Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

32 ΜΠΠ - Λάρισα

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Never_die Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 23/Απριλίου/2016
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 14
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Never_die Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιουνίου/2016 ώρα 22:06
Παιδιά πήρα μετάθεση για αυτή την μονάδα ξέρει κανείς τι παίζει πλέον εκεί;
Επιστροφή στην κορυφή
Guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Αυγούστου/2018 ώρα 11:13
Ξερει κανεις τι παιζει για τους πυροβολητες πλεον στην μοναδα?
Επιστροφή στην κορυφή
WannabeMarine Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση WannabeMarine Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 13:31
Γεια χαρά μάγκες,
παρουσιάστηκα με τη ΣΤ' ΕΣΣΟ στην 32 ΑΚ. Ηθελα να μεινω, αλλα για καποιο λόγο (που διορθώνεται) βγήκα Ι2. Με έστειλαν στην 140 ΑΚ ως μετάθεση και για ΣΠΕΝ. Θέλω να επιστρέψω όμως να περάσω τα ΠΕΝ και να πάρω το μπερέ και το αμετάθετο της μονάδας. Μπορώ να περάσω τα ΤΠΕΝ με την επόμενη ΕΣΣΟ του Γενάρη;
Μπορώ να επιστρέψω και να πάρω την ειδικότητα του πεζοναύτη;

Απαντήστε μου αν μπορείτε σύντομα, καθώς δε μου μένει αρκετός χρόνος για να κάνω τις κινήσεις μου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Κώστας
Επιστροφή στην κορυφή
giorgos xr Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση giorgos xr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 17:57
Καληδσπέρα,
τοποθετήθηκα στην 32 μππ α/κ και θα ήθελα να ρωτήσω αν η συγκεκριμένη μονάδα ειναι καθαρα μονάδα πεζοναυτων ή εχει και απλους φανταρους... Στο katataxi army μου λεει την συγκεκριμένη μοναδα και στο σωμα ''πυροβολικο''. Θα μπορουσε κάποιος να μου το εξηγήσει; Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Ντίνος ντινακος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ντίνος ντινακος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουνίου/2019 ώρα 11:47
Του Μπουγά τα κάγκελα είναι για τους λεβέντες 2 μήνες Βόλο 505 και ΛΣ για τα ΠΕΝ.7 μήνες στο Μπουγά.16 άτομα για 16 υπηρεσίες. Εμπλοκή μόνιμη. Στους 7 μήνες μια φορά με. Πηγε 1-2 και η φάση ήταν σαν να χρωστάω ευχαριστώ. Τα εποπια είναι ωραίοι με κατανόηση αλλά τρομαγμένοι από τον μαλακα τον διοικητή. Αποτι έμαθα άλλαξε ο ************** και είναι άλλος τώρα που κάνει προσπάθεια να γίνει ο χώρος αυτός στρατόπεδο. Επίσης δεν ξέρω αν ισχύει έγινε και κέντρο νεοσυλλέκτων και έχει τώρα γύρω στο 180 άτομα. Έπρεπε να απολύθω γώ για να γίνει στρατόπεδο. Κλασσικά οι Λαρισαίοι βύσματα όλοι και γλυφτες με διανυκτέρευση. Τσιμπητα ασταμάτητα από τα μισά στελέχη και οι άλλοι μισοί θα σε βοηθήσουν να ξετσιμπησεις και να σε τραβήξουν κάπου να λουφαρετε μαζί. Ο χώρος αχανες και απαίσιος προϊστορικός.(Στεγαζόταν το ιππικό της Ελλάδας και η ΜΟΜΑ κάποτεε κείθε
Επιστροφή στην κορυφή
Πεζοναύτη ς Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Πεζοναύτη ς Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουλίου/2019 ώρα 15:35
πιο μαύρο.. μακριά όλοι.. μην ψαρωνετε επειδή βρίσκετε Λάρισσα. Οι υπηρεσίες γελοία απαιτητικές σαν να είσαι σε καιρό πολέμου.. καφετέριες , πάρκα μαγαζιά γύρω γύρω κ εσύ τέντα ΛΟΚ σε θέση μαχης και εφοπλου λόγχη αλλιώς θ έχεις κραυγές από την πύλη και κράτηση χωρίς προειδοποίηση.. σκόπετα άπειρα, υπηρεσίες βγάζει πάντα το μεγαλύτερο βύσμα και τα στελέχη όπως είπε και ο από πάνω χωρίζονται στην μέση καλοί και Μ... ες. οι 2οι επίσης πρόκειται για μεγάλους τεμπέληδες που χώνουν φαντάρους για αποκλειστικά δικές τους δουλειές , όλο διαταγές ύφος κ ιστορία.. τράκα τσιγάρα μέχρι μισό σάντουιτς και γουλια καφέ ή αναψυκτικό.. μηδέν ειδικές δυνάμεις όλοι πυροβολικαριοι είναι με αγορασμενο μπερέ και διακριτικά.. αα κ το καλύτερο δεν απολυεσε σαν πεζοναύτης ή ειδικοδυναμιτης αλλά σαν πυροβολιακαριος+ειδικότητα πυροβολικού και μετά 2η ειδικότητα πεζοναύτης, ούτε τιμής ένεκεν ούτε τπτ ακόμα και 2 αποβάσεις να πήγες. Όπου και να μου χρειάστηκαν τα μόρια από ειδικές δυνάμεις είχα θέματα.. ααα και το επίσης καλύτερο απαγορεύεται η ελληνική σημαία στη στολή. Ο διοικητής 2016-2018 σε μια βολήστοΒόλο ξηλωσε με ταχέρια του την σημαία από την παραλαβή ενός παιδιού
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12