Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Εκτύπωση από: Ελληνικός Στρατός
Κατηγορία: Στρατός και σώματα ασφαλείας
Όνομα Forum: Αστυνομία - Ειδικοί Φρουροί
Περιγραφή Forum: Συζητήσεις για την Ελληνική Αστυνομία, Ειδικούς Φρουρούς, ΕΚΑΜ, ΔΙΑΣ κλπ
URL: http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=1918
Ημ. Εκτύπωσης: 20/Οκτωβρίου/2018 ώρα 00:32

Θέμα: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)
Αποστολή από: laz_3
θέμα: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)
Ημ. Αποστολής: 24/Αυγούστου/2009 ώρα 21:47
Τι θελεις για να γινεις ειδικος φρουρος;

Απαντήσεις:
Αποστολή από: ΓΙΩΡΓΟΣ
Ημ. Αποστολής: 25/Αυγούστου/2009 ώρα 04:13
Αρχικά αποστάλθηκε από laz_3

Τι θελεις για να γινεις ειδικος φρουρος;
το γουσταρεις το επαγγελμα αυτο;

Ημ. Αποστολής: 25/Αυγούστου/2009 ώρα 15:45
Οχι απλως θελω να μαθω καποια πραγματα σχετικα με αυτο το επαγγελμα

Ημ. Αποστολής: 25/Αυγούστου/2009 ώρα 18:30

Οχι απλως θελω να μαθω καποια πραγματα σχετικα με αυτο το επαγγελμα
αστο καλυτερα αφου δεν το γουσταρεις θα τα παρατησεις πριν ορκιστεις πιστεψε με... Ειναι πολλα τα ατομα που το κανουν αυτο...

Αποστολή από: Guests
Ημ. Αποστολής: 25/Αυγούστου/2009 ώρα 18:53
Γιατι φιλε μου; Επειδη ενδιαφερομαι εγω απο ποια αποψη Το λες;

Ημ. Αποστολής: 25/Αυγούστου/2009 ώρα 19:15
Αρχικά αποστάλθηκε από xxxxx

Γιατι φιλε μου; Επειδη ενδιαφερομαι εγω απο ποια αποψη Το λες;
ειναι πολλοι αυτοι που τα παρατανε γιατι πανε για την επαγγελματικη αποκατασταση και οταν μπαινουν στο σωμα συναντανε πραγματα που δεν το περιμεναν... Για αυτο αμα δεν το γουσταρεις μην κανεις τον κοπο να κανεις τα χαρτια σου... Τζαμπα χρονο θα χασεις...

Ημ. Αποστολής: 25/Αυγούστου/2009 ώρα 20:27
Ευχαριστω πολλυ φιλε... Απλως ψαχνομαι για δουλεια
που εχει σιγουρο μισθο

Ημ. Αποστολής: 25/Αυγούστου/2009 ώρα 23:43

Ευχαριστω πολλυ φιλε... Απλως ψαχνομαι για δουλεια
που εχει σιγουρο μισθο
γιατι παλικαρι μου θελεις να γινεις στοχος για σιγουρο μισθο; Βρες αλλο επαγγελμα... Αν μπεις στο σωμα αυτο χωρις να το γουσταρεις κακο στο σωμα κανεις με αυτην την νοοτροπια...

Αποστολή από: nasa
Ημ. Αποστολής: 14/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 02:57
Παιδια καλησπερα! Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια πανω στο θεμα των ειδικων φρουρων. Εχω αρχισει να σκεφτομαι πολυ εντονα οτι στην επομενη προκυρηξη να κανω τα χαρτια μ! Ηθελα πληροφοριες σχετικα με το θεμα. Δλδ: Αντε κ μπηκα, παω για εκπαιδευση καπου λογικα ετσι; Για ποσο καιρο ξερετε;
επισης μετα ειναι σιγουρο οτι θα μαι στο α. Τ της περιοχης μ (ειμαι απο αττικη).
τα αθληματα ειναι ευκολα αν εχεις να γυμναστεις καποια χρονια;
οσες πληροφοριες εχετε παρακαλω μεταδωστε τις. Φωτιστε με κοινοσ. Χαχα! Ευχαριστω...

Ημ. Αποστολής: 14/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 13:46
Αρχικά αποστάλθηκε από nasa

Παιδια καλησπερα! Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια πανω στο θεμα των ειδικων φρουρων. Εχω αρχισει να σκεφτομαι πολυ εντονα οτι στην επομενη προκυρηξη να κανω τα χαρτια μ! Ηθελα πληροφοριες σχετικα με το θεμα. Δλδ: Αντε κ μπηκα, παω για εκπαιδευση καπου λογικα ετσι; Για ποσο καιρο ξερετε;
επισης μετα ειναι σιγουρο οτι θα μαι στο α. Τ της περιοχης μ (ειμαι απο αττικη).
τα αθληματα ειναι ευκολα αν εχεις να γυμναστεις καποια χρονια;
οσες πληροφοριες εχετε παρακαλω μεταδωστε τις. Φωτιστε με κοινοσ. Χαχα! Ευχαριστω...
αν δεν το γουσταρεις θα τα παρατησεις πριν ορκιστεις να το ξερεις...

Ημ. Αποστολής: 14/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 18:54
Για τις γυναίκες είναι ακόμα ποιο δύσκολο που δεν έχουνε πάει στρατό.

Αποστολή από: nasa
Ημ. Αποστολής: 14/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 21:49
Αντι να μου λετε αυτα ειναι δυνατον να απαντηθουν τα ερωτηματα μου. Γυναικα ειμαι θα τα καταφερω...

Αποστολή από: dionisis7
Ημ. Αποστολής: 14/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 22:04

1) Ένας φίλος μου που μπήκε με την πρόσφατη προκήρυξη έκανε 2 μήνες εκπαίδευση στην Ξάνθη.
2) Τον φέρανε σε τμήμα της περιφέρειας του. Όχι στο τμήμα της περιοχής του.
3) Επειδή είχα πάει στα αθλήματα να τον δω. Αν έχεις ασχοληθεί δεν θα ιδρώσεις για να τα περάσεις.

-------------

Ημ. Αποστολής: 16/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 19:22

Αντι να μου λετε αυτα ειναι δυνατον να απαντηθουν τα ερωτηματα μου. Γυναικα ειμαι θα τα καταφερω...
to 90% των γυναικων κοβεται στο 1000λιαρι...

Αποστολή από: DimitrisGR
Ημ. Αποστολής: 24/Νοεμβρίου/2009 ώρα 09:47
Εγω θέλω να ρωτήσω ενημερωτικα αν απο Ε. Φ. Υπάρχει δυνατότητα να γίνει ένταξη σε επίλεκτα σώματα της ΕