Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 27 2829 30 31 34>
Συγγραφέας
Μήνυμα
 Rating: Topic Rating: 1 Ψήφοι, Average 5.00  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
laios Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 15/Ιουλίου/2010
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 274
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση laios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Νοεμβρίου/2010 ώρα 01:34
Ρε παιδια ειδατε καμια διαφορα στο φυλλο της μισθοδοσιας; Με τον φορο; ...
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
Θέση: Εμπ. Ναυτικό
Πόντοι: 3034
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Νοεμβρίου/2010 ώρα 18:44
Αρχικά αποστάλθηκε από laios laios Έγραψε:

εισαι συναδερφος μου; Τι εννοεις; Γιατι εγω τα φυλλα μισθοδοσιας μου θα τα δω το 2011.
Επιστροφή στην κορυφή
laios Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 15/Ιουλίου/2010
Πόντοι: 274
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση laios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 00:25
Αρχικά αποστάλθηκε από dn24 dn24 Έγραψε:

Αρχικά αποστάλθηκε από laios laios Έγραψε:

εισαι συναδερφος μου; Τι εννοεις; Γιατι εγω τα φυλλα μισθοδοσιας μου θα τα δω το 2011.
ναι συναδελφος ειμαι. Εχω αρνητικο φορο (επιστροφη)
Επιστροφή στην κορυφή
Legion Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 24/Ιανουαρίου/2008
Θέση: Greece
Πόντοι: 939
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Legion Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 20:51
Ναι πηραμε καποιες επιστροφες... Φορολογικες.
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 22:09
Αρχικά αποστάλθηκε από Legion Legion Έγραψε:

οτι μπαινει στο σακουλι, καλο ειναι.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
Πόντοι: 3997
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 22:17

οτι μπαινει στο σακουλι, καλο ειναι.
ετσι ειναι! Δουλεια να υπαρχει στον κοσμο, τα χρηματα σας εστω κ μειωμενα κ ολα γινονται:-)
Dum spiro spero
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 22:24
Αρχικά αποστάλθηκε από illy illy Έγραψε:

Ετσι ειναι! Δουλεια να υπαρχει στον κοσμο, τα χρηματα σας εστω κ μειωμενα κ ολα γινονται:-)
εγω καλη μου φιλη, ειμαι υπερευχαριστημενος με τον μισθο μου. Παρολο που υπαρχουν φορες που κανουμε πραγματα που αξιζουν πολυ περ/ρα απο τον μισθο που παιρνουμε. Καποια πραγματα δεν πληρωνονται. Οπως η ψυχικη ηρεμια, κ το αγχος. Κ το αγχος του στρατου, σε καρκινιαζει πριν την ωρα σου. Αυτη η "ειδικη ψυχολογια" που εχει. Αλλα ενταξει, υπαρχουν σαφως κ χειροταιρα. Παντα υπαρχουν χειροταιρα.
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
Πόντοι: 3997
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 01:22
Εχετε ιδεα τι θα γινει με το ενιαιο μισθολογιο; Γιατι θαρρω οτι θα ειναι πιο ευνοικα για ενοπλεςδυναμεις κ για τα σωματα ασφαλειας; Οτι θα αυξηθει λιγακι ο βασικος; Κ ευελπιστω να αρχιζουν να σας δινουν το επιδομα σπουδων/πτυχιων τελος παντων... Το καλο ειναι οτι δεν σας εχουν κοψει τα παραμεθοριου... Εδω θα ειμαστε να μας τα πειτε! Κανονικα ουτε ευρουλακι δεν επρεπε να σας κοψουν διοτι ειστε χαμηλομισθοι, τελος παντων!
Dum spiro spero
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 01:57
Αρχικά αποστάλθηκε από illy illy Έγραψε:

Εχετε ιδεα τι θα γινει με το ενιαιο μισθολογιο; Γιατι θαρρω οτι θα ειναι πιο ευνοικα για ενοπλεςδυναμεις κ για τα σωματα ασφαλειας; Οτι θα αυξηθει λιγακι ο βασικος; Κ ευελπιστω να αρχιζουν να σας δινουν το επιδομα σπουδων/πτυχιων τελος παντων... Το καλο ειναι οτι δεν σας εχουν κοψει τα παραμεθοριου... Εδω θα ειμαστε να μας τα πειτε! Κανονικα ουτε ευρουλακι δεν επρεπε να σας κοψουν διοτι ειστε χαμηλομισθοι, τελος παντων!
δεν θα μας ενταξουν κατα πασα πιθανοτητα στο ενιαιο μισθολογιο, κ ναι οντως θα ειναι ευνοικοτερα τα πραγματα για εμας, να αυξηθει ο βασικος δεν νομιζω (με τι χρηματα); Εδω κοβουν απο παντου. Αν θα αυξηθει θα ειναι μονο αν μας ενταξουν στο ενιαιο μισθολογιο κ αυτο δεν θα ειναι επιπλεον αυξηση, απλως αναγκαστικη διοτι θα ενσωματωθουν σε αυτον τα επιδοματα (καλο αυτο). Οσον αφορα τα παραμεθωριου, για κοψιμο το πανε για ενα μεγαλο μερος απο αυτο. Βεβαιως κ ειμαστε χαμηλομισθοι.
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 02:05
Αρχικά αποστάλθηκε από Greek_Army Greek_Army Έγραψε:

Στο ενιαίο μισθολόγιο έχουνε μπει εδώ και 1 μήνα τα σώματα ασφαλείας.
απο που το βρηκες αυτο; Δεν αντιλεγω στο οτι απο 01/01 ενδεχομενως να μπουν, αλλα εγω επικοινωνησα με τους συναδερφους μου για το θεμα της αυξησης που συζηταγαμε παραπανω, κ τους ρωτησα που μπηκε η αυξηση στο τελευταιο φυλλο μισθοδοσιας, κ μου ειπαν οτι κοιταξαν τα επιδοματα κ δεν ειχε μπει εκει, οποτε αφου τα επιδοματα υπαρχουν ακομη, πως μας ενταξαν εδω κ 1 μηνα στο ενιαιο μισθολογιο; Δεν εχει ςφαρμοστει ακομη αυτο, απο 01/01 εχει εξαγγειλει η κυβερνηση, κ το πιθανοτερο να ενταχθουν σε αυτο αλλα ζημιογονα υπουργεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 14988
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 02:13

απο που το βρηκες αυτο; Δεν αντιλεγω στο οτι απο 01/01 ενδεχομενως να μπουν, αλλα εγω επικοινωνησα με τους συναδερφους μου για το θεμα της αυξησης που συζηταγαμε παραπανω, κ τους ρωτησα που μπηκε η αυξηση στο τελευταιο φυλλο μισθοδοσιας, κ μου ειπαν οτι κοιταξαν τα επιδοματα κ δεν ειχε μπει εκει, οποτε αφου τα επιδοματα υπαρχουν ακομη, πως μας ενταξαν εδω κ 1 μηνα στο ενιαιο μισθολογιο; Δεν εχει ςφαρμοστει ακομη αυτο, απο 01/01 εχει εξαγγειλει η κυβερνηση, κ το πιθανοτερο να ενταχθουν σε αυτο αλλα ζημιογονα υπουργεια.

δεν το βρήκα κάπου απλά μου το είπανε άτομα που είναι στα σώματα ασφαλείας.
...
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 02:14
Εγω πηρα +50€ κ για πρωτη φορα μαζι με το παραμεθωριου ξεπερασα τα 1,300€.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 14988
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 02:15

Εγω πηρα +50€ κ για πρωτη φορα μαζι με το παραμεθωριου ξεπερασα τα 1,300€.

το παιδί που σου λεώ που πήρε τώρα 1150 ποτέ δεν είχε ξεπεράσει τα 950.
...
Επιστροφή στην κορυφή
Legion Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 24/Ιανουαρίου/2008
Πόντοι: 939
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Legion Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 17:02

Το ενιαιο μισθολογιο απο το 2ο εξαμηνο του 2011 θα ειναι ετοιμο...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 17:05

Το ενιαιο μισθολογιο απο το 2ο εξαμηνο του 2011 θα ειναι ετοιμο...
μα κ εγω το θεωρησα αδυνατο.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 27 2829 30 31 34>