Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Violent
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 01, 2009 7:09 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Violent »

Θελω να σας ρωτησω κατι γιατι εχω ακουσει πολλα. Οταν καποιος π. Χ παει στο πεζικο και περναει αθληματα μετα για Ε. Δ και τον περνουν, αμα μετα δεν μπορεσει στην εκπεδευση και θελει να αποχορισει απο τις Ε. Δ τον ριχνουν φιλακι η τπτ αλλο η απλα τον στελνουν ξανα στο πεζικο?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αν θέλεις να ξαναγυρίσεις στο πεζικό είναι δικό σου θέμα. Όσο για τις καμπάνες. Αν δεν είσαι σωστός εκεί που πρέπει. Θα φας αρκετές
salonikios

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από salonikios »

Σας χαιρετω ολους. Η ερωτηση μου ειναι η εξης: Αν ο στρατευσιμος αφου καταταγει στο μεγαλο πευκο συνειδητοποιησει οτι τελικα προτιμαει το πεζικο εν ολιγοις αν καποιος κοπει απο ειδικες δυναμεις, ποτε φευγει και κατατασσεται σε στρατοπεδο πεζικου; Αμεσως μετα την ορκομωσια ή περναει και τη βασικη εκπαιδευση και αν ναι ποσες μερες διαρκει; Ευχαριστω για τον χρονο σας.
ΟΑΑΕΕ02
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 741
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2010 2:21 am
Επικοινωνία:

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΟΑΑΕΕ02 »

salonikios έγραψε:Σας χαιρετω ολους. Η ερωτηση μου ειναι η εξης: Αν ο στρατευσιμος αφου καταταγει στο μεγαλο πευκο συνειδητοποιησει οτι τελικα προτιμαει το πεζικο εν ολιγοις αν καποιος κοπει απο ειδικες δυναμεις, ποτε φευγει και κατατασσεται σε στρατοπεδο πεζικου; Αμεσως μετα την ορκομωσια ή περναει και τη βασικη εκπαιδευση και αν ναι ποσες μερες διαρκει; Ευχαριστω για τον χρονο σας.
αμεσως μετα την ορκομωσια
LOK Soldier

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από LOK Soldier »

Να ρωτησω και κατι επιπλεον: Εγω ειμαι στις ειδικες δυναμεις 3 μηνες. Σκεφτομαι να παραιτηθω. Ξερει κανεις σε ποσο καιρο θα με στειλουν πεζικο ή σε αλλο σωμα;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

LOK Soldier έγραψε:Να ρωτησω και κατι επιπλεον: Εγω ειμαι στις ειδικες δυναμεις 3 μηνες. Σκεφτομαι να παραιτηθω. Ξερει κανεις σε ποσο καιρο θα με στειλουν πεζικο ή σε αλλο σωμα;


σε μια βδομάδα
LOK Soldier

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από LOK Soldier »

Σιγουρο 100%; Ρωταω επειδη 2 ατομα που κοπηκαν κατα την διαρκεια των Π. Ε. Ν. Δηλωσαν παραιτηση και τους κρατουσαν με το ζορι 2 μηνες.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Άλλο στα Π. Ε. Ν και δεν θα δηλώσεις παραίτηση απλά θα πας στον γιατρό και θα πεις δεν την παλεύω θέλω να πάω σε άλλο σώμα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Παρ Μάιος 21, 2010 12:20 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fideas emk »

Πραγματι παιρνει αρκετους μηνες. Εδω και μερικους που τραυματιστηκαν αργοτερα στη μοιρα κανανε 2-3 Μηνες να τους διιωξουν (αν και αυτο μαλλον λογω του οτι δε βγαινανε οι υπηρεσιες και οι τραυματιες κανανε ανελεητα θαλαμοφυλίκια). Το τρικ ειναι να κανεις τη σωστη κινηση τις πρωτες 15 μερες (καπου εκει) οπου μετα την ορκωμοσια θα σας πουνε στο κεντρο να δηλωσετε αν θελετε να μεινετε ειδ. Δυναμεις. Εκατο φορες μας το ειχαν πει αυτο στη Ρεντινα (''προσεχετε μετα απο τη δηλωση τερμα τα ψεματα'',''απο αυριο πονος'', ``σκεφτητε το καλα`` Κτλ) Και αλλες τετοιες ιστοριες... Εκει φυγαν και οι περισσοτεροι Εικόνα οταν δηλωνεις ΝΑΙ ή ΟΧΙ μετα την ορκωμοσια δηλωνεις σε ποια απο ολες τις μοιρες σε ΜΚ, ΜΑΚ, ΜΑΛ θελεις να υπηρετησεις (3 επιλογες απο συνολο καπου 9-10 μοιρων). Πεζοναυτες δε θυμαμαι να ειχε.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fideas emk την Παρ Μάιος 21, 2010 1:38 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
ΛΟΚ soldier
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2009 7:54 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΛΟΚ soldier »

Greek_Army έγραψε:Άλλο στα Π. Ε. Ν και δεν θα δηλώσεις παραίτηση απλά θα πας στον γιατρό και θα πεις δεν την παλεύω θέλω να πάω σε άλλο σώμα


Εννοείς οτί δηλώνεις παραίτηση και ζητάς να πας σε ψυχολόγο;

Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από OMEGA »

LOK Soldier έγραψε:Να ρωτησω και κατι επιπλεον: Εγω ειμαι στις ειδικες δυναμεις 3 μηνες. Σκεφτομαι να παραιτηθω. Ξερει κανεις σε ποσο καιρο θα με στειλουν πεζικο ή σε αλλο σωμα;
θες να μας πεις τους λογους παραιτησης σου... ;

Nikos_1988
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2010 8:02 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nikos_1988 »

Γεια σε ολους μαγκες... Θα ηθελα να μαθω εαν ειναι ευκολο μετα την ορκομοσια (αφου απο οτι εμαθα ειναι αναγκαστικο στο σωμα εφοσον καταγεις) στις ειδικες δυναμεις και εφοσον τελειωνει η αδεια που θα μας δωσουν. Γυρνωντας. Μας ρωτανε αμεσως ποιος θελει να παραμεινει και ποιος οχι (η δεν παει ετσι και μας ρωτανε ακομα ποιο μετα.) ; Και αν ναι ποσες μερες απο κει και περα πρεπει να κατσουμε ακομα αυτοι που δεν θελουμε να παραμεινουμε μεχρι να μας στειλουνε σε καποια μοναδα πεζικου ;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Πόσες φορές το έχουμε πει δεν θυμάμαι. Λοιπόν σας ρωτάνε όταν παρουσιαστείτε αν θέλετε να μείνετε στις ειδικές δυνάμεις η όχι και 2-3 μέρες μετά την ορκομωσία γυρνώντας από την άδεια φεύγετε
Nikos_1988
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2010 8:02 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από τις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nikos_1988 »

Απλα περα απο ολα τα αλλα που πιστευω τα καταλαβα αυτην την λεπτομερια δεν ειχα πολυκαταλαβει γιατι εχω ακουσει και καποια πραγματακια απεξω που μου λενε φιλοι γιαυτο και μπερδευτικα καπως... Οποτε αν ειναι ετσι κανενα προβλημα πλεον...thanks
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες