Διακοπή θητείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Διακοπή θητείας

Δημοσίευση από Nassos »

Νομίζω όλα πρέπει να τα παραδώσεις πίσω. Συννενοήσου με τον Διοικητή Λόχου ή τον σιτιστή Τάγματος.
Αλέξης99
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Απρ 29, 2022 1:33 am
Επικοινωνία:

Διακοπή θητείας

Δημοσίευση από Αλέξης99 »

Γεια σας σκέφτομαι να μπω στρατο στην επομενη ΕΣΣΟ αλλα θελω να ξεκινήσω μεταπτυχιακό απο την νεα ακαδημιακη χρονια. Οποτε θα μπορω να κανω μονο 5 μηνες θητεία.

Υπαρχει τροπος να κανω διακοπή θητείας οταν ξεκινήσω τα μαθηματα; Και να κανω το υπολοιπο της θητείας σε μεταγενέστερο χρόνο; Υπαρχει κατι επίσημο που δεν βρισκω στο site;

Επισης συνηθως οι ΕΣΣΟ γινονται στις αρχες/μεση/τελος του μηνα;

Ευχαριστώ

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Διακοπή θητείας

Δημοσίευση από Nassos »

Μπορείς να διακόψεις τη θητεία σου, αλλά να ξέρεις ότι οι αναβολές που δίνονται είναι συνήθως 3μηνες.

Γιατί δεν συνεχίζεις το μεταπτυχιακό σου μέχρι τα 28 έτη που έχεις δικαίωμα και μετά να κάνεις τη θητεία;

Αλέξης99
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Απρ 29, 2022 1:33 am
Επικοινωνία:

Διακοπή θητείας

Δημοσίευση από Αλέξης99 »

Προς το παρων εχω παρει αναβολη για προπτυχιακο το οποιο εχω τελειωσει.Η λογικη μου ειναι οτι επειδη δεν εχω βρει κατι καλυτερο να κανω στο διαστημα μεχρι το σεπτεμβρη/οκτωβρη οτι θα μπορουσα να κανω καποιο κομματι του στρατου και στην συνεχεια να βγω και να παρω αναβολη για μεταπτυχιακο (θα χρειαστω ισως 2 χρονια να τελειωσω και μετα να παω αλλους τοσους μηνες)

Επισης βλεπω αμα κανω διακοπη αναβολης μεχρι αυριο θα μπορω να μπω τον Ιουλιο (και αν ειμαι τυχερος και ζητησω να με βαλουν νωριτερα ισως να μπω και Μαιο).

Ξερετε ποτε γινονται οι ΕΣΣΟ μεσα στο μηνα συνηθως; Πχ αρχες/μεση/τελος του μηνα;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Διακοπή θητείας

Δημοσίευση από Nassos »

Πρώτες 15 ημέρες υπολόγιζε, πλην εκτάκτων συνθηκών που μπορεί να υπάρξει παράταση λόγω ανωτέρας βίας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Απρ 29, 2022 8:29 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ankan

Re: Διακοπή θητείας

Δημοσίευση από ankan »

Αλέξης99 έγραψε: Παρ Απρ 29, 2022 3:37 pm Προς το παρων εχω παρει αναβολη για προπτυχιακο το οποιο εχω τελειωσει. Η λογικη μου ειναι οτι επειδη δεν εχω βρει κατι καλυτερο να κανω στο διαστημα μεχρι το σεπτεμβρη/οκτωβρη οτι θα μπορουσα να κανω καποιο κομματι του στρατου και στην συνεχεια να βγω και να παρω αναβολη για μεταπτυχιακο (θα χρειαστω ισως 2 χρονια να τελειωσω και μετα να παω αλλους τοσους μηνες) Επισης βλεπω αμα κανω διακοπη αναβολης μεχρι αυριο θα μπορω να μπω τον Ιουλιο (και αν ειμαι τυχερος και ζητησω να με βαλουν νωριτερα ισως να μπω και Μαιο). Ξερετε ποτε γινονται οι ΕΣΣΟ μεσα στο μηνα συνηθως; Πχ αρχες/μεση/τελος του μηνα;
Τελικά τι έκανες;


Τελευταία φορά σημειώθηκε ως νέο από το μέλος Anonymous την Δευ Ιουν 05, 2023 1:25 am.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες