Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 14 1516 17 18 37>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 14988
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2012 ώρα 01:11
Ο τσάμπας πέθανε
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Πόντοι: 10340
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2012 ώρα 11:44
Αρχικά αποστάλθηκε από aggelos2288 aggelos2288 Έγραψε:

Αρχικά αποστάλθηκε από Vessty Vessty Έγραψε:

Σημερα ρωτησα για τη ΣΥΚ και μου ειπαν οτι αν η θητεια γινει 14μηνη θα εχουν δικαιωμα συμμετοχης και εφεδροι

Αμα γινει αυτο εφικτο θα υπαρχει επιλογη για να κατσει καποιος μονιμος αφου τελειωσει την θητεια του;

Όχι ρε μεγάλε. Όχι, όχι, όχι, όχι και πάλι όχι. Ποτέ δεν θα γίνει αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή
Titis Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 04/Μαΐου/2011
Πόντοι: 190
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Titis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2012 ώρα 19:15
Εμένα σε συζήτηση που είχα με έναν γύρω στα 38 που είχε πάει στους ΟΥΚ στην θητεία του και πέρασε το σχολείο με πολύ καλή απόδοση του είχανε προτείνει να γίνει μονιμος αλλά για προσωπικούς λόγους αρνήθηκε... Με δούλευε?
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Πόντοι: 10480
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2012 ώρα 19:19
Αρκετά παλιά ναι γινόταν πρόταση σε μερικούς να γίνουν μόνιμοι.

Επιστροφή στην κορυφή
mitsos20 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 19/Φεβρουαρίου/2012
Θέση: ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mitsos20 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 14:46
Εχω ακουσει οτι οσοι εχουν στιγμα δεν μπορων να μπουν στους ΟΥΚ ισχυει αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή
tsakalos16 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 29/Φεβρουαρίου/2012
Πόντοι: 10
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tsakalos16 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2012 ώρα 04:07
Παιδια εστω οτι καποιος τελιωνει σνδ η σμυν μετα απο ποσο καιρο μπορει να δωσει γ ουκ ; Με την μειωπεια τελικα τιπαιζει γτ μπερδεφτηκα ;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 14988
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2012 ώρα 04:36

για την μυωπία τα έχουμε ξανά γράψει όποιος έχει τον κόβουν, τώρα για τα άλλα είμαι σίγουρος ότι έχουνε απαντηθεί σε προηγούμενη σελίδα

Υ. Γ Πρόσεχε τα ελληνικά σου, κομμένες - ανορθόγραφες λέξεις απαγορεύονται και την επόμενη θα σβηστεί το μήνυμα σου

Επιστροφή στην κορυφή
tsakalos16 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tsakalos16 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2012 ώρα 18:09
Οκ ενταξει με συγχωρειτε απο τα greeklish μπερδευτικα
Επιστροφή στην κορυφή
tsakalos16 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tsakalos16 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαρτίου/2012 ώρα 03:19
Αν κανεις λειζερ μπορεις να μπεις ;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 9566
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαρτίου/2012 ώρα 00:32
Αρχικά αποστάλθηκε από tsakalos16 tsakalos16 Έγραψε:

Αν κανεις λειζερ μπορεις να μπεις ;

Ναι.
Επιστροφή στην κορυφή
fantasma12 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 25/Μαρτίου/2012
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση fantasma12 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Μαρτίου/2012 ώρα 16:21
Γεια σας, είμαι καινούριος στο φορουμ. Είμαι ανθυπολοχαγός απο ευελπίδων και θέλω να παω σχολείο ουκ η λοκ. Τι μπορώ να κάνω;
Και μπορεί να πάει οποιοσδήποτε απο οποιαδήποτε σχολή αξιωματικών;(Προφανώς μιλάω για κάποιον που το κατέχει)
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΗΜΗΤΡΗΣ95 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 30/Μαρτίου/2012
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΔΗΜΗΤΡΗΣ95 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2012 ώρα 00:00
Καλησπερα και καλώς σας βρήκα.
Διαβάζοντας όλα τα προηγούμενα πόστ, θα ήθελα να διατυπώσω κι εγώ τις απορίες μου σαν "νεοσύλλεκτος".
Καταρχάς, είμαι 17χρ. Και έχω κόλλημα με το στρατό.
Θα πέθαινα για τη σημαία και θα ήθελα να πάω για ΟΥΚ.
Το θέμα είναι το εξής
α) Πρέπει μέσω πανελλαδικών να περάσω ΕΠΟΠ;(Ώστε να πάω μετά ΟΥΚ; )
β) Είναι απαραίτητο να έχω ύψος πάνω από 1,70;(Συγκεκριμένα είμαι 1,66)
γ) Εαν δεν μπορώ, υπάρχει τρόπος/περίπτωση μέσω στρατού όταν κάνω την θητεία μου να μείνω μόνιμος ή κάτι άλλο που να σχετίζεται με το στρατό (διότι το έχω καημό από μικρός).

Ευχαριστώ και θα ήμουν ευγνώμων εάν μου απαντούσατε
Επιστροφή στην κορυφή
Νικολέτα Δες τη Λίστα

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2011
Πόντοι: 179
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Νικολέτα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2012 ώρα 00:10
Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΗΜΗΤΡΗΣ95 ΔΗΜΗΤΡΗΣ95 Έγραψε:

Καλησπερα και καλώς σας βρήκα.
Διαβάζοντας όλα τα προηγούμενα πόστ, θα ήθελα να διατυπώσω κι εγώ τις απορίες μου σαν "νεοσύλλεκτος".
Καταρχάς, είμαι 17χρ. Και έχω κόλλημα με το στρατό.
Θα πέθαινα για τη σημαία και θα ήθελα να πάω για ΟΥΚ.
Το θέμα είναι το εξής
α) Πρέπει μέσω πανελλαδικών να περάσω ΕΠΟΠ;(Ώστε να πάω μετά ΟΥΚ;)
β) Είναι απαραίτητο να έχω ύψος πάνω από 1,70;(Συγκεκριμένα είμαι 1,66)
γ) Εαν δεν μπορώ, υπάρχει τρόπος/περίπτωση μέσω στρατού όταν κάνω την θητεία μου να μείνω μόνιμος ή κάτι άλλο που να σχετίζεται με το στρατό (διότι το έχω καημό από μικρός).

Ευχαριστώ και θα ήμουν ευγνώμων εάν μου απαντούσατε
1) από όσο ξέρω, μέσω πανελλαδικών περνάς σε παραγωγική σχολή, του ναυτικού λογικά αφού θες ΟΥΚ. Εποπ με προκήρυξη και αν.
2) 1.70 είναι φέτος τα όρια για στρατιωτικές σχολές
3) παλιά το κάνανε, τώρα δε ξέρω να σου απαντήσω.
γνώμη μου, δοκίμασε πρώτα στη θητεία σου να πας λοκ να δεις αν αντέξεις.

Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 9566
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2012 ώρα 18:21
Αρχικά αποστάλθηκε από fantasma12 fantasma12 Έγραψε:

Γεια σας, είμαι καινούριος στο φορουμ. Είμαι ανθυπολοχαγός απο ευελπίδων και θέλω να παω σχολείο ουκ η λοκ. Τι μπορώ να κάνω;
Και μπορεί να πάει οποιοσδήποτε απο οποιαδήποτε σχολή αξιωματικών;(Προφανώς μιλάω για κάποιον που το κατέχει)

Εάν ήσουν Ανθυπολοχαγός δεν θα έκανες αυτή την ερώτηση γιατί προφανώς θα γνώριζες ότι για να περάσεις την ΣΥΚ θα πρέπει να είσαι Αξιωματικός των Ειδικών Δυνάμεων (αφού πρώτα θα έχεις βγάλει το καταδρομών στο ΚΕΑΠ και θα έχεις δηλώσει ότι επιθυμείς να παραμείνεις στις Ειδικές Δυνάμεις). Σχολείο ΛΟΚ έτσι γενικά και αόριστα δεν υπάρχει. Προφανώς δεν το έχεις ψάξει αρκετά γιατί είσαι μικρός ακόμη!
Επιστροφή στην κορυφή
mitsos20 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 19/Φεβρουαρίου/2012
Θέση: ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mitsos20 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Απριλίου/2012 ώρα 23:12
Θα απαντησει κανεις
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 14 1516 17 18 37>