Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ManM
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 18, 2021 6:43 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ManM »

Τα αλεξίπτωτα έχουν διαφορετικές επιδόσεις. Αρχικά δίνεις αθλήματα ώστε να επιλέγεις στα Αλεξίπτωτα. Καλό είναι να δώσεις τον καλύτερο σου εαυτό γιατί λόγο ανταγωνισμού παίρνουν αυτούς που έχουν την καλύτερη επίδοση. Εγώ όταν έδινα από 400 συμμετέχοντες πήραν 80 άτομα. Μετά αφού επιλεγεις θα πας στην 1η ή 2α ΜΑΛ για να γίνεις καταδρομεας και αφού πάρεις μπερέ φεύγεις για Ασπρόπυργο να περάσεις το σχολείο (Σ. Β. Ε. Α.) . Πρώτη μέρα στο ΣΒΕΑ πρέπει να τρέξεις 1 μίλι κάτω από 7 λεπτά, να πάρεις σε δύο λεπτά 50 κάμψεις,50 κοιλιακούς και να κάνεις 6 έλξεις. Καλή επιτυχία ! Αξίζει !
TEO

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από TEO »

Καλησπέρα θέλω να μπω ειδικές δυνάμεις και να προσπαθήσω για αλεξίπτωτα αλλά είμαι πολύ οριακά στα αθλήματα. Κατα τη διάρκεια της βασικης εκπαίδευσης, του τπεν και του σβεα θα έχουμε την ευκαιρία και το χρόνο να κάνουμε γυμναστική για να προετοιμαστούμε πιο καλά;

Ευχαριστω!

fsafsa

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fsafsa »

TEO έγραψε:Καλησπέρα θέλω να μπω ειδικές δυνάμεις και να προσπαθήσω για αλεξίπτωτα αλλά είμαι πολύ οριακά στα αθλήματα. Κατα τη διάρκεια της βασικης εκπαίδευσης, του τπεν και του σβεα θα έχουμε την ευκαιρία και το χρόνο να κάνουμε γυμναστική για να προετοιμαστούμε πιο καλά;

Ευχαριστω!



Χαχαχαχαχαχα ειδικά στο ΣΒΕΑ ούτε για κατούρημα δεν θα προλαβαίνεις Εικόνα

TEO

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από TEO »

fsafsa έγραψε:α ειδικά στο ΣΒΕΑ ούτε για κατούρημα δεν θα προλαβαίνεις Εικόνα


οκκ συμφωνω αλλα θα κανουμε στην εκκπαιδευση καμψεις-ελξεις-κοιλιακους-τρεξιμο ωστε να βελτιωσουμε τις επιδοσεις μας για τα τελικα τεστ ή μονο αγγαρειες;

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Πέμ Σεπ 30, 2021 9:38 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Fsasa

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Fsasa »

Η γυμναστική γίνεται για εκπαίδευση το αν θα βελτιωθείς ή κοπεις είναι δικό σου πρόβλημα Εικόνα Οι αγγαρείες πάντα υπάρχουν και δεν έχουν σχέση με το μέρος της εκπαίδευσης.
Άβαταρ μέλους
Νιόνιος
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2021 6:35 pm
Τοποθεσία: Πάτρα
Ενδιαφέροντα: Gaming
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Νιόνιος »

Κάτσε ρε φίλε, εγώ νόμιζα ότι πρώτα παίρνεις το πράσινο μπερέ και μετά σε ρωτάνε σε ποιό κλάδος των ειδικών δυνάμεων θες να πας... Εκεί λες αλεξιπτωτιστές και μετά δίνεις τα αυξημένα αθλήματα. Μήπως τα μπέρδεψες λίγο; Να δώσεις αθλήματα για αλεξίπτωτα πρίν καν πάρεις το πράσινο μπερέ μου ακούγεται περίεργο... Εικόνα
Πανουργιάς και Λαναράς για Υπουργός και Προθυπουργός!
Αντωνης

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αντωνης »

Παιδία μπαίνω σε δυο βδομάδας κεεδ Οποιος μπαίνει ίδια εσσο άμα θέλει να γράψει να φτιάξουμε καμία ομάδα να τα πούμε

kos13k
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 10, 2021 3:30 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από kos13k »

Καλησπερα επειδη παρουσιαζομαι τον Νοεμβρη θα ηθελα να δηλωσω για ειδ δυναμεις οταν περασει η επιτροπη θελω να παω πεζοναυτες η λοκ χειμερινους καταδρομεις οταν δωσουμε τα αθληματα η επιλογη για το που θα παμε γινετε τυχαια η επιλεγεις εσυ σε ποιο σωμα απο τα τρια θα μπεις, εχω ακουσει οτι αλεξιπτωτηστες εχει αλλα αθληματα.
Άβαταρ μέλους
Νιόνιος
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2021 6:35 pm
Τοποθεσία: Πάτρα
Ενδιαφέροντα: Gaming
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Νιόνιος »

Στην ιστοσελίδα του στρατού λέει ότι πρέπει να τρέξεις 2 μίλια σε 15:54, το 1 μίλι σε κάτω απο 7 λεπτά είναι παλιό λογικά
Πανουργιάς και Λαναράς για Υπουργός και Προθυπουργός!
Αντωνης

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αντωνης »

Θελει κάποιος να φτιάξουμε μια ομαδική;Αν είναι σχολιάστε

Ιασων

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ιασων »

Θέλω να πάω Ειδικές Δυνάμεις. Είμαι 1,90 και 95 κιλά αλλά είμαι πολύ αθλητικός (πάω μπάσκετ απ το 2012 και δεν έχω σταματήσει ποτε εκτος της καραντινας και κάνω και γυμναστηριο) και γενικά δεν είμαι από αυτούς που κωλοβαρανε. Θα μπορέσω να υπηρετήσω ή δεν με δεχτουνε λόγο βάρους. Τα αθλήματα πχ 1χλμ το βγάζω σε 3,50 βγάζω και τις κάμψεις και τους κοιλιακούς αλλά έχω θέμα στις έλξεις. Το άγχος μου είναι το να μην με δεκτουνε. Έχω ελπίδες;
Γερόλυκος
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:08 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γερόλυκος »

Μια χαρά κουμάντο είσαι, φυσικά και θα σε δεχτούν, πέρα όμως των κιλών και των υπολοίπων πρέπει να το λέει και η καρδία σου, πολλές φορές η δύναμη ψυχής και Μυαλού Ξεπερνά εμπόδια που δεν μπορείς να φανταστείς.
XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από XristosMP »

Ιασων έγραψε:Θέλω να πάω Ειδικές Δυνάμεις. Είμαι 1,90 και 95 κιλά αλλά είμαι πολύ αθλητικός (πάω μπάσκετ απ το 2012 και δεν έχω σταματήσει ποτε εκτος της καραντινας και κάνω και γυμναστηριο) και γενικά δεν είμαι από αυτούς που κωλοβαρανε. Θα μπορέσω να υπηρετήσω ή δεν με δεχτουνε λόγο βάρους. Τα αθλήματα πχ 1χλμ το βγάζω σε 3,50 βγάζω και τις κάμψεις και τους κοιλιακούς αλλά έχω θέμα στις έλξεις. Το άγχος μου είναι το να μην με δεκτουνε. Έχω ελπίδες;


Μην αγχωνεσαι για τετοια ασημαντα πραγματακια αδερφε. Εννοειται οτι θα σε δεχτουν.

Ιασων

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ιασων »

Εννοείτε πως το λέει η καρδιά μου. Άλλωστε άμα δεν πίστευα ότι μπορώ να τα καταφέρω δεν θα δήλωνα και ειδικές δυνάμεις. Πιστεύω πως μπορώ να ανταπεξέλθω στις απαιτήσεις των δυνάμεων
Γιωργος_Black
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 03, 2022 5:33 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιωργος_Black »

Καλησπερα, ειμαι 17 μπαινω 18 και εχω δηλωσει στην στρατολογια ειδικες δυναμεις, σωμα πεζοναυτων. Ειμαι 175 και 80κιλα Εχω κοιταξει τα ορια που χρειαζεται. Μπορω να κανω τις καμψεις και τους κοιλιακους οπως και το τρεξιμο. Ομως εχω θεμα με τις ελξεις. Μπορω να κανω max 2.Θα χω καποιο προβλημα; Δηλαδη αν περασω ολα τα ορια εκτος τις ελξεις θα με κοψουν και θα φυγω για Πεζικο ή οχι; Οποιος γνωριζει θα ηθελα να μου απαντησει. Ευχαριστω πολυ !
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γιωργος_Black την Κυρ Φεβ 27, 2022 2:40 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες