Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4 5 7>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
PETRAN Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 08/Σεπτεμβρίου/2010
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 305
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση PETRAN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 18:59
makis2010. Ειδικος φρουρος εδω κ 8 χρονια. Τα λεγομενα του μας βαζουν σε σκεψη του τυπου. Αξιζει ολη αυτη μας η αγωνια, το αγχος κ το κλαμα που σιγουρα ολοι μας εχουμε ριξει.

Δε πίστευα στα μάτια μου σήμερα το πρωί που διάβαζα το φαξ από διάφορα σωματεία αστυνομικών.
Δε θα καταβληθεί το επίδομα νυχτερινών αυτόν το μήνα και είναι αβέβαια τα επιδόματά μας, νυχτερινού και πενθημέρου, από εδώ και έπειτα! Με το φτωχό μου το μυαλό λοιπόν, κάθομαι και σκέφτομαι... Πώς θα πληρώσω τα δάνειά μου; Πώς θα πηγαίνω στη δουλειά; Τι θα τρώω; Πώς θα ζήσω; Είμαι 8 χρόνια στο σώμα και έπαιρνα, όταν ξεκίνησα γεμάτος όνειρα τη σταδιοδρομία μου, περίπου 850e. Μετά από 8 χρόνια, παίρνω περίπου 1200e. Όλα καλά μέχρι εδώ. Τα βγάζω πέρα δύσκολα, αλλά τα βγάζω. Μέσα σε 3-4 μήνες όμως, ο μισθός μου μειώθηκε κατά 150e, και τώρα έρχονται και μου λένε-μάλλον δε μου λένε-μου αρπάζουν άλλα 300e!1200-150-300=750! Πιο λίγα από αυτά που πληρωνόμουν σαν νεοεισερχόμενος ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ! Τι θα κάνω; Πώς θα ζήσω; Το πιο σημαντικό όμως ερώτημα που μου γεννάται είναι πώς θα αντιδράσω; Είμαι μάχιμος αστυνομικός, δε θα δουλέψω; Δε θα ανταποκριθώ σε έκκληση βοήθειας κάποιου πολίτη; Δέ θα τρέξω να προσφέρω ότι μπορώ σε κάποιον που χρειάζεται τη βοήθειά μου; Τι μου φταίει ο καημένος κοσμάκης που χρειάζεται κάποιον να τον προστατέψει; Έχω ήθος και αρχές κύριοι,(ο Θεός να σας κάνει), θα μου τις πάρετε και αυτές; Δε θα σας το επιτρέψω! Δε θα αφήσω πολίτη ανυπεράσπιστο, δε θα παρανομήσω για να με κλείσετε φυλακή εσείς! Δε θα προστατέψω όμως τα συμφέροντά σας! Δε θα χτυπήσω διαδηλωτή που πεινάει, δε θα χτυπήσω τον πατέρα και τη μάνα που έχει κατέβει στους δρόμους γιατί το μωρό του κλαίει. Δε θα συλλάβω πατέρα που κλέβει για το παιδί του. Δυστυχώς θα μου "ξεφύγει"... Μέχρι τώρα προάσπιζα τα συμφέροντα της Ελλάδας σας. Από εδώ και μπρος θα προασπίζω τα συμφέροντα της Ελλάδας μας!
Επιστροφή στην κορυφή
nic007 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 24/Ιουλίου/2010
Πόντοι: 358
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nic007 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:08
Πολυ ενδιαφερον. Θα μου επιτρεψεις ομως. Εγω δεν πιστευω οτι ο μισθος του απο 1200 ευρω εγινε τωρα 750. Με τιποτα... Το πολυ 100 ευρω να χασουν το μηνα... Ετσι κλεγονται ολοι...
Επιστροφή στην κορυφή
asimike Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Πόντοι: 829
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση asimike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:09
Και ομως νικ ετσι ειναι... Αν γινει αυτο που λενε τοσο παει... Μην το ψαχνεις καποτε κλαιγοντουσαν τσαμπα! Τωρα πλεον πρεπει να κλαφτουνε!
ΕΛΛΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
PETRAN Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Πόντοι: 305
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση PETRAN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:15
Κ εγω το πιστευω νικ. Το ειδα κ σε καποια εφημεριδα σε ενα αρθρο! Ενταξει το αγαπαμε πολυ ολο αυτο αλλα κ 700ευρω. Ειναι πολυ λιγα αν δεν εχεις δικο σ σπιτι στην Αθηνα...
Επιστροφή στην κορυφή
nic007 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Πόντοι: 358
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nic007 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:18
Αρχικά αποστάλθηκε από PETRAN PETRAN Έγραψε:

Κ εγω το πιστευω νικ. Το ειδα κ σε καποια εφημεριδα σε ενα αρθρο! Ενταξει το αγαπαμε πολυ ολο αυτο αλλα κ 700ευρω. Ειναι πολυ λιγα αν δεν εχεις δικο σ σπιτι στην Αθηνα...
ναι δεν λεει.
τωρα ας τσακωνονται ποιος θα μπει... !1
χαχαχα... !
Επιστροφή στην κορυφή
SUKHOI Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Πόντοι: 15
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση SUKHOI Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 20:47
ΝΙK007 τα 900-1000 ευρω τα επαιρναν οι ειδικοι φρουροι μαζι μετα επιδοματα! Ο βασικος τους ειναι 650+37 ευρω το επιδομα εξομαλυνσης... Τωρα τα κοψαν! Ο Αδερφος μου ειναι Αξιωματικος και θα παιρνει απο δω και περα κανα 900αρι... Βαλε ποσο θα παιρνουν οι αστυφυλακες και ποσο λιγοτερα οι ειδ. Φρουροι που τραβανε και το λουκι... Διαβαστε και λιγο...
Επιστροφή στην κορυφή
asimike Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση asimike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 02:44
Εμαθε καποιος αν ηρθε παλι σημα σημερα το απογευμα στα τμηματα που λεει τελικα οτι θα πληρωθουν ολα κανονικα; Νυχτερινα και πενθημερα;
ΕΛΛΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΕΑ_(ΤΘ)_ΤΑΜΜΥ Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 24/Αυγούστου/2010
Θέση: Υπηρεσιοσκυλο
Πόντοι: 49
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΔΕΑ_(ΤΘ)_ΤΑΜΜΥ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 03:17
Οι αλλαγες θα πρεπει να γινουν καταρχας στην νοοτροπια και την εκπαιδευση. Κατοπιν θα πρεπει να γινονται αυστηρα ψυχολογικα τεστ για να μην εχουμε φαινομενα τυπου Αλεξη. Οσον αφορα την αναγραφη στοιχειων, δεν νομιζω οτι τιθεται καποιο προβλημα. Προβλημα θα τιθεται οταν υπαρχουν συμπεριφορες οπως στο βιντεακι με τον ΜΑΤατζη που φωναζε "στα @@ μου τον γραφω τον υπουργο μου". ...
Επιστροφή στην κορυφή
asimike Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση asimike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 03:36
Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΕΑ_ (ΤΘ) _ΤΑΜΜΥ ΔΕΑ_ (ΤΘ) _ΤΑΜΜΥ Έγραψε:

Οι αλλαγες θα πρεπει να γινουν καταρχας στην νοοτροπια και την εκπαιδευση. Κατοπιν θα πρεπει να γινονται αυστηρα ψυχολογικα τεστ για να μην εχουμε φαινομενα τυπου Αλεξη. Οσον αφορα την αναγραφη στοιχειων, δεν νομιζω οτι τιθεται καποιο προβλημα. Προβλημα θα τιθεται οταν υπαρχουν συμπεριφορες οπως στο βιντεακι με τον ΜΑΤατζη που φωναζε "στα @@ μου τον γραφω τον υπουργο μου"...
ενταξει μεγαλε οτι ναι! Τωρα κατι μας ειπες...
ΕΛΛΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
XristosK Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 20/Ιανουαρίου/2010
Πόντοι: 212
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση XristosK Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 03:52
Αρχικά αποστάλθηκε από nic007 nic007 Έγραψε:

Αρχικά αποστάλθηκε από PETRAN PETRAN Έγραψε:

ναι δεν λεει.
τωρα ας τσακωνονται ποιος θα μπει... !1
χαχαχα... !

Φαίνεται οτι το ευχαριστιέσαι παλουκαρι.
Επιστροφή στην κορυφή
nik Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nik Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 02:40
Παιδια ξερετε αν το proficiency μετραει στην μισθοδοσια των ειδικων φρουρων η οχι?
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 14988
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 02:51
Αρχικά αποστάλθηκε από nik nik Έγραψε:

Παιδια ξερετε αν το proficiency μετραει στην μισθοδοσια των ειδικων φρουρων η οχι;

Απ'όσο γνωρίζω δεν μετράει
Επιστροφή στην κορυφή
asimike Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση asimike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 03:00
oΧι δεν μετραει στον μισθο...
ΕΛΛΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
asimike Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση asimike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2011 ώρα 00:02
Ποσα φραγκα περνει ο δοκιμος ε. Φ?
ΕΛΛΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
ILIAS KRITI Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 08/Οκτωβρίου/2010
Θέση: ΚΡΗΤΗ
Πόντοι: 470
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ILIAS KRITI Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2011 ώρα 00:13
Αρχικά αποστάλθηκε από asimike asimike Έγραψε:

Ποσα φραγκα περνει ο δοκιμος ε. Φ;
νομιζω 280 το μηνα
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4 5 7>