Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34 5>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
panos commando Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 29/Ιουνίου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 22
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση panos commando Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2011 ώρα 16:32
Ρε παιδια να ρωτισω κατι αν σε καποιον αρεσει και τ βουνο και η θαλασσα τι να επιλεξει; Πιο απτα δυο εχει και λιγο απτο αλλο;
Επιστροφή στην κορυφή
KOMMANTO Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση KOMMANTO Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2011 ώρα 21:54
Αρχικά αποστάλθηκε από panos commando panos commando Έγραψε:

Ρε παιδια να ρωτισω κατι αν σε καποιον αρεσει και τ βουνο και η θαλασσα τι να επιλεξει; Πιο απτα δυο εχει και λιγο απτο αλλο;
Πεζοναύτης, έχει και απο τα δύο
Επιστροφή στην κορυφή
ΛΟΚ soldier Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 11/Σεπτεμβρίου/2009
Πόντοι: 182
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΛΟΚ soldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2011 ώρα 03:12
Ας μη λέει ο καθένας ό, τι νά 'ναι... Ήμουν καταδρομέας σε ορεινή μοίρα και έχω κάνει και σε βουνό καί σε θάλασσα εκπαίδευση...
Επιστροφή στην κορυφή
ΛΟΚ soldier Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΛΟΚ soldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2011 ώρα 03:21

Πάνω κάτω αμφίβιοι και ορεινόι καταδρομείς κάνουν τα ίδια:1. Εκπαίδευση ορεινού,2. Ανταρτοπόλεμο,3. Αμβίφια (με ταχύπλοα zodiak),4. Θαλασσία,5.50άρα πορεία,6.6ημερο πεζικού κλπ.

οι πεζοναύτες τα ίδια + απόβαση απο αβακ.

ο αμφίβιος και ο πεζονάυτης ειδικέυεται στο νερό και ο ορεινός στο βουνό, ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Επιστροφή στην κορυφή
297ΙΜΑΚ Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 28/Ιουνίου/2010
Θέση: Front Line Srg
Πόντοι: 1270
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 297ΙΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2011 ώρα 15:46
Αρχικά αποστάλθηκε από ΛΟΚ soldier ΛΟΚ soldier Έγραψε:

Ας μη λέει ο καθένας ό, τι νά 'ναι... Ήμουν καταδρομέας σε ορεινή μοίρα και έχω κάνει και σε βουνό καί σε θάλασσα εκπαίδευση...
Εμεις δεν κανουμε χειμερινη διαβιωση κ εσεις δεν εχετε VTR k MAGNA. Εσεις εχετε το κρυο κ εμεις εχουμε την υγρασια κ την αλμυρα της θαλασσας. Αυτη ειναι η διαφορα
Επιστροφή στην κορυφή
ΛΟΚ soldier Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΛΟΚ soldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2011 ώρα 16:16

Αρχικά αποστάλθηκε από 297ΙΜΑΚ 297ΙΜΑΚ Έγραψε:

Αρχικά αποστάλθηκε από ΛΟΚ soldier ΛΟΚ soldier Έγραψε:

Εμεις δεν κανουμε χειμερινη διαβιωση κ εσεις δεν εχετε VTR k MAGNA. Εσεις εχετε το κρυο κ εμεις εχουμε την υγρασια κ την αλμυρα της θαλασσας. Αυτη ειναι η διαφορα

Σωστός! αυτά τα ξέχασα...

Επιστροφή στην κορυφή
K.G Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 11/Απριλίου/2011
Πόντοι: 69
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση K.G Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2011 ώρα 14:09
Τι ειναι η "χειμερινη διαβιωση" παιδια?
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Πόντοι: 10700
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2011 ώρα 15:08
Επιστροφή στην κορυφή
K.G Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση K.G Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2011 ώρα 15:10
:)

Επιστροφή στην κορυφή
ED Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ED Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαΐου/2011 ώρα 03:34

Τα λοκ ειναι πιο μαχημα...

ειδικα τς δραμας...
απο μακ μαχημη μοιρα ειναι τς σαμου και μετεπειτα κω...
Παιζει ρολο απο που καταγεσαι... Αν εισαι Βορ. Ελλαδειτης πανε ΛΟΚ... Αν εισαι απο νησο πανε ΜΑΚ...
Ολα αυτα βοηθανε καλυτερα εσενα... Προσαρμογη, συνθηκες !
Αυτα πρεπει κανεις να ετοιμαζει πριν στρωσει +οχι ΛΟΚ ή ΜΑΚ συγκρισεις...
Ειναι θεμα χομπυ, βουνου ή θαλασσας προτιμησης...
Επιστροφή στην κορυφή
teolok Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 30/Μαΐου/2011
Πόντοι: 65
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση teolok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2011 ώρα 16:40
Γιατί το παρουσιάζετε σαν να έχεις δυνατότητα να επιλέξεις; Όπου θέλουν δεν σε στέλνουν, παίζει τόσο ρόλο η επιλογή σου; Από τη στιγμή που όλοι οι βοριοελλαδίτες πάνε λοκ θες βύσμα για να καταλλήξεις εκεί, έτσι δεν είναι; Ένας γνωστός έχει μπει ρεντίνα και λέει είναι μόνο 3 από Αθήνα. Συνεπώς μάλλον όλοι οι Αθηναίοι ΜΑΚ καταλήγουν, σωστά?
Επιστροφή στην κορυφή
K.G Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση K.G Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2011 ώρα 01:11
Παιδια ισχυει οτι κανουν και οι 2 τα ιδια; Αλλαζει μηπως κατι στην μακ απο τα λοκ γιατι παραπανω ενας φιλος ειπε οτι δεν κανουν στους αμφιβιους χειμερινη διαβιωση.
αν πας αμφιβιος με απλα λογια, τι θα χασεις απο την εκπαιδευση των λοκ.
θα ηθελα σαφη απαντηση οχι μονο για μενα αλλα και για οσους το διαβασουν αργοτερα...

ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
sintoma lokatzis Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 14/Ιανουαρίου/2010
Θέση: Επιθετικός χαφ
Πόντοι: 340
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση sintoma lokatzis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2011 ώρα 11:08
Οντως οι αμφιβιοι δε κανουν χιμερινη διαβιωση... Απο την αλλη οι ορεινοι δεν κανουν αποβιβαση... Κατα τ αλλα η εκπαιδευση ειναι πανομοιοτυπη
Επιστροφή στην κορυφή
K.G Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση K.G Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2011 ώρα 17:08
Ο ξαδερφος μου ειναι στην σχολη δοκιμων στο ηρακλειο και θα συνεχισει στους καταδρομεις ως δοκιμος.
Τον ρωτησα να μου πει τι μαθαινει απο τα στελεχη μεσα αλλα γενικα τι ακουγετε για τους αμφιβιους.
Εγω θελω να παω αμφιβιος αλλα εκεινος μου λεει οτι πλεον μονο μαχημοι δεν ειναι... Μου ειπε συγκεκριμενα για την Ι μακ (εκει που θελω να παω) οτι μεχρι μπιλιαρδα τους εχουν και πινουν ολο μπύρες... !
Να ξεκαθαρισω οτι δεν μισει την μακ ουτε εχει καπια συμπαθεια για τα λοκ, μου το ειπε καθαρα για να με συμβουλευσει που να παω για να κανω και κατι ουσιωδες...
Αντιθετα που ειπε οτι δυνατα ειναι τα πραματα σε δραμα ναουσα ρεντινα.
Παλιοτερα ηταν πολύ καλά σε χιο και κω, τωρα οι διοικητες ειναι αστα να πανε λεει.
Εγω παλι δεν ξερω τι να πω με αυτα που μου ειπε... Ξερετε εσεις τιποτα πανω σε αυτό να ακουσω και καμια γνωμη;
Εγω παλι μακ θελω να παω και δεν θα το αλλαξω πιστευω... Απλα δεν θελω να μας δουλευουν οτι δεν κανουμε τιποτα!
Επιστροφή στην κορυφή
Georgios55 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 19/Μαΐου/2011
Πόντοι: 34
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Georgios55 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 14:59
Αν και μεγάλωσα σε βουνό έχω μια μεγάλη τρέλα για ΜΑΚ... Για ΛΟΚ όχι τόσο...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34 5>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com