Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 20>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Γιώργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γιώργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ
    Αποστολή: 29/Ιουλίου/2020 ώρα 00:15
Γεια σας! Στις εξετάσεις τις υγειονομικες με είχε κόψει με δυσχρωματοψία ο οφθαλμίατρος, τώρα πριν μπαρκαρω ξαναελεγχετε αυτο; Υπάρχει περίπτωση να μην μπορώ να ταξιδέψω απο αυτό; (μηχανικός ειμαι) επίσης το ναυτικο φυλλάδιο είναι κίτρινο (τι σημαίνει αυτό; υπάρχει κάποιος περιορισμός; ) και κάτι τελευταίο η αναγνώριση τριχρωμου φανού τι είναι; ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
Θέση: Εμπ. Ναυτικό
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 3050
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουλίου/2020 ώρα 02:50
Αρχικά αποστάλθηκε από Μαριαλενα Μαριαλενα Έγραψε:

Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει ποτέ θα ξανακάνει εξέταση υγειονομική έπειτα από την ένταξη του κάποιου στις αεν ;

Όταν θα κάνει το πρώτο του εκπαιδευτικό ταξίδι.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
Μαριαλενα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μαριαλενα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιουλίου/2020 ώρα 23:17
Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει ποτέ θα ξανακάνει εξέταση υγειονομική έπειτα από την ένταξη του κάποιου στις αεν ;
Επιστροφή στην κορυφή
Καποιοδ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Καποιοδ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουλίου/2020 ώρα 16:02
<strong>Θα ήθελα να μ πείτε οποίος γνωρίζει αν μετά την εισαγωγή μ στις αεν θα μ ξανακάνουν εξέταση στα μάτια και αν ναι ποτε</strong>
Επιστροφή στην κορυφή
Δημητρης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Δημητρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουλίου/2020 ώρα 15:09
Καλησπέρα , θέλω να κάνω μια ερώτηση... στα 14 μου είχα κάνει ένα χειρουργείο στο χέρι λόγω καταγματος και εξάρθρωσης και μου ειχανε τοποθετήσει βίδες εξωτερικές (δλδ μου τις αφαίρεσαν κατευθείαν), επίσης δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το χέρι, γνωρίζετε άμα κοβομαι κατευθείαν λόγω βιδων η με κρατάνε για παραπάνω εξετάσεις; ... Τι μου προτείνετε όταν ρωτήσει ο/η γιατρός να το κρύψω να το πω ;
Επιστροφή στην κορυφή
Dinaaftho Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Ιουλίου/2020
Θέση: Αθηνα
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Dinaaftho Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2020 ώρα 19:19
Ερώτηση με 1/10 βρέθηκε ακατάλληλη είναι δυνατόν;

Επιστροφή στην κορυφή
Manos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Manos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2020 ώρα 22:36
Καλησπερα.

Η προκηρυξη αναφερει οτι στην εξέταση θέλει
διπλότυπο είσπραξης Δημοσίου Ταμείου αξίας (41,17) ΕΥΡΩ στον Α. Λ. Ε.1450189001 ή ηλεκτρονικό παράβολο.

Για το ηλεκτρονικό παράβολο έχει οδηγίες, αλλά μήπως ξέρετε πώς μπορώ να πάρω αυτό το διπλότυπο είσπραξης;
Επιστροφή στην κορυφή
Imsad Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Imsad Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2020 ώρα 09:54
Είμαι πρώτο έτος στην πλοιάρχων. Η μυωπία μου είναι στο 2.50. Ο γιατρός με πέρασε αν και είπε ότι είμαι πάνω από το όριο. Τότε δεν με πείραξε χάρηκα. Τώρα όμως βλέπω ότι μάλλον δεν θα καταφέρω να κάνω το όνειρο μου πραγματικότητα. Μάλλον θα πάρω κίτρινο ναυτικό φυλλάδιο και μάλλον καμία εταιρία δεν θα με παίρνει να μπαρκαρω παρόλο που έχω περάσει σχεδόν ΌΛΑ τα μαθήματα. Κάποια βοήθεια; παρατάω την σχολή; τι κάνω;
Επιστροφή στην κορυφή
Greeek Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greeek Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουλίου/2020 ώρα 15:20
Έχω το ένα μάτι 1.50 και το άλλο 1.75 αυτό χρειάζεται να κανω laizer για να γίνω πλοιαρχος η θα με κοψουν;
Επιστροφή στην κορυφή
Θανασης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Θανασης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουνίου/2020 ώρα 19:20
Αρχικά αποστάλθηκε από Manos Manos Έγραψε:

Καλησπέρα,
γνωρίζετε αν την ακτινογραφία θώρακος την κρατάνε ή αν απλά τη βλέπουν και μας τη δίνουν πίσω; Γιατί τον Σεπτέμβρη μπαίνω στρατό και δεν θέλω να βγάλω κι άλλη ακτινογραφία σε δύο μήνες. Και σε περίπτωση που την κρατάνε, ξέρετε αν γίνεται από το νοσοκομείο να μου δώσουν δυο ακτινογραφίες;
Ευχαριστώ
Την ακτινογραφια αφου στην κοιταξει ο γιατρος την κοιτας εσυ και ισχυει για 6 μηνες
Επιστροφή στην κορυφή
Manos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Manos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουνίου/2020 ώρα 13:41
Καλησπέρα,
γνωρίζετε αν την ακτινογραφία θώρακος την κρατάνε ή αν απλά τη βλέπουν και μας τη δίνουν πίσω; Γιατί τον Σεπτέμβρη μπαίνω στρατό και δεν θέλω να βγάλω κι άλλη ακτινογραφία σε δύο μήνες. Και σε περίπτωση που την κρατάνε, ξέρετε αν γίνεται από το νοσοκομείο να μου δώσουν δυο ακτινογραφίες;
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Ανωνυμος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ανωνυμος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2020 ώρα 07:50
Παιδια για τις εξετασεις PEME και για τις εξετασεις για να παρεις το πτυχιο σου σαν Γ Μηχανικος εχουν οι γιατροι στο εξωτερικο πχ στην Βουγαρια προσβαση στο ιατρικο ιστορικο σου μεσω ΑΜΚΑ ή οποιοδηποτε αλλου εγγραφου; Η απλα πας με την ταυτοτητα σου και κανουν τις εξετασεις πληρωνεις και τελος. Σας παρακαλω δωστε μου μια αποψη γιατι δεν θελω να βρεθω προ εκπληξεως
Επιστροφή στην κορυφή
Κώστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Κώστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Απριλίου/2020 ώρα 19:15
Φιλε νικο δεν πιστεύω να εχεις θεμα θε τα κιλα και το υψος.. δεν υπαρχουν κριτήρια οπως στον στρατο.. Οσο για την δυσλεξία αν δεν ειναι παρα πολυ πντονη παλι δεν νομιζω να εχεις εχεις προβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαρτίου/2020 ώρα 00:25
Αρχικά αποστάλθηκε από Vasilis_Ch Vasilis_Ch Έγραψε:

1Ον το άγχος σκοτώνει.
2ον πώς να σου δώσουν απαντήσεις από τώρα;
Ακόμα δεν έχετε ναυτικό φυλλάδιο, δεν δώσατε εξετάσεις ώστε να ξερει κάθε εταιρεία ποιον θα επιλέξει.
Μην περιμένετε επιβεβαίωση πριν το τέλος της εξεταστικής.
Απολαύστε τις γιορτές.
θα ηθελα να σας ρωτησω εαν κοβουνε ατομα με δυσλεξια ΄΄ επισης υπαρχει περιορισμος γ κιλα και υψος ΄΄
απαντηστε φεοτς ειμαι υποψηφιος
σας ευχαριστω

Επιστροφή στην κορυφή
Γιωργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γιωργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 12:26
AΚουσα ότι κάθε χρονο τα κριτήρια ορασης πευτουν δηλαδή μειωνεται η αυστηροτητα για την οραση αληθευει αυτο;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 20>