Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Εκτύπωση από: Ελληνικός Στρατός
Κατηγορία: Στρατός και σώματα ασφαλείας
Όνομα Forum: Αστυνομία - Ειδικοί Φρουροί
Περιγραφή Forum: Συζητήσεις για την Ελληνική Αστυνομία, Ειδικούς Φρουρούς, ΕΚΑΜ, ΔΙΑΣ κλπ
URL: http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=9012
Ημ. Εκτύπωσης: 23/Αυγούστου/2019 ώρα 13:46

Θέμα: Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών
Αποστολή από: vasilis
θέμα: Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών
Ημ. Αποστολής: 27/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 06:55
Εβαλα αυτο το θεμα καθως δεν μπορω να βρω απο πουθενα αλλου πληροφοριες για αυτα σχετικα! Ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις ποσο μισθο περνει ενας ειδικός φρουρός; Και αν γνωριζει καποιος να μου πει καποια σχετικα πραγματα καθως με ενδιαφερει πολυ!

Απαντήσεις:
Αποστολή από: tzikass
Ημ. Αποστολής: 27/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 08:04
Φιλε μου υπαρχει ενα σαιτ diorismos.gr λεγεται και επειδη εχω ψαξει και εγω για τετοια θεματα Καλο θα ηταν να μπεις στο forum του σαιτ εχει ωραια θεματα. Το ποσο παιρνει ενας ει. Φρ. Απο οτι εχω καταλαβει ειδικα αν εισαι ανυπαντρος με το ζορι 1000 ευρω

-------------

Αποστολή από: Guests
Ημ. Αποστολής: 01/Οκτωβρίου/2008 ώρα 01:45
Ειδικος Φρουρος ειμαι ανυπαντρος. Μολις αυτο το μηνα τελειωσανε οι κρατησεις και ο μισθος μας ειναι με ενα χρονο υπηρεσια και 4 πενθημερα + 6 νυχτερινα, ταμειο Χωροφυλακής - 1200Ε. Ατυχοι οσοι ανηκουν στην Αστυνομια Πόλεων (25%) περιπου 100Ε λιγότερα

-------------

Αποστολή από: vasilis
Ημ. Αποστολής: 07/Οκτωβρίου/2008 ώρα 17:47
Απο τη μερα που γινεσαι ειδικος φρουρος εισαι μονιμος ετσι; Εννοω δεν τελειωνει μετα απο καποια χρονια ή φευγεις καποια στιγμη απο το σωμα!

-------------

Ημ. Αποστολής: 16/Ιουνίου/2009 ώρα 20:49
8 χρόνια είναι; Και πόσο πληρώνεται ένας ειδικός φρουρός;

Ημ. Αποστολής: 16/Ιουνίου/2009 ώρα 21:44
Γύρω στα 1000 ευρώ... Οταν με το καλο μπω στην σχολή θα σου πω 100%

Αποστολή από: D.Y.K
Ημ. Αποστολής: 16/Ιουνίου/2009 ώρα 22:59
Για αρχικο μισθο ακριβως δεν ξερω παντως σιγουρα πιανουν το 1200αρακι καποια στιγμη

-------------

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2010 ώρα 00:37
Οι κρατησεις ενος ε. Φ λογο της οικονομικης κρισης ανερχοντε στα 42 ευρω. Ποσο ασημαντο! Στον ιδιωτικο τομεα ερχοντε χειροτερες μερεσ...

-------------

Ημ. Αποστολής: 07/Μαΐου/2010 ώρα 00:38
ΔΙ. ΑΣ καλησπερα. Καταρχας αυτη τη στιγμη ποσο Ειναι ο μισθος ενος Ειδικου φρουρου; Στη σχολη που σας πηγανε για εκπαιδευση ποσο καιρο εκατσες και τι μισθο επαιρνες; Και τελος αληθευει οτι και αφου τελειωσεις με την σχολη συνεχιζουν και σου κανουν καποιες κρατησεις απο τον μισθο σου?

-------------

Αποστολή από: ΔΙ.ΑΣ
Ημ. Αποστολής: 07/Μαΐου/2010 ώρα 00:45
Αρχικά αποστάλθηκε από Johnnys Aigaleo

ΔΙ. ΑΣ καλησπερα. Καταρχας αυτη τη στιγμη ποσο Ειναι ο μισθος ενος Ειδικου φρουρου; Στη σχολη που σας πηγανε για εκπαιδευση ποσο καιρο εκατσες και τι μισθο επαιρνες; Και τελος αληθευει οτι και αφου τελειωσεις με την σχολη συνεχιζουν και σου κανουν καποιες κρατησεις απο τον μισθο σου;
καλησπερα φιλε μου,
πριν τις μειωσεις με ολα τα πενθημερα και με 5-6 βραδυνα το μηνα ηταν περιπου απο 1000-1150.
στη σχολη εκατσα για 2 μηνες (κομοτηνη), σαν δοκιμος Ε. Φ παιρνεις κατι ψιλα που ακριβως δεν θυμαμαι να σου πω, περιπου 300.
αφου τελειωσαμε και αρχισαμε μισθολογικα κανονικα μου εκαναν για 4 μηνες 100ε κρατησεις.

Ημ. Αποστολής: 07/Μαΐου/2010 ώρα 00:52
Μισθολογικα ξεκινησε αμεσως να πληρωνει μετα την σχολη Η περασε καποιο διαστημα?

Ημ. Αποστολής: 16/Μαΐου/2010 ώρα 19:43
Εχω ενα φιλο Οποιος ειναι ανυπαντρος 23 χρονων και περνει μαζι με επιδοματα πενθημερα νυψτερινα 1200 ευρω

Ημ. Αποστολής: 02/Ιουνίου/2010 ώρα 00:48
Γνωριζετε ποσο κυμαινεται ο μισθος ΕΦ αυτην την στιγμη με τις μειωσεισ... ;

-------------

Αποστολή από: alexissak
Ημ. Αποστολής: 02/Ιουνίου/2010 ώρα 01:17
Περιπου στα 1000 ευρω,250 δωρο καλοκαιριου κ πασχα κ 500 χρισστουγεννα! λιγα αλλα καλα...

