Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
@

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από @ »

Ειναι αδικο να ταλαιπωρουνται τοσες ψυχες με επανεξετασεις ατομα που πηραν απαλλαγη στρατευσης. Δεν πρεπει να ακουνε τα κουτσομπολια του κοσμου ο κοσμος ειναι κακος ειναι πολλοι που λενε αυτος δεν εχει τιποτα ειναι απατεωνας και δεν πηγε στρατο μονος του ξερει το προβλημα που εχει ο καθε ανθρωπος που δεν πηγε στρατο μονος του ξερει τι περναει ο καθε ανθρωπος με το προβλημα υγειας που εχει ειτε ψυχολογικο ειτε παθολογικο δηλαδη τι πρεπει να κανει ο καθε ανθρωπος να λεει οτι ειναι αρρωστος ψυχικα η σωματικα μηπως θα τον λυπηθουν; Ο

χι το αντιθετο Ο κοσμος χαιρεται με την αρρωστια του καθε ανθρωπου και λεει εγω ειμαι καλα θα ζησω αυτος θα πεθανει και γελαει ενω οταν ειναι καλα στην υγεια του ενας ανθρωπος κλαιει. Οι μονοι που πρεπει να καλουνται με επανεξετασεις ειναι ορισμενοι στρατιωτικοι που κανουν κακο στους φανταρους με την συμπεριφορα τους οχι ολοι οι στρατιωτικοι φυσικα υπαρχουν και καλοι στρατιωτικοι δεν θελω να θιξω κανεναν στρατιωτικο αλλα υπαρχουν ορισμενοι που ειτε ακουν τις γυναικες τους και κανουν κακο στους φανταρους ειτε ακουν συγγενικα τους προσωπα.
Απλος πολιτης

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Απλος πολιτης »

Για να μπεις στην αστυνομια η στην πυροσβεστικη και γενικα σε ολα τα σωματα ασφαλειας πρεπςι να εχεις σωματικη ικανοτητα ι1
blazerocken
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Απρ 16, 2015 7:32 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από blazerocken »

Παιδια λιγες συντομες ερωτησεις να σας κανω και απαντηστε μονο οσοι γνωριζεται... λοιπον ειμαι απο αναβολη λογο ψυχολογικων για προσωπικους λογους.

μου εχουν γραψει οτι ειμαι αναπροσαρμοστος κ εχω θεματα θυμου.

αν με βαλουν ι3 η ι4 αοπλο μπορω να ζητησω επανεξεταση για ι1 ι2 προς το τελος της θυτειας μου;

και θα με βαλουν υγειονομικο τωρα απ οτι νομιζω;

ευχαριστω πολυ :)

Αντωνης

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Αντωνης »

Πρεπει να ζητησεις επανεξεταση του ι απο τον λοχο σου και μολις περασουν 6 μηνες τοτε θα εχεις δηκεομα επανεξετασης εγω αυτο εχω κανει γιατι με εκανε ι3 αοπλο ενας ψυχολογος που δεν με εξετασε επειδη βαριοταν
Άβαταρ μέλους
nightwalker2019
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Αύγ 06, 2019 9:13 am
Τοποθεσία: Τεχνικο
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από nightwalker2019 »

Ζητησα αναβολη και με στηλαν σε ενα ψυχολογο που βαριοταν να με εξεταση και με εβλαλε ι3 αοπλο απο ι1 που ημουν χωρις να εχω καποιο προβλημα και χωρις να με εξετασουν. Ζητησα επανεξεταση του ι και μου ειπαν οτι πρεπει να υπηρετησω 6 μηνες πρωτα και μετα θα γινει η επανεξεταση. Αν με βγαλουν ι1 η ι2 μετα την επανεξεταση θα μου δωσουν οπλο οπως στους υπολοιπους ι1 και ι2 και οταν ερθει η ωρα για την επανεξεταση θα πρεπει να ενημερωσω τον λοχο μου η θα με ενημερωσουν εκεινοι?

Σας ευχαριστω ολους προκαταβολικα

Νίκος

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Νίκος »

Καλησπέρα παιδια μια ερωτηση εχω θελω να κανω εχει βγει προκυρηξη για ειδικοι φρουροι εχω εχω Ι2 ενοπλο λογο ελαφριας μιωσης ακοης γινετε να παρω μερος στον διαγονισμο ξερει καπιος?
Health&Law

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Health&Law »

Καλησπέρα! Ολοκλήρωσα τη στρατιωτική μου θητεία πριν λίγους μήνες σαν Ι3 ψυχολογικό λόγω έντονου άγχους όπου το όπλο το παρεδωσα οικειοθελως, ενώ ήμουν στη μισή θητεία Ι1. Επειδή θέλω να γίνω λιμενικός και πρέπει να το κάνω Ι1 πρέπει να πάω φρουραρχείο να μου δώσουν χαρτί και μετά να πάω 414; Ποια ειναι η διαδικασία; έχω ελπίδες να το αλλάξω το Ι;

Μαρκος

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Μαρκος »

Πως γινεται να εισε ι3 ψυχολογικο και ενοπλος; Μονο αοπλοι υπαρχουν εκει το λεω γιατι ειμε το ιδιο και ειμε αοπλος και περιμενω το 6μηνο για να κανω επανεξεταση και να με κανουν ι1 παλι αφου δεν εχω καποιο προβλημα.
Κωστας

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Κωστας »

Υπαρχει καποιος που εχει κανει επανεξεταση του ι μολις ολοκληρωσε 6 μηνες θητειας; Θελω να ξερω αν θα αλλαχτη το το ι μου απο ι3 ψυχολογικο που μου δωσανε οταν πηρα αναβολη σε ι1 εφοσων δεν εχω τιποτα. Ευχαριστω για τον χρονο σας.
spiros1jko
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Δεκ 15, 2017 1:11 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από spiros1jko »

Γεια σας! Οπως ξερετε λενε πως θα βγει προκυρυξη για εποπ και ειλικρινα το πιστευω πως θα βγαλουν, ποτε δεν ξερω αλλα πιστευω μεσα στο 2020 σιγουρα. Θελω να ρωτησω το εξης, εγω οταν ειχα κανει την θητεια μου με ειχαν βγαλει ι3 αοπλο λογο οπλοφοβιας, μπορω να κανω επανεξεταση σωματικης ικανοτητας απο ι3 σε ι1 και να μπω οταν βγει προκυρυξη χωρις κανενα θεμα αν με κανουν ι1; Η οχι επειδη απολυθηκα σαν αοπλος?
Κωστας

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Κωστας »

Παρουσιαστικα στον εβρο και με ειμουν ι1 μετα απο μια εβδομαδα πηρα αναβολη επειδη ειχα ανχος. Ζητησα επανεξεταση και μου ειπαν πρεπει να υπηρετησω 6 μηνες. Εγω δεν εχω κανενα προβλημα. Αν δουν οτι δεν ειμε ανχομενος μεσα σε αυτους τους 6 μηνες θα με κανουν ι1 παλι?
Παναγιώτης

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Καλημέρα! Ήμουν στην σεαπ και λίγες μέρες πριν ονομαστούμε δόκιμοι ζήτησα να κοπώ, οι γιατροι μου είπαν είτε να πάρω αναβολή και να παραμείνει το Ι κανονικό ή αλλιως με κάνουν ι3 άοπλπ και συνεχίζω σαν απλός στρατιώτης! Επήλεξα το ι3 γιατί έπρεπε να τελειώνω με την θητεία το συντομότερο και το να είχα μια αναβολή και να έπρεπε να ξαναπάω σε 6 μήνες δεν εξυπηρετούσε καθόλου! Μπορώ εφόσον έχω απολυθεί να αλλάξω σε ι1 πάλι;
Άβαταρ μέλους
panos1923
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Δευ Οκτ 28, 2019 10:07 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από panos1923 »

Ρε παιδιά χιλια συγνώμη που γράφω σε αυτό το άρθρο αλλα είμαι απο κινητό (δεν έχω υπολογιστή) και δεν βρίσκω πουθενα πως να κάνω νεο άρθρο.. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι οτι εγω εχω υπηρετήσει σαν στρατιώτης (356 σειρα) αλλα για δικούς μου λόγους θέλω να ξαναμπώ στρατό στις ειδικές δυνάμεις. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω;
John

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από John »

Εγώ πήγα στρατό υπηρέτησα κανονικά 9 μήνες και πήρα Ι3 αοπλο επειδή ήμουν εξ αναβολής κι ένας ψυχολόγος εκεί βαριόταν και με έβγαλε Ι3. Δεν το πολύ έκανα θέμα γιατί λέω με σύμφερε και δεν θα λιώσω στις υπηρεσίες..(σημειωτέον, πριν την αναβολή είχα κανονικά όπλο και στο κέντρο κάναμε και βολές) Τέλος πάντων, τωρα 5 χρόνια μετά την απολυση θέλω να ζητήσω επανεξέταση για να βγω Ι1 μου είπαν ότι γίνεται.. Αυτό που δεν ξέρω είναι, τι γίνεται σε περίπτωση που γίνω Ι1.. Θα με ξανακαλεσουν να ξαναυπηρετησω.. Αν ξέρει κανείς ας απαντήσει..
kostas.Gr

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από kostas.Gr »

Καλησπέρα σε όλους. Για λόγους υγείας (παθολογικούς λόγους), με έβγαλαν Ι5 πριν περίπου εναν χρόνο. Σημερα σε μια συζήτηση με κατι φίλους, καποιος είπε ότι και Ι5 να είσαι μπορούν να σε καλέσουν ανα πάσα ώρα και στιγμή για να γίνει ξανα έλεγχος. Ισχυει κατι τέτοιο; Υπάρχει περίπτωση εαν εχεις βγει Ι5 να σε καλέσουν, για να περάσεις ξανα εξετάσεις;(δεν αναφέρομαι σε - συγγνώμη για τον όρο - μαιμού Ι5)
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες