Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου

2018 ΣΤ ΕΣΣΟ - 124 ΠΒΕ (Τρίπολη)

Εκτύπωση από: Ελληνικός Στρατός
Κατηγορία: Στρατός και σώματα ασφαλείας
Όνομα Forum: Συναντήσεις πριν την κατάταξη
Περιγραφή Forum: Γνωριστείτε με την ΕΣΣΟ σας πριν μπείτε στο στρατόπεδο!
URL: http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=19322
Ημ. Εκτύπωσης: 22/Μαΐου/2019 ώρα 17:41

Θέμα: 2018 ΣΤ ΕΣΣΟ - 124 ΠΒΕ (Τρίπολη)
Αποστολή από: Nikolis123
θέμα: 2018 ΣΤ ΕΣΣΟ - 124 ΠΒΕ (Τρίπολη)
Ημ. Αποστολής: 26/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 10:52
Καλησπέρα παιδιά, εδώ μπορούμε να οργανωθούμε (συναντήσεις, λίστες που θα πάρουμε μαζί μας κ. Α) όσοι πρόκειται να παρουσιαστούμε στην 124 ΠΒΕ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Αεροπορία).
Να σημειώσω ότι δεν έχει βγει ακόμα προκήρυξη για ημερομηνίες.

Απαντήσεις:
Αποστολή από: KOTTAS
Ημ. Αποστολής: 26/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 15:07
Τι βύσμα έπαιξες φιλαράκι και ξέρεις από τώρα που θα υπηρετήσεις?

Ημ. Αποστολής: 26/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 17:35
Δεν έχω παίξει βύσμα.
Έκοψα την αναβολή σπουδών για να μπω Νοέμβρη και στο σύστημα της stratologias.gr με δείχνει Αεροπορία με την ΕΣΣΟ ΣΤ (προστοπαρόν).

Ημ. Αποστολής: 26/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 23:02
Ααα συγγνώμη φίλος ! Νόμιζα δεν παίζει κατάταξη αεροπορία/ναυτικό χωρίς δόντι.

Αποστολή από: stv
Ημ. Αποστολής: 30/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 02:28
Έκοψα κι εγώ την αναβολή μέσα στον Ιούλιο, και στην ιστοσελίδα με βγάζει για ΣΤ' ΕΣΣΟ Αεροπορία. Λογικά μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα βγει η ημερομηνία κατάταξης,

Αποστολή από: denis1628
Ημ. Αποστολής: 06/Οκτωβρίου/2018 ώρα 10:36
Καλησπέρα Μάγκες,

Είμαι τώρα Τρίπολη ορκιζόμαστε Τετάρτη 10/11

Τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα τις πρώτες μέρες.
Μην ακούτε αεροπορία και νομίζετε ότι το κέντρο είναι ζάχαρη.
Ότι θέλετε να ρωτήσετε γράψτε.

Διονύσης

Αποστολή από: Guests
Ημ. Αποστολής: 08/Οκτωβρίου/2018 ώρα 16:35
Πες μας λίγο πως είναι το κέντρο; Τι να πάρουμε μαζί μας; Κινητό με κάμερα αφήνουν; Δύσκολα από ποια άποψη;

Ημ. Αποστολής: 09/Οκτωβρίου/2018 ώρα 11:04
Φίλε denis1628 καλή δύναμη !
Αν μπορείς γράψε μας τα εξής

1) Επιτρέπεται το sleeping bag;
2) Πως είναι οι συνθήκες διαβίωσης νερό ντουζ-φαγητό-ύπνος και η καθημερινή ρουτίνα.
=> Τέλος δώσε μας γενικά tips αν χρειάστηκε τελικά κάτι να πάρεις μαζί σου που παρέλειψες ή τελικά τι δεν χρειαζότανε κτλπ

Αναμένω έκθεση

Ημ. Αποστολής: 09/Οκτωβρίου/2018 ώρα 11:09
Φίλε Χρήστος,
Σε παλαιότερα ποστς αναφέρεται ότι έχουν μηχάνημα τύπου αεροδρομίου και βλέπουν αν έχεις κινητό.
Συνεπώς είτε το παίρνεις και το κρύβεις καλά ή αγοράζεις μια μπακατέλα μέχρι το πρώτο επισκεπτήριο.
Επίσης απ όσο διάβασα είναι αυστηρό κέντρο και με βαρβάτη εκπαίδευση, τώρα αναμένουμε να μας τα επιβεβαιώσει
κάποιος που τα πέρασε και ξέρει καλύτερα.

Ημ. Αποστολής: 09/Οκτωβρίου/2018 ώρα 11:32
Ναι, παιδιά ενημερώστε όποιος ξέρει. Εντωμεταξύ στη σελίδα της στρατολογίας δεν έχει βγει τίποτα ακόμα.

Ημ. Αποστολής: 09/Οκτωβρίου/2018 ώρα 11:34
10/11 είναι Σάββατο, όχι Τετάρτη.

Ημ. Αποστολής: 09/Οκτωβρίου/2018 ώρα 12:11
Καλά, οι ημερομηνίες κατάταξης της ΣΤ ΕΣΣΟ πότε αναμένεται να βγουν; Σαν να έχει καθυστερήσει λίγο.

Ημ. Αποστολής: 09/Οκτωβρίου/2018 ώρα 12:37
Denis φίλε άκυρο. Εννοούσες τον Οκτώβριο, εγώ μπερδεύτηκα.:P

Ημ. Αποστολής: 09/Οκτωβρίου/2018 ώρα 12:38
Λογικά θα βγουν μετά την ορκωμοσία της Ε ΕΣΣΟ που είναι αύριο Τετάρτη 10/10.

Ημ. Αποστολής: 10/Οκτωβρίου/2018 ώρα 14:36
Αρχικά αποστάλθηκε από Denis1628

Καλησπέρα παιδιά,

Οι πρώτες μέρες θα είναι και οι πιο δύσκολες.

Συνιστώ όποιος μπορεί να έρθει από την προηγούμενη μερα να μείνει σε ξενοδοχείο στην Τρίπολη έτσι ώστε να είστε πιο ξεκούραστοι.

Θα σας χωρίσουν ανά ομάδες των 50 ατόμων κατά την άφιξή σας.
Η καθε ομάδα θα ξεκινήσει με τον έλεγχο των προσωπικών αντικειμένων.

Γίνετε αυστηρός έλεγχος και χρησιμοποιούν και φορητό ανιχνευτή μετάλλων για κινητά.

Εν συνεχεία θα ξεκινήσετε για τους ιατρούς για να βγει το Ι σας.
Θα τελειώσετε αργά το βράδυ.

Εμείς μπήκαμε στον θάλαμο 2:30 το βράδυ και δεν προλάβαμε καν όλους τους ιατρούς και δεν πήραμε ρούχα την πρώτη μέρα.

Στους θάλαμους χωρίζετε αλφαβητικά.

Οι συνθήκες διαβίωσης είναι σχετικά καλές.
Στους θαλάμους θα μένετε 70 άτομα.
Υπάρχει ζεστό νερό καθώς και θέρμανση.
Το κριό όμως στην Τρίπολη είναι πολύ!
Το φαγητό σε γενικές γραμμές ήταν πολύ καλό για στρατόπεδο.
Τα κρεβάτια είναι εντάξυ σχετικά. Δεν έχουν κοριους.

Να πάρετε μαζί σας πέρα από τα δεδομένα.

-Τουλάχιστον 15 γκρι μπλουζάκια
-Τουλάχιστον 15 Κάλτσες χοντρές για
αρβύλα
-Τουλάχιστον 15 εσώρουχα
-Sleeping Bang επιτρέπεται και χρειάζετε !
-Σαμπουάν - Αφρολουτρο σε διάφανη συσκευασία
-ΜΑΞΙΛΆΡΙ!
- Ωτοασπιδες
- Μάσκα για τα μάτια αν σας ενοχλεί το φως στον ύπνο (για κανένα μεσημεριανό υπνο)
-Μικρό οικονομικό φακό
-Power Bank
-Λουκέτα
-Είδη υγιεινής
-Παντόφλες
-Ισοθερμικο και για τα πόδια και για το σώμα
-Απορρυπαντικό σε υγρό για πλύσιμο στο χέρι
-Αντισηπτικό υγρό για χέρια
-Καραμέλες για τον λαιμό
-1 σεντόνι
- 2 Πετσέτες

Απαγορεύονται

- Κινητά με καμερα
- Σπρέι π. Χ. Αποσμητικό κτλπ
- μωρομαντιλα
- φάρμακα (επιτρέπονται μόνο με συνταγή ιατρού)

Η καθημερινή ρουτίνα είναι αυτό που θα σας πιέσει παραπάνω από όλα.
Θα βαρεθείτε την ζωή σας ο χρόνος περνάει 3 φορές πιο αργά.
Η εκπαίδευση δεν είναι ουσιαστική και θα υπάρχει πάρα πολύ μεγάλη αναμονή στα πάντα ακόμα και στο φαγητό.
Θα σας ταράξουν στις αναφορές στις προσοχές και στις μεταβολές.
Να προσέχετε αν περάσετε κινητό τα καρφια και τις εφόδους στους θαλάμους από την ασφάλεια.
Καθώς αν σας πιάσουν δίνουν στέρηση εξόδου και για τα 2 ΣΚ.

Αποστολή από: Christos21417
Ημ. Αποστολής: 10/Οκτωβρίου/2018 ώρα 15:22
Το απορρυπαντικό είναι απαραίτητο δηλαδή; Εκεί τι θα μας δώσουν από πράγματα; Δίνουν και σακο να υποθέσω.

Ημ. Αποστολής: 10/Οκτωβρίου/2018 ώρα 18:23
Καλησπερα και εγω για Τρίπολη Νοέμβρη περιμένω ημερομηνία κατάταξης! Καλη θητεία σε όλους!

Ημ. Αποστολής: 10/Οκτωβρίου/2018 ώρα 18:38

Απόσο ξέρω γιατι και εγώ τώρα θα μπω, απαραίτητο δεν είναι απλά πολλοί πέρνουν μαζί τους απορρυπαντικό τους το κρατάνε και όταν υπάρχει ανάγκη πάνε στην ασφάλεια και το ζητάνε. Αν δεν θες να κουβαλάς τσάμπα πάρε απλά ποσότητα (πχ 20-30) στα βασικά είδη (μποξεράκια, φανέλες, κάλτσες) και αν χρειαστεί πας σε εξωτερικά πλυντήρια με ένα κόστος 6-10 ευρώ και τα πλένεις όλα. Απαραίτητα είναι μόνο τα βασικά (φανελες-καλτσες-μποξερακια), απο εκεί και πέρα ανάλογα με την οικονομική σου κατάσταση αγοράζεις επιπλέον πράγματα να είσαι πιο άνετος.
Ο στρατός σου δίνει δικό του σάκο.(Ανέτρεξε σε παλαιότερα πόστς και θα δείς την λίστα των πραγματων που σου δινει)

Αποστολή από: paschalisb
Ημ. Αποστολής: 11/Οκτωβρίου/2018 ώρα 16:12
Κι εγώ ορκιστηκα χθες, ή όποιος θέλει πληροφορίες στειλτε προσωπικό μήνυμα

Ημ. Αποστολής: 12/Οκτωβρίου/2018 ώρα 01:50
Καλησπέρα... Έχω σπάσει την αναβολή μου και στο stratologia.gr μου λέει πως έχω κατανεμηθεί στο στρατό ξηράς και πως ειμαι υποχρέωση κατάταξης στ εσσο (Νοέμβρης) πλην ομως δεν έχουν οριστικοποιηθεί τόπος και ημερομηνίες! Ξερουμε ποτε θα μάθουμε;

Ημ. Αποστολής: 12/Οκτωβρίου/2018 ώρα 09:48
Αρχικά αποστάλθηκε από Serafeim

Καλησπέρα... Έχω σπάσει την αναβολή μου και στο stratologia.gr μου λέει πως έχω κατανεμηθεί στο στρατό ξηράς και πως ειμαι υποχρέωση κατάταξης στ εσσο (Νοέμβρης) πλην ομως δεν έχουν οριστικοποιηθεί τόπος και ημερομηνίες! Ξερουμε ποτε θα μάθουμε;

Κρίνοντας από γνωστους, στο σάιτ βγαίνει περίπου ένα μήνα πριν παρουσιαστειτε. Οπότε φαντάζομαι μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα βγουν.

Ημ. Αποστολής: 12/Οκτωβρίου/2018 ώρα 14:15

Ιδού μια περιγραφή του τι θα κάνετε τη μέρα που θα παρουσιαστείτε:

Θα συναντήσετε αρκετό κόσμο στην πύλη που θα περιμένει να μπει. Στα δεξιά θα έχει έναν πάγκο η gillette και θα μοιράζουν ξυράφια στους νεοσύλλεκτους. Θα σας βάζουν μέσα κατά ομάδες ανάλογα με την ώρα προσέλευσης. Απ’τη στιγμή που θα διαβείτε την πύλη θα περάσει καμία ώρα μέχρι να φτάσετε στον έλεγχο. Θα σας δώσουν ένα κρουασάν και ένα νερό μέχρι να φτάσετε εκεί.

Στον έλεγχο αρχικά θα σας ελέγξουν με μηχάνημα αεροδρομίου. Στη συνέχεια θα σας πουν να ανοίξετε βαλίτσες. Φάρμακα θα κατασχεθουν, όπως επίσης και σπρέι, μωρομαντηλα, κινητά με κάμερα και ταλκ. Μην πάρετε κινητό με σπασμένη κάμερα, δεν θα περάσει.

Αν παίρνετε φάρμακα και έχετε μαζί γνωμάτευση θα τα δει ο γιατρός και θα κρίνει αν θα τα πάρετε μαζί σας ή αν θα τα πάρει στο ιατρείο και θα πάτε από εκεί να τα παίρνετε κάθε μέρα.

Θα σας μετρήσουν ύψος και βάρος (θα κερδίσετε λίγους πόντους στο ύψος και θα χάσετε λίγα κιλά στο βάρος). Ανά 40 άτομα μετά θα χωριστείτε σε ομάδες και θα ακολουθήσουν ιατρικές εξετάσεις, εμβόλια και παραλαβή ιματισμού. Επίσης θα περάσετε από το γραφείο της στρατολογίας για επιβεβαίωση των στοιχείων σας και του τόπου που θέλετε μετάθεση. Εκεί θα σας πάρουν την ταυτότητα.

Να έχετε αρκετή υπομονή, γιατί όλα είναι δυσκίνητα. Θα σας πάνε και για φαγητό κάποια στιγμή το μεσημέρι, όπως και το βράδυ.

Συμβουλή μου να πάτε ΝΩΡΙΣ. Ατομα που πήγαν μισή ώρα μετά από εμένα πήραν ιματισμό τρεις μέρες μετά. Όσοι μπήκαν νωρίτερα είχαν ξεμπερδεψει νωρίς.

Το πρώτο βράδυ θα σας χωρίσουν σε θαλάμους αλφαβητικά. Δεν θα επιλέξετε εσείς κρεβάτι, αλλά θα σας δώσουν αυτοί. Ακόμα και να μην πάρετε ιματισμό απ' την πρώτη μετά βγαίνετε κανονικά με πολιτικά ρούχα στην αναφορά και μαθαίνετε να παρατείνει προσοχή κλπ.

Αν ξέρετε την ομάδα αίματος δεν θα σας ελέγξουν. Αν είστε κρυωμενοι δεν θα κάνετε τα εμβόλια την πρώτη μέρα. Για να γλιτώσετε ταλαιπωρία να έχετε ακτινογραφία μαζί.

Η πρώτη μέρα είναι γεμάτη ταλαιπωρία. Η νύχτα θα είναι ακόμα πιο δύσκολη γιατί δεν θα ξεμπερδεψετε πριν τις 2. Να έχετε κοιμηθεί καλά όσο μπορείτε

Αποστολή από: Sailor123
Ημ. Αποστολής: 12/Οκτωβρίου/2018 ώρα 14:29
Αρχικά αποστάλθηκε από paschalisb

Ιδού μια περιγραφή του τι θα κάνετε τη μέρα που θα παρουσιαστείτε:

Θα συναντήσετε αρκετό κόσμο στην πύλη που θα περιμένει να μπει. Στα δεξιά θα έχει έναν πάγκο η gillette και θα μοιράζουν ξυράφια στους νεοσύλλεκτους. Θα σας βάζουν μέσα κατά ομάδες ανάλογα με την ώρα προσέλευσης. Απ’τη στιγμή που θα διαβείτε την πύλη θα περάσει καμία ώρα μέχρι να φτάσετε στον έλεγχο. Θα σας δώσουν ένα κρουασάν και ένα νερό μέχρι να φτάσετε εκεί.

Στον έλεγχο αρχικά θα σας ελέγξουν με μηχάνημα αεροδρομίου. Στη συνέχεια θα σας πουν να ανοίξετε βαλίτσες. Φάρμακα θα κατασχεθουν, όπως επίσης και σπρέι, μωρομαντηλα, κινητά με κάμερα και ταλκ. Μην πάρετε κινητό με σπασμένη κάμερα, δεν θα περάσει.

Αν παίρνετε φάρμακα και έχετε μαζί γνωμάτευση θα τα δει ο γιατρός και θα κρίνει αν θα τα πάρετε μαζί σας ή αν θα τα πάρει στο ιατρείο και θα πάτε από εκεί να τα παίρνετε κάθε μέρα.

Θα σας μετρήσουν ύψος και βάρος (θα κερδίσετε λίγους πόντους στο ύψος και θα χάσετε λίγα κιλά στο βάρος). Ανά 40 άτομα μετά θα χωριστείτε σε ομάδες και θα ακολουθήσουν ιατρικές εξετάσεις, εμβόλια και παραλαβή ιματισμού. Επίσης θα περάσετε από το γραφείο της στρατολογίας για επιβεβαίωση των στοιχείων σας και του τόπου που θέλετε μετάθεση. Εκεί θα σας πάρουν την ταυτότητα.

Να έχετε αρκετή υπομονή, γιατί όλα είναι δυσκίνητα. Θα σας πάνε και για φαγητό κάποια στιγμή το μεσημέρι, όπως και το βράδυ.

Συμβουλή μου να πάτε ΝΩΡΙΣ. Ατομα που πήγαν μισή ώρα μετά από εμένα πήραν ιματισμό τρεις μέρες μετά. Όσοι μπήκαν νωρίτερα είχαν ξεμπερδεψει νωρίς.

Το πρώτο βράδυ θα σας χωρίσουν σε θαλάμους αλφαβητικά. Δεν θα επιλέξετε εσείς κρεβάτι, αλλά θα σας δώσουν αυτοί. Ακόμα και να μην πάρετε ιματισμό απ' την πρώτη μετά βγαίνετε κανονικά με πολιτικά ρούχα στην αναφορά και μαθαίνετε να παρατείνει προσοχή κλπ.

Αν ξέρετε την ομάδα αίματος δεν θα σας ελέγξουν. Αν είστε κρυωμενοι δεν θα κάνετε τα εμβόλια την πρώτη μέρα. Για να γλιτώσετε ταλαιπωρία να έχετε ακτινογραφία μαζί.

Η πρώτη μέρα είναι γεμάτη ταλαιπωρία. Η νύχτα θα είναι ακόμα πιο δύσκολη γιατί δεν θα ξεμπερδεψετε πριν τις 2. Να έχετε κοιμηθεί καλά όσο μπορείτε

Ο έλεγχος των πραγμάτων που παρουσίασες καμία σχέση με την πραγματικότητα...

-------------
"Θαρσείν Χρή" ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΕΖΟΝΑΥΤΩΝ

Ημ. Αποστολής: 12/Οκτωβρίου/2018 ώρα 14:38
Εμάς ετσι μας έλεγξαν

Αποστολή από: Γιανννης
Ημ. Αποστολής: 12/Οκτωβρίου/2018 ώρα 17:06
Εμας δεν εγινε τιποτα απο οσα τραγικα παρουσιαζεις και αν δεν ειναι φουσκωμένα τα πραγματα απο οσα περιγραφεις τοτε πηγες σε αεροδρομιο και οχι στον στρατο :p

Ημ. Αποστολής: 12/Οκτωβρίου/2018 ώρα 17:26
Μιλάμε πάντα για την 124 ΠΒΕ και για την ΠΑ. Ο ελεγχος γίνεται ακριβώς όπως περιγράφω.

Αρχικά αποστάλθηκε από Γιανννης

Εμας δεν εγινε τιποτα απο οσα τραγικα παρουσιαζεις και αν δεν ειναι φουσκωμένα τα πραγματα απο οσα περιγραφεις τοτε πηγες σε αεροδρομιο και οχι στον στρατο :p

Ημ. Αποστολής: 12/Οκτωβρίου/2018 ώρα 17:34
Θέλω να πω μην κρινετε με βάση το πώς γινεται ο ελεγχος σε αλλα κεντρα, κάθε κέντρο και κάθε σώμα έχει διαφορετική διαδικασία.

Μιλάμε πάντα για την 124 ΠΒΕ και για την ΠΑ. Ο ελεγχος γίνεται ακριβώς όπως περιγράφω.

Αρχικά αποστάλθηκε από Γιανννης

Αποστολή από: Christos7
Ημ. Αποστολής: 12/Οκτωβρίου/2018 ώρα 23:01
Οπως ακριβως τα λεει ο πασχαλης 800 ατομα τα ιδια περασαμε !

Ημ. Αποστολής: 15/Οκτωβρίου/2018 ώρα 22:05
Καλησπερα παιδια... ειμαι με στ εσσο αεροπορια... μηπως ξερει κανεις ποτε μπαινουμε και πως θα ειναι τα πραγματα;

Ημ. Αποστολής: 16/Οκτωβρίου/2018 ώρα 03:18
Ημερομηνίες δεν έχουν βγει ακόμα αλλά το πιθανότερο είναι να μπαίνουμε 17 με 19 Νοέμβρη! Υποθετω από μέρα σε μέρα θα βγουν στην στρατολογία οι ημερομηνίες και θα μας ενημερώσουν από το εκάστοτε αστυνομικό τμήμα του τόπου διαμονής.

Ημ. Αποστολής: 16/Οκτωβρίου/2018 ώρα 09:32
Ξέρει κανείς πότε θα μπούμε;

Ημ. Αποστολής: 16/Οκτωβρίου/2018 ώρα 12:13
Αρχικά αποστάλθηκε από Γιώργος

Ξέρει κανείς πότε θα μπούμε;

Ή 12 ή 19 θα μπείτε, να βλέπετε στο stratologia.gr λογικά θα ανανεωθεί αυτές τις μέρες

Ημ. Αποστολής: 16/Οκτωβρίου/2018 ώρα 12:16
19 μπαίνουμε. Το είδα στην στρατολογία.

Ημ. Αποστολής: 16/Οκτωβρίου/2018 ώρα 14:22
Αρχικά αποστάλθηκε από Christos21417

19 μπαίνουμε. Το είδα στην στρατολογία.

Οπότε η ορκωμοσία σας θεωρητικά θα γίνει Παρασκευή 14/12

Ημ. Αποστολής: 16/Οκτωβρίου/2018 ώρα 16:16
Για στρατό ξηράς που δεν έχει ανακοινωθεί κάτι ακόμα, να υποθέσουμε ότι είναι ίδιες ημερομηνίες με αεροπορία?

Ημ. Αποστολής: 16/Οκτωβρίου/2018 ώρα 16:59
Είστε υπόχρεος κατάταξης, με την 2018 ΣΤ΄ ΕΣΣΟ (Νοέμβριος), δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕA Φ.422/ΑΔ.236/Σ.44/Αρ. Εγκ.148/15-10-18/ΓΕΑ/Β΄Κλ./Β4/2.
Έχετε κατανεμηθεί σε Πολεμική Αεροπορία.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 124 Πτέρυγα Βασικής Εκπαίδευσης (124 ΠΒΕ) (ΤΡΙΠΟΛΗ) στις 19-11-2018.
Αυτο εμφανιζει σε ολους ετσι;

Ημ. Αποστολής: 16/Οκτωβρίου/2018 ώρα 17:15
Αρχικά αποστάλθηκε από KOTTAS

Για στρατό ξηράς που δεν έχει ανακοινωθεί κάτι ακόμα, να υποθέσουμε ότι είναι ίδιες ημερομηνίες με αεροπορία;

Όχι απαραίτητα

Ημ. Αποστολής: 16/Οκτωβρίου/2018 ώρα 17:26
Παιδια να ρωτησω κατι αλλο; Απο οσο γνωρίζω εχουμε 10 μέρες αδεια ορκωμοσιας και αλλες 10 μερες περιπου Χριστουγέννων γίνεται να τις παρουμε μαζι;

Ημ. Αποστολής: 16/Οκτωβρίου/2018 ώρα 19:02
Καλησπέρα.. ημερομηνίες και τοποθεσιεσ έχουν βγει μονο για αεροπορία και για ναυτικό μέχρι στιγμής ;

Ημ. Αποστολής: 16/Οκτωβρίου/2018 ώρα 19:28
Αρχικά αποστάλθηκε από Μακης

Παιδια να ρωτησω κατι αλλο; Απο οσο γνωρίζω εχουμε 10 μέρες αδεια ορκωμοσιας και αλλες 10 μερες περιπου Χριστουγέννων γίνεται να τις παρουμε μαζι;
Απ' όσο ξέρω τις δίνουν μαζί από μόνοι τους και μπαίνουμε στις μονάδες με το νέο έτος. Γνωστός που ήταν Τρίπολη πέρυσι πήρε άδεια ορκομωσίας και Χριστουγέννων και μπήκε αρχές του έτους στην μονάδα.

Ημ. Αποστολής: 16/Οκτωβρίου/2018 ώρα 20:07
Αρχικά αποστάλθηκε από Serafeim

Καλησπέρα. Ημερομηνίες και τοποθεσιες έχουν βγει μονο για αεροπορία και για ναυτικό μέχρι στιγμής ;

Ναι όλες οι ανακοινωσεις βγαινουν πρωτα εδω https://www.stratologia.gr/.
Οποτε καθημερινα να κανεις refresh να δεις αμα βγηκε η προκηρυξη και να τσεκαρεις και την καρτελα που λεει η καταταξη μου.

Ημ. Αποστολής: 16/Οκτωβρίου/2018 ώρα 20:17
Αρχικά αποστάλθηκε από Μακης

Μάλλον μαζί θα τις πάρετε, κρίνοντας απ την περσινή ΕΣΣΟ.

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2018 ώρα 00:35
Καλησπέρα γνωρίζετε αν την πρώτη μέρα εκτός πτυχίο θελουν και αντίγραφα των πιστοποιητικών ξένων γλωσσών; Διότι τα δήλωσα στο https://esso.haf.gr/. Τι άλλα χαρτία ζητούν;
Απο ρούχα γενικά τι δίνουν και τι χρειάζεται εμέις να φέρουμε μαζί μας;

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2018 ώρα 09:40
Παιδιά συγνώμη που ενοχλώ σε αυτί το φόρουμ... Αλλά εγώ είμαι για ξηρας στ εσσο 2018.. Γνωρίζει κανείς άμα θα μπει αυτή η εσσο γτ δεν βγήκε κάτι

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2018 ώρα 10:28
https://www.aftodioikisi.gr/ipourgeia/prosklisi-katataxis-sto-strato-xiras-tis-2018-st%CE%84esso/

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2018 ώρα 10:31
Αρχικά αποστάλθηκε από User

Καλησπέρα γνωρίζετε αν την πρώτη μέρα εκτός πτυχίο θελουν και αντίγραφα των πιστοποιητικών ξένων γλωσσών; Διότι τα δήλωσα στο https://esso.haf.gr/. Τι άλλα χαρτία ζητούν;
Απο ρούχα γενικά τι δίνουν και τι χρειάζεται εμέις να φέρουμε μαζί μας;

Πτυχία, πιστοποιητικά κλπ δεν τα θέλουν για την πρώτη μέρα, αλλά για τη μέρα που θα έρθουν απ το ΓΕΑ για να δουν πού θα πάρετε μετάθεση. Καλό είναι να έχετε τα πάντα μαζί.

Από ρούχα να πάρετε 5-6 κοντομάνικα γκρι ή σκούρο μπλε μπλουζάκια, πολλές κάλτσες χοντρές και εσώρουχα. Πολιτικά δεν χρειάζονται πολλά, θα έχετε δύο εξόδους, οπότε ο, τι χρειαστεί για εκεί.

Θα σας δώσουν αρκετά εκεί, ανεβάζω μια λίστα

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2018 ώρα 12:01
Ναι το είδα αλλά δεν έχω καταλάβει ημερομηνίες

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2018 ώρα 14:18
Αρχικά αποστάλθηκε από Γιώργος

Ναι το είδα αλλά δεν έχω καταλάβει ημερομηνίες

αν είσαι από αναβολή λόγω υγείας μπαίνεις 5-7/11. Αν όχι θα μπεις 12-16 ή 19 ανάλογα σε ποιον νομό ανήκεις, αν είσαι πεζικό, τεθωρακισμένα κτλπ. Μπορείς να πάρεις μια πρώτη ιδέα αν κοιτάξεις τους πίνακες που έχει εδώ https://diavgeia.gov.gr/doc/6%CE%A4%CE%9A%CE%A86-%CE%92%CE%979?inline=true
Πιο αναλυτικά θα μάθεις όταν ανοίξει το σάιτ της κατάταξης για την στ εσσο.

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2018 ώρα 14:49
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αλλη μια ερώτηση. Γνωρίζει κάποιος που να πήγε πρόσφατα πως είναι η κατάσταση των ντουζ στην αεροπορία;(ατομικά ή ενιαίος χώρος για πολλά ατόμα).
Επίσης οι ιατρικές εξετάσεις στην αρχή πως γίνονται;

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2018 ώρα 16:33
Και να καταλαβεις ρε φιλε δε θα μαθεις που θα σταλθεις ακομη.. υπολογιζε μετα τις 10 Νοεμβρη..
Η σελιδα της στρατολογιας επεσε γιατι βαζουν τα στοιχεια στ εσσο ξηρας?

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2018 ώρα 19:10
Αρχικά αποστάλθηκε από User

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αλλη μια ερώτηση. Γνωρίζει κάποιος που να πήγε πρόσφατα πως είναι η κατάσταση των ντουζ στην αεροπορία;(ατομικά ή ενιαίος χώρος για πολλά ατόμα).
Επίσης οι ιατρικές εξετάσεις στην αρχή πως γίνονται;

Τα ντουζ είναι ατομικά.
Οι ιατρικές εξετάσεις γίνονται λίγο στο πόδι, απλά θα περάσετε από διάφορες ιατρικές ειδικότητες και θα σας πάρουν από ένα μίνι ιστορικό ο καθένας. Αν υπάρχει κάποιο θέμα σας στέλνουν ΓΝΑ για περαιτέρω εξετάσεις.

Ημ. Αποστολής: 18/Οκτωβρίου/2018 ώρα 13:20
Ναι και σε μένα αυτό βγάζει. Επομένως, παρουσιαζόμαστε στις 19/11!

Ημ. Αποστολής: 18/Οκτωβρίου/2018 ώρα 17:47
Καλησπέρα.
Στις πληροφορίες κατάταξης μου βγάζει σφάλμα 0 ενώ είμαι υπόχρεος κατάταξης στ εσσο ΠΑ. Εμφανίζεται και σε κάποιον άλλον; ευχαριστώ

Ημ. Αποστολής: 18/Οκτωβρίου/2018 ώρα 18:24
Παιδιά το θέμα ανοίχτηκε ΜΟΝΟ για την ΣΤ' ΕΣΣΟ 124 ΠΒΕ ΤΡΙΠΟΛΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ.
Για στρατό ξηράς, ναυτικό όσοι έχετε απορίες να ανοίξετε αντίστοιχα θέματα είτε να καλέσετε την http://www.stratologia.gr" rel="nofollow - στρατολογία . Εδώ και να ρωτήσετε για Σ. Ξ, Π. Ν ΔΕΝ γνωρίζουμε κάτι περισσότερο από εσάς, και άρα ΔΕΝ έχουμε απαντήσεις.

Ημ. Αποστολής: 18/Οκτωβρίου/2018 ώρα 18:40
Αρχικά αποστάλθηκε από stv

Άντε να δούμε. Ευτυχώς υπάρχει χρόνος να οργανωθούμε για τις αγορές, ακτινογραφία κτλπ.

Ημ. Αποστολής: 18/Οκτωβρίου/2018 ώρα 19:09
Αρχικά αποστάλθηκε από Nikolis123

Άντε να δούμε. Ευτυχώς υπάρχει χρόνος να οργανωθούμε για τις αγορές, ακτινογραφία κτλπ.

Για την ακτινογραφία να τονισω ότι δεν είναι απαραίτητο να πάτε 401, μπορείτε σε οποιοδήποτε δημόσιο νοσοκομείο ή κέντρο υγείας. Απλά να εχετε μαζι μια φωτογραφία για να κολλήσουν επάνω

Ημ. Αποστολής: 18/Οκτωβρίου/2018 ώρα 22:28
Χαχα ναι ρε συ εύκολα. Έχουμε αρκετό χρόνο. Ελπίζω, βέβαια, με την άδεια ορκωμοσίας να είμαστε έξω Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά και να μπούμε στη μονάδα από 2019

Ημ. Αποστολής: 18/Οκτωβρίου/2018 ώρα 22:34
Αλανια με το καλο... εγω εκανα τα χαρτια μου σαν εθελοντης και με πηραν ειμαι κλαση 2021

Ημ. Αποστολής: 20/Οκτωβρίου/2018 ώρα 10:13
Μετα απο πόσες μέρες ειανι η ορκωμοσία;

Ημ. Αποστολής: 20/Οκτωβρίου/2018 ώρα 11:40
Την τέταρτη Παρασκευή, άρα στις 14/12

-------------
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ

Αποστολή από: pepe3
Ημ. Αποστολής: 21/Οκτωβρίου/2018 ώρα 00:37
Ε' ΕΣΣΟ 2018 εδώ, παιδιά όσοι μπείτε τώρα τον Νοέμβρη να πάρετε οπωσδήποτε ισοθερμικά μαζί σας! Το κρύο που κάνει το πρωι οταν ξυπνας ειναι τσουχτερο! Ζεστό νερό για μπανιο υπάρχει το απογευμα, το βράδυ μετα τις 10 και το πρωί στις 5:30 ωρα. Προσοχή με τα κινητά με κάμερα οσοι παρετε, ειδικα την πρωτη εβδομαδα θα υπάρξουν ρουφιανοι οι οποιοι καρφωνουν ονομαστικα. Αα και οποιος μπει θάλαμο Α3 θα περασει καλα, υπαρχει προιοστορια :P

Ημ. Αποστολής: 21/Οκτωβρίου/2018 ώρα 08:26
Αρχικά αποστάλθηκε από pepe3

Ε' ΕΣΣΟ 2018 εδώ, παιδιά όσοι μπείτε τώρα τον Νοέμβρη να πάρετε οπωσδήποτε ισοθερμικά μαζί σας! Το κρύο που κάνει το πρωι οταν ξυπνας ειναι τσουχτερο! Ζεστό νερό για μπανιο υπάρχει το απογευμα, το βράδυ μετα τις 10 και το πρωί στις 5:30 ωρα. Προσοχή με τα κινητά με κάμερα οσοι παρετε, ειδικα την πρωτη εβδομαδα θα υπάρξουν ρουφιανοι οι οποιοι καρφωνουν ονομαστικα. Αα και οποιος μπει θάλαμο Α3 θα περασει καλα, υπαρχει προιοστορια :P

-Ισοθερμικά 2ο σετ (πάνω κάτω) αρκούν ; Επίσης το πάνω πρέπει να έχει κάποιο χρώμα πχ γκρι, ώστε να μην φαίνεται;
-Στην Τρίπολη υπάρχουν εξωτερικά πλυντήρια να πάω σε κάποια έξοδο να πλύνω τπτ;

Ημ. Αποστολής: 21/Οκτωβρίου/2018 ώρα 12:01

Αρχικά αποστάλθηκε από pepe3

-Ισοθερμικά 2ο σετ (πάνω κάτω) αρκούν ; Επίσης το πάνω πρέπει να έχει κάποιο χρώμα πχ γκρι, ώστε να μην φαίνεται;
-Στην Τρίπολη υπάρχουν εξωτερικά πλυντήρια να πάω σε κάποια έξοδο να πλύνω τπτ;

Δεν θα σε βολεψουν τοσο τα πλυντήρια, γιατί η μία έξοδος είναι Σάββατο και η αλλη Κυριακή (μην περιμένεις στην Τρίπολη ανοιχτά μαγαζια τις Κυριακές).
Απλα πάρε πολλά εσώρουχα και κάλτσες για να βολευτεις

-------------
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ

Ημ. Αποστολής: 21/Οκτωβρίου/2018 ώρα 12:34
Ξερω οτι βιάζομαι, αλλα οταν ορκιστουμε μετα την αδεια γυρναμε Τρίπολη η παμε στην μοναδα που μας εχουν τοποθετηση;

Ημ. Αποστολής: 21/Οκτωβρίου/2018 ώρα 17:40
Αρχικά αποστάλθηκε από Χρηστος

Ξερω οτι βιάζομαι, αλλα οταν ορκιστουμε μετα την αδεια γυρναμε Τρίπολη η παμε στην μοναδα που μας εχουν τοποθετηση;

Ανάλογα τι ειδικότητα θα πάρεις. Όσοι παίρνουν πχ άμυνα αεροδρομίων επιστρέφουν Τρίπολη.

-------------
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ

Ημ. Αποστολής: 21/Οκτωβρίου/2018 ώρα 19:17

Δεν θα σε βολεψουν τοσο τα πλυντήρια, γιατί η μία έξοδος είναι Σάββατο και η αλλη Κυριακή (μην περιμένεις στην Τρίπολη ανοιχτά μαγαζια τις Κυριακές).
Ευχαριστώ Πασχάλη. Λες να αγοράσω και μακρυμάνικες πέρα απο ισοθερμικά κ φανέλες ή καλύπτομαι με του στρατού;

Ημ. Αποστολής: 21/Οκτωβρίου/2018 ώρα 19:56

Ευχαριστώ Πασχάλη. Λες να αγοράσω και μακρυμάνικες πέρα απο ισοθερμικά κ φανέλες ή καλύπτομαι με του στρατού;

Δεν ξέρω πόσο κρύος θα ειναι ο Νοέμβριος στην Τρίπολη, εγώ πάντως τον Σεπτέμβριο-Οκτώβριο βολεύτηκα με αυτα που μας εδωσαν. Το τζακετ είναι πολύ ζεστό.

-------------
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ

Ημ. Αποστολής: 21/Οκτωβρίου/2018 ώρα 21:44
Ας μας πει κάποιος πως ήταν η καθημερινότητα. Γυμναστική τι κάνατε; Βολές είχατε; Πρόβες, προσοχή κλπ. Τι ειδικότητες μπορεί να πάρει κάποιος στην μονάδα; Έτσι για να μπαίνουμε στο κλίμα.

Ημ. Αποστολής: 21/Οκτωβρίου/2018 ώρα 21:51

Ας μας πει κάποιος πως ήταν η καθημερινότητα. Γυμναστική τι κάνατε; Βολές είχατε; Πρόβες, προσοχή κλπ. Τι ειδικότητες μπορεί να πάρει κάποιος στην μονάδα; Έτσι για να μπαίνουμε στο κλίμα.

Γυμναστική δεν κάναμε καθόλου στην Ε ΕΣΣΟ 2018. Μόνο την τελευταία εβδομάδα βήμα.
Βολές γίνονται κανονικά, με G3A3 και Μ1 (την ίδια μέρα και οι δύο). Θα κάνετε πρώτα λύση-άρμωση όπλων και μια εικονική βολή.

-------------
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ

Ημ. Αποστολής: 21/Οκτωβρίου/2018 ώρα 22:07

Γυμναστική δεν κάναμε καθόλου στην Ε ΕΣΣΟ 2018. Μόνο την τελευταία εβδομάδα βήμα.
Βολές γίνονται κανονικά, με G3A3 και Μ1 (την ίδια μέρα και οι δύο). Θα κάνετε πρώτα λύση-άρμωση όπλων και μια εικονική βολή.

Α πολύ χαλαρά. Κυρίως στα κέντρα πλέον πρόβες για παρέλαση, προσοχή, μεταβολή, παραγγέλματα κάνουν απ' όσο ξέρω.

Ημ. Αποστολής: 21/Οκτωβρίου/2018 ώρα 22:22

-------------
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ

Ημ. Αποστολής: 21/Οκτωβρίου/2018 ώρα 22:23

-------------
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ

Ημ. Αποστολής: 21/Οκτωβρίου/2018 ώρα 22:26
Μπάνιο γενικά, πότε έχεις χρόνο να κάνεις; Μπορείς να πεις λίγα λόγια για το καθημερινό πρόγραμμα;

Ημ. Αποστολής: 21/Οκτωβρίου/2018 ώρα 22:39

Μπάνιο γενικά, πότε έχεις χρόνο να κάνεις; Μπορείς να πεις λίγα λόγια για το καθημερινό πρόγραμμα;

Ζεστό νερό έχει συγκεκριμένες ώρες, το απόγευμα και το βράδυ.

-------------
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ

Ημ. Αποστολής: 22/Οκτωβρίου/2018 ώρα 15:18
Να έχουμε φωτοτυπία από πτυχία, ξένες γλώσσες, δίπλωμα και απολυτήριο ή δε χρειάζονται;

Ημ. Αποστολής: 22/Οκτωβρίου/2018 ώρα 15:30
Ρε παίδες να κάνω μια ερώτηση; σας έχει έρθει χαρτί για το που και πότε θα πάτε;

Αποστολή από: Panos Lamia
Ημ. Αποστολής: 22/Οκτωβρίου/2018 ώρα 17:15
Είσαι στ εσσο;

Αποστολή από: kostas25
Ημ. Αποστολής: 22/Οκτωβρίου/2018 ώρα 18:27
Ακόμα χαρτί δε μου ήρθε φίλε μου αλλά στο σάιτ μου βγάζει ότι πρέπει να παρουσιαστώ στις 19 στην Τρίπολη. Αρχές Νοέμβρη θα έρθει το χαρτί φαντάζομαι

Ημ. Αποστολής: 22/Οκτωβρίου/2018 ώρα 18:28
Φεύγει κανένας από Λάρισα με τη ΣΤ'?

Ημ. Αποστολής: 22/Οκτωβρίου/2018 ώρα 18:33
Εγώ από Αθήνα θα πάω.

Ημ. Αποστολής: 22/Οκτωβρίου/2018 ώρα 19:01
Σου ήρθε το χαρτί;

Ημ. Αποστολής: 22/Οκτωβρίου/2018 ώρα 19:05
Ρε παιδιά εγώ μπαίνω στρατολογθα και μου λεει είστε υποχρεωμένος στ εσσο Νοέμβριου πλιν ακόμα δεν έχει οριστικοποιηθεί τόπος και ημερωμινια τι γίνεται εδώ ;

Ημ. Αποστολής: 22/Οκτωβρίου/2018 ώρα 19:20
Το σύστημα αυτές τις μέρες είναι υπο συντήρηση και επομένως δεν τα εμφανίζει σωστά. Καλό είναι να περιμένεις μέχρι την Παρασκευή και εαν συνεχίζεται να ενημερώσεις την στρατολογία.
Το χαρτί όπως αναφέρθηκε απο προηγούμενους θα αργήσει να έρθει.
**Επίσης αν σου είναι εύκολο ανέβαζε τα ερωτήματα σου σε ένα ποστ, για να είναι συγκεντρωμένα και να τα απαντάνε όσοι γνωρίζουν.

Ημ. Αποστολής: 22/Οκτωβρίου/2018 ώρα 19:27

Να έχουμε φωτοτυπία από πτυχία, ξένες γλώσσες, δίπλωμα και απολυτήριο ή δε χρειάζονται;

Χρειάζονται, απλά δεν θα τα δώσετε την πρώτη μέρα, αλλά όταν έρθουν απ το ΓΕΑ (λογικά κάποια στιγμή μέσα στην δεύτερη εβδομάδα)

-------------
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ

Ημ. Αποστολής: 22/Οκτωβρίου/2018 ώρα 19:28
Για το χαρτί μην αγχώνεστε, θα έρθει τέλη Οκτωβρίου με αρχές Νοεμβρίου.

-------------
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ

Ημ. Αποστολής: 22/Οκτωβρίου/2018 ώρα 19:44
Καλησπέρα.. εγω μίλησα σήμερα με την στρατολογία που ειμαι εγγεγραμμένος και μου είπαν πως δεν έχουν βγει ακομα ημερομηνίες και τοποθεσίες..(στρατό ξηράς ειμαι)! Επειδη εδώ ειναι αποριες για αεροπορια, Αν μπορείτε ανοίξτε ένα αλλο topic για στρατό ξηράς στ εσσο γτ ειμαι απο κινητό και δεν μου βγάζει πως να το ανοίξω!

Ημ. Αποστολής: 22/Οκτωβρίου/2018 ώρα 20:06

αδερφε μπαινω στην στρατολογια και μου λεει ειστε υποχρεως στ εσσο 2018 μονο σε εμενα γινεται αυτο σε ολα τα παιδια που ξερω μπαινουν και βλεπουν 3 φιλαρακια μου φευγουν 14 του μηνος και εγω ακομα τπτ

Ημ. Αποστολής: 22/Οκτωβρίου/2018 ώρα 20:22
Και εμένα τα ίδια μου λέει παίδες

Ημ. Αποστολής: 22/Οκτωβρίου/2018 ώρα 20:37
Αρχικά αποστάλθηκε από Panos Lamia

αδερφε μπαινω στην στρατολογια και μου λεει ειστε υποχρεως στ εσσο 2018 μονο σε εμενα γινεται αυτο σε ολα τα παιδια που ξερω μπαινουν και βλεπουν 3 φιλαρακια μου φευγουν 14 του μηνος και εγω ακομα τπτ

Μην αγχώνεσαι και σε μένα το εμφάνιζε κανονικά οτι θα παρουσιαστώ Τρίπολη αλλά τώρα εμφανίζει σφάμα 0 δεν βρέθηκε πρόσωπο.
Ακόμα το σύστημα δεν τρέχει κανονικά, μέχρι τέλη της εβδομάδας θα τρέχει κανονικά απ όσο διαβάζω.

Ημ. Αποστολής: 22/Οκτωβρίου/2018 ώρα 23:45
Και εμένα το ίδιο φίλε

Αποστολή από: KamiRai
Ημ. Αποστολής: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 03:00
Καλησπερα, θελω να ρωτησω κατι σχετικα με τις εξοδους στην αεροπορια αφου εχεις μετατεθει στη μοναδα. Θα μπω νοεμβρη και φιλος που ειναι αεροπορια απο σεπτεμβρη και ειναι 3 μεσα 5 εξω, αυτες τις 5 δεν παρουσιαζεται καν στο στρατοπεδο, ειναι λες και εχει αδεια οποτε γυρναει σπιτι του κανονικα! Ειναι απλα μεγαλο το βισμα του ή ισχυει τιποτα τετοια στην αεροπορια; Πολυ ακραιο μου ακουγεται

Ημ. Αποστολής: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 12:57
Φίλε σου βγήκε ημερομηνία γιατί είμαι ίδια περίπτωση με εσένα και δεν μου έχει βγει ακόμα τιποτα

Ημ. Αποστολής: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 13:47
Φίλε είμαι ακριβώς ίδια περίπτωση με εσένα και ενώ μέχρι πριν λίγες μέρες στο site μου έβγαζε πως είμαι υποχρεως κατάταξης με την 2018 στ εσσο Νοεμβρίου τώρα δεν βγάζει τίποτα πήρα και στην στρατολογια και πάλι δεν βγάζει τίποτα και είμαι σε αναμονή. Σου ήρθε χαρτί εσένα; Αν ξέρεις κάτι πάνω σε αυτό παρακαλώ απαντήσε μου ή οποίος άλλος ξέρει γιατί είμαι σε δύσκολη θέση. Ευχαριστώ

Ημ. Αποστολής: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 15:39
Αρχικά αποστάλθηκε από kostas25

Φεύγει κανένας από Λάρισα με τη ΣΤ'?
Εγώ! και εσύ από Λάρισα είσαι?

Ημ. Αποστολής: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 15:47
Μπαίνω τώρα τον Νοέμβριο; μπορείς να μου πεις λίγο για την καθημερινότητα πως θα είναι; τι ώρες έχει αναφορά γεύματα οτιδήποτε.. γενικά πως θα είναι; Ευχαριστώ!

Ημ. Αποστολής: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 15:59
Από Λάρισα ναι!

Ημ. Αποστολής: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 16:44
Αρχικά αποστάλθηκε από KamiRai

Καλησπερα, θελω να ρωτησω κατι σχετικα με τις εξοδους στην αεροπορια αφου εχεις μετατεθει στη μοναδα. Θα μπω νοεμβρη και φιλος που ειναι αεροπορια απο σεπτεμβρη και ειναι 3 μεσα 5 εξω, αυτες τις 5 δεν παρουσιαζεται καν στο στρατοπεδο, ειναι λες και εχει αδεια οποτε γυρναει σπιτι του κανονικα! Ειναι απλα μεγαλο το βισμα του ή ισχυει τιποτα τετοια στην αεροπορια; Πολυ ακραιο μου ακουγεται

Εξαρτάται, εκεί που είμαι εγώ πηγαίνω 7 το πρωί και βγαίνω 3 το μεσημέρι αν δεν έχω υπηρεσία

-------------
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ

Ημ. Αποστολής: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 17:12
Είμαι ακριβός ίδια περίπτωση με εσένα

Ημ. Αποστολής: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 17:16
Είμαι ίδια περίπτωση με εσένα και πάω να τρελαθω

Ημ. Αποστολής: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 17:33
Υπάρχει ακόμα η κατάσταση επιβίβασης για να έχουμε δωρεάν μετακίνηση στο κέντρο; Όσον αφορά το χαρτί πήρα στην αστυνομία και μου είπαν μάλλον αυτή την εβδομάδα θα είναι. Μην ξεχνάμε ότι πλησιάζει η 28η οπότε μπορεί να ασχολούνται και με αυτό.

Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου