Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου

Αποτελέσματα Λιμενοφυλάκων (2020)

Εκτύπωση από: Ελληνικός Στρατός
Κατηγορία: Στρατός και σώματα ασφαλείας
Όνομα Forum: Προκηρύξεις
Περιγραφή Forum: Τρέχουσες, βάσεις, μόρια και προύποθέσεις συμμετοχής
URL: http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=20139
Ημ. Εκτύπωσης: 04/Ιουλίου/2020 ώρα 02:02

Θέμα: Αποτελέσματα Λιμενοφυλάκων (2020)
Αποστολή από: D.Y.K
θέμα: Αποτελέσματα Λιμενοφυλάκων (2020)
Ημ. Αποστολής: 22/Απριλίου/2020 ώρα 19:58
Η συζήτηση για τους επιτυχόντες Λιμενοφύλακες συνεχίζεται εδώ.

Απαντήσεις:
Αποστολή από: Vegeta1993
Ημ. Αποστολής: 22/Απριλίου/2020 ώρα 20:13
Το ελπίζουμε να είμαστε επιτυχόντες 🤣

Αποστολή από: 310LELE
Ημ. Αποστολής: 22/Απριλίου/2020 ώρα 20:41
Δύο καλησπέρα Χριστός Ανέστη, μήπως έχεις κάποιο νέο σχετικά με την όλη διαδικασία;

Αποστολή από: setor
Ημ. Αποστολής: 23/Απριλίου/2020 ώρα 11:49
Μια ερώτηση έτσι ενημερωτικά αν μπορείτε να μου πείτε στην κατηγορία ειδικών δυνάμεων μέχρι ποιο νούμερο είναι επιτυχόντες ;

Αποστολή από: theo12345
Ημ. Αποστολής: 23/Απριλίου/2020 ώρα 15:50
Αρχικά αποστάλθηκε από setor

Μια ερώτηση έτσι ενημερωτικά αν μπορείτε να μου πείτε στην κατηγορία ειδικών δυνάμεων μέχρι ποιο νούμερο είναι επιτυχόντες ;
αρχικα 63, αλλα εφοσον δεν θα συμπληρονονται ατομα απο αλλες ομαδες θα ανεβει ο αριθμος. Απο μια κατηγορια δεν εκανε κανεις τα χαρτια του, οποτε 15 που ειχε η κατηγορια αυτη πανε στις ειδικες δυναμεις. Οποτε τωρα ειναι οι 78 πρωτοι.

Αποστολή από: marine575
Ημ. Αποστολής: 23/Απριλίου/2020 ώρα 15:52
Οι θέσεις είναι 79 ( 64 ειδικές + 15 διασώστες που δεν παρουσιάστηκαν) Άρα η θέση που σταματούν οι επιτυχόντες είναι η 79. Οι υπόλοιποι που κάλεσαν διαγωνίζονται κανονικά. Μετά το πέρας των διαδικασιών βγαίνουν όσοι πέρασαν τις πκε με φθίνουσα σειρά μέχρι το 79 επιτυχόντες και μετά επιλαχών.

Ημ. Αποστολής: 24/Απριλίου/2020 ώρα 02:50
Αρχικά αποστάλθηκε από marine575

Οι θέσεις είναι 79 ( 64 ειδικές + 15 διασώστες που δεν παρουσιάστηκαν) Άρα η θέση που σταματούν οι επιτυχόντες είναι η 79. Οι υπόλοιποι που κάλεσαν διαγωνίζονται κανονικά. Μετά το πέρας των διαδικασιών βγαίνουν όσοι πέρασαν τις πκε με φθίνουσα σειρά μέχρι το 79 επιτυχόντες και μετά επιλαχών.
φιλαρακι κανεις λαθος 78 ειναι ( 63 ειδικες και 15 ιδιωτων που δεν συμπληρωθηκαν)

Ημ. Αποστολής: 24/Απριλίου/2020 ώρα 02:56
https://www.facebook.com/groups/967196630341218/?ref=share

Ημ. Αποστολής: 24/Απριλίου/2020 ώρα 08:10
Ναι σωστά μπερδεύτηκα και έβαλα μια παραπάνω εδ

Ημ. Αποστολής: 24/Απριλίου/2020 ώρα 17:24
Με τις πισίνες παιδιά έχετε ακούσει κάτι; Εγώ έμαθα ότι δεν θα είναι εφικτό να λειτουργήσουν οι κοινόχρηστες (δημόσιες) πισίνες εμείς όταν έρθει η ώρα θα βουτάμε ανά 8 στην ίδια πισίνα; Όλοι οι υποψήφιοι; Ίσως είμαι υπερβολικός αλλά... Ποια η άποψη σας;

Αποστολή από: Second
Ημ. Αποστολής: 24/Απριλίου/2020 ώρα 17:30
Αρχικά αποστάλθηκε από 310LELE

Με τις πισίνες παιδιά έχετε ακούσει κάτι; Εγώ έμαθα ότι δεν θα είναι εφικτό να λειτουργήσουν οι κοινόχρηστες (δημόσιες) πισίνες εμείς όταν έρθει η ώρα θα βουτάμε ανά 8 στην ίδια πισίνα; Όλοι οι υποψήφιοι; Ίσως είμαι υπερβολικός αλλά... Ποια η άποψη σας;
Γενικά όλα πάνε λάθος με την προκυρηξη από τότε που βγήκε η πρώτη. Τώρα ειδικά με τον ιό πολλά δεν είναι εφικτά. Συνωστισμός αθλήματα υψομέτρηση πισίνα.. ιδέα δεν έχω πως θα τα καταφέρουμε όλα αυτά..

Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 01:18
Στις ειδήσεις λένε ότι η απαγόρευση μετακίνησης από νομό σε νομό θα ισχύσει μέχρι το τέλος Μαίου οπότε δεν προβλέπεται να ξεκινήσουν οι διαδικασίες μέσα στον μήνα άσε που στα νησιά πάει για αργότερα. Ο Ιούνιος θα είναι καθοριστικός αλλά και πάλι δεν ξέρω, θεωρώ ότι για να μπουν όλα σε μια τάξη πρέπει να μετατεθούν από Σεπτέμβριο και μετά.

Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 10:42
310lele επειδή εσένα σε βολεύει ο Σεπτέμβρης δεν ειναι ανάγκη να λες ανακρίβειες και πράγματα που δεν ισχύουν. Ειδες ανακοίνωση του λιμενικού ότι θα πάει Σεπτέμβρης να ξεκινήσουν οι διαδικασίες; Και δηλαδή ξαναέρχεται ο ιός από σεπτεμβρη πάμε λοιπόν και σε άλλη παράταση. Επειδή εσυ τόσο καιρό δεν έκανες προπονήσεις και τα άφησες τελευταία στιγμή δεν σου φταίει κανείς, που δεν βγάζεις αθλήματα.

Αποστολή από: Epimonos7
Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 12:04
Η κατάσταση είναι δυσκολη και με την παρούσα κατάσταση φαίνεται ότι η διαδικασία είναι αδύνατον να ολοκληρωθεί. συνεπως επιβάλλεται το υπουργείο να αλλάξει τακτική και να βγάλει καινούργιο προγραμματισμό για όλες τις διαδικασίες. μια λύση ειναι να διοργανωθούν οι διαδικασίες κατά τόπους για να μην χρειαστεί να συγκεντρωθουν μεγάλες μάζες υποψηφιων. δηλαδη μπορεί να διοργανώσει τους προγραμματισμούς του σε επίπεδο για παράδειγμα περιφερειών. σε αντίθετη περίπτωση είναι σχεδόν σίγουρο ότι οι διαδικασίες συνολικά θα παρουν περισσότερο από δυο-τρεις μηνες

Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 12:40
Αρχικά αποστάλθηκε από Vegeta1993

310lele επειδή εσένα σε βολεύει ο Σεπτέμβρης δεν ειναι ανάγκη να λες ανακρίβειες και πράγματα που δεν ισχύουν. Ειδες ανακοίνωση του λιμενικού ότι θα πάει Σεπτέμβρης να ξεκινήσουν οι διαδικασίες; Και δηλαδή ξαναέρχεται ο ιός από σεπτεμβρη πάμε λοιπόν και σε άλλη παράταση. Επειδή εσυ τόσο καιρό δεν έκανες προπονήσεις και τα άφησες τελευταία στιγμή δεν σου φταίει κανείς, που δεν βγάζεις αθλήματα.

Σεβαστή η γνώμη σου αλλά εδώ συγκεκριμένα εσύ λες ανακρίβειες είπα τη γνώμη μου και μόνο, όχι ανακρίβειες και ψέματα. Κάποιοι συμφωνούν και τις ενστερνίζονται κάποιοι διαφωνούν. Εγώ προσωπικά έχω θέμα και με τη δουλειά μου και όντως θα με βόλευε έτσι όπως πήγε να πάει από Σεπτέμβριο. Η αντικειμενικότητα δεν είναι ανακρίβεια, όσο ζοριζομαι εγώ που δεν είμαι προετοιμασμένος άλλο τόσο δυσκολεύονται και άλλοι, αλλά και στην αντίθετη πλευρά υπάρχουν άτομα σαν εσένα που είναι έτοιμοι.

Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 12:53
Λοιπόν, Τον Ιούλη περνάνε ΠΚΕ των πανελληνίων για λιμενικό που σημαίνει πρέπει να έχουμε τελειώσει τις διαδικασίες μέχρι τότε ή να πάμε για σεπτεμβρη. Οι επιστήμονες λένε από φθινώπορο θα επανέλθει ο ιος.1 χρόνο έχει κρατήσει η αναμονή στην προκήρυξη και σύμφωνα με ανεπίσημες πληροφορίες του υπουργείου η υψομετρηση θα ξεκινήσει από 12 Μαίου (χωρίς να είναι δεδομένο αυτό). Τώρα οσον αφορά τις προπονήσεις λίγο να έκανε κάποιος από τον Σεπτέμβρη του 2019 που βγήκε η προκήρυξη θα τα έβγαζε με άνεση.

Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 13:00

Στις ειδήσεις λένε ότι η απαγόρευση μετακίνησης από νομό σε νομό θα ισχύσει μέχρι το τέλος Μαίου οπότε δεν προβλέπεται να ξεκινήσουν οι διαδικασίες μέσα στον μήνα άσε που στα νησιά πάει για αργότερα. Ο Ιούνιος θα είναι καθοριστικός αλλά και πάλι δεν ξέρω, θεωρώ ότι για να μπουν όλα σε μια τάξη πρέπει να μετατεθούν από Σεπτέμβριο και μετά.

Κομάντο, κανόνισε να γίνει καμιά στραβή και να κοπείς στα αθλήματα. Παλεύεις τόσα χρόνια να φορέσεις στολή και είναι κρίμα.
Ξεκίνα να ξεσκουριάζεις με κάποιο τρόπο και όλα καλά.

ΥΓ: Επειδή με ρώτησες σε προηγούμενο μήνυμα και το πρόσεξα τώρα, δυστυχώς δεν έχω κάποια ενημέρωση για την εξέλιξη των διαδικασιών. Εσύ πάντως φρόντισε να είσαι σε ετοιμότητα ανά πάσα ώρα και στιγμή. Εάν μάθω ότι τελικά δεν τα κατάφερες θα σε διώξω από το φόρουμ

Αποστολή από: Crocop92
Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 13:39
Το 2016 πήρε έξτρα 100+ άτομα ενώ είχε βγάλει προκήρυξη για 49... Αυτή τη φορά θα πάρει; Εμείς που είμαστε 600 σειρά να κάνουμε προπονήσεις η τσάμπα κόπος;

Αποστολή από: Anima95
Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 13:41
Σε περίπτωση που ξεκινήσει η σταδιακή άρση των μέτρων από τις 4 Μαϊου, εχετε μπροστα σας 1 με 1.5 μήνα να προετοιμαστείτε για τα αθλήματα, και κατά τη γνώμη μου είναι αρκετο - τουλάχιστον για τους άνδρες υποψηφίους, εφόσον έχετε μια μέση φυσική κατάσταση. Η αντοχή και ο Ρυθμός για το 1000αρι χτίζονται με τρεξιμο, το οποίο μπορείτε να κάνετε και στη γειτονιά σας, για τη σφαιρα ενδυνάμωση χεριών με βάρη και μπορείτε να δείτε τεχνική από youtube, για άλμα εις μήκος και ύψος διατάσεις και ασκήσεις στα πόδια για ελαστικότητα και τέλος η κολύμβηση είναι πανευκολη, εφόσον χτίσετε αντοχή για το 1000αρι, θα τη βγάλετε σε 2' λεπτά. Όλα αυτά για όρια των Λιμενοφυλάκων γενικής κατηγορίας, όχι για ειδικων δυνάμεων.

Αποστολή από: lef
Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 13:54
Παιδια απο οτι ακουσα απο 1 ιουνιου ανοιγουν οι αθλητικες εγκαταστασεις.. απο τοτε θα συνεχιστει λογικα ο διαγωνισμος. Το βλεπω δυσκολο για μαιο...

Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 14:03
Πριν τα αθλήματα έχουμε να περάσουμε ανυε, υγειονομικά και υψομετρηση που σίγουρα θα έχει περάσει η 1η Ιουνίου μέχρι να δώσουμε αθληματα. Επομένως δεν επηρεάζει πουθενά αυτό. Η προκυρηξη δεν γίνεται να προσαρμοστεί στα μέτρα σας επειδή σας βολεύει. Τελος διαγωνισμοί όπως οβα , ΣΦ θα δώσουν αθλήματα Μάϊο το λιμενικό γιατί να μείνει πίσω; Ας μου εξηγήσει κάποιος.

Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 14:37
Αρχικά αποστάλθηκε από Vegeta1993

Πριν τα αθλήματα έχουμε να περάσουμε ανυε, υγειονομικά και υψομετρηση που σίγουρα θα έχει περάσει η 1η Ιουνίου μέχρι να δώσουμε αθληματα. Επομένως δεν επηρεάζει πουθενά αυτό. Η προκυρηξη δεν γίνεται να προσαρμοστεί στα μέτρα σας επειδή σας βολεύει. Τελος διαγωνισμοί όπως οβα , ΣΦ θα δώσουν αθλήματα Μάϊο το λιμενικό γιατί να μείνει πίσω; Ας μου εξηγήσει κάποιος.
Μάλλον εσυ λες ανακρίβειες και όχι ο λελε. Δεν ξέρω αν το διάβασες αλλά το πρώτο 20ημερο Ιουνίου ανοίγουν τα στάδια αυστηρά για ατομική άσκηση. Πως θα δώσουμε αθλήματα εμείς;

Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 14:53
Εδώ μέσα οι περισσότεροι φίλε μου έχουμε μπει για αλληλοϋποστήριξη, να λέμε την άποψη μας και αν γνωρίζουμε κάτι νεότερο. Εσυ που είσαι έτοιμος και περνάς σίγουρα λοιπόν, τι κανεις εδώ; Πολλοί δουλεύουν για να φάνε και όντως να μην έχουν κάνει τη δίκη σου προπόνηση για να είναι στάνταρ επιτυχόντες. Αλλά με το να κανεις υποδείξεις δεν κερδίζεις νομίζω τίποτα. Ότι είναι να γίνει θα γίνει κανεις δεν είναι ενημερωμένος για κάτι. Αλλά από τη στιγμή που μπήκες στο φόρουμ καλό θα ήταν να μην κράζεις γιατί όλα είναι ρευστά και ποτε δεν ξέρεις τι γινεται.

Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 14:57
Αν ξεκινήσουμε Μάιο υψομετρηση, υγειονομικά, ανυε θα πάει Ιούνης και για να δώσουμε αθληματα δεν είπα κάτι διαφορετικό από ότι είπες εσύ.

Αποστολή από: hellenic_ranger
Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 15:08
Καλησπέρα μάγκες χρόνια πολλά Χρήστος Ανέστη... Και καλή επιτυχία σε όλους του υποψήφιους... Προσωπική μου άποψη απο μέσα η τέλος Μαΐου να ξεκινήσει η διαδικασία δηλαδή με την σειρά υψομέτρηση εξετάσεις ανυε ψυχοτεχνικα και τελευταία τα αθλήματα (να δώσουμε πρώτα ψυχοτεχνικα και μετά αθλήματα συνήθως γινόταν το αντίθετο) με τα 880 άτομα που περνάνε πκε και λαμβάνοντας υπόψην ότι δεν θα είμαστε καμία 50αρια άτομα σε κάθε διαδικασία να καλούν λιγότερα, θα φτάσουμε να περνάμε αθλήματα τέλος Ιουλίου η αρχές Αυγούστου που θα έχουν ψιλό στρώσει τα πράγματα... Πάντα δικιά μου άποψη δεν έχω μάθει κάτι...

Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 15:12
Δεν γίνεται να λέτε ότι θα πάει μετά τον Σεπτέμβρη ο διαγωνισμός, πολλοί αγωνιούν να δώσουν να τελειώσουν και λέτε τέτοια πράγματα. Ηδη έχει καθυστερήσει πολύ ο διαγωνισμός κοντεύει χρόνος και θέλετε κι άλλη αναμονή. Οσον αφορά τα αθλήματα, η προκήρυξη βγήκε σεπτεμβρη του 19 πιστεύω όσοι πίστευαν ότι δεν μπορούσαν να ανταποκριθουν στα αθλήματα θα μπορούσαν να αφιερώνουν ένα 5λεπτο την ημέρα για κάμψεις και μονόζυγο. Οσες υποχρεώσεις και να έχει κάποιος πιστεύω 5 λεπτά μπορεί να τα βρει, ακόμα και τώρα αν ξεκινήσει κάποιος άνετα προλαβαίνει να τα βγάλει αν γίνουν μετά τον Ιούνη τα αθλήματα.

Αποστολή από: Laskaris
Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 16:04
Αυτό που λέει ο Vegeta1993 ίσχυει. Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να καθυστέρησουν ακόμα τόσο πολύ οι διαδικασίες. Επιπλέον χρόνος υπήρχε. Δεν μιλάμε για προετοιμασία συμμετοχής σε Πανελλήνιο πρωτάθλημα. Μια απλή αθλητική δοκιμασία ειναι, άκομα και στην περίπτωση των Ε. Δ. το μόνο απαιτητικό αγώνισμα είναι οι έλξεις και αυτές άνετα μπορούσε ο καθένας να τις δουλέψει από την άνεση του σπιτιού του. Όσο για το. Τρέξιμο εφικτό ήταν να τρέξεις έξω με την αποστολή του αντίστοιχου μήνυματος. Εν κατακλείδι ας προχωρήσει η διαδικασία και όλα τα άλλα βρίσκονται αν υπάρχει θέληση. Μην τρελενεστε με τα αθλητικά. Φτιάχνεις γρήγορα εκτός αν κάποιος έχει παραμελήσει τελείως την φυσική του κατάσταση και ξεκινά από το μηδέν.

Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 16:51
Αρχικά αποστάλθηκε από D.Y.K

Κομάντο, κανόνισε να γίνει καμιά στραβή και να κοπείς στα αθλήματα. Παλεύεις τόσα χρόνια να φορέσεις στολή και είναι κρίμα.
Ξεκίνα να ξεσκουριάζεις με κάποιο τρόπο και όλα καλά.

ΥΓ: Επειδή με ρώτησες σε προηγούμενο μήνυμα και το πρόσεξα τώρα, δυστυχώς δεν έχω κάποια ενημέρωση για την εξέλιξη των διαδικασιών. Εσύ πάντως φρόντισε να είσαι σε ετοιμότητα ανά πάσα ώρα και στιγμή. Εάν μάθω ότι τελικά δεν τα κατάφερες θα σε διώξω από το φόρουμ

Γεια σου ΔΥΚ καλησπέρα, Χριστός Ανέστη χρόνια πολλά. Θα βάλω τα δυνατά μου και αν θέλει ο Θεός όλα θα πάνε καλά!! Αν αποτύχω θα φύγω οικειοθελώς από το forum με ερπινγκ κιόλας 😂😂😂

Αποστολή από: Bodyguard
Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 16:55
Αρχικά αποστάλθηκε από Crocop92

Το 2016 πήρε έξτρα 100+ άτομα ενώ είχε βγάλει προκήρυξη για 49... Αυτή τη φορά θα πάρει; Εμείς που είμαστε 600 σειρά να κάνουμε προπονήσεις η τσάμπα κόπος;

Φίλε κάνε προπονησεις δεν έχεις να χάσεις κατι πας με το δικό σου το κεφάλι , ο καθένας μας εδώ μέσα παει με το δικό του το κεφάλι άσχετα με το τι θα γίνει και πόσους θα παρουν στο τέλος. Η προσπαθεια μετράει δεν κάνεις και κάτι να είσαι σε εντιμότητα!!! Εκεί εγώ είμαι πανω απο 2000σειρα ξέρω ότι δεν αλλά ποτε δεν ξέρεις και κάνω την προσπαθεια μου άσχετα με το τι θα γίνει στο τέλος. Εφόσον έχουμε μπει στον χορό πρεπει να χορέψουμε και να κάνουμε υπομονή!!! 🙂

Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 16:56
*χάνεις

Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 17:04

Γεια σου ΔΥΚ καλησπέρα, Χριστός Ανέστη χρόνια πολλά. Θα βάλω τα δυνατά μου και αν θέλει ο Θεός όλα θα πάνε καλά! Αν αποτύχω θα φύγω οικειοθελώς από το forum με ερπινγκ κιόλας 😂😂😂

Σε ποια κατηγορία είσαι;

Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 17:05
Αρχικά αποστάλθηκε από D.Y.K

Γεια σου ΔΥΚ καλησπέρα, Χριστός Ανέστη χρόνια πολλά. Θα βάλω τα δυνατά μου και αν θέλει ο Θεός όλα θα πάνε καλά! Αν αποτύχω θα φύγω οικειοθελώς από το forum με ερπινγκ κιόλας 😂😂😂

Σε ποια κατηγορία είσαι;

Ειδικών δυνάμεων στους πρώτους 100 είμαι.

Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 18:14

Ειδικών δυνάμεων στους πρώτους 100 είμαι.

Με ΔΜΣ είσαι ok;

Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 22:08
Αλήθεια μια διευκρίνηση ποσο είναι το ΔΜΣ για τους άνδρες και για τις γυναίκες; ευχαριστώ πολυ εκ των προτερων

Αποστολή από: Ranger94
Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 22:27
Καλα ρε φιλε θες να μπεις στις ειδικες δυναμεις του λιμενικου και δεν αθλεισαι; Τοσο καιρο πριν τη καραντινα τι εκανες; Συγγνωμη που το λεω με τετοιο υφος αλλα τρελενομαι, ειναι δυνατον να θελετε να γινετε κομμαντα και να μην ασχολειστε με τον αθλητισμο?;
Και εισαι και στους 100 πρωτους, τι να πω!!

Αποστολή από: Bill931
Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 22:30
Τι κομαντα?; Λευκοί θα είναι... Φετος βγήκε σχολείο για κεα και πήρε ελάχιστα άτομα ενώ υπήρχε μεγάλη ζήτηση. Τώρα πότε θα ξανά βγάλει άγνωστο.

Αποστολή από: Ranger94
Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 22:36
Οπως και να χει ειναι αδιανοητο να μην αθλειται καποιος που εχει στοχο να μπει στα σωματα ασφαλειας!
Γι αυτο εχει γεμισει κουραδες παντου.. δε το λεω για το παιδι, γενικα!!
Κριμα να χασει τη θεση γιαωτα αθληματα, διοτι η σειρα θα φτασει σιγουρα στο 100!

Αποστολή από: Kazuhiro
Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 23:24
Το άνω όριο ΔΜΣ είναι 27 για τους άντρες.

Ημ. Αποστολής: 25/Απριλίου/2020 ώρα 23:47
Βρε παιδιά δεν είπα ότι δεν κάνω προπονήσεις ίσα ίσα το αντίθετο, απλά λόγω της αδράνειας κλείσιμο κολυμβητηρίων γηπέδων έχω προβληματιστεί αρκετά τώρα αν εσείς με αποχή ένα μήνα και βάλε βγάζετε το κολύμπι κάτω από 2' και εγώ δεν μπορέσω πολύ απλά πάω σπίτι μου και παίρνει ο από κάτω τη θέση μου... Ξέρω καλά που έκανα αίτηση δεν είμαι 15 χρονών ούτε εθελοτυφλώ απλά εκφράζω την άποψη μου και τον προβληματισμό μου τίποτα περισσότερο.

Αποστολή από: Replacement
Ημ. Αποστολής: 26/Απριλίου/2020 ώρα 02:42
Καλησπέρα σε όλους. Χριστός Ανέστη. Καλή επιτυχία αρχικά σε ολους να περασετε εκει που θελετε ευχομαι. Εχω μπερδευτει λιγο με τις ευεργετικες διαταξεις. Η προκύρηξη αναγράφει οτι θα παρει απο το συνολο των θεσεων 15 Πολύτεκνους και 6 Τρίτεκνους ανεξαρτήτως κατηγορίας. Δεν καταλαβαινω πως θα επιλεχθουν; Αναλογα με τα μορια που εχουν στην κατηγορια τους και θα ανταγωνιστουν μεταξυ τους; Οποιος γνωριζει να μου απαντησει παρακαλω. Ευχαριστώ πολύ. Καλη δυναμη και καλή επιτυχια σε ολους!

Αποστολή από: papadopoulos1988
Ημ. Αποστολής: 26/Απριλίου/2020 ώρα 13:55
Πολύτεκνοι-Τρίτεκνοι θα επιλέγουν τα άτομα με τη μεγαλύτερη βαθμολογία ανεξαρτήτως κατηγορίας.

Αν έβγαζες το κολύμπι από πριν κάτω των 2 minute, θα το βγάλεις και τώρα μετά από αποχή.

Ημ. Αποστολής: 26/Απριλίου/2020 ώρα 20:00
Καποιοι απο εμας ειχαν κανει ιατρικες εξετασεις και ληξανε. Αλλοι κανανε μετα και ληξανε παλι. Οποτε αε περιμενουμε ανακοινωση συνεχισης και τις κανουμε μετα.. εγω ιουνιο βλεπω τη συνεχεια...

Ημ. Αποστολής: 26/Απριλίου/2020 ώρα 20:51
Αρχικά αποστάλθηκε από lef

Καποιοι απο εμας ειχαν κανει ιατρικες εξετασεις και ληξανε. Αλλοι κανανε μετα και ληξανε παλι. Οποτε αε περιμενουμε ανακοινωση συνεχισης και τις κανουμε μετα.. εγω ιουνιο βλεπω τη συνεχεια...

Πολύ καλό και χρηστικό θα ήταν αν υπήρχε αύξηση του ορίου των τριών μηνών για τις εξετάσεις, να το έκαναν έξι για παράδειγμα.

Ημ. Αποστολής: 26/Απριλίου/2020 ώρα 21:13

Πολύ καλό και χρηστικό θα ήταν αν υπήρχε αύξηση του ορίου των τριών μηνών για τις εξετάσεις, να το έκαναν έξι για παράδειγμα.
Ναι ακριβως. Ειναι κριμα και εχουν κοστος.
Ειδικα αν τις κανεις 2 φορες...

Αποστολή από: Replacement
Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 00:31
Σε τι σειρά πιστευετε οτι θα φτασουν οι επιτυχόντες γενικής και ειδικων δυναμεων με μια πρόχειρη πρόβλεψη μετα απο υγειονομικες κ αθλητικες εξετάσεις; Πχ γενικη μεχρι 100 και ειδικων μεχρι 120?

Αποστολή από: johny junky
Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 01:32
Αρχικά αποστάλθηκε από Replacement

Σε τι σειρά πιστευετε οτι θα φτασουν οι επιτυχόντες γενικής και ειδικων δυναμεων με μια πρόχειρη πρόβλεψη μετα απο υγειονομικες κ αθλητικες εξετάσεις; Πχ γενικη μεχρι 100 και ειδικων μεχρι 120;

Βάσει των δοκιμασιών που είδα στους Σμρους, όπου τα αγωνίσματα και η αναλογία φύλων είναι ίδια με της γενικής κατηγορίας, θα έλεγα 125-140.
Για τις ειδικές προβλέπω 15% να κόβεται στην υψομέτρηση,10% στην ΑΝΥΕ (εάν δεν επηρεάσει η δερματοστιξία), και 25% (επιεικώς) στα αθλήματα. Οπότε γύρω στο 160-175.

Αποστολή από: Nick47
Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 09:26
Αρχικά αποστάλθηκε από johny junky

Σε τι σειρά πιστευετε οτι θα φτασουν οι επιτυχόντες γενικής και ειδικων δυναμεων με μια πρόχειρη πρόβλεψη μετα απο υγειονομικες κ αθλητικες εξετάσεις; Πχ γενικη μεχρι 100 και ειδικων μεχρι 120;
Βάσει των δοκιμασιών που είδα στους Σμρους, όπου τα αγωνίσματα και η αναλογία φύλων είναι ίδια με της γενικής κατηγορίας, θα έλεγα 125-140.
Για τις ειδικές προβλέπω 15% να κόβεται στην υψομέτρηση,10% στην ΑΝΥΕ (<strong>εάν δεν</strong> επηρεάσει η δερματοστιξία), και 25% (επιεικώς) στα αθλήματα. Οπότε γύρω στο 160-175.
Καλημέρα! Τι εννοεις για την δερματοστιξία; Δεν επιτρέπετε;

Αποστολή από: Liontarina
Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 09:50
Αρχικά αποστάλθηκε από Kazuhiro

Το άνω όριο ΔΜΣ είναι 27 για τους άντρες.

στο ΔΜΣ ξερουν να ξεχωρισουν οτι αντρες και γυναικες εχουν διαφορετική σωματοδομή και βαζουν τον αναλογο ΔΜΣ.
Για το ύψος όμως τουμπεκί...
Τραγικό!

και για να μην παρεξηγηθω δεν εννοω οτι θα περπει να υπαρχουν διαφορετικα ορια σε αντρες και γυναικες. Εννοώ ότι ούτε ο ΔΜΣ ούτε το υψος ούτε το τατού (δεν ξερω αν υπαρχει καποιο τέτοιο θέμα, γιατί δεν το έχω ψαξει) δεν ειναι λογικά κριτήρια.
Αφου θες μια συγκεκριμένη φυσική κατάσταση σε Σ. Α βάλε αθληματα και όποιος τα περάσει ας θεωρείται ικανος.

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 10:27
Αρχικά αποστάλθηκε από Nick47

Τι εννοεις για την δερματοστιξία; Δεν επιτρέπετε;
Η προκήρυξη δεν γράφει κάτι. Λογικά επιτρέπεται. Στην 25άδα που παρουσιάστηκα ενώπιον της επιτροπής δεν είχε κάποιος τατουάζ, ώστε να είμαι σίγουρος. Γι αυτό έγραψα "εάν".

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 10:46

Η προκήρυξη δεν γράφει κάτι. Λογικά επιτρέπεται. Στην 25άδα που παρουσιάστηκα ενώπιον της επιτροπής δεν είχε κάποιος τατουάζ, ώστε να είμαι σίγουρος. Γι αυτό έγραψα "εάν".
Κατάλαβα σε ευχαριστώ! Στην δικιά μ είχε ένα παιδί και είναι και στους επιτυχόντες τώρα. Απ ότι κατάλαβα και διάβασα στο διάταγμα απαγορεύονται αυτά που φαίνονται με την θερινή στολή

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 11:55

Για τις ειδικές προβλέπω 15% να κόβεται στην υψομέτρηση,10% στην ΑΝΥΕ (εάν δεν επηρεάσει η δερματοστιξία), και 25% (επιεικώς) στα αθλήματα. Οπότε γύρω στο 160-175.
στην υψομετρηση γιατι να κοπεις; Αν εισαι κατω απο 1.70 για ποιο λογο να πας αθηνα;

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 12:01
Αρχικά αποστάλθηκε από theo12345

στην υψομετρηση γιατι να κοπεις; Αν εισαι κατω απο 1.70 για ποιο λογο να πας αθηνα;
για μενα η προκυρηξη θα καθοριστει σε 2 σημεια
1) υψομετρηση που θα κοπουν αυτοι που δεν θα ερθουν οχι για το υψος γιατι δεν πιστευω να κανει κανεις ολοκληρο ταξιδι ξεροντας οτι δεν ειναι 1.70
Ισως και 20%
2) αθληματα κυριως ειδικων δυναμεων 25% οπως λες μην σου πω και 30% σε ολα τα αλλα δυσκολο

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 12:17

Αν εισαι κατω απο 1.70 για ποιο λογο να πας αθηνα;
Προτείνω σε όποιον είναι 168-169 να πάει.

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 12:22
Ναι ρε μέχρι την υψομετρηση μπορεί να ψηλώσει

Αποστολή από: Nick_pera
Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 12:41
Καλά φίλε μου, σημαιοφόρος υποψήφιος πέρασε με 169,5! αν είσαι κάτω από 169,5 κόπηκες... αν είσαι 169,5 τ στρογγυλοποιούν 1.70 τεσπα και οποίος έχει μπάρμπα δεν κόβεται

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 12:47
168 περνάει και χωρίς μπάρμπα. Όποιος είναι σε επιλέξιμη θέση μη κάνει τη βλακεία και δε πάει! Λέω ό, τι είδα.

Αποστολή από: JimA
Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 12:48
Γεια σας παιδια Χριστος Ανεστη! Αν το σκεφτει κανεις λογικα σιγουρα θα συζητηθει στα υπουργεια να παρουνε περισσοτερους λιμενικους αφου ξαναγινε μπορει να ξαναγινει. Τωρα οσον αφορα το υψος εγω στην τριτη λυκειου που προσπαθησα να μπω αστυνομια με πανελληνιες ημουν 1,69 και μεσα σε δυο μηνες με πολυ κρεμασμα μονοζυγο και καλο υπνο διατροφη καθολου αλκοολ μετρηθηκα αυστηρα 1,71. Οσοι αγαπατε την πατριδα και θελετε να την υπηρετησετε μην απελπιζεστε προσπαθηστε να γυμναστειτε και να ειστε ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΙ. Τωρα αν καποιος βριζει τα ΣΑ και μπει μετα για τα λεφτα η σαθροτητα του χαρακτηρα του θα φανει και θα τον εχουν στο φτυσιμο εκει μεσα.

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 12:53
Λες ρε johnny junky οσοι ειναι απο 185 και πανω στις ειδικες να προσπαθησουνε να πανε στις εξετασεις;

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 12:55
Λοιπόν είδα ποσοστά, μην κάνετε υποθέσεις γιατί πολλοί δεν θα έρθουν γιατί τ ξανασκέφτηκαν λόγω νόμου που ψηφίστηκε με τις μεταθεσεισ κτλπ!!! όντως στους σημαιοφόρους κόπηκαν 70 άτομα δεν θυμάμαι κιόλας επειδή ήταν κάτω από 169, υγειονομικά κόπηκαν 20-30 δεν πληρούσαν κάποια κριτήρια πχ τατου, θέματα υγείας γτ εκεί βλέπουν ιστορικό κ ψάχνουν τς εξετάσεις και σας ρωτάνε. καλααααα στα αθληματα δεν έμεινε και κανεις γιαυτο κάλεσαν και δεύτερη φουρνιά... εξηγώ για πιο λόγο πήρε τόσα άτομα τώρα!

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 12:57
Αρχικά αποστάλθηκε από JimA

Λες ρε johnny junky οσοι ειναι απο 185 και πανω στις ειδικες να προσπαθησουνε να πανε στις εξετασεις;
Οπωσδήποτε! Καλύτερα επιλαχών παρά απών!

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 12:59
Α ρε johhny μακαρι ο Θεουλης να βαλει το χερι Του και να μην ειναι φρουδες οι ελπιδες για αυτα τα παιδια

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 13:02
Εγώ πέρασα από (σχετικά) χαμηλή θέση γιατί κάποιοι δεν πήγαν.

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 13:02
Γιατί κάποιος κάτω από 1.70 αξίζει να περάσει; Από την στιγμή που ο νόμος είναι ξεκάθαρος, ας μου εξηγήσει κάποιος; Επίσης , το ίδιο ισχύει και για τον άλλο που δήλωσε ψέματα ότι είναι ειδικές δυνάμεις στην αίτηση ενώ δεν είναι.

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 13:11
Στο hcg έσβησαν μερικούς που δεν ήσαν ειδικές. Αυτόν δε τον είδαν πιστεύεις; Γίνεται να πέφτει με αλεξίπτωτο κάποιος και να μην τον θεωρείς αλεξιπτωτιστή;
Όσο για το ύψος, δεν εξετάζω τη δικαιότητα, αλλά την δυνατότητα.

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 13:39
Σοβαρά τα λες αυτά; Ο συγκεκριμένος είναι ΤΕΝΕΦ που το συγκεκριμένο τμήμα δεν υπάγεται στις ειδικές Δυνάμεις και όπου ο ίδιος υποψήφιος δεν μοριοδοτηθηκε στην προκήρυξη των ειδικών φρουρών. Η προκήρυξη λέει ( ειδικές δυνάμεις των ενόπλων δυνάμεων) και μετά αναφέρει τις ειδικότητες πεζοναύτης, αλεξίπτωτιστης κλπ. Με την ίδια λογική ενας φαντάρος που βγάζει το Σβεα και μετά κόβεται και πάει πεζικό μέχρι το τέλος της θητείας του γιατί να μην συμμετάσχει στην κατηγορία ειδικές δυνάμεις και αυτός; Άλλη μια διάκριση που αν δεχόντουσαν ΤΕΝΕΦ θα ζητούσε η προκήρυξη το πτυχίο του ΣΒΕΑ όπως ακριβώς γίνεται με τα ΟΥΚ , που στα ΟΥΚ ανεξαρτήτως σώματος σξ ή ΠΝ ζητάει μόνο το πτυχίο. Αλλά μερικοί είστε αμαθείς και παραπληροφορειται τον κόσμο.

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 14:22
Πού κολάνε οι ε. Φ και οι ουκ; Πουθενά. Ποιός είναι πιο εκπαιδευμένος; Ένας που πέρασε "τπεν" 2 εβδομάδες και έγινε σκοπάνθρωπος ή ένας που πέρασε "σχαλ" και ρίχνει hummer και m113 από αεροπλάνα; Στην τελική, ποιόν ενδιαφέρει τι λέω εγώ και εσύ από το λιμενικό που βγάζει τις λίστες; Πάρε τηλέφωνο να τον καταγγείλεις και να μας πεις τι ισχύει. Προκηρυξοπατέρας δεν είμαι αλλά πες μου πώς παραπληροφόρησα.

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 14:49
Είπες γίνεται κάποιος να πέφτει με αλεξίπτωτο και να μην είναι αλεξιπτωτιστής; Σου απαντώ φυσικά και είναι αλεξιπτωτιστής , ειδικοδυναμιτης δεν είναι. Νομικά δεν προβλέπεται να μοριοδοτουνται οι ΤΕΝΕΦ στις προκηρύξεις. Σου ανέφερα σαν παράδειγμα τα ΟΥΚ(που ζητάνε πτυχίο ΟΥΚ για απόδειξη) γιατί αν ήθελαν να δεχτούν αλεξίπτωτιστες θα ζητούσε πτυχίο ΣΒΕΑ πέρα από το πιστοποιητικό στρατ κατάστασης και έτσι θα έδιναν στην προκυρηξη όλοι οι αλεξίπτωτιστες (πεζικού, ΤΕΝΕΦ, εδ, αεροπορίας). Δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρεται όλοι τα αντικείμενα των ΤΕΝΕΦ που κάνουν στην εκπαίδευση τους , ολα τα σώματα στρατού είναι χρήσιμα και δεν μπαίνω στην διαδικασία να αναφέρω τι εκπαίδευση κάνουν οι εδ γιατί δεν είναι κεντρικό σημείο του θέματος αυτό. Τελος καλό είναι να τηρηται η αξιοκρατία στις προκηρύξεις όχι να είναι ο άλλος 1.68 και να τον προτρέπεται να έρθει να δώσει και να το θεωρείται σωστό κιόλας άμα περάσει, είναι αδικία για τον κάτω υποψήφιο που πληρεί όλα τα κριτήρια και μένει εκτός. Οι νόμοι είναι για να τηρούνται!!!

Αποστολή από: Lelandros
Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 15:04
Φτάνει ρε λιονταρινα με τι ύψος φτάνει. βαρεθηκαμε να διαβάζουμε για τ ύψος. αυτο είναι τέλος.

Αποστολή από: ΜΕΚS
Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 15:05
Το υψος 1,70 για τις κοπέλες δηλαδή είναι αξιοκρατικό από τη στιγμή που ο μέσος όρος Ελληνίδας είναι 1,65-1,68 βαριά βαριά; Δεν θα μιλήσω για τα αθλήματα (ενώ για τους άντρες μπορεί να απαιτεί λίγο κόπο για τις κοπέλες ειναι ο τριπλάσιος) γιατί πες εκεί πλακωνεσαι και έχεις κάποιες πιθανοτητες.

Αποστολή από: Lelandros
Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 15:14
Κάποιο παλικάρι είπε ότι θα βγουν οι ημερομηνίες 30 Απριλίου! εάν τ δει το μνμ μπορεί να μας ενημερώσει εάν τελικά ισχύει; εάν έμαθε κάτι νεότερο;

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 15:16
MEKS το δέχεσαι δεν το δέχεσαι αυτά είναι τα κριτήρια της προκήρυξης, άλλους ευνοούν και άλλους όχι. Η προκυρηξη φτιάχτηκε με βάση τις αναγκες του ΛΣ. Εστω και το ύψος ήταν 1.60 μετά θα παραπονιοντουσαν τα άτομα με 1.50 ότι δεν συμμετάσχουν στην προκήρυξη και μετά θα είχαν παράπονα τα άτομα με νανισμό γιατί έμειναν απ' έξω από την προκυρηξη.

Αποστολή από: ΜΕΚS
Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 15:25
Δεν διαφωνώ σε αυτο που λες αλλά όταν εχει μέσο όρο γυναικών στο υψος βαριά βαριά 1,67 δεν μπορείς να βάζεις 1,70. Γιατί σε εμάς να είναι 1,75 ο μέσος όρος και στην προκηρυξη να λέει 1,70 και οι αντρες; Αν ο μέσος όρος ήταν 1,75 και η προκήρυξη ελεγε 1,80 εκεί δλδ εμείς δεν θα επαναστατουσαμε; Αυτό γίνεται ξεκάθαρα για να κοπουν κοπελες άλλο ότι μας βολευει εμάς.

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 15:29
Προφανώς και δεν θέλουν πολλές γυναίκες. Όντως ειναι άδικο. Σκεφτείτε τώρα γενική κατηγορία που θ ναι 40 άτομα πόσες γυναίκες να παρει; Καλώς η κακώς έτσι είναι. Σημαιοφόροι 4 κοπέλες πέρασαν.

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 16:53
Αρχικά αποστάλθηκε από Nick_pera

Λοιπόν είδα ποσοστά, μην κάνετε υποθέσεις γιατί πολλοί δεν θα έρθουν γιατί τ ξανασκέφτηκαν λόγω νόμου που ψηφίστηκε με τις μεταθεσεισ κτλπ!!! όντως στους σημαιοφόρους κόπηκαν 70 άτομα δεν θυμάμαι κιόλας επειδή ήταν κάτω από 169, υγειονομικά κόπηκαν 20-30 δεν πληρούσαν κάποια κριτήρια πχ τατου, θέματα υγείας γτ εκεί βλέπουν ιστορικό κ ψάχνουν τς εξετάσεις και σας ρωτάνε. καλααααα στα αθληματα δεν έμεινε και κανεις γιαυτο κάλεσαν και δεύτερη φουρνιά... εξηγώ για πιο λόγο πήρε τόσα άτομα τώρα!
με τις μεταθεσεις τι ψηφιστηκε;

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 18:13

με τις μεταθεσεις τι ψηφιστηκε;
Ναι ηθελα να το ρωτησω καο εγω. Οποιος γνωριζει να μας αναφερει

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 19:21
Οι σημαιοφόροι που θα βγούμε καθως και οι λιμενοφυλακεσ, υποχρεωτικά ανήκουν στις λιμενικές αρχές των 8ης,9ης και 6ης Περιφερειακών Διοικήσεων του ΛΣ! το ξέρω και από μέσα οποτε καλό όλοι είναι να το σκεφτούν εμένα για παράδειγμα δεν με νοιάζει γιατί είμαι από νησί

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 19:25
Πιστεύω θα καλέσει και δεύτερη φορά και στις 2 κατηγορίες αν σκεφτουμαι ότι ψηφίστηκε η αύξηση οργανικών λίγο μετά το πρώτο κάλεσμα... εδώ το 2016 από τα κοψίματα έφτασε να μπουν άτομα με 12 απολυτήριο... φανταστείτε πόσοι κόπηκαν

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 19:56
Αρχικά αποστάλθηκε από Nick_pera

Οι σημαιοφόροι που θα βγούμε καθως και οι λιμενοφυλακεσ, υποχρεωτικά ανήκουν στις λιμενικές αρχές των 8ης,9ης και 6ης Περιφερειακών Διοικήσεων του ΛΣ! το ξέρω και από μέσα οποτε καλό όλοι είναι να το σκεφτούν εμένα για παράδειγμα δεν με νοιάζει γιατί είμαι από νησί

Τι σημαίνει αυτό φίλε;

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 22:18

στ) 6η Περιφερειακή Διοίκηση ΛΣ-ΕΛ. ΑΚΤ με έδρα τη Σύρο και περιοχή δικαιοδοσίας αυτήν των Λιμενικών Αρχών που λειτουργούν στις Περιφερειακές Ενότητες Άνδρου, Κέας-Κύθνου, Μήλου, Θήρας, Τήνου, Μυκόνου, Σύρου, Πάρου και Νάξου.
η) 8η Περιφερειακή Διοίκηση ΛΣ - ΕΛ. ΑΚΤ με έδρα τη Ρόδο και περιοχή δικαιοδοσίας αυτήν των Λιμενικών Αρχών που λειτουργούν στις Περιφερειακές Ενότητες Καλύμνου, Καρπάθου, Κω και Ρόδου.
θ) 9η Περιφερειακή Διοίκηση ΛΣ - ΕΛ. ΑΚΤ με έδρα τη Μυτιλήνη και περιοχή δικαιοδοσίας αυτήν των Λιμενικών Αρχών που λειτουργούν στις Περιφερειακές Ενότητες Λέσβου, Λήμνου, Χίου, Σάμου και Ικαρίας.

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 22:30
Καστελόριζο δεν μπορούμε να πάμε αν πρώτα ο Θεός μπούμε;

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 22:40
Δεν ξέρω απλά ανέφερα αυτά που είπε ο προηγούμενος φίλος. Λογικά θα μπορείς σχετικά εύκολα μιας και είναι παραμεθόριο και σίγουρα δεν θα συγκεντρώνει τις προτιμήσεις

Αποστολή από: Anima95
Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 23:03
Με Κανονισμό που εκδίδεται σύμφωνα με την παράγραφο 2 του άρθρου 126 του ν.3079/2002 «Κώδικας Προσωπικού Λιμενικού Σώματος» (Α΄ 311), από τον συνολικό αριθμό αύξησης της οργανικής δύναμης Λιμενικού Σώματος – Ελληνικής Ακτοφυλακής κατά χίλιες πεντακόσιες (1.500) σύμφωνα με την προηγούμενη παράγραφο, τουλάχιστον οι εννιακόσιες (900) θέσεις από αυτές κατανέμονται υποχρεωτικά στις Λιμενικές Αρχές των 8ης ,9ης και 6ης Περιφερειακών Διοικήσεων του Λιμενικού Σώματος- Ελληνικής Ακτοφυλακής, πέραν και πλέον της ισχύουσας κατά τη δημοσίευση του παρόντος νόμου οργανικής των σύνθεσης.» Δεν διευκρινίζεται βέβαια πως θα γίνει η κατανομη

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 23:28
Λοιπόν. Γίνεται η ζήτηση από τα τμήματα και έπειτα ανάλογα με το βαθμό της σχολής και που έχεις δηλώσει πας. Ανάλογα την ζήτηση κάθε υπηρεσίας παίρνει και τα άτομα

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 23:29
Τώρα με τα 1500 άτομα δεν ξέρω τι παίζει. Αν θα τραβήξει από εμάς η από πανελλήνιες. Πολλά ακούγονται

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 23:42
Μακαρι να μαθευτει κατι συντομως η αναγκη ειναι υπαρκτη και τα σωματα ασφαλειας θελουν γερες ενεσεις σε νεο αιμα. Παντως για να καλυφτουν ομαλα οι 1500 θελει να παρει το πεντακοσαρι σιγουρα απαυτην την προκηρυξη!!

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 23:47
Αρχικά αποστάλθηκε από JimA

Μακαρι να μαθευτει κατι συντομως η αναγκη ειναι υπαρκτη και τα σωματα ασφαλειας θελουν γερες ενεσεις σε νεο αιμα. Παντως για να καλυφτουν ομαλα οι 1500 θελει να παρει το πεντακοσαρι σιγουρα απαυτην την προκηρυξη!!
Σε αυτό παραθέτω τις ελπίδες μου κ εγώ αλλά σκέψου και τις πανελλήνιες.

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2020 ώρα 23:52
Αυτά τα ξέρει ο διασωστης ρωτήστε τον να σας τα αναλύσει για το ποσους μπορεί να πάρει επιπλέον

Ημ. Αποστολής: 28/Απριλίου/2020 ώρα 00:02
Μακαρι ο ανθρωπος να τα δει και να απαντησει. Επισης ας ελπιζουμε οτι θα μαθευτουν οι επιπλεον προσληφθεντες πριν τα αγωνισματα για να μην απελπιστει κανεις και να εχουν ολοι οσοι καναν χαρτια μια ευκαιρια να μπουν. Και μετα ας ξαναβγει και για σημαιοφορους αλλη μια μινι προκηρυξη οπου θα κυλησει πιο γρηγορα.

Ημ. Αποστολής: 28/Απριλίου/2020 ώρα 05:20
Αρχικά αποστάλθηκε από marine575

στ) 6η Περιφερειακή Διοίκηση ΛΣ-ΕΛ. ΑΚΤ με έδρα τη Σύρο και περιοχή δικαιοδοσίας αυτήν των Λιμενικών Αρχών που λειτουργούν στις Περιφερειακές Ενότητες Άνδρου, Κέας-Κύθνου, Μήλου, Θήρας, Τήνου, Μυκόνου, Σύρου, Πάρου και Νάξου.
η) 8η Περιφερειακή Διοίκηση ΛΣ - ΕΛ. ΑΚΤ με έδρα τη Ρόδο και περιοχή δικαιοδοσίας αυτήν των Λιμενικών Αρχών που λειτουργούν στις Περιφερειακές Ενότητες Καλύμνου, Καρπάθου, Κω και Ρόδου.
θ) 9η Περιφερειακή Διοίκηση ΛΣ - ΕΛ. ΑΚΤ με έδρα τη Μυτιλήνη και περιοχή δικαιοδοσίας αυτήν των Λιμενικών Αρχών που λειτουργούν στις Περιφερειακές Ενότητες Λέσβου, Λήμνου, Χίου, Σάμου και Ικαρίας.
Ενταξει θα πας σε ενα απο αυτα να νησια και τι εγινε; Το ξερουμε οτι πας σε νησι οταν μπαινεις λιμενικο. Καθεσαι 5 6 χρονια και μετα φευγεις.

Αποστολή από: Bruce
Ημ. Αποστολής: 28/Απριλίου/2020 ώρα 07:15
Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με αυτό που έγραψες για τα άτομα που κόπηκαν λογο τατουάζ. Δεν γίνεται αναφορά σχετικά με τατουάζ μέσα στη Προκυρηξη. Έχουν το δικαίωμα να σε κόψουν για κάτι που δεν γράφεται μέσα εκεί; Πχ στην αστυνομία το έλεγε ότι η δερματοστηξια κοινός τατουάζ που θα είναι εμφανείς και θα είναι προσβλητικό θα είναι λόγος απόρριψης.

Ημ. Αποστολής: 28/Απριλίου/2020 ώρα 07:21
Ούτε για ΔΜΣ λέει αλλά μια χαρά σε κόβουν...

Ημ. Αποστολής: 28/Απριλίου/2020 ώρα 07:31
Α Ναι αλλά ακόμα και αν δεν είναι σε εμφανή θέση; Μόνο με ένσταση μετά

Ημ. Αποστολής: 28/Απριλίου/2020 ώρα 08:23

Ούτε για ΔΜΣ λέει αλλά μια χαρά σε κόβουν...
Για δείκτη μάζα σώματος λεει σύμφωνα με τις διατάξεις του Π. Δ.133/2002 (Α΄109) άμα μπεις εκεί μέσα στο προεδρικό διάταγμα λέει για ΔΜΣ. Για Τάτου δεν κόβουν μοοοονο άμα φαίνονται με την στολή την καλοκαιρινή.

Ημ. Αποστολής: 28/Απριλίου/2020 ώρα 08:26
Και κάτι αλλο. Μην τρελαίνεται το κεφάλι σας για τον ΔΜΣ υπάρχουν 2 μετρήσεις που γίνονται το έχουμε ξανά πει. Άμα ξεπερνάς την γνωστή πράξη με τα βάρος και το ύψος σου μετράνε την περιφέρεια με μεζουρα

Ημ. Αποστολής: 28/Απριλίου/2020 ώρα 08:29
Με κοντομάνικο και δεν φαίνεται τίποτα... ρι να πω... ωστόσο θα ήθελα να κάνω άλλη μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος θα το εκτιμούσα... σχετικά με τις ιατρικές εξετάσεις, πάμε και τις κα ούμε μόνοι μας Έτσι; Δεν παραλαμβάνουμε κανένα δελτίο υγειονομικού ελέγχου. Γιατί όταν είχα πάει να τις κάνω μου το ζήτησαν ισχυριζόμενοι ότι και άλλα άτομα που είχαν πάει για τον ίδιο λόγο είχαν τέτοιο χαρτί

Ημ. Αποστολής: 28/Απριλίου/2020 ώρα 08:37
Δεν θα έχεις θέμα εκτός άμα φαίνεται. Όσο αναφορά την καρτέλα όχι δεν υπάρχει για εμάς τις κανείς μόνος σου τις εξετάσεις.

Ημ. Αποστολής: 28/Απριλίου/2020 ώρα 08:41
Ελπίζω πως δεν θα έχω πρόβλημα... εντάξει χίλια ευχαριστώ για τη βοήθεια να είστε Καλά!

Ημ. Αποστολής: 28/Απριλίου/2020 ώρα 10:35

Ενταξει θα πας σε ενα απο αυτα να νησια και τι εγινε; Το ξερουμε οτι πας σε νησι οταν μπαινεις λιμενικο. Καθεσαι 5 6 χρονια και μετα φευγεις.

Σου είπε κανείς ότι έγινε κάτι ή ότι δεν θέλω να το αντιμετωπίσω αυτό το θέμα; Στον άνθρωπο που ρώτησε για τις συγκεκριμένες περιφερειακές διοικήσεις απάντησα. Τώρα αν το εκλαμβάνεις έτσι δικό σου πρόβλημα. Βρήκες άνθρωπο να απαντήσεις...

Ημ. Αποστολής: 28/Απριλίου/2020 ώρα 10:59

Και κάτι αλλο. Μην τρελαίνεται το κεφάλι σας για τον ΔΜΣ υπάρχουν 2 μετρήσεις που γίνονται το έχουμε ξανά πει. Άμα ξεπερνάς την γνωστή πράξη με τα βάρος και το ύψος σου μετράνε την περιφέρεια με μεζουρα

Αυτό έγινε στη πρόσφατη προκήρυξη των φρουρών ισχύει για όλα τα σώματα;

Ημ. Αποστολής: 28/Απριλίου/2020 ώρα 11:04

Αυτό έγινε στη πρόσφατη προκήρυξη των φρουρών ισχύει για όλα τα σώματα;
Στους σημαιοφόρους πάντως έγινε το είδα με τα μάτια μου. Λογικά το ίδιο πιστεύω θα ισχυσει

Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου