Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου

ΛΟΚ vs Πεζοναύτες

Εκτύπωση από: Ελληνικός Στρατός
Κατηγορία: Γενική θεματολογία
Όνομα Forum: Ειδικές δυνάμεις
Περιγραφή Forum: Ποιες είναι οι καλύτερες ειδικότητες στην Ελλάδα και στο εξωτερικό;
URL: http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=6987
Ημ. Εκτύπωσης: 13/Ιουλίου/2020 ώρα 18:47

Θέμα: ΛΟΚ vs Πεζοναύτες
Αποστολή από: peter1992
θέμα: ΛΟΚ vs Πεζοναύτες
Ημ. Αποστολής: 01/Αυγούστου/2010 ώρα 03:26

Απο πλευρας εκπαιδευσης Καλυτερα λοκ αλλα αν εννοεις πιο χαλαρα πεζοναυτες απο οτι λένε

Απαντήσεις:
Αποστολή από: 297ΙΜΑΚ
Ημ. Αποστολής: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 01:56
Αρχικά αποστάλθηκε από kwstas

Καλησπερα παιδια, ειχα δηλωσει αρχικα για πεζοναυτης, αλλα μετα απο όριμη σκεψει αποφάσισα, μεσα στον αυλωνα να δηλώσω καταδρομέας για λόγους αποστασης απο την οικία μου δηλαδη με μια επιδίωξη για μετάφεση στην Δράμα. Αν και αυτο το ενδεχόμενο ηταν 50-50, αλλα μετά απο όσα διαβασα για την εκπαίδευση των πεζοναυτων, θα ελεγα οτι δεν εμεινα και τοσο ενθουσιασμενος. Και η ερώτηση είναι: Αξίζει να το κανω ή οχι;
Αξιζει να μην Πας Δραμα. Πανε Βερροια πανε οπου αλλου θες. Και στο διαολο να πας που λεει ο λογος καλυτερα θα ειναι!

-------------

Αποστολή από: Guests
Ημ. Αποστολής: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:00

Σε διαβάζω απελπισμένο, τι εχεις ακουσει για την δραμα, τι εχεις ζησει εκει μεσα; Τοσο σουπερ ειναι τελικα ; Χαχαχαχα

Ημ. Αποστολής: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:05

Σε διαβάζω απελπισμένο, τι εχεις ακουσει για την δραμα, τι εχεις ζησει εκει μεσα; Τοσο σουπερ ειναι τελικα ; Χαχαχαχα

Ρε στραβαδι! Δες το ονομα μου Δες το συνθηματακι απο κατω απο το ποστ 10τη Μοιρα Αμφιβιων λεει οχι 5η...
Δεν εχω παει και ουτε θελω να παω Να πατε εσεις στο βασιλειο του πονου. Οταν ημουν μεσα ηταν για λυπηση παντως Η παροιμια που λεει η Δραμα ειναι ΔΡΑΜΑ δεν εχει βγει τσαμπα. Αν εχεις τα κοτσια πηγαινε να το διαπιστωσεις

-------------

Ημ. Αποστολής: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:08

Χχαχαχαχα καλα αγορινα μου μην συφιλιαζεις, θα μου παθεις καμια καρδια, οσο για το στραβαδι μην τρελενεσαι σε ρωτησα και τι εχεις ακουσει... ΝΑΙ λεω να παω δραμα τοτε, να πονεσω λιγο και εγω...

Αποστολή από: Greek_Army
Ημ. Αποστολής: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:09
"Δώσε πόνο"

-------------

Ημ. Αποστολής: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:21

Χχαχαχαχα καλα αγορινα μου μην συφιλιαζεις, θα μου παθεις καμια καρδια, οσο για το στραβαδι μην τρελενεσαι σε ρωτησα και τι εχεις ακουσει... ΝΑΙ λεω να παω δραμα τοτε, να πονεσω λιγο και εγω...

Κοιτα τον ψαρακα... Ακομη δεν εβαλε παραλαγη και σπαζετε! Σπαστηκες νεο; ΚΟΨΟΥ! Εγω δεν συφιλιασα, ουτε τρελαθηκα. Εγω πηγα κομμαντο, ειδα, τραβηξα οτι τραβηξα, ακουσα και ιστοριες απο δικα μου ατομακια και συμβουλευω εσας.
Εσυ παλι προσεχε τι ευχεσαι γιατι μπορει και να σου ερθει

-------------

Ημ. Αποστολής: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:27

Να σπαστω; Χαχαχα γιατι να σπαστω αντεχω τις χαζομαρες των αλλων. Το τι θα παθει ο καθενας ειναι επιλογη του ετσι; Εγω λεω να επιλέξω τα δυσκολα γιατι ετσι το γουσταρω... Και ο θεος βοηθως. ΣΩΣΤΟΣ Η ΟΧΙ ;

Ημ. Αποστολής: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:33

αντεχω τις χαζομαρες των αλλων.
Στο ευχομαι αυτο, εκει που θα θες να πας

Εγω λεω να επιλέξω τα δυσκολα γιατι ετσι το γουσταρω... Και ο θεος βοηθως. ΣΩΣΤΟΣ Η ΟΧΙ ;
Απο και που ζητας βοηθεια εκει να ζητησεις και την κριση. Εγω δεν κρινω τις επιλογες των αλλων.

-------------

Ημ. Αποστολής: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:47

Ωραια συμφωνησαμε...

Ημ. Αποστολής: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 02:56

Ωραια συμφωνησαμε...

Δεν νομιζω οτι υπηρξε καποια διαφωνια...

-------------

Αποστολή από: kampf
Ημ. Αποστολής: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 03:31
Ειθε ο Θεος να σωσει την ψυχη σου.

-------------
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος

Αποστολή από: joeyj
Ημ. Αποστολής: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 03:54
Παιδια μπαινω ειδικες δυναμεις τον νοεμβρη, μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει; Εχω διλλημα αναμεσα σε λοκ κ πεζοναυτες. Ας μου πει καποιος την γνωμη του

Ημ. Αποστολής: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:05
Παιδια μπορει καποιος να μου πει την γνωμη του αναμεσα στα λοκ κ στους πεζοναυτεσ; Μπαινω τον νοεμβρη κ πρεπει να επιλεξω...

Αποστολή από: ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ
Ημ. Αποστολής: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:17
Αρχικά αποστάλθηκε από joeyj

Παιδια μπαινω ειδικες δυναμεις τον νοεμβρη, μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει; Εχω διλλημα αναμεσα σε λοκ κ πεζοναυτες. Ας μου πει καποιος την γνωμη του
Εσενα που σου αρεσει θαλασσα η βουνο?

-------------
ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΩΦΩΝ

Ημ. Αποστολής: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:46
Δεν εχω προβλημα σε καποιο απο τα 2. Η δικη μου προτιμιση ειναι περισσοτερο για πεζοναυτες. Απλα ακουω κ διαβαζω οτι εχουν καταντισει να εχουν πολυ χαλαρη κ ανουσια εκπαιδευση σε αντιθεση με τα λοκ. Αν κ δεν το πιστευω. Απλα επειδη μπαινω που μπαινω ειδικες δυναμεις θα ηθελα τουλαχιστον να αξιζει τον κοπο εκει που θα μπω... ! Ευχαριστω για το ενδιαφερων φιλε! Περιμενω απαντηση!

Αποστολή από: ikarus260
Ημ. Αποστολής: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 06:20
Όντως. Αν θες να καταλάβεις πραγματικές ειδικές δυνάμεις και να κάνεις εκπαίδευση ειδικών δυνάμεων, τα ΛΟΚ είναι ότι πρέπει. Αν θες πιο χαλαρά, πεζοναύτες

Ημ. Αποστολής: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 18:31
Πρεπει να εχεις δικιο... Αλλα ειναι οντος τοσο χαλαρα στους πεζοναυτες; Μηπως γνωριζετε καθολου τ εκπαιδευση εχει το καθε τμημα; Οι πεζοναυτες γνωριζω οτι κανουν αποβασεις, πεφτουν απο ελικοπτερα... Στα λοκ υπαρχουν αντιστοιχα η ειναι πιο μονοτονη η εκπαιδευση?

Ημ. Αποστολής: 03/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:04
Ακουω οτι στους ΠΖΝς ειναιπιο χλαρα απο οτι στα λοκ... Ισχυει; Εχεις ακουσει τπτ; Αφου παω που παω ειδικες δυναμεις τουλαχιστον θα ηθελα να αξιζει τον κοπο...

Αποστολή από: Deathdiver
Ημ. Αποστολής: 03/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:07

Ακουω οτι στους ΠΖΝς ειναιπιο χλαρα απο οτι στα λοκ... Ισχυει; Εχεις ακουσει τπτ; Αφου παω που παω ειδικες δυναμεις τουλαχιστον θα ηθελα να αξιζει τον κοπο...
Δεν μπορω να επιβεβαιωσω κατι τετοιο γιατι δεν εχω υπηρετησει... Οταν υπηρετησω με το καλο θα εχω αποψη... Θα σου απαντησει καποιος που εχει υπηρετησει... Εγω παντως ΛΟΚ θελω να παω...

Ημ. Αποστολής: 03/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:09

αξίζει μόνο αν πας βόλο σαν μετάθεση εκεί σίγουρα δεν θα χάσεις καμία άσκηση

-------------

Ημ. Αποστολής: 03/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:11
Ναι οντος το εχω ακουσει αυτο... Αυλωνα ειναι ψιλο χαλια ε?

Ημ. Αποστολής: 03/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:12
Σαν το πεύκο είναι.

-------------

Αποστολή από: Σωτηρης
Ημ. Αποστολής: 03/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 21:21
Εγω που αυτη τη στιγμη υπηρετω στο βολο σαν πεζοναυτης θα σου προτεινα ανεπιφιλακτα να δηλωσεις πεζοναυτης, εχουμε πολλες ασκησεις εκ των οποιων και ορεινες και αμφιβοιες! Τωρα απο εκει και περα το ποιος εχει πιο δυσκολη εκπαιδευση ειναι αντικειμενικο. Γνωμη μου ισως οι λοκατζιδες να ειναι πιο σκληροπυρινικο.

Ημ. Αποστολής: 03/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 23:59
Φίλε Σωτήρη μπαίνω το Νοέμβρη στους Πεζοναύτες και θα είμαι κατά πάσα πιθανότητα στον Αυλώνα στο 575 στη συνέχεια. Ισχύει ο, τι εκεί είναι πολύ πιο χαλαρά απ΄ότι στο Βόλο;
Αν θες γράψε κάποια πράγματα να μάθουμε και οι επόμενοι

Ημ. Αποστολής: 04/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 15:44
Αρχικά αποστάλθηκε από Σωτηρης

Εγω που αυτη τη στιγμη υπηρετω στο βολο σαν πεζοναυτης θα σου προτεινα ανεπιφιλακτα να δηλωσεις πεζοναυτης, εχουμε πολλες ασκησεις εκ των οποιων και ορεινες και αμφιβοιες! Τωρα απο εκει και περα το ποιος εχει πιο δυσκολη εκπαιδευση ειναι αντικειμενικο. Γνωμη μου ισως οι λοκατζιδες να ειναι πιο σκληροπυρινικο.
Α οκ! Οι πεζοναυτες εχουν κολυμβηση; Επειδη με το μπανιο δε τα εχω κ τοσο καλα θα εχω προβλημα λες;

Ημ. Αποστολής: 04/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:17
Το 575 στην αυλωνα ειναι οντως πιο χαλαρα (εχει πολλες αγγαρειες και υπηρεσειες) κ εκτος απο αυτο τραβαει μεγαλη εμλοκη που σημαινει οτι δεν εχουν εξοδους. Οχι οτι στον βολο δεν εχει αγγαρειες (ολα τα σωματα εχουν) αλλα εκει θα κανετε και καποια ενδιαφερον πραγματα οπως αποβασεις, πεζοπορειες, εληκοπτερια, θαλασεια, αραχνη, σκηνακια, κατοικιμενους τοπους και διαφορα αλλα. Οσο για την κολυμβηση joeyj δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα ! Αν εχετε καποια απορια και μπορω να σας βοηθεισω ευχαριστως.

Ημ. Αποστολής: 04/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:40
Δηλαδή απ' ότι ξέρεις, στο 575 δεν έχει και πολύ εκπαίδευση, ασκήσεις κτλ; Λίγα πράγματα; ...
Γιατί μάλλον για εκεί με βλέπω.

Ημ. Αποστολής: 04/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 22:13
Ναι με σειρες μου που μιλαω και ειναι Αυλωνα αυτο μου λενε, ανεκαθεν απο παντα ομως Αυλωνα ηταν πιο χαλαρα απο Βολο. Εσυ γιατι εισαι τοσο σιγουρος οτι θα πας Αυλωνα; Πιθανοτερο ειναι να ερθεις Βολο που εχει 2 μοναδες, το 505 και το 521.

Ημ. Αποστολής: 04/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 22:40
Μπορώ να πάω γιατί έχω γνωστό μου, στέλεχος στο 575.
Κοίταξε εγώ για την εμπειρία πάω στους Πεζοναύτες, δε ψάχνω κάτι τρελό αλλά έστω μια φορά στη θητεία μου θέλω να κάνω απόβαση, χειμερινή διαβίωση, πολλές βολές κτλ...
Τι θα μου πρότεινες;

Ημ. Αποστολής: 05/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 14:22
Αρχικά αποστάλθηκε από Σωτηρης

Το 575 στην αυλωνα ειναι οντως πιο χαλαρα (εχει πολλες αγγαρειες και υπηρεσειες) κ εκτος απο αυτο τραβαει μεγαλη εμλοκη που σημαινει οτι δεν εχουν εξοδους. Οχι οτι στον βολο δεν εχει αγγαρειες (ολα τα σωματα εχουν) αλλα εκει θα κανετε και καποια ενδιαφερον πραγματα οπως αποβασεις, πεζοπορειες, εληκοπτερια, θαλασεια, αραχνη, σκηνακια, κατοικιμενους τοπους και διαφορα αλλα. Οσο για την κολυμβηση joeyj δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα ! Αν εχετε καποια απορια και μπορω να σας βοηθεισω ευχαριστως.
Ευχαριστω για τις πληροφοριες φιλε! Επιτελους βρηκα κ εναν που να γνωριζει απο πεζοναυτες! Και καλη θητεια! Παντως λεω απο σωμα και γυμναστικη πρεπει να γινονται φορεροι οι ειδικοδυναμιτες!

Αποστολή από: maridas
Ημ. Αποστολής: 08/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 07:33

φιλε και εγω λογικα θα μπω νοεμβρη... Λοκ. Φιλε χωρις δευτερη σκεψη!

Αποστολή από: asimike
Ημ. Αποστολής: 08/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 18:02
Αρχικά αποστάλθηκε από maridas

μακρια απο πεζοναυτες! Ουτε μοναδα δεν κανουν οι γιςταδεσ. Καλα ειχαν κανει και τους εβγαλαν τα μορια για ενα διαστημα... ΛΟΚ και ξερο ψωμι και συγκεκριμενα αν εχει βισμα αλεξιπτωτα. Αποψη μ

-------------
ΕΛΛΑΣ

Ημ. Αποστολής: 09/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 01:23
Δεν νομιζω να ειναι τοσο τραβιγμενα οσο τα λες για τους πεζοναυτες asimike...

Ημ. Αποστολής: 13/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 05:13
αδελφέ αν θες να με ακούσεις πήγαινε πεζοναύτης να νιώσεις!!! παντού καλά είναι αλλα θα φας φρίκες μέσα στο 575 ή στο 505 είναι η εκπαίδευση αριστη και σκληρή!!
...

Ημ. Αποστολής: 09/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 23:42
[/QUOTE] μακρια απο πεζοναυτες! Ουτε μοναδα δεν κανουν οι γιςταδεσ. Καλα ειχαν κανει και τους εβγαλαν τα μορια για ενα διαστημα... ΛΟΚ και ξερο ψωμι και συγκεκριμενα αν εχει βισμα αλεξιπτωτα. Αποψη μ
[/QUOTE]

-------------

Ημ. Αποστολής: 09/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 23:43
Αρχικά αποστάλθηκε από asimike

Αρχικά αποστάλθηκε από maridas

μακρια απο πεζοναυτες! Ουτε μοναδα δεν κανουν οι γιςταδεσ. Καλα ειχαν κανει και τους εβγαλαν τα μορια για ενα διαστημα... ΛΟΚ και ξερο ψωμι και συγκεκριμενα αν εχει βισμα αλεξιπτωτα. Αποψη μ

-------------

Αποστολή από: samloxias
Ημ. Αποστολής: 23/Σεπτεμβρίου/2015 ώρα 00:25
Βρέ γα@μ* τί έχω να ακούσω άλο εδώ μεσα. Άιντε ξερόλες

Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου