Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΥΕΑ ΠΖ ΣΤΡ ΠΖ ΚΩΣΤΗΣ

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από ΥΕΑ ΠΖ ΣΤΡ ΠΖ ΚΩΣΤΗΣ »

Μια ερώτηση παιδιά:

Όταν ήσουν ΥΕΑ (ΠΖ) και σε κόβει η επιτροπή απαλλαγών Ι3 συναισθηματικοτητα και σου λένε σε ενα μισή μήνα μπορείς να κάνεις επανεξέταση του Ι σου και να πας Ι1 γιατί δεν ειναι σοβαρό το πρόβλημα, μπορείς να επιστρέψεις για ΥΕΑ, και αν ναι υπάρχει κάποια διαδικασία για να επιστρέψεις ΥΕΑ.

Ρωτάω γιατί έχω στεναχωρηθει διότι ήθελα και θέλω να γίνω αξιωματικός και ενώ είχα ολοκληρώσει την εκπαίδευση μου ως Άλφα σε 4 ημέρες γινόμουν Α προς Β, στο φυλάκιο λόγω μιας γαστρεντεριτιδας με έπιασε μια μικρή δυσφορία μου είπαν πηγαίνεις ψυχίατρο και ύστερα επιτροπή απαλλαγών. Ειναι άδικο αυτό. Και σε λίγες ημέρες θα με εξετάσει επιτροπή για το Ι μου.
Λινα

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Λινα »

Ο αντρας μου στο στρατο απολυθηκε ως εφεδρος αξιωματικος ομως ηταν ι2 για σκαφωιδη θωρακα μπηκε στην προκυρηξη της πυροσβεστικης και τωρα του ηρθε ληξη συμβασης τι μπορω να κανω;
Άβαταρ μέλους
Κρις
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2020 7:17 pm
Τοποθεσία: Φαντάρος
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Κρις »

Γεια σας. Θέλω να μου πείτε αν γίνεται να σε βγάλουν Ι 3 χωρίς να σε ρωτήσουν. Γίνεται κρυφά να σου αλλάξουν το Ι;
Κωστασ

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Κωστασ »

Καλησπέρα πριν περίπου 2 χρονιά λογο μιας διαμαχης που είχα με κλεισαν για ένα μηνά σε ψυχιατρική κλινική με σύμπτωμα διπολικης διαταραχης μανιοκατάθλιψης τωρα ειναι να κόψω την αναβολή μου το θέμα είναι πως θα ήθελα να μονιμοποιηθω στο στρατο Αλλα λογω του γεγονότος αυτού σίγουρα εχω στιγματιστεί ειναι σιγουρο πως θα παω ι3 αοπλος η ι4 ;
Στάθης

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Στάθης »

Καλημέρα σας και συγχαρητήρια για το φόρουμ σας! Απολύθηκα το 2017 με Ι4 για ''άγχος'' και τα συναφή... Θέλω να αλλάξω το ι μου για πιθανή προκήρυξη ΕΠΟΠ η οποία ζητάει ι1 και ι2. Ειναι εφικτή η αλλαγή σε ι1; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
aoc

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από aoc »

Στάθης έγραψε:Καλημέρα σας και συγχαρητήρια για το φόρουμ σας! Απολύθηκα το 2017 με Ι4 για ''άγχος'' και τα συναφή... Θέλω να αλλάξω το ι μου για πιθανή προκήρυξη ΕΠΟΠ η οποία ζητάει ι1 και ι2. Ειναι εφικτή η αλλαγή σε ι1; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


οταν βγαινουν οι προκυρηξεις θυμαστε να αλλαξετε το γιωτα

Άβαταρ μέλους
Soldier1922
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2020 10:00 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Soldier1922 »

Καλησπέρα σας. Υπηρετούσα στις Ειδικές Δυνάμεις από 10 Οκτωβρίου μέχρι 10 Ιουνίου οπότε και μετά από μια Λιποθυμία που είχα, καθαρά από υπερκόπωση (καθημερινό τρέξιμο στον ήλιο λίγος υπνος) Οι γιατροί στο 401 για καθαρα ευθηνοφοβικούς λόγους με έβγαλαν Ι3 οπότε και απολύθηκα έτσι. Θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρει κάποιος πώς μπορώ να κάνω επανεξέταση σωματικής ικανότητας οπότε και να επανέλθω σαν Ι1 και αν θα πάρω τα μόρια των ειδικών δυνάμεων καθώς ενδιαφέρομαι να συμμετάσχω στις προκυρήξεις του 2021
Σάκης

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Σάκης »

Χαίρετε!

Με είχαν πάει σε ψυχολόγο και ως ψαρωμένο με έβγαλαν ι3 άοπλο για κάτι που άκουσα, κάτι που με δυσαρέστησε. Θα ήθελα να βγω ι2 ένοπλο που θα ήμουν κανονικά λόγω θυρεοειδή γιατί χάνω όλη την ουσία της εκπαίδευσης και του στρατού. Πρέπει να περιμένω ένα εξάμηνο για να γίνει η επανεξέταση ή μπορώ οποτεδήποτε; Κι αν γίνει η επανεξέταση και πάνε όλα καλά, θα κάνω την εκπαίδευση με τη νέα ΕΣΣΟ;

Kostas

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Kostas »

Εγώ προσωπικά έχω επιτροπή απαλλαγών την 24/2. Τι να πω ελπίζω να απαλλαχτώ. Εκανα 6 μήνες, πήρα αναβολή 2 χρόνια για θέμα πάθησης που έχω και είναι κληρονομικό. Μου είπαν ότι θα με δει παθολόγος. Ελπίζω να τελειώσω.
Άβαταρ μέλους
BigSoldier
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2020 11:00 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από BigSoldier »

Γειά σας. Απολύθηκα από τον στρατό σαν Ι4. Σκέφτομαι να επανεξετάσω το Ι μήπως συμμετέχω σε καμιά προκήρυξη από τις πολλές που βγαίνουν. Λόγω άγχους είχα αυτή την σωματική ικανότητα. Γνωρίζετε την διαδικασία; Πρέπει να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα από την απόλυση; Με χαρτί από ιδιώτη γιατρό είμαι καλυμμένος; Θα εξεταστώ σε κάποιο νοσοκομείο ή θα πάω επιτροπή απαλλαγών απευθείας. Ενημερώστε με. Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
BigSoldier
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2020 11:00 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από BigSoldier »

Αν ανεβάσω το Ι μου μετά την απόλυση υπάρχει περίπτωση να μου ζητηθεί να κάνω επιπλέον θητεία; Με χαρτί ιδιώτη γιατρού είμαι καλυμμένος; Πάω κατευθείαν στην επιτροπή απαλλαγών στο 401; Αθήνα μένω
guest

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από guest »

BigSoldier έγραψε:Γειά σας. Απολύθηκα από τον στρατό σαν Ι4. Σκέφτομαι να επανεξετάσω το Ι μήπως συμμετέχω σε καμιά προκήρυξη από τις πολλές που βγαίνουν. Λόγω άγχους είχα αυτή την σωματική ικανότητα. Γνωρίζετε την διαδικασία; Πρέπει να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα από την απόλυση; Με χαρτί από ιδιώτη γιατρό είμαι καλυμμένος; Θα εξεταστώ σε κάποιο νοσοκομείο ή θα πάω επιτροπή απαλλαγών απευθείας. Ενημερώστε με. Ευχαριστώ.


και ως δια μαγείας τώρα δεν Έχεις άγχος

αρε Έλληνα να την βγάζεις λούφα στην θητεία και μετά σαν να μην έγινε τίποτα

XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από XristosMP »

BigSoldier έγραψε:Αν ανεβάσω το Ι μου μετά την απόλυση υπάρχει περίπτωση να μου ζητηθεί να κάνω επιπλέον θητεία; Με χαρτί ιδιώτη γιατρού είμαι καλυμμένος; Πάω κατευθείαν στην επιτροπή απαλλαγών στο 401; Αθήνα μένω
Τωρα δεν αγχωνεσαι; Σου περασε;

Εισαι σιγουρος οτι δεν θα αγχωθεις ξανα σε μια δυσκολη κατασταση;

Δεν πρεπει να σου απαντησει κανεις στα σοβαρα.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες