Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
BigSoldier
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2020 11:00 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από BigSoldier »

XristosMP έγραψε:
BigSoldier έγραψε:Αν ανεβάσω το Ι μου μετά την απόλυση υπάρχει περίπτωση να μου ζητηθεί να κάνω επιπλέον θητεία; Με χαρτί ιδιώτη γιατρού είμαι καλυμμένος; Πάω κατευθείαν στην επιτροπή απαλλαγών στο 401; Αθήνα μένω
Τωρα δεν αγχωνεσαι; Σου περασε;

Εισαι σιγουρος οτι δεν θα αγχωθεις ξανα σε μια δυσκολη κατασταση;

Δεν πρεπει να σου απαντησει κανεις στα σοβαρα.

Θα περιμένω να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα. Για να δω κάποια βελτίωση. Γιατί να μην μου απαντήσουν στα σοβαρά; Να μπορέσω να συμμετέχω και εγώ σε καμια προκήρυξη.

XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από XristosMP »

Οταν επρεπε να συμμετεχεις καπου δεν το εκανες. Τωρα μυριζει το χρημα ομως. Καλη επιτυχια σε οτι κανεις αν και μου φαινεται δυσκολο αυτο που ζητας.

Άβαταρ μέλους
BigSoldier
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2020 11:00 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από BigSoldier »

XristosMP έγραψε:Οταν επρεπε να συμμετεχεις καπου δεν το εκανες.Τωρα μυριζει το χρημα ομως. Καλη επιτυχια σε οτι κανεις αν και μου φαινεται δυσκολο αυτο που ζητας.

Ποιο είναι το πρόβλημά σου εσένα; Χρόνια με παρακολουθουσε γιατρός. Όπου μπορούσα συμμετείχα.

Tsimpa97
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2021 11:59 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Tsimpa97 »

Καλησπέρα σας είχα πάει πριν 3 μέρες στο 401 για να μου βγάλουν το Ι και με έβγαλαν ι5 ορθοπεδικό και εκανα χαμό γιατί νόμιζα ότι δεν θα μπορούσα να μπω στο νοσοκομείο σαν νοσηλευτής αλλά τελικά έμαθα ότι μπορείς με ι5 ορθοπεδικό να μπεις. Ηθελα να ρωτήσω ότι μπορώ να το αλλάξω πάλι το ι μου σε Ι5 ορθοπεδικό ή πρέπει να έχουν περάσει 6 μήνες για να μου το αλλάξουν;
Tsimpa97
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2021 11:59 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Tsimpa97 »

Με έβγαλαν όμως ι4 και ήθελα να το αλλάξω σε Ι5 έχω κάνει χειρουργείο σπονδυλοδεσιας έχω βάλει σίδερα δηλαδή στην πλατη μου και είναι ι5 ασυζητητί
mak94

Αλλαγή Σωματικής Ικανότητας δίχως επανεξέταση;

Δημοσίευση από mak94 »

Καλησπέρα. Είχα νοσηλευτεί σε στρατιωτικό νοσοκομείο επειδή πονούσα απίστευτα λόγω κήλης δίσκου και κήλη πλάτης. Βγήκα με εξιτήριο και ένδειξη Ι4 από τον ορθοπεδικό με 8 μέρες ελεύθερος υπηρεσίας και μετά τις 8 μέρες αυτές υποτίθεται να με δει επιτροπή για να αλλαξουν το Ι1 σε Ι4. Πηγα να με δει επιτροπή δεν με είδαν είπε μια κυρία εκεί που ήταν πως δεν χρειάζεται για λόγους συνωστισμού να πηγαίνουμε όταν είναι για αλλαγή του Ι και πως δεν περνάω εγώ επιτροπή αλλά τα χαρτιά μου. Τέλος μας είπε ότι τα χαρτιά με τα αποτελέσματα θα έρθουν στον λόχο μου. Πως το βλέπετε έχετε ξανά ακούσει κάτι τέτοιο;
Kostas

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Kostas »

Με έκαναν ι4 άπο ι1 για ψυχολογικό και καλά γιαυι είχα άγχος στην αρχή της θοιτίας μου. Προσπαθώ να το αλλάξω σε ι1 μιας και ηρθα στον στρατο αρτιμελής και σωματικά υγειής, αλλά δεν μου το αλλάζουν. Να επικινονήσω με το ΓΕΣ; Να ζητήσω από την επιτροπή αναβολής επανεξέταση; Τι μπορώ να κάνω;
Λεωνίδας

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Λεωνίδας »

Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω. Έχω απολυθεί Ι4 λόγο κιλών στο μέλλον αν χαθουν αυτά τα κιλά μπορώ να κάνω κάποια επανεξέταση για να μπω σε προκήρυξη εποπ ΟΒΑ κτλ ; Ευχαριστώ!
LUNARET
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Τετ Μαρ 31, 2021 7:54 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από LUNARET »

Βεβαίως μπορείς να το αλλάξεις παίρνεις τηλέφωνο στην στρατολογια να σου βγάλει ΠΑΡΑΠΕΜΤΙΚΟ και μας σε στρατιωτικό νοσοκομείο για εξέταση
Φαντάρος

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Φαντάρος »

Γειά σας.

Κατατάχθηκα ως ικανός Ι1.
Κατα την διάρκεια των σπεν, λόγω πίεσης παρέδωσα το όπλο μου και έγινα ικανός Ι3 άοπλο.
Πράγματι, αυτό με βοήθησε να προσαρμοστώ πολύ ευκολότερα στο νέο περιβάλλον μου.
Πλέον (3 μήνες μετά), νιώθω έτοιμος να έχω και πάλι όπλο, καθώς δεν υπάρχει πλέον όλη εκείνη η πίεση.
Έχω ακόμα αρκετούς μήνες θητείας και δεν θα ήθελα να τους περάσω ως άοπλος.

Γνωρίζει κάποιος εαν μπορώ να ζητήσω επανεξέταση και κυρίως μετά από πόσο χρονικό διάστημα μπορεί να γίνει η επανεξέταση και να αλλαξει ενδεχομένως το Ι ;

ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Φαντάρος έγραψε:Γειά σας.

Κατατάχθηκα ως ικανός Ι1.
Κατα την διάρκεια των σπεν, λόγω πίεσης παρέδωσα το όπλο μου και έγινα ικανός Ι3 άοπλο.
Πράγματι, αυτό με βοήθησε να προσαρμοστώ πολύ ευκολότερα στο νέο περιβάλλον μου.
Πλέον (3 μήνες μετά), νιώθω έτοιμος να έχω και πάλι όπλο, καθώς δεν υπάρχει πλέον όλη εκείνη η πίεση.
Έχω ακόμα αρκετούς μήνες θητείας και δεν θα ήθελα να τους περάσω ως άοπλος.

Γνωρίζει κάποιος εαν μπορώ να ζητήσω επανεξέταση και κυρίως μετά από πόσο χρονικό διάστημα μπορεί να γίνει η επανεξέταση και να αλλαξει ενδεχομένως το Ι ;

Σε 6 μήνες. Να ξέρεις όμως ότι το Ι3 ψυχολογικό πολύ δύσκολα έως ακατόρθωτα θα γίνει Ι1

Άβαταρ μέλους
BigSoldier
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2020 11:00 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από BigSoldier »

Από Ι4 λόγω άγχους μπορώ να γίνω Ι1 ή Ι2 μετά από βελτίωση της κατάστασής μου; Πέρασε 1 χρόνος που απολύθηκα. Απόψεις;
Χαράλαμπος

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Χαράλαμπος »

Καλησπέρα σας θα ήθελα να μάθω με Ι5 από 2013 πως γίνεται να περάσω επιτροπή να πάω να υπηρετήσω δλδ επανεξέταση
Nasss
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2022 12:12 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Nasss »

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση

Μπήκα οβα και παραιτήθηκα πριν τον προβλεπόμενο χρόνο, οπότε αναγκαστικά βγήκα ι3 ψυχολογικό.

Θέλω να αλλάξω σε ι1 που υπηρέτησα και έχει περάσει το εξάμηνο, Γνωρίζει κάνεις αν πρέπει να περνάω πάλι όλες τις εξετάσεις κτλπ, η ξεμπερδεύω σχετικά άνετα οπως παραιτήθηκα με ένα ψυχολόγο, Επίσης αν είναι τεράστια χαρτούρα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης