Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 63>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Γιάννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γιάννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους
    Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 21:36
Καλησπέρα υπηρετώ ήδη 5 μήνες σε στρατόπεδο σε νησί αν θελήσω ι5 λόγω άγχους και κατάθλιψης πρέπει να ξανά παρουσιαστώ Αθήνα;
Επιστροφή στην κορυφή
Theologosvr Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 02/Αυγούστου/2020
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 17
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Theologosvr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 13:14
Καλημέρα παιδιά έχω πάρει αναβολή για κοινωνικούς λόγους μέχρι τον Νοέμβριο
Εάν πάω με γνωμάτευση ψυχιατρου για αγχωδης διαταραχή συνταχογραφημενα φάρμακα θα πάρω αναβολή για ψυχολογικούς λόγους;
Έχει κανείς εμπειρία παρόμοια;
Επιστροφή στην κορυφή
Sotiris Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Sotiris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 16:11
Καλησπέρα σας μου ήρθε παραπεμπτικό για την επιτροπή και σε μια παράγραφο αναφέρει το εξής

Από τη γνωμάτευση του Φρουραρχείου Αθηνών, προκύπτει ότι η πάθηση του προβλέπεται να διαρκέσει πάνω από 4 μήνες και για το λόγο αυτό δε μπορεί να μετακινηθεί στη Μονάδα κατάταξης.

Αυτό παιδιά έχει κάποια συνδεση με την απόφαση της επιτροπής για επικυρωση ή όχι της ετήσιας αναβολής που πρότεινε ο ιατρός ή απλά ξεκαθαρίζει το λόγο που πήγα φρουραρχειο και όχι στρατόπεδο
Επιστροφή στην κορυφή
Σαββας Καββαδας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Σαββας Καββαδας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 13:09
Δεν νομιζω να ειναι στο ιδιο στρατοπεδο αλλα καλυτερα να σου απαντησει καποιος που θα ξερει καλυτερα. Μηπως εσυ γνωριζεις αν σε παχυσαρκους οπως ειμαι εγω πια με δμς περιπου 43 αν δικαιουμαι αναβολη?
Επιστροφή στην κορυφή
Petros Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Petros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 10:19
Καλημέρα,

Εχω μια ερώτηση σχετικά με κατάταξη ατόμων που έχουν ήδη παρει αναβολή υγείας. Πήρα μια ετήσια και ειναι να καταταγώ ξανά στην επόμενη εσσό ('οχι σεπτέμρη). Την αναβολή την πήρα μ'εσω στρατοπέδου, όπου προφανώς έγραφε προσωρινή απόλυση. Τώρα που θα ξανακαλέσουν, θα με καλέσουν να μπώ στο ίδιο στρατόπεδο από όπου πήρα την πρώτη αναβολή ή μπορεί να είναι σε οποιοδήποτε στρατόπεδο και δεν έχει σχέση η πρώτη κατάταξη;

ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Σαββας Καββαδας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Σαββας Καββαδας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 17:51
Παιδια παρουσιαζομαι Νοεμβριο γιατι ειχα παρει μια 6μηνη αναβολη για ψυχολογικους λογους χωρις χαρτι γιατρου. Πηρα ομως πολλα κιλα και εχω 1,79 υψος και 143 κιλα. Κουραζομαι ευκολα και πονανε τα ποδια μου και η μεση μου στα 5 λεπτα ορθοστασιας. Υπαρχει περιπτωση να παρω αναβολη για αυτο; Και χρειαζεται καποιο χαρτι απο γιατρο;
Επιστροφή στην κορυφή
Ooaonio A. Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ooaonio A. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2020 ώρα 21:59
Καλησπέρα,

Να σας ρωτήσω κάτι.

Για την αναβολή για 1 χρόνο (δεν θελω απαλλαγη) αλλα αναβολή για 1 χρόνο, ποιοι τρόποι υπάρχουν;
Αν παω στο στρατιωτικό νοσοκομείο όπως λετε κάποιοι και πω για τους χ-ψ προσωπικούς λόγους ζηταω αναβολη για 1 χρονο χωρίς να εχω χαρτιά απο γιατρούς κτλπ θα μου την δώσουν;

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Ouo?nco Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ouo?nco Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2020 ώρα 00:19
Καλησπέρα σας πάω για αναβολή παρακολουθούμαι από ψυχίατρο και λαμβάνω φαρμακευτική αγωγή (αντικαταθλιπτικά), προτείνετε να έχω μαζί μου το χαρτί της αγωγής και στο Φρουραρχειο και στην επιτροπή ή δεν είναι απαραίτητο?
Επιστροφή στην κορυφή
Giannis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Giannis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Αυγούστου/2020 ώρα 22:48
Καλησπέρα σας ήθελα να ρωτήσω, η επιτροπή στο 401 είναι αυστηρή σε σχέση με το 424 που μπορεί να ψάξουν μέχρι και ΑΜΚΑ?
Επιστροφή στην κορυφή
Aristidis Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 18/Αυγούστου/2020
Πόντοι: 8
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Aristidis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Αυγούστου/2020 ώρα 22:27
Αρχικά αποστάλθηκε από Liapunov13 Liapunov13 Έγραψε:

Ειχα κανει περυσι τι διαδικασια του Φρουραρχειου. Συμφωνω με το γιατρο σου, φετος θα παρουσιαστω κανονικα θηβα να παρω απο εκει την αναβολη για πιο γρηγορα (1 μερα μαξ). Σου προτεινω το ιδιο.

φίλε μου μπορεις να περιγράψεις λίγο την εμπειρία στη θήβα; Με το που μπεις στο στρατοπεδο τη μερα που γραφει το χαρτι καταταξης ζητας να πας στην υγειονομικη επιτροπη; Η περνας απο διαφορα στάδια εκεινη τη μερα; Γενικως υπαρχει περιπτωση να υπαρξει εμπλοκη για καποιο λογο; Και γω 2 χρονια αναβολων συμπληρωνω και 1η σεπτεμβρη πρεπει να παρουσιαστω αλλα έλεγα να παω μεσω φρουραρχειου που ξερω τη διαδικασια εστω και αν εχει την αναμονή με το ραντεβου στην επιτροπη.

Επεξεργάστηκε από Nassos - 19/Αυγούστου/2020 ώρα 23:48
Επιστροφή στην κορυφή
Kaizoku Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 29/Μαΐου/2019
Πόντοι: 51
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kaizoku Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2020 ώρα 15:03
Πάσχω απο ιδεοψυχαναγκαστική, αγχώδης διαταραχή και κατάθλιψη. Ο ιατρος μου γραψε Cipralex. Μου δωσαν αναβολή μονο για 1 χρονο. Λογικα, θα μου δωσουν και του χρονου αλλη 1. Για απαλλαγή τι πιθανοτητες εχω; Μηπως δεν ειναι αρκετο για απαλλαγη αυτο που εχω; Το ρωταω επειδη σε αλλους δινουν 2 χρονια κατευθειαν ενω σε μενα μονο 1.
Επιστροφή στην κορυφή
Theologosvr Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 02/Αυγούστου/2020
Πόντοι: 17
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Theologosvr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2020 ώρα 11:39
Καλημέρα παιδιά θέλω να ζητήσω αναβολή για ψυχολογικούς λόγους τον Νοέμβριο παρουσιαζομαι το χαρτί ψυχιάτρου ποτέ είναι καλό να έχει ημερομηνία?
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Liapunov13 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 07/Μαΐου/2020
Πόντοι: 54
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Liapunov13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2020 ώρα 10:50
Αρχικά αποστάλθηκε από Johny Johny Έγραψε:

Καλησπέρα παιδιά, έχω πάρει ήδη 2 χρόνια αναβολή (2 μονοετής) για ψυχολογικούς λόγους και τώρα παρουσιάζομαι Θήβα. Και τις δύο προηγούμενες φορές έχω κάνει την διαδικασία μέσω φρουραρχείου. Όμως ο γιατρός μου, μου συστήνει να πάρω την απαλλαγή μέσω του στρατοπέδου, δηλαδή να παρουσιαστώ κανονικά με τα χαρτιά μου και τον συνοδό μου την μέρα που παρουσιάζομαι και να ζητήσω απαλλαγή για να αποφύγω τις πολύ δύσκολες για εμένα μετακινήσεις με ΜΜΜ σε άλλες πόλεις + την πολυήμερη αναμονή μέχρι να βγει η απόφαση.

Έσεις τι μου προτείνετε;
Ειχα κανει περυσι τι διαδικασια του Φρουραρχειου. Συμφωνω με το γιατρο σου, φετος θα παρουσιαστω κανονικα θηβα να παρω απο εκει την αναβολη για πιο γρηγορα (1 μερα μαξ). Σου προτεινω το ιδιο.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιώργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γιώργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2020 ώρα 02:58
Καλησπέρα και πάλι, συγγνώμη για τη προγγοθμενη αναστάτωση, τελικά εντάξει βρήκα τον ψυχίατρο μου, θα μου δώσει γνωμάτευση γύρω στις 10 μέρες πριν πάω φρουραρχείο, εύχομαι να μη δημιουργηθεί θέμα που είναι πρόσφατο χαρτί
Επιστροφή στην κορυφή
Johny Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Johny Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2020 ώρα 01:13
Καλησπέρα παιδιά, έχω πάρει ήδη 2 χρόνια αναβολή (2 μονοετής) για ψυχολογικούς λόγους και τώρα παρουσιάζομαι Θήβα. Και τις δύο προηγούμενες φορές έχω κάνει την διαδικασία μέσω φρουραρχείου. Όμως ο γιατρός μου, μου συστήνει να πάρω την απαλλαγή μέσω του στρατοπέδου, δηλαδή να παρουσιαστώ κανονικά με τα χαρτιά μου και τον συνοδό μου την μέρα που παρουσιάζομαι και να ζητήσω απαλλαγή για να αποφύγω τις πολύ δύσκολες για εμένα μετακινήσεις με ΜΜΜ σε άλλες πόλεις + την πολυήμερη αναμονή μέχρι να βγει η απόφαση.

Έσεις τι μου προτείνετε; Να ακολουθήσω το δρόμο που ξέρω ή μέσω στρατοπέδου καλύτερα; Δεν ξέρω πόσο εύκολο θα είναι μέσω στρατοπέδου Θήβας, θα είναι αυστηροί; Και επίσης φοβάμαι επειδή θα είναι πολλά παιδιά εκεί την ίδια μέρα, μήπως μου συμβεί τίποτα (πχ κρίση πανικού, λιποθυμία) και γίνω ρεζίλι και με κοροιδεύουν κτλ; Θα είναι βέβαια ο συνοδός μαζί μου καθόλη τη διάρκεια

Όποιος μπορεί ας μου πει την άποψή του. Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 63>