-------------

Αποστολή από: valantis315
Ημ. Αποστολής: 10/Ιουνίου/2010 ώρα 16:49
Γνωρίζει κανείς τους μισθούς των ΕΦ μετά τις μειώσεις πόσο παίζουν; Και εκτός αυτό οι ΕΦ που είναι στην ομάδα ΔΙ. ΑΣ πέρνουν κάποιο επιπλέον επίδομα;

Ημ. Αποστολής: 10/Ιουνίου/2010 ώρα 17:06
Ο μισθος ειναι περιπου 1000 ευρω. Η δι. Ας δεν εχει καποιο επιδομα.

-------------

Ημ. Αποστολής: 28/Αυγούστου/2010 ώρα 00:16
Για σας παιδιά που κυμαίνεται τώρα ο μισθός των ειδικών φρουρών γιατί βγήκε μια προκήρυξη τώρα και το σκέφτομαι

Ημ. Αποστολής: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 20:18
Για διας μιλας γρεεκ αρμυ κανονικος φρουρος ειναι γυρο 1000 -1100 αναλογα τα βραδινα Δια επειδη δεν εχουν Βραδυνα μπορει να περνουν τοσα το λεω επειδη εχω Γνωστο που δεν εχει πεσει ποτε κατω απο 1000

Αποστολή από: Greek_Army
Ημ. Αποστολής: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 20:27
Αρχικά αποστάλθηκε από νικοσ

Για διας μιλας γρεεκ αρμυ κανονικος φρουρος ειναι γυρο 1000 -1100 αναλογα τα βραδινα Δια επειδη δεν εχουν Βραδυνα μπορει να περνουν τοσα το λεω επειδη εχω Γνωστο που δεν εχει πεσει ποτε κατω απο 1000

μιλάω για τους πρώτους 5-6 μήνες που θα τους κρατάνε λεφτά για την σίτιση των 2μηνών που ήτανε στην σχολή αστυφυλάκων
Υ. Γ και στην διας 1000 ευρώ παίρνουνε και φυσικά έχουνε και βραδυνά

...

-------------

Ημ. Αποστολής: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 20:37
Εχουν αλλα πιανετε μισο το βραδινο τους γιατι ειναι μεχρι τις 1 γιαυτο ισως να περνουν λιγο πιο λιγα ναι οτνος στην αρχη τους κρατανε

Ημ. Αποστολής: 12/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 02:51
σαν ειδ. Φρουρος αλλα και με πτυχιο τει παιρνεισ 100ε παραπανω μισθο?

Αποστολή από: Whiteyez
Ημ. Αποστολής: 12/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 12:31
Όχι.

Αποστολή από: sta8hsss
Ημ. Αποστολής: 12/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 15:38
Αρχικά αποστάλθηκε από νικοσ

σαν ειδ. Φρουρος αλλα και με πτυχιο τει παιρνεις 100ε παραπανω μισθο;
οχι ο μισθος δεν εχει προσαυξησεις...

-------------

Ημ. Αποστολής: 12/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 16:27
srek η καποιος αλλος με εμπειρια μηπως να μου απαντουσατε και εσεις; Στο λιμενικο πχ ξερω οτι περνεις γυρω στα 100 παραπανω στο μηνιατικο απο καποιον που δεν εχει πτυχιο τει... Στους ειδ φρουρους δεν παει ετσι; Ισως αλλαζει το επιδομα εξωμαληνσησ...

-------------

Αποστολή από: asimike
Ημ. Αποστολής: 12/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 17:32
Αρχικά αποστάλθηκε από nikos

srek η καποιος αλλος με εμπειρια μηπως να μου απαντουσατε και εσεις; Στο λιμενικο πχ ξερω οτι περνεις γυρω στα 100 παραπανω στο μηνιατικο απο καποιον που δεν εχει πτυχιο τει... Στους ειδ φρουρους δεν παει ετσι; Ισως αλλαζει το επιδομα εξωμαληνσησ...
στο μηνιατικο σου δν γινεται καποια αλλαγη... Οτι περνεις εσυ με πτυχιο θα περνει και ο αλλος χωρισ...

-------------
ΕΛΛΑΣ

Ημ. Αποστολής: 12/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:09
Δυστυχως στην Αστυνομια ΔΕΝ προβλεπεται καποιο επιδομα για το πτυχιο.

-------------

Αποστολή από: sta8hsss
Ημ. Αποστολής: 12/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:26
Αρχικά αποστάλθηκε από asimike

Αρχικά αποστάλθηκε από nikos

στο μηνιατικο σου δν γινεται καποια αλλαγη... Οτι περνεις εσυ με πτυχιο θα περνει και ο αλλος χωρισ...
ετσι ακριβως.

-------------

Ημ. Αποστολής: 14/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 00:03

Να σας ρωτησω κατι ακομα; Υπεβαλα αιτηση για ληψη ειδικου βοηθηματος-προικοδοτηση το δεκεμβριο του 2008. Εχουν ικανοποιηθει οι αιτησεις μεχρι το σεπτεμβρη του 2008. Μηπως γνωριζετε ποτε θα ικανοποιηθει το αιτημα μου; Ευχαριστω πολυ

-------------

Ημ. Αποστολής: 17/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 15:54
Ειμαι παντρεμενος και εχω ενα παιδι. Ξερει καποιος αν μπω ειδικος φρουρος ποσο θαναι ο μισθος?

Αποστολή από: panos1986
Ημ. Αποστολής: 17/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 16:15
Αρχικά αποστάλθηκε από alex

Ειμαι παντρεμενος και εχω ενα παιδι. Ξερει καποιος αν μπω ειδικος φρουρος ποσο θαναι ο μισθος;
ανεβαινει 120 ευρο ο μισθος λογου γαμου κ 45 το καθε παιδι

Αποστολή από: PETRAN
Ημ. Αποστολής: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 18:59
makis2010. Ειδικος φρουρος εδω κ 8 χρονια. Τα λεγομενα του μας βαζουν σε σκεψη του τυπου. Αξιζει ολη αυτη μας η αγωνια, το αγχος κ το κλαμα που σιγουρα ολοι μας εχουμε ριξει.

Δε πίστευα στα μάτια μου σήμερα το πρωί που διάβαζα το φαξ από διάφορα σωματεία αστυνομικών.
Δε θα καταβληθεί το επίδομα νυχτερινών αυτόν το μήνα και είναι αβέβαια τα επιδόματά μας, νυχτερινού και πενθημέρου, από εδώ και έπειτα! Με το φτωχό μου το μυαλό λοιπόν, κάθομαι και σκέφτομαι... Πώς θα πληρώσω τα δάνειά μου; Πώς θα πηγαίνω στη δουλειά; Τι θα τρώω; Πώς θα ζήσω; Είμαι 8 χρόνια στο σώμα και έπαιρνα, όταν ξεκίνησα γεμάτος όνειρα τη σταδιοδρομία μου, περίπου 850e. Μετά από 8 χρόνια, παίρνω περίπου 1200e. Όλα καλά μέχρι εδώ. Τα βγάζω πέρα δύσκολα, αλλά τα βγάζω. Μέσα σε 3-4 μήνες όμως, ο μισθός μου μειώθηκε κατά 150e, και τώρα έρχονται και μου λένε-μάλλον δε μου λένε-μου αρπάζουν άλλα 300e!1200-150-300=750! Πιο λίγα από αυτά που πληρωνόμουν σαν νεοεισερχόμενος ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ! Τι θα κάνω; Πώς θα ζήσω; Το πιο σημαντικό όμως ερώτημα που μου γεννάται είναι πώς θα αντιδράσω; Είμαι μάχιμος αστυνομικός, δε θα δουλέψω; Δε θα ανταποκριθώ σε έκκληση βοήθειας κάποιου πολίτη; Δέ θα τρέξω να προσφέρω ότι μπορώ σε κάποιον που χρειάζεται τη βοήθειά μου; Τι μου φταίει ο καημένος κοσμάκης που χρειάζεται κάποιον να τον προστατέψει; Έχω ήθος και αρχές κύριοι,(ο Θεός να σας κάνει), θα μου τις πάρετε και αυτές; Δε θα σας το επιτρέψω! Δε θα αφήσω πολίτη ανυπεράσπιστο, δε θα παρανομήσω για να με κλείσετε φυλακή εσείς! Δε θα προστατέψω όμως τα συμφέροντά σας! Δε θα χτυπήσω διαδηλωτή που πεινάει, δε θα χτυπήσω τον πατέρα και τη μάνα που έχει κατέβει στους δρόμους γιατί το μωρό του κλαίει. Δε θα συλλάβω πατέρα που κλέβει για το παιδί του. Δυστυχώς θα μου "ξεφύγει"... Μέχρι τώρα προάσπιζα τα συμφέροντα της Ελλάδας σας. Από εδώ και μπρος θα προασπίζω τα συμφέροντα της Ελλάδας μας!

Αποστολή από: nic007
Ημ. Αποστολής: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:08
Πολυ ενδιαφερον. Θα μου επιτρεψεις ομως. Εγω δεν πιστευω οτι ο μισθος του απο 1200 ευρω εγινε τωρα 750. Με τιποτα... Το πολυ 100 ευρω να χασουν το μηνα... Ετσι κλεγονται ολοι...

-------------

Ημ. Αποστολής: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:09
Και ομως νικ ετσι ειναι... Αν γινει αυτο που λενε τοσο παει... Μην το ψαχνεις καποτε κλαιγοντουσαν τσαμπα! Τωρα πλεον πρεπει να κλαφτουνε!

-------------
ΕΛΛΑΣ

Ημ. Αποστολής: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:15
Κ εγω το πιστευω νικ. Το ειδα κ σε καποια εφημεριδα σε ενα αρθρο! Ενταξει το αγαπαμε πολυ ολο αυτο αλλα κ 700ευρω. Ειναι πολυ λιγα αν δεν εχεις δικο σ σπιτι στην Αθηνα...

Αποστολή από: nic007
Ημ. Αποστολής: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:18
Αρχικά αποστάλθηκε από PETRAN

Κ εγω το πιστευω νικ. Το ειδα κ σε καποια εφημεριδα σε ενα αρθρο! Ενταξει το αγαπαμε πολυ ολο αυτο αλλα κ 700ευρω. Ειναι πολυ λιγα αν δεν εχεις δικο σ σπιτι στην Αθηνα...
ναι δεν λεει.
τωρα ας τσακωνονται ποιος θα μπει... !1
χαχαχα... !

-------------

Αποστολή από: SUKHOI
Ημ. Αποστολής: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 20:47
ΝΙK007 τα 900-1000 ευρω τα επαιρναν οι ειδικοι φρουροι μαζι μετα επιδοματα! Ο βασικος τους ειναι 650+37 ευρω το επιδομα εξομαλυνσης... Τωρα τα κοψαν! Ο Αδερφος μου ειναι Αξιωματικος και θα παιρνει απο δω και περα κανα 900αρι... Βαλε ποσο θα παιρνουν οι αστυφυλακες και ποσο λιγοτερα οι ειδ. Φρουροι που τραβανε και το λουκι... Διαβαστε και λιγο...

Ημ. Αποστολής: 21/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 02:44
Εμαθε καποιος αν ηρθε παλι σημα σημερα το απογευμα στα τμηματα που λεει τελικα οτι θα πληρωθουν ολα κανονικα; Νυχτερινα και πενθημερα;

-------------
ΕΛΛΑΣ

Αποστολή από: ΔΕΑ_(ΤΘ)_ΤΑΜΜΥ
Ημ. Αποστολής: 21/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 03:17
Οι αλλαγες θα πρεπει να γινουν καταρχας στην νοοτροπια και την εκπαιδευση. Κατοπιν θα πρεπει να γινονται αυστηρα ψυχολογικα τεστ για να μην εχουμε φαινομενα τυπου Αλεξη. Οσον αφορα την αναγραφη στοιχειων, δεν νομιζω οτι τιθεται καποιο προβλημα. Προβλημα θα τιθεται οταν υπαρχουν συμπεριφορες οπως στο βιντεακι με τον ΜΑΤατζη που φωναζε "στα @@ μου τον γραφω τον υπουργο μου". ...

Ημ. Αποστολής: 21/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 03:36
Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΕΑ_ (ΤΘ) _ΤΑΜΜΥ

Οι αλλαγες θα πρεπει να γινουν καταρχας στην νοοτροπια και την εκπαιδευση. Κατοπιν θα πρεπει να γινονται αυστηρα ψυχολογικα τεστ για να μην εχουμε φαινομενα τυπου Αλεξη. Οσον αφορα την αναγραφη στοιχειων, δεν νομιζω οτι τιθεται καποιο προβλημα. Προβλημα θα τιθεται οταν υπαρχουν συμπεριφορες οπως στο βιντεακι με τον ΜΑΤατζη που φωναζε "στα @@ μου τον γραφω τον υπουργο μου"...
ενταξει μεγαλε οτι ναι! Τωρα κατι μας ειπες...

-------------
ΕΛΛΑΣ

Αποστολή από: XristosK
Ημ. Αποστολής: 21/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 03:52
Αρχικά αποστάλθηκε από nic007

ναι δεν λεει.
τωρα ας τσακωνονται ποιος θα μπει... !1
χαχαχα... !

Φαίνεται οτι το ευχαριστιέσαι παλουκαρι.

Ημ. Αποστολής: 29/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 02:40
Παιδια ξερετε αν το proficiency μετραει στην μισθοδοσια των ειδικων φρουρων η οχι?

Ημ. Αποστολής: 29/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 02:51
Αρχικά αποστάλθηκε από nik

Παιδια ξερετε αν το proficiency μετραει στην μισθοδοσια των ειδικων φρουρων η οχι;

Απ'όσο γνωρίζω δεν μετράει

-------------

Ημ. Αποστολής: 29/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 03:00
oΧι δεν μετραει στον μισθο...

-------------
ΕΛΛΑΣ

Ημ. Αποστολής: 05/Ιανουαρίου/2011 ώρα 00:02
Ποσα φραγκα περνει ο δοκιμος ε. Φ?

-------------
ΕΛΛΑΣ

Αποστολή από: ILIAS KRITI
Ημ. Αποστολής: 05/Ιανουαρίου/2011 ώρα 00:13

Ποσα φραγκα περνει ο δοκιμος ε. Φ;
νομιζω 280 το μηνα

-------------
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...

Αποστολή από: Police_man
Ημ. Αποστολής: 26/Ιανουαρίου/2011 ώρα 18:20
257Ε νομίζω

Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2011 ώρα 00:31

Η μισθοδοσια των ειδικων φρουρων ειναι συγκεκριμενη η παει με τα χρονια; Δηλαδη περνει τα ιδια ενας ειδικος φρουρος που υπηρετει 1 χρονο με εναν αλλο που υπηρετει 3 χρονια; Παιζει σημασια η συμβαση; Δηλαδη μετα την μονιμοποιηση αλλαζει κατι στον μισθο;

-------------

Αποστολή από: 30ΦΥΛΛΟΣ
Ημ. Αποστολής: 14/Ιουνίου/2011 ώρα 16:50
Ποια μισθοδοσια ;
6η σειρα εφ και δεν εχουμε μπει ακομα στην μισθοδοσία όπως οριζε το πδ και η προκυρηξη. Θελουν ΜΟΝΟ να δουλευουμε και να μην τους ζηταμε λεφτα. Εχουμε αγανακτησει ολοι η 6η σειρα. Το σεφεα δεν πιεζει την κατασταση να μας χορηγηθουν τα προβλεπομενα απο το νομο. Αρκουνται στα ψιχουλα-εναντι που μας δωσανε τα οποια δεν φτανουν ουτε για τα ενοικια ουτε για τα φαγητα μας
δε λεω η δουλεια-δουλεια το καθηκον-καθηκον αλλα να μπορουμε να ζησουμε κιολας.

Ημ. Αποστολής: 15/Ιουνίου/2011 ώρα 02:46
Εχεις δικιο. Τι να πει κανεις λες και τα 700 σωζουν τη κατασταση. Κυριολεκτικα μας γονατισαν. Τουλαχιστον ας δωσουν κατι παραπανω για εναντι π. Χ 1500 ετσι κιαλλιως εχουμε να λαμβανουμε περισσοτερα

Αποστολή από: ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ
Ημ. Αποστολής: 10/Ιουλίου/2011 ώρα 15:42

Ποσα φραγκα περνει ο δοκιμος ε. Φ;
300

Αποστολή από: admiral123q
Ημ. Αποστολής: 29/Ιουλίου/2011 ώρα 02:00
Μάγκες Αφου Έφαγα Το Τεράστιο ΑΚΥΡΟ με το Λιμενικό... Μπορεί Καπιως με Σιγουριά... Να μου πει Πόσα Ευρουδακια Περνούν Οι Ε. Φ. Ευχαριστώ Άντε Και Καλή Μας Τύχη.

-------------
ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ ΟΤΑΝ ΜΠΕΡΕ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ!

Αποστολή από: hackertom
Ημ. Αποστολής: 06/Αυγούστου/2011 ώρα 00:34
Αρχικά αποστάλθηκε από admiral123q

Μάγκες Αφου Έφαγα Το Τεράστιο ΑΚΥΡΟ με το Λιμενικό... Μπορεί Καπιως με Σιγουριά... Να μου πει Πόσα Ευρουδακια Περνούν Οι Ε. Φ. Ευχαριστώ Άντε Και Καλή Μας Τύχη.

Παιδιά μπορεί να μας πει κάποιος πόσα είναι; Σαν πρώτος μισθός;800 η ποιο πάνω;
Καλοκαίρι Πάσχα Χριστούγεννα είναι 250,250,500.

Ημ. Αποστολής: 27/Αυγούστου/2011 ώρα 18:50
Ο πρωτος μισθος που παιρνει ο ε. φ ειναι καπου στα 800 ευρω. μην ξεχνας ομως οτι για 4-5 μηνες εχει κρατησεις καθε μηνα 100 ευρω. μετα παιζει ρολο ποσα βραδυνα και 5νθημερα εχει κανει. παντως μετα απο 7-8 μηνες φτανει να περνει 950-1080 τον μηνα. δεν ειναι στανταρ. ο βασικος μισθος της σχολης ειναι 280 ευρω. μολις τελειωσει η πρακτικη θα παει στα 680 και θα φτασει τα 700 και κατι μεσα στο 6μηνο.

-------------

Ημ. Αποστολής: 15/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 10:19
Καλημερα. Μερικη πτωχευση ακουγετε. Οποτε οποιοι περασουν να ξερουν λεφτα... Καπουτ! Δυσκολατα πραγματα!650 ευρω (καψαν νυχτερινα κ οτι αλλο ανεβαζε μισθο ελεγαν στην ερτ) κ να μην στα δινουν. Κ να εισαι κ στην αθηνα που ειναι οχι η πατριδα μας αλλα η πατριδα τον μεταναστων κ της φτωχιας. Καλη δυναμη να εχουν οποιοι περασουν

Αποστολή από: battle3
Ημ. Αποστολής: 15/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 13:51

Καλημερα. Μερικη πτωχευση ακουγετε. Οποτε οποιοι περασουν να ξερουν λεφτα... Καπουτ! Δυσκολατα πραγματα!650 ευρω (καψαν νυχτερινα κ οτι αλλο ανεβαζε μισθο ελεγαν στην ερτ) κ να μην στα δινουν. Κ να εισαι κ στην αθηνα που ειναι οχι η πατριδα μας αλλα η πατριδα τον μεταναστων κ της φτωχιας. Καλη δυναμη να εχουν οποιοι περασουν
Κάτσε, αφού είπαν νυχτερινά και πενθήμερα δεν κόβονται. Έχασα κάτι;(Sorry για το offtopic, αλλά είναι σοβαρό.)

Αποστολή από: FFIDARXOS
Ημ. Αποστολής: 15/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 14:00
Γυρω στο χιλιαρικο περνουν και αυτο γιατι τους κοψαν αρκετα.650 δν ειναι...

Αποστολή από: LEW.
Ημ. Αποστολής: 15/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 14:12
Αλανια αν γινει μερικη πτωχευση δεν θα λεμε γιατι μας εκοψε 100 ευρω. Θα λεμε παιρνω 600 "ευρα" τον μηνα και ειμαι καλα. Θα γινει σκληρη μειωση μισθων και αυτο δεν θα αφορα μονο ειδικους φρουρουσ... Με την Γκαντεμια που εχω βλεπω να μπαινω Ε. Φ να βγαζω την σχολη και την επομενη μερα να κυρηχτει πτωχευση

Ημ. Αποστολής: 15/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 14:44
Και που το ξέρεις FFIDARXOS οτι παίρνουν κοντά στο χιλιάρικο. Κοντά στο χιλιάρικο παίρναμε τώρα ξέχασε το. Αν διαβάσατε κόβουν 380 ε τον οκτώβριο 280 νοέμβριο και δεκέμβριο και απο του χρόνου -85-90 κάθε μήνα. Είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα και σας το λέω επειδή είμαι ήδη 4,5 χρόνια και τα πράγματα πάνε απο το κακό στο χειρότερο. Αν ρωτήσατε για την σειρά πρίν απο εσάς να μάθετε τι μισθό έπαιρναν τα παιδιά 4-5 μήνες αφού βγήκαν απο την σχολή θα βάζατε τα κλάματα. Με προκαταβολές τους είχαν 300-350 καθε μήνα και αντε να ζήσεις. Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον PETRAN.

Ημ. Αποστολής: 15/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 14:49
Αρχικά αποστάλθηκε από FFIDARXOS

Γυρω στο χιλιαρικο περνουν και αυτο γιατι τους κοψαν αρκετα.650 δν ειναι...

μαλλον εχεις χασει γυρισματα πιστευω. Μακαρι να ηταν ψεματα αλλα οσοι δεν ειμαστε απο αθηνα. Την κατσαμε!

Ημ. Αποστολής: 15/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 15:01
; σεφεαα gr:
Αποφασίσαμε την έναρξη του αγώνα
και της αντίδρασης για τις περικοπές που πραγματοποιούνται στο εισόδημά μας βροντοφωνάζοντας ότι αδυνατούμε να πληρώσουμε τα οικονομικά χαράτσια που μας επιβάλλει η Κυβέρνηση, τις δόσεις των στεγαστικών δανείων που απλόχερα μας έδωσαν, αδυνατούμε να αγοράσουμε το ακριβό τους πετρέλαιο για το χειμώνα, αδυνατούμε να αγοράσουμε τον υπηρεσιακό εξοπλισμό που δεν μας χορηγεί η Υπηρεσία μας, αδυνατούμε να ανταπεξέλθουμε στις βασικές ανάγκες της οικογένειές μας με 300 € που μας απομένουν από το μισθό μας !
ολοι οι δημοσιοι πλεον θα πληρωνουν εκτακτη εισφορα! Αυτο σημαινει... Αστο καλυτερα!

Αποστολή από: FFIDARXOS
Ημ. Αποστολής: 15/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 15:19
Ναι σιγουρα αμα αρχισουν εκτακτες εισφορες και τετοια κολπα μπορει να σε τραβηξουν και ενα 500αρι κατω... Αμα πτωχευσουμε δν θα πληρωθουν και καθολου. Απλα μεχρι τωρα τοσο ειναι ο μισθος. Ο αδερφος μου και ο ξαδερφος μου ειναι φρουροι γιαυτο το λεω...

Ημ. Αποστολής: 15/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 15:21
Προσοχη κατα 90% η χωρα παει για εκλογες.40 μερες πριν απο την ημερα των εκλογων delete ολοι οι διορισμοι στο dimosio. Οσο αφορα τα μισθολογικα μεχρι στιγμης 670eyrw οταν βγεις απο την σχολη νυχτερινα και λοιπα επιδοματα telos kai eρχονται και αλλες μειωσεις ακομα δεν ειδαμε τιποτα. Δεν νομιζω οτι πρεπει να αναφερθω στην αυξηση της εγκληματικοτητας και την επικυνδινοτητα του επαγγελματος.

-------------

Αποστολή από: GASTR.
Ημ. Αποστολής: 15/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 15:27
Ρε παιδια αυτο οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω, αν γινει δε θα ειναι μονο για τους Ε. Φ η' γενικα για την αστυνομια. Αυτο θα ειναι για ολους τους εργαζομνους στη χωρα. Ο καιρος Γαρ... Οποτε πιστευω δεν υπαρει λογος να ανχωνομαστε και για αυτο αυτη τη χρονικη περιοδο.

Αποστολή από: battle3
Ημ. Αποστολής: 16/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 13:41
Και τι έγινε ρε φίλε αν κόψουν σε όλους τους δημόσιους υπάλληλους; Το θέμα είναι τι παίρνει τελικά ο καθένασ... Αλλιώς είναι η περικοπή στα 1500 αλλιώς στα 1300 αλλιώς στα 1000... Επίσης άλλη η δουλεία γραφείου σε δημόσια υπηρεσία άλλο αστυνομικός στην Αθήνα. Αν είσαι από Αθήνα Και έχεις δικό σου σπίτι η Γονέων Και με 700 ευρώ μπορείς να είσαι άρχοντας. Όσοι είναι απ'έξω πώς θα ζήσουν ακόμα και με 800; Πλάκα κάνετε; Δεν ξέρω αν έχω κάπου λάθος διορθώστε με. Μπορεί κάποιος να μας πει υπεύθυνα και σίγουρα που Κυμαίνονται Οι αποδοχές με τις μέχρι τώρα σίγουρες περικοπές.

Ημ. Αποστολής: 20/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 02:33
600 ευρώ ο μισθός για τους επόμενους 3 μήνες λόγω αναδρομικών; Ισχύει η είναι ράδιο αρβύλα;

-------------

Ημ. Αποστολής: 20/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 02:52
Αρχικά αποστάλθηκε από Greek_Army

600 ευρώ ο μισθός για τους επόμενους 3 μήνες λόγω αναδρομικών; Ισχύει η είναι ράδιο αρβύλα;
Σύμφωνα με την ανακοίνωση του Αρχηγείου από τον Ιούλιο που πληρώθηκαν για πρώτη φορά οι νέοι Ε. Φ. Και εισέπραξαν τα αναδρομικά, θα τους γίνεται κάθε μήνα μέχρι το Δεκέμβριο κράτηση 100 ευρώ[ συνήθης κράτηση για τους νεοεξερχομένους Ε. Φ.] πιθανόν να εννοούν αυτό. Στα 600 ευρώ αυτά θα πρέπει να προστίθενται και τα νυκτερινά και τα πενθήμερα κάθε μήνα.

Ημ. Αποστολής: 20/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 02:58
Το άκουσα από παιδιά παλαιότερης σειράς

Το άλλο που λες είναι γνωστό ότι τους κρατάνε χρήματα.

-------------

Ημ. Αποστολής: 26/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 17:31
http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/234610/eidikoi-frouroi-kai-sunoriofulakes-kremasan-pano-sto-lukavitto-/

Αποστολή από: Βούλα
Ημ. Αποστολής: 27/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 03:37
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του forum!
Το μήνυμά μου απευθύνεται σε όλους: Μήπως να το ξανασκεφτούμε και ειδικά όσοι είμαστε από επαρχία για την κατάταξή μας στο σώμα; Δεν ακούτε τα όσα γίνονται σχετικά με τις περικοπές των μισθών των ειδικών φρουρών; Αν περάσουμε σκεφτήκατε πώς θα ζούμε ή σας νοιάζουν μόνο οι βάσεις; Ωφέλιμο θα ήταν να προβληματιστούμε πρώτα για αυτό και μετά να μας απασχολούν οι βάσεις! Να είστε όλοι καλά!

Και αν δεν το γνωρίζετε παρακάτω είναι απόσπασμα συνέντευξης του προέδρου Β. Ντούμα!
http://www.megatv.com/koinoniaoramega/default.asp?catid=20695&subid=2&pubid=27903218" rel="nofollow - http://www.megatv.com/koinoniaoramega/default.asp?catid=20695&subid=2&pubid=27903218

-------------

Αποστολή από: pantzos4
Ημ. Αποστολής: 27/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 04:51
Καλα τ λες εσυ. Υπαρχει ομως κ βαθος χρονου...

-------------
Μακαρι ολη η ζωη να ηταν μια εκδρομη Ολη την ζωη μου τρελαμενος παοκαρα ως το τελος

Ημ. Αποστολής: 09/Οκτωβρίου/2011 ώρα 21:49
Μεχρι να δωθει και να ανακοινωθει με δελτιο τυπου καλο ειναι να μην ακουμε τιποτα! Αυτοι αλλαζουν αποφασεις καθε μια ωρα! Οποτε, πειριμενετε και θα δειτε!

Αποστολή από: bmxas
Ημ. Αποστολής: 10/Οκτωβρίου/2011 ώρα 16:42
Καλησπερα, μήπως μπορεί κάποιος να μας πει, πόσο θα είναι ο πρώτος μισθός χωρίς τα νυχτερινά, με τα σημερινά δεδομένα, για εναν έγγαμο με 1 παιδί. Ευχαριστώ

Αποστολή από: Καραϊσκάκης
Ημ. Αποστολής: 10/Οκτωβρίου/2011 ώρα 18:10
Αρχικά αποστάλθηκε από bmxas

Καλησπερα, μήπως μπορεί κάποιος να μας πει, πόσο θα είναι ο πρώτος μισθός χωρίς τα νυχτερινά, με τα σημερινά δεδομένα, για εναν έγγαμο με 1 παιδί. Ευχαριστώ
Συγχαρητήρια και να χαίρεσαι το παιδάκι σου. Μπές στο www.sefeaa.gr και εκεί τα λέει αναλυτικώς την εκάστοτε μισθοδοσία. Πάντως μαζί με νυχτερινά, Κυριακές, επιδόματα κλπ μην ευελπιστείς ως πρωτοετής Ειδικός Φρουρός να ξεπερνάς τα € 1100.

-------------

Αποστολή από: alexantro
Ημ. Αποστολής: 10/Οκτωβρίου/2011 ώρα 18:18
Αρχικά αποστάλθηκε από bmxas

Μισθοδοσία φίλου μου, που μπήκε Πέρσι, με νυχτερινα και πενθήμερα για τον μήνα αυτό 900Ε!
Βέβαια είναι άγαμος και χωρίς παιδιά!

Αποστολή από: NICK C.E.
Ημ. Αποστολής: 25/Οκτωβρίου/2011 ώρα 00:31
Τη μισθοδοσία των ειδικών φρουρών επηρεάζει το γεγονός ότι ασφαλίζονται στο ΙΚΑ για κύρια σύνταξη και όχι στο δημόσιο;(Πέρα φυσικά από τις περικοπές που όλοι γνωρίζουμε ότι έχουν γίνει). Τελικά τι έγινε με την 6η σειρά των Ε. Φ. Πόσα παίρνουν όντας ασφαλισμένοι στο ΙΚΑ; Το λέω γιατί κάτι τέτοιο διάβασα από τον greco_27 στο θέμα των λιμενοφυλάκων.

Αποστολή από: tzikass
Ημ. Αποστολής: 29/Οκτωβρίου/2011 ώρα 02:36
Αληθεια τωρα... Ενας που ειναι απο επαρχια με ενοικιο+κοινοχρηστα+δεη+φαγητο+μετακινηση+θερμανση κτλ πως τα βγαζει περα με 800 ευρω αν ειναι τοσα... Ο αρχικος μισθος ποσο ειναι τελικα;

-------------

Ημ. Αποστολής: 29/Οκτωβρίου/2011 ώρα 06:06
Παραπάνω από 700 δεν...

-------------

Ημ. Αποστολής: 29/Οκτωβρίου/2011 ώρα 19:16
Μισθός Νοεμβρίου Ειδ. Φρουρού 6ης σειράς αγάμου με Χρονοεπ.04 και με πενθήμερα και νυκτερινά μηνός Σεπτεμβρίου. Σύνολο τακτικών αποδοχών 1070. Χρονοεπίδομα πενθήμερα και νυκτερινά 384. Τακτικές κρατήσεις μηνός 310. Εκτακτη αναδρομική κράτηση από 1-1-2011 407 ευρώ. Τελικό πληρωτέο ποσό περίπου 750 ευρώ. Εξυπακούεται ότι δεν αντέγραψα ακριβώς τα ποσά από το αναλυτικό σημείωμα αποδοχών για... Ευνοήτους λόγους.

Αποστολή από: Whiteyez
Ημ. Αποστολής: 29/Οκτωβρίου/2011 ώρα 20:49
Και έρχονται και άλλες μειώσεις, έχει να πέσει και άλλο κλάμα.

Αποστολή από: μητσος
Ημ. Αποστολής: 24/Νοεμβρίου/2011 ώρα 21:19
Τελικα ρε παιδια. Ποσα θα περνουμε τους πρωτους 4 μηνες εκπαιδευσης κ μετα;

Ημ. Αποστολής: 29/Νοεμβρίου/2011 ώρα 23:07
Αρχικά αποστάλθηκε από μητσος

Τελικα ρε παιδια. Ποσα θα περνουμε τους πρωτους 4 μηνες εκπαιδευσης κ μετα;

γιατι να πληρωθεις ρε φίλε; Πρεπει να δουλεψεις για την πατρίδα μας
μην περιμενετε να παρετε λεφτα τους πρωτους μηνες...
εμας (6η σειρα) μας ειχαν 6 μηνες απληρωτους (με δανεικα απο την παγία της ΕΛΑΣ) οταν πηραμε τα αναδρομικα μας τα κρατησαν τα περισσοτερα για ''εξόφληση'' της παγίας

καλο κουραγκιο

Αποστολή από: jimmakos
Ημ. Αποστολής: 08/Ιανουαρίου/2012 ώρα 23:10
Γεια σας παιδιά...
τι μισθό παίρνει αυτή την χρονική περίοδο ένας νεοεξερχόμενος ειδικός φρουρός ; Τους 2 πρώτους μήνες είναι λιγότερα κ μετά αυξάνονται αν έχω καταλάβει;

-------------

Ημ. Αποστολής: 23/Ιανουαρίου/2012 ώρα 00:33
Αρχικά αποστάλθηκε από jimmakos

Γεια σας παιδιά...
τι μισθό παίρνει αυτή την χρονική περίοδο ένας νεοεξερχόμενος ειδικός φρουρός ; Τους 2 πρώτους μήνες είναι λιγότερα κ μετά αυξάνονται αν έχω καταλάβει;

δεν παιρνεις μισθο, Μονο 'δανεικα' απο την παγία.
δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα και ερχονται χειροτερα!

Αποστολή από: jimmakos
Ημ. Αποστολής: 02/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 19:44
Αρχικά αποστάλθηκε από 30ΦΥΛΛΟΣ

Αρχικά αποστάλθηκε από jimmakos

Γεια σας παιδιά...

δεν παιρνεις μισθο, Μονο 'δανεικα' απο την παγία.
δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα και ερχονται χειροτερα!

τι εννοεις με δανεικα απο την παγια; Δηλαδη αυτα τα δανεικα αργοτερα τα κρατανε απο την μισθοδοσια; Και αν γνωριζεις τι μισθο παιρνει τωρα ενας αγαμος ε. Φ.

Αποστολή από: 35M.K 310 lele
Ημ. Αποστολής: 28/Μαΐου/2012 ώρα 14:49
Παιδια εμεις τον μηνα απριλιο πληρωθηκαμε μολις 300 ευρω... Ασε οι τυποι εκει πανω δν ξερουν τι τους γινετε...

-------------
Θα σε ελευθερωσουμε πενταδαχτηλε η θα μας παρει ο ΧΑΡΟΣ... ΕΛΛΑΔΑ εισαι ΜΙΑ στον κοσμο αλλη καμια η ΚΥΠΡΟΣ ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ και η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ..

Αποστολή από: ΝΙΚΟΣ Α/Β' ε.α.
Ημ. Αποστολής: 28/Μαΐου/2012 ώρα 19:40
Αρχικά αποστάλθηκε από 35M.K 310 lele

Παιδια εμεις τον μηνα απριλιο πληρωθηκαμε μολις 300 ευρω... Ασε οι τυποι εκει πανω δν ξερουν τι τους γινετε...
Εφ΄όσον όλα κυλήσουν ομαλά με τις εκλογές, και σχηματισθεί κυβέρνηση που θα διασφαλίσει τα... Συμπεφωνηθέντα μην ανησυχείς. Τέλος Ιουνίου θα σας καταβληθούν τα υπόλοιπα που σας χρωστάνε και θα αρχίσει να διαμορφώνεται ο μισθός σου [ως άγαμος και υπηρετών σε συνήθη Υπηρεσία ] περίπου στα 1020 Ευρώ καθαρά με πλήρη νυκτερινά και 5 πενθήμερα. Από το παραπάνω ποσόν θα σας παρακρατείται το ποσόν των 100+ Ευρώ κάθε μήνα μέχρι τέλος του 2012.

Αποστολή από: pantzos4
Ημ. Αποστολής: 14/Οκτωβρίου/2012 ώρα 22:45
Δεν ξέρω εάν είναι το σωστό μέρος η αν υπάρχει παρόμοιο ποστ κάπου δεν έχω βρει κάτι... Και πιστέυω ειναι σημαντικό.

Αφορά του συναδέλφους ποιο πολυ της 7ης σηρας ΕΦ...

για την επόμενη μησθοδοσία και πέρα θα πρέπει άπαντες να έχουν απογραφή (οπως Πιστεύω Το εχουν κάνει) αλλα σε μερικούς υπάρχει Πρόβλημα Στον Αριθμο δελτίου Ταυτότητας. Λοιπον τα τελευτέα 3 ψηφεία.

Με βάση την ανακοίνοση http://apografi.gov.gr/2012/10/1920" rel="nofollow - http://apografi.gov.gr/2012/10/1920 Θα πρέπει να εχουν όλοι τα Στοιχεία Τους σωστά για να Συνεχίσει Η Πληρωμή...

Ελπίζω να βοηθισα

Απευθυνθείτε και στο γραφείο Προσωπικού Για Οποιαδήποτε Αλλαγη θέλετε να κάνετε...

-------------
Μακαρι ολη η ζωη να ηταν μια εκδρομη Ολη την ζωη μου τρελαμενος παοκαρα ως το τελος

Αποστολή από: 35M.K 310 lele
Ημ. Αποστολής: 09/Νοεμβρίου/2012 ώρα 17:37
Να ρωτησω τωρα εγω κατι που με καιει... Ειμαι με αναρρωτικη απο τις 2 νοεμβριου μεχρι τις 30... Με το μισθο μου τι θα γινει; Ποσα θα παρω αυτο το μηνα; Αφου δν εχω ουτε βραδυνα ουτε πενθημερα... ; Και εαν αυτο τον μηνα παρω κανονικα τον αλλο μηνα ποσο ειναι το δωρο ;

-------------
Θα σε ελευθερωσουμε πενταδαχτηλε η θα μας παρει ο ΧΑΡΟΣ... ΕΛΛΑΔΑ εισαι ΜΙΑ στον κοσμο αλλη καμια η ΚΥΠΡΟΣ ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ και η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ..

Αποστολή από: DinosV
Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2013 ώρα 13:38
Λογικά Θα Παίρνεις Μόνο Το Βασικό 733 Ευρώ.

Αποστολή από: Nassos
Ημ. Αποστολής: 12/Μαΐου/2015 ώρα 17:51
“Όχι” του ΣτΕ στα αναδρομικά για το επίδομα νυχτερινής ετοιμότητας των ειδικών φρουρών

«Πόρτα» έριξε το ΣτΕ στους ειδικούς φρουρούς της ΕΛΑΣ που διεκδικούσαν – και το είχαν κερδίσει στα διοικητικά δικαστήρια- επίδομα αυξημένης ετοιμότητας για νυκτερινή υπηρεσία κατά τη διετία 2000 έως 2002, το οποίο λαμβάνει όλο το αστυνομικό προσωπικό.

Το ΣΤ΄ Τμήμα του Συμβουλίου της Επικρατείας με μια σειρά αποφάσεων του (1748/2015, κ. Λπ.) αναίρεσε αντίστοιχες αποφάσεις των Διοικητικών Πρωτοδικείων με τις οποίες ειχαν επιδικαστεί στους ειδικούς φρουρούς διαφορές αποδοχών για την διετία 2000-2002 λόγω της μη χορήγησης του επίμαχου επιδόματος, οι οποίες ανερχόντουσαν από 1.300 έως 2.238 ευρώ.

Πάντως από το το 2002 και μετά, με νομοθετική πρόβλεψη, το συγκεκριμένο επιδομα λαμβάνουν και οι ειδικοί φρουροί, κατά συνέπεια η αποφαση αφορά μονο τα αναδρομικά τους για τη διετία.

Οι σύμβουλοι επικρατείας αποφάνθηκαν ότι οι ειδικοί φρουροί αποτελούν ιδιαίτερη κατηγορία προσωπικού του υπουργείου Δημόσιας Τάξης, «τελούν υπό διαφορετικό υπηρεσιακό καθεστώς και ιδίως χωρίς δυνατότητα εξελίξεως στην ιεραρχία σε σχέση με το αστυνομικό προσωπικό, ασκού δε καθήκοντα τα οποία σε κάθε περίπτωση είναι ειδικότερα και μερικότερα σε σχέση με την γενική αστυνομική αρμοδιότητα η οποία έχει ανατεθεί στο αστυνομικό προσωπικό... Επομένως, πρόκειται περί διαφορετικών κατηγοριών προσωπικού της ΕΛΑς, οι οποίες μπορεί να τύχουν διαφορετικής μεταχειρίσεως από τον νομοθέτη, καθόσον αφορά ειδικότερα την χορήγηση του ενδίκου επιδόματος, χωρίς τούτο να συνεπάγεται παραβίαση της συνταγματικής αρχής της ισότητας».

http://www.capital.gr/News.asp?id=2303669" rel="nofollow - Capital.gr

Αποστολή από: johnny13
Ημ. Αποστολής: 23/Αυγούστου/2016 ώρα 01:30
Μακαρι να βγει προκηρυξη και παλι για τους Ειδικους Φρουρους. Επισης απο Ειδικος Φρουρος πας ομαδα ΔΕΛΤΑ ή μονο Αστυφυλακες παιρνουν?

Αποστολή από: Semers
Ημ. Αποστολής: 23/Αυγούστου/2016 ώρα 02:28
Πας κανονικά

Αποστολή από: johnny13
Ημ. Αποστολής: 23/Αυγούστου/2016 ώρα 13:42
Οκ thx και παλι

Αποστολή από: Assassin00
Ημ. Αποστολής: 26/Αυγούστου/2016 ώρα 15:42
Υπάρχουν ειδικοί φρουροί που κάθονται σε γραφείο;

-------------
Η ΣΗΜΑΊΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΏ ΈΧΕΙ ΈΝΑΝ ΛΕΥΚΌ ΣΤΑΎΡΟ

Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου