ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11199
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)

Δημοσίευση από Nassos »

Ή στο Ρούφ ή στη Μονάδα που είσαι ενταγμένος, αν θυμάσαι ποιά είναι.
Παναγιωτης

ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)

Δημοσίευση από Παναγιωτης »

Καλησπέρα. Απολυθηκα ως εφ Ανθ/λγος από το στρατό το 2017. Από τότε έχω κάποια θέματα υγείας που με ταλαιπωρουν. Γίνεται με κάποιο τρόπο το πράσινο ΕΦΠ να γίνει λευκό ωστε να μην έχω θέμα/να απαλλαγώ σε περίπτωση μετεκπαίδευσης;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11199
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)

Δημοσίευση από Nassos »

Μπες στην εφαρμογή efedros.army.gr με τους κωδικούς TAXIS και επικοινώνησε με τη Μονάδα Επιστράτευσης ή το Γραφείο Επιστράτευσης του ΓΕΣ.

Aggelos

ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)

Δημοσίευση από Aggelos »

Καλησπέρα Νάσσο, μου ήρθε ΦΑΠ από την αστυνομία για άσκηση μετεκπαιδευσης εφεδρειας διάρκειας 6 ημερών. Εγώ απλός στρατιώτης ήμουν στον στρατό όταν υπηρέτησα. Θεωρείται η εργασία μου στον Ιδιωτικό Τομέα ως λόγος ανωτέρας βίας για απαλλαγή από την άσκηση; Δεν μπορώ να αφήσω την δουλειά μου για τόσες μέρες, χωρίς συνέπειες από τον εργοδότη μου. Αν καλέσω στην Επιστρατεύουσα Aρχή και τους ενημερώσω πως για τον λόγο αυτό δεν μπορώ να παρουσιαστώ, τότε αυτό αρκεί για να μην θεωρηθώ ανυπότακτος;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11199
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)

Δημοσίευση από Nassos »

Ο εργοδότης σου είναι υποχρεωμένος να σου δώσει άδεια.

Αν αρνηθεί, ενημερώθεις την Επιστρατεύουσα Αρχή ότι δεν θα μπορέσεις να παραβρεθείς στην άσκηση. Για να μη σε ψάχνει η Αστυνομία και να μην πληρώσεις και πρόστιμο από πάνω.

νικος

ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)

Δημοσίευση από νικος »

Μου αλλαξαν το εφπ απο πρασινο σε κυανο. Ξερεις κανεις τι σημαινει; Αεροπορια ημουν, στην αερονομια
ΒΑΣΙΛΗΣ

ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)

Δημοσίευση από ΒΑΣΙΛΗΣ »

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω πράσινο ειδικό φύλλο πορείας και έχω υπηρετήσει στις ειδικές δυνάμεις στη Κύπρο ως καταδρομέας χειριστής αντιαρματικου. Κάτω δεξιά υπάρχει ειδική στρατιωτική εντολή σε κίτρινο χρωμα η οποία δεν έχει κανένα στοιχείο ούτε ποτε την καταστρέφεις.1. Τι σημαινει ότι δεν υπάρχει κανενα στοιχειο

2. Τι είναι η ειδική στρατιωτική εντολή;

makists

ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)

Δημοσίευση από makists »

Καλησπέρα, με πήραν τηλέφωνο για επικαιροποίηση στοιχείων από μονάδα επιστράτευσης. Γενικά το κάνουν αυτό, να τηλεφωνούν για επικαιροποίηση στοιχείων; Έχει 12 χρόνια που απολύθηκα με λευκό εφπ
Billakos21
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2022 12:54 pm
Επικοινωνία:

ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)

Δημοσίευση από Billakos21 »

Καλησπέρα μου έφερε σήμερα η αστυνομία νέο Ειδικό Φύλλο Πορείας πράσινο αλλά το παρέλαβε και υπόγραψε η μητέρα μου αντί εμού. Το κώλυμα είναι ότι την απόδειξη παραλαβής του νέου ΕΦΠ που βρίσκεται στο δεξιό μέρος του εντύπου την έκοψε εκείνη την στιγμή ο αστυνομικός και την πήρε εκείνος και απλά είπε στην μητέρα μου ότι δεν ισχύει το παλιό φύλλο πορείας (είναι λευκό) Και της παρέδωσε το νέο φύλλο πορείας αυτούσιο και χωρίς κανένα μικρό φάκελο.

Τώρα εγώ με το παλιό φύλλο πορείας τι να το κάνω;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11199
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)

Δημοσίευση από Nassos »

Billakos21 έγραψε:Καλησπέρα μου έφερε σήμερα η αστυνομία νέο Ειδικό Φύλλο Πορείας πράσινο αλλά το παρέλαβε και υπόγραψε η μητέρα μου αντί εμού. Το κώλυμα είναι ότι την απόδειξη παραλαβής του νέου ΕΦΠ που βρίσκεται στο δεξιό μέρος του εντύπου την έκοψε εκείνη την στιγμή ο αστυνομικός και την πήρε εκείνος και απλά είπε στην μητέρα μου ότι δεν ισχύει το παλιό φύλλο πορείας (είναι λευκό) Και της παρέδωσε το νέο φύλλο πορείας αυτούσιο και χωρίς κανένα μικρό φάκελο.

Τώρα εγώ με το παλιό φύλλο πορείας τι να το κάνω;


Τηλεφώνησε στη Στρατολογική Υπηρεσία ή στο Φρουραρχείο να δεις αν πρέπει να επιστρέψεις το παλαιό ΕΦΠ.

Εντύπωση μου κάνει που άλλαξαν τη διαδικασία.

Αμφιβιος

ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)

Δημοσίευση από Αμφιβιος »

Ξερετε αν καποιος που εχει λευκο ΕΦΠ, μπορει να το αλλαξει σε πρασινο ΕΦΠ; Εστω και με βυσμα ξερετε αν γινεται;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11199
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)

Δημοσίευση από Nassos »

Τηλεφώνησε στη Μονάδα Επιστράτευσης που ανήκεις. Εκεί μπορείς να δηλώσεις ότι θες να συμμετέχεις και σε ασκήσεις εφεδρείας/μετεκπαίδευσης.
Άβαταρ μέλους
Νεκτάριος αρβανιτης
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 29, 2021 8:27 pm
Ενδιαφέροντα: Στρατιωτικη ζωή όπλα εκπαίδευση προσαρμογή στο περιβάλλον
Επάγγελμα: Ανεργος
Επικοινωνία:

ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)

Δημοσίευση από Νεκτάριος αρβανιτης »

Καλησπέρα μάγκες θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος υπάρχει πιθανότητα επιστρατευσης;Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες