Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Στρ

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Στρ »

Έχουμε καμία ενημέρωση, εφόσον ψηφίστηκε το νομοσχέδιο θα πιάσει κι αυτούς που υπηρετούν ήδη;
Αβυπ359

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Αβυπ359 »

Είμαστε τριτεκνοι και ο πατέρας μου είναι 70 αλλά είμαι ο δεύτερος.. δικαιούμαι 8μηνο ή πρέπει να περιμένω το καινούργιο νομοσχέδιο να δω αν θα με πιάσει; εσείς ξέρετε άμα θα πιάσει εμάς που είμαστε ήδη σττατο;
nomikos

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από nomikos »

Βγήκε χθες το ΦΕΚ_67Α/3.5.2019. Μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ και θα σας πρότεινα κάντε μια αίτηση στο στρατολογικό γραφείο όπου υπάγεστε ή μια υπηρεσιακή αναφορά μέσω της μονάδας που υπηρετείτε για μειωμένη θητεία.Εϊναι πλέον νόμος του κράτους και έχει άμεση νομική ισχύ (αφού το νομοσχέδιο δεν ορίζει διαφορετική ημερομηνία ισχύος) οπότε δεν είναι δυνατόν να σας πούνε οτιδήποτε.

Γιάννης

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Γιάννης »

Τώρα που βγήκε το φεκ γνωρίζουμε αν θα ισχύσει και γι αυτούς που υπηρετούν ήδη;
Guest

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Guest »

Σήμερα πήγα στρατολογία και μου είπαν ότι περιμένουν διευκρινιστικές από το υπουργείο.
Guest

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Guest »

Σε ποια στρατολογία πήγες;
Εγώ πήρα σήμερα τηλέφωνο στη στρατολογία Αθήνας και μου είπαν ότι οι διατάξεις (μειωμένης θητείας) ισχύουν για όλους και αυτό άρχισε να ισχύει από τη Δευτέρα.
Guest

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Guest »

Πήγα στην στρατολογία της Θεσσαλονίκης.
billmorf

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από billmorf »

Μαγκες εμας μας ειπαν ισχυει, θα κανουμε οι τριτεκνοι 8 μηνο. Καντε χαρτια.
Nikos

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Nikos »

Οι πολυτεκνοι στην Αεροπορια, ποσο θα κανουν 6μηνο ή 9μηνο;
mixalis009
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Μάιος 13, 2019 5:18 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από mixalis009 »

Για μειωμενη θητεια τι πρεπει να κανουμε; Αφου μπουμε για εκπαιδευση με το που βγαινουμε παμε στο δημο και ζηταμε το χαρτι με το οποιο παμε και δινουμε στη στρατολογια?
lar1998

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από lar1998 »

Μειώνεται η θητεία και σε όσους τρίτεκνους υπηρετούν ήδη... Σε κάποιον γνωστό μου τους ειδοποίησαν μέσα στη μονάδα να καταθέσουν τα δικαιολογητικά για να γίνει η μείωση... Αυτός υπηρετεί ήδη τον όγδοο μήνα και σε 1 εβδομάδα απολυεται!
Christos

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Christos »

Καλησπέρα. Εχω αδερφό (τον έχουμε υιοθετήσει) οπου έχει βαριά νοητική. Συνολικά είμαστε 3 αδέρφιαΗ αδερφή μου του 97

Εγώ του 99 και ο μικρός μας που είναι του 2001.

Γνωρίζει κάποιος αν έχω μειωμένη θητεία και πόσο; Μπορεί να είμαι κακ λάθος, δεν γνωρίζω καθόλου. Ευχαριστώ προκαταβολικά 😊

Vasilis

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Vasilis »

Καλησπέρα μάγκες.. Μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος και μπορεί να βοηθήσει.. Είμαι τριτεκνος αλλά λόγω θανάτου του πατέρα μου θεωρουμαστε πολυτεκνοι και ημαστε κανονικά εγγεγραμμένοι στα πολυτέκνα.. Γνωρίζει κάποιος αν δικαιουμε να κανω και εγω 6μηνη θητεία λόγω τέτοιας κατάστασης. Η μένω στην τριτεκνια και κάνω 8μηνο;
Vasilis

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Vasilis »

Καλησπέρα μάγκες.. Μια ερώτηση και αν κάποιος γνωρίζει καλώς.. Ημαστε 3 αδέρφια τριτεκνος δηλαδή και δικαιούμαι στην ουσία την 8μηνη θητεία. Επειδή όμως έχει πεθανει ο πατέρας μου θεωρουμαστε πολυτεκνοι και ημαστε κανονικά εγγεγραμμένοι σε γραφείο πολυτέκνων.. Τώρα επί του θέματος γνωρίζει κάποιος αν δικαιουμε την 6μηνη θητεία λόγω τέτοιας πολυτεκνειας;
Devilangel
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Δευ Αύγ 17, 2020 3:02 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Devilangel »

Ξέρουμε τι ισχυει για την αύξηση της θητείας;
πιάνει τρίτεκνους και πολυυεκνους; Γιατί στην αεροπορία και το ναυτικό κάνουν 9μηνες δηλαδή 3 μήνες λιγότερο, το ίδιο θα ισχύσει και για το πεζικό αν και εφόσον γίνει 12μηνο; Ευχαριστώ πολύ

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης