Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

eimaste tria paidia stin oikogeneia mou kai egw eimai o megaliteros.telika isxyei oti eimaste politeknoi kai kanoume 9mini thiteia h oxi;
Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημέρα σας! Ειμαι ο πρωτος απο 3 παιδια. Θα κανω 9μηνο; Τι χαρτια καταθέτω κ ποτε;
το 9μηνο θα γινει 8μηνο απο το νεο ετος;
ευχαριστω!
Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

nai tha kaneis 9mino.O protos apo tria paidia aneksartita an exeis aderfi h aderfo(den xreiazetai na eiste oloi agoria)

pas stin stratologia sou,sou lene ti xartia xreiazesai kai ta katatheteis en kairo stin stratologia episis (esi h allos anti gia sena)

xreiazesai mia enorki bebaiosi me dyo martires gia napareis pistopoihtika apo to dimo pou einai grammenh h oikogeneia sou kai teleioses.kalo 9mino.enas 9minitis.

Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Έχω μια ερώτηση, αν έχεις 2 αδέρφια αλλά απο χωριμένους γονείς, τι παίζει. Δηλαδή αν ένα είναι απο την μητέρα αλλά με τον δεύτερο σύζηγο και το τρίτο απο τον πατέρα αλλά με την δεύτερη σύζυγο, τι γίνεται στην συγκεκριμένη περίπτωση;
Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Έχω δύο μεγαλύτερες αδερφές είμαι ο μοναδικός γιός στην οικογένεια και οι γονείς μου ζούνε κανονικά , κάνω 9 μήνες θητεία;

Ευχαριστώ

και μπράβο για την ιστοσελίδα σας!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από yandr »

Γιώργο, μάλλον δικαιούσαι 9-μηνη θητεία, αφού ο νόμος λέει για τον μόνο ή τον μεγαλύτερο αδελφό από 3 ζώντα αδέλφια.

Ως προς τον An, τέκνα θεωρούνται όσα γεννήθηκαν από γάμο και όσα αναγνωρίσθηκαν ή υιοθετήθηκαν. Αδέλφια θεωρούνται όσα προέρχονται από τους ίδιους γονείς ή από κοινό πατέρα ή μητέρα.
Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και εγω αυτό τον νόμο είδα για αυτό ήθελα να ρωτήσω να σιγουρευτώ!

Ευχαριστώ και πάλι!
Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα. Συγχαρητήρια για το site σας. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.
Τι μεγέθους μείωση θητείας δικαιούται ο μικρότερος και μόνος αδελφός μιας οικογένειας με ήδη δύο ενήλικες αδελφές και πατέρα αποβιώσαντα;
Ευχαριστώ!
Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα ειμαι ο δευτερος αδελφος απο τα τρια αδελφια που ειμαστε και η μητερα μου ειναι τυφλη, ο αδελφος μου υπηρετησε πληρη θητεια ειναι δυνατον με καποιο τροπο να κανω εγω το 9μηνο; αν ηερει κανεις ασ απαντησει παρακαλω γιατι ολο και καποιο παραθυρο θα υπαρχει στο σχετικο νομο
Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

καλησπερα παιδια!
δικαιουμαι 9μηνη θητεια, λογς του οτι ειμαι
το μοναδικο αγορι 3τεκνης οικογενειας.
για να υπηρετισω 9μηνες, πρεπει να κανς καποια αίτηση ή
γίνεται αυτόματα;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από yandr »

Ναι, θα υπηρετήσεις 9-μηνη θητεία.

Ρίξε μια ματιά στο άρθρο για περισσότερες πληροφορίες.
tsam05
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2007 2:03 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από tsam05 »

Kalimera,
ipireto sto pyrovoliko.eimai to 2o apo ta 3 agoria tis oikogenias mou.Apo 1 Ianouariou 2008 oi triteknes oikogenies tha theorountai pleon polyteknes kai tha pairnoun ta epidomata kai ta bonus twn polyteknon>oikogeneiwn.>Gnorizete an tha perasei afto kai sto strato kai tha exo kapoia meiosi stin thiteia mou; Eyxaristo ek ton proteron,
alexis
Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

stin periptosi pou einai 3 aderfia,kai o megalyteros exei bgei I5 tote to 9mino metabibazetai ston 2o;
peri84
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2008 7:59 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από peri84 »

Καλησπέρα.. Έχω δύο αδερφές απο διαφορετικούς γάμους.. Δηλαδή, μία απο τον δεύτερο γάμο της μητέρας μου και μία απο το δεύτερο γάμο του πατέρα μου.. Είναι και οι 2 ανήλικες.. Εγώ ζώ με την μητέρα μου και τον συζυγό της.. Γνωρίζει κανείς αν δικαιούμαι μειωμένη θητεία και επιπλέον τι έγγραφα χρειάζονται;
Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

καλησπέρα, θα ηθελα να ρωτήσω κατι αναφορικά με την μειωμένη θητεία. Θα υπηρετήσω 9μηνο λόγω τριτεκνίας αλλά δεν μου εχεί ζητηθεί κάποιο Έγγραφο. Πρέπει να κάνω καμία κίνηση εγώ; Θα Περιμένω να το αναφέρω οταν παρουσιαστώ;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες