε να μου πείτε ποια είναι τα αθλήματα για ειδικές δυνάμεις;
Άβαταρ μέλους
Νιόνιος
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2021 6:35 pm
Τοποθεσία: Πάτρα
Ενδιαφέροντα: Gaming
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Νιόνιος »

30 κάμψεις,30 κοιλιακοί,5 έλξεις και τρέξιμο 1 χιλιόμετρο σε κάτω απο 5 λεπτά. Και να μην πιάσεις τα όρια θα σε πάρουν αν δείχνεις ότι έχεις ψυχή, εκτός αν δεν την παλεύεις με τίποτα...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Νιόνιος την Παρ Φεβ 25, 2022 4:36 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Πανουργιάς και Λαναράς για Υπουργός και Προθυπουργός!
SNError404
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 04, 2022 6:42 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από SNError404 »

Καλησπερα σε ολους ειμαι 18 ετων 1.83 80 κιλα και θα ηθελα τον Σεπτεμβρη να παω για ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ γνωριζει καποιος τι αθληματα πρεπει να περασεις για να μπεις; Ενδιαφερομαι κυριως για Κυπρο.
Κώστας

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Κώστας »

Καλησπέρα παιδιά. Σε 8 μέρες παρουσιάζομαι για την αρχή της θητείας μου στις ειδικές δυνάμεις και συγκεκριμένα ΛΟΚ... Ωστόσο παρουσιάζομαι σε στρατόπεδο που δεν είναι για ειδικές δυνάμεις πχ κέντρο μεγάλο Πευκο η δράμα ξέρω γω (συγκεκριμένα με έχουν κατατάξει στο πεζικο αερομεταφερομενος παρόλο που δήλωσα ειδικές δυνάμεις...2 ερωτήσεις... Η μια είναι μπορώ να δηλώσω όταν μπώ ότι θέλω ειδικές δυνάμεις έτσι; Και η δεύτερη που με έχει μπερδέψει είναι τελικά τι αθλήματα θέλει; ...1 χιλιόμετρο τρέξιμο 20 κάμψεις και 4 ελξεις στους αντιστιχους χρόνους;
Kostantinos2017
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2020 11:47 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kostantinos2017 »

Ερώτηση: Ποια είναι τα όρια για να σε πάρουν στις ειδικές δυνάμεις για τους στρατεύσιμοι;

fsafsa

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fsafsa »

Kostantinos2017 έγραψε:Ερώτηση: Ποια είναι τα όρια για να σε πάρουν στις ειδικές δυνάμεις για τους στρατεύσιμοι;



Ερώτηση : Τα προηγούμενα μηνύματα δεν μπορείς να τα διαβάσεις; Θα σου πέσει η μυτούλα σου;

Kostantinos2017
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2020 11:47 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kostantinos2017 »

Τα έχω διαβάσει φίλε μου αλλά σήμερα ένα φίλος μου έδωσε τα αθλήματα για ειδικές και μου είπε ότι είναι ένα μίλι, δεν μου είπε χρόνο,50 κάμψεις και κοιλιακούς και 6 έλξεις και συγχρόνως διαβάζω αυτά που λένε στο φόρουμ και δεν ξέρω τι να πιστέψω. Επομένως καλά κάνω και ρωτάω φίλε
Kostantinos2017
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2020 11:47 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kostantinos2017 »

Νίκος έγραψε: Σάβ Ιαν 22, 2022 5:19 pm Καλησπέρα ήρθε το περιοδεύων στο κέντρο πεζικού και δηλώσα ΛΟΚ Ρεντίνα κεαπ και Κομοτηνή, πέρασα τα αθλήματα πιστεύεται πως αυτά τα στρατόπεδα είναι βυσματικα και δεν μπαίνουν εύκολα άτομα ;
Ποια είναι τα αθλήματα για ειδικές δυνάμεις διότι διαβάσω διάφορα κάποιοι λένε ότι είναι ένα χλμ σε 5 λεπτά αλλά παιδιά λένε 1 μίλι σε 7.30 τελικά ποια είναι τα όρια για ειδικές δυνάμεις;
FanisT
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Δεκ 20, 2022 1:48 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Ενδιαφέροντα: Boxing, Fitness
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από FanisT »

Καλησπέρα σε όλους. Σε λίγους μήνες μπαίνω στρατό για να εκπληρώσω την θητεία μου και πιο συγκεκριμένα στις ειδικές δυνάμεις στα ΛΟΚ. Πέραν από τα αθλήματα που είναι:2 μηλιά σε 16μιση λεπτά,35 κάμψεις,5 έλξεις και 35 κοιλιακούς, τι θα συμβουλεύατε να κάνει για προετοιμασία σωματική όσο και ψυχολογική ένας που θέλει να υπηρετήσει εκεί στην θητεία του;
Kostantinos2017
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2020 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kostantinos2017 »

FanisT έγραψε: Κυρ Δεκ 25, 2022 8:05 pm Καλησπέρα σε όλους. Σε λίγους μήνες μπαίνω στρατό για να εκπληρώσω την θητεία μου και πιο συγκεκριμένα στις ειδικές δυνάμεις στα ΛΟΚ. Πέραν από τα αθλήματα που είναι:2 μηλιά σε 16μιση λεπτά,35 κάμψεις,5 έλξεις και 35 κοιλιακούς, τι θα συμβουλεύατε να κάνει για προετοιμασία σωματική όσο και ψυχολογική ένας που θέλει να υπηρετήσει εκεί στην θητεία του;
Πότε πήγαν 2 μίλια για ειδικές δυνάμεις ως φαντάρος; Εγώ ξέρω 1 χλμ σε κάτω από 5 λεπτά είναι
Giannis2017

Re: Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Giannis2017 »

Καλησπέρα σας τώρα τον Ιανουάριο παρουσιάζομαι νέα Σάντα και θέλω να πάω ειδικές δυνάμεις είτε καταδρομείς είτε πεζοναύτες θα ήθελα να ρωτήσω για τα αθλήματα αν είναι ίδια σε όλες τις μονάδες δηλαδή 1 χλμ σε 5 λεπτά 30 κάμψεις και κοιλιακούς και 4 έλξεις αυτά τα όρια είναι σε όλες τις μονάδες που περνούν οι επιτροπές;
Θα ήθελα την απάντηση σας.
Σας ευχαριστώ
Giannis2017

Re: Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Giannis2017 »

Καλησπέρα σας τώρα τον Ιανουάριο παρουσιάζομαι νέα Σάντα και θέλω να πάω ειδικές δυνάμεις είτε καταδρομείς είτε πεζοναύτες θα ήθελα να ρωτήσω για τα αθλήματα αν είναι ίδια σε όλες τις μονάδες δηλαδή 1 χλμ σε 5 λεπτά 30 κάμψεις και κοιλιακούς και 4 έλξεις αυτά τα όρια είναι σε όλες τις μονάδες που περνούν οι επιτροπές; Και αν βγάλεις το σχολείο μετά είσαι επίσημα στην οικογένεια των ειδικών δυνάμεων; Η υπάρχουν και άλλα αθλήματα μετά;
Θα ήθελα την απάντηση σας. Δεν μου έχει απαντήσει κανείς μέχρι τώρα.
Σας ευχαριστώ
Kostantinos2017
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2020 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kostantinos2017 »

Giannis2017 έγραψε: Τετ Ιαν 04, 2023 1:26 pm Καλησπέρα σας τώρα τον Ιανουάριο παρουσιάζομαι νέα Σάντα και θέλω να πάω ειδικές δυνάμεις είτε καταδρομείς είτε πεζοναύτες θα ήθελα να ρωτήσω για τα αθλήματα αν είναι ίδια σε όλες τις μονάδες δηλαδή 1 χλμ σε 5 λεπτά 30 κάμψεις και κοιλιακούς και 4 έλξεις αυτά τα όρια είναι σε όλες τις μονάδες που περνούν οι επιτροπές; Και αν βγάλεις το σχολείο μετά είσαι επίσημα στην οικογένεια των ειδικών δυνάμεων; Η υπάρχουν και άλλα αθλήματα μετά;
Θα ήθελα την απάντηση σας. Δεν μου έχει απαντήσει κανείς μέχρι τώρα.
Σας ευχαριστώ
Καλησπέρα από όσο ξέρω αν δεν έχει αλλάξει κάτι μέχρι τώρα τα όρια είναι 1 χλμ σε 5 λεπτά 30 κάμψεις και κοιλιακούς και 4 έλξεις αυτά είναι για καταδρομείς- πεζοναύτες, για τα αλεξίπτωτα είναι αλλά όρια λίγο ποιο δύσκολα.
Καλή θητεία
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες