ΛΟΚ: Μοίρες Καταδρομών (ΜΚ)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
michael-nrg
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2011 6:57 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Μοίρες Καταδρομών (ΜΚ)

Δημοσίευση από michael-nrg »

Ωραια τοτε... Ευχαριστω Greek Army
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Μοίρες Καταδρομών (ΜΚ)

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Ακυροοοοο! Φιλε εγω ειμαι 317 δ1 εσσο δηλωσα ναουσα, ρεντινα, δραμα και μου ηρθε ενδειξη για κυπρο
Άβαταρ μέλους
bodybuilder625
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2011 6:08 pm
Τοποθεσία: Λοκατζής
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Μοίρες Καταδρομών (ΜΚ)

Δημοσίευση από bodybuilder625 »

Εσεις που εχετε υπηρετησει ΛΟΚ ποια πιστευετε οτι ειναι η πιο μαχιμη μοιρα ; Ναουσα, Δραμα ή Ρεντίνα.
ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΡΗΝΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΟ
typos

ΛΟΚ: Μοίρες Καταδρομών (ΜΚ)

Δημοσίευση από typos »

Υποτιθεται η Ναουσα εχει τα πιο ζορικα κομαντο, τη πιο σκληρη και καλη εκπαιδευση και πως βγαινουν πρωτοι στις ασκησεις κτλπ.

SkOo
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 11, 2012 6:40 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Μοίρες Καταδρομών (ΜΚ)

Δημοσίευση από SkOo »

Να σας ροτισω κατι καλυτερη περιοχη μετα απο ΚΕΕΔ για ΛΟΚ πια ειναι; Ναουσα-Κυπρο-Ρεντινα η Κω;
Μπαμπης

ΛΟΚ: Μοίρες Καταδρομών (ΜΚ)

Δημοσίευση από Μπαμπης »

Πρεπει να εχεις βυσμα για να μπεις στα ΛΟΚ αλλιως ναι θα σε στειλουν ΜΑΚ
Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Μοίρες Καταδρομών (ΜΚ)

Δημοσίευση από Avatar »

Για ποιο λόγο να θέλει βύσμα ο ΛΟΚ ρε μπάμπη ; Πληρώνεται ; Είναι μέσα στη αθήνα ή στη θεσσαλλονίκη ;
Skoo τι εννοείς καλύτερη περιοχή ; ΛΟΚ υπάρχει δράμα-νάουσα-ρεντίνα. Υπάρχουν και τα ΛΟΚ της Κύπρου ξεχωριστή μονάδα
Στη Κω είναι ΜΑΚ όχι ΛΟΚ.
ΔΕΝ χρειάζεσαι βύσμα για ΛΟΚ-ΜΑΚ-Πεζοναύτες για κύπρο ίσως να χρειαστείς ανάλογα
Αν θες να πας σε τέτοια μονάδα και να λουφάξεις απλά βγάλτο από το μυαλό σου και μην πας (συμβουλή, εσύ διαλέγεις)
Πιο μάχημη μονάδα για τα ΛΟΚ θα έλεγα νάουσα και δράμα
Άβαταρ μέλους
tweeeety
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2010 12:35 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Μοίρες Καταδρομών (ΜΚ)

Δημοσίευση από tweeeety »

Απο προσωπική εμπειρία θα πω πως απλά εαν θέλεις να είσαι σίγουρος ότι θα πας 100% ειδικές δυνάμεις καλό είναι να βάλεις βύσμα... Εδικά εαν η εσσό που μπαίνεις είναι μεγάλη όπως του Νοεμβρίου που η ζήτηση για ειδικές δυνάμεις πλέον είναι πολύ μεγάλη.Avatar τα μόρια που παίρνουν οι καταδρομείς πλέον λόγω και οικονομικής κρίσης είναι ενα υπέρ για να βρεί κάποιος δουλειά οπότε ναι και κύπρο να δηλώσεις, όπως έκανα εγώ και πολύ καλές επιδόσεις να έχεις στα αθλήματα με πολύ πάνω απο τα όρια και πάλι παίζει να πάρεις μετάθεση στον Έβρο εκεί που περιμένεις να πας σε μονάδα Ειδικών Δυνάμεων... Αυτά τα λεω γιατί έτσι την πάτησα εγώ με την ΣΤ εσσό 2012 και πολλά άλλα άτομα όμως. Εκεί έχουμε φτάσει πλέον για να υπηρετήσεις στις ειδικές δυνάμεις πρέπει να έχεις βύσμα... Δεν λέω ότι όλοι είναι βύσματα απλά εαν θέλεις να είσαι σίγουρος καλό είναι να το βάλεις.
Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Μοίρες Καταδρομών (ΜΚ)

Δημοσίευση από Avatar »

Για σιγουριά ναι καλό είναι να βάλεις αλλά αν πας μόνο για μόρια σε ειδικές δυνάμεις είσαι άξιος της μοίρας σου. Η ΕΛΔΥΚ είναι άλλο πράμα και θα στο εξηγήσω πολύ απλά. Μία μονάδα είναι στην ΕΛΔΥΚ η 35ΜΚ στην Ελλάδα από ειδικές δυνάμεις έχουμε 9 (3λοκ,3μακ,2 πεζοναύτες,1 αλεξίπτωτα αν δεν κάνω λάθος) . Οι πιθανότητες για την 35ΜΚ είναι ελάχιστες αν έχουν βάλει βύσμα οι άλλοι (μην ξεχνάς το επίδομα που παίρνουν) ενώ στις δικές μας μόνο στα αλεξίπτωτα παίρνεις χρήματα.
Από ότι καταλαβαίνεις οι πιθανότητες να χάσεις την ΕΛΔΥΚ είναι πολύ μεγαλύτερες από το να μην πας στα ΛΟΚ της Δράμας γιατί αν δεν πας ΛΟΚ Δράμας θα πας Νάουσα θα πας ρεντίνα θα πας πεζοναύτης υπάρχουν πολλές επιλογές, γνωστός μου δεν τον πήραν στα αλεξίπτωτα και τον έριξαν κατευθείαν πεζοναύτες στο Βόλο
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Μοίρες Καταδρομών (ΜΚ)

Δημοσίευση από dn24 »

tweeeety έγραψε:Απο προσωπική εμπειρία θα πω πως απλά εαν θέλεις να είσαι σίγουρος ότι θα πας 100% ειδικές δυνάμεις καλό είναι να βάλεις βύσμα... Εδικά εαν η εσσό που μπαίνεις είναι μεγάλη όπως του Νοεμβρίου που η ζήτηση για ειδικές δυνάμεις πλέον είναι πολύ μεγάλη. Δεν λέω ότι όλοι είναι βύσματα απλά εαν θέλεις να είσαι σίγουρος καλό είναι να το βάλεις.


Τα σημεία της άποψης σου που έχω κρατήσει, είναι σαφή και συμφωνώ απόλυτα.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
tweeeety
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2010 12:35 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Μοίρες Καταδρομών (ΜΚ)

Δημοσίευση από tweeeety »

Avatar έγραψε:Για σιγουριά ναι καλό είναι να βάλεις αλλά αν πας μόνο για μόρια σε ειδικές δυνάμεις είσαι άξιος της μοίρας σου. Η ΕΛΔΥΚ είναι άλλο πράμα και θα στο εξηγήσω πολύ απλά. Μία μονάδα είναι στην ΕΛΔΥΚ η 35ΜΚ στην Ελλάδα από ειδικές δυνάμεις έχουμε 9 (3λοκ,3μακ,2 πεζοναύτες,1 αλεξίπτωτα αν δεν κάνω λάθος) . Οι πιθανότητες για την 35ΜΚ είναι ελάχιστες αν έχουν βάλει βύσμα οι άλλοι (μην ξεχνάς το επίδομα που παίρνουν) ενώ στις δικές μας μόνο στα αλεξίπτωτα παίρνεις χρήματα.
Από ότι καταλαβαίνεις οι πιθανότητες να χάσεις την ΕΛΔΥΚ είναι πολύ μεγαλύτερες από το να μην πας στα ΛΟΚ της Δράμας γιατί αν δεν πας ΛΟΚ Δράμας θα πας Νάουσα θα πας ρεντίνα θα πας πεζοναύτης υπάρχουν πολλές επιλογές, γνωστός μου δεν τον πήραν στα αλεξίπτωτα και τον έριξαν κατευθείαν πεζοναύτες στο Βόλο

Εγώ θα συμφωνήσω φίλε μου μαζί σου πως εαν πας ειδικές δυνάμεις μόνο για τα μόρια είσαι άξιος της μοίρας σου. Και όμως πλέον πάνε πολλοί για αυτό το λόγο και μόνο, ευτυχώς υπάρχουν και εξαιρέσεις ακόμα... Έτσι καταντήσαν μερικοί τον στρατό φίλε μου. Ασε γάμησε τα. Επίσης θα προσθέσω πως στην Ρεντίνα η στην Ε' ΜΚ πάνε μόνο όσοι έχουν καταγωγή απο Βόρεια Ελλάδα. Οι υπόλοιποι πάνε απλά αμφίβιοι ή 35 ΜΚ. Πεζονάυτες... Μόνο και μόνο το γεγονός οτι υπηρετείς Αυλώνα (δίπλα στο σπίτι σου αν είσαι Αθηναίος που συνεπάγεται λιγότερα έξοδα, διανυκτέρευση σπίτι σου κλπ.) ή Βόλο μπαίνουν πολλά βύσματα και εκεί. Θα προσθέσω πως εκτός απο την 2η ΜΑΛ που εδρεύει στον Ασπρόπυργο υπάρχει και η 1η στο Μάλεμε της Κρήτης. Όσον αφορά για την 35ΜΚ θα συμφωνήσω ότι τους πληρώνουν όμως σκέψου πως πλέον δικαιούνται μόνο 1 αεροπορικό εισιτήριο και όχι 3 όπως παλιά και πως έχουν λίγο περισσότερο "τρέξιμο" απο τις υπόλοιπες μονάδες καταδρομών. Δεν λέω ότι είναι οι καλύτεροι, αυτό εξαρτάται απο πολλούς παράγωντες που δεν μπορώ και ούτε πρέπει να αναλύσω στο συγκεκριμένο θέμα.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Μοίρες Καταδρομών (ΜΚ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Παιδιά ο τίτλος του θέματος αναφέρεται στις μονάδες των ΛΟΚ, μην γράφεται για άλλα πράγματα.
Νίκος

ΛΟΚ: Μοίρες Καταδρομών (ΜΚ)

Δημοσίευση από Νίκος »

Παιδια για να καταλαβω. Μπορουμε να δηλωσουμε σε ποιο στρατοπεδο ΛΟΚ θελουμε να παμε αλλα υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μας στειλουν αλλου?
Πειθαρχημενος

ΛΟΚ: Μοίρες Καταδρομών (ΜΚ)

Δημοσίευση από Πειθαρχημενος »

Παιδια μια ερωτηση! Τι πρεπει να κανω για να με κρατησουν στο Μεγαλο Πευκο?
Βασίλης

ΛΟΚ: Μοίρες Καταδρομών (ΜΚ)

Δημοσίευση από Βασίλης »

Παιδιά καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω κάτι που έχω προσέξει, γιατί συνήθως αποφεύγουν τις Μ. Α. Κ. Πέρα απτην περίπτωση των αλεξιπτωτων που έχουν χρήμα στις πτώσεις, σχεδόν κανένας δεν δηλώνει Μ. Α. Κ. Γιατί αυτό ;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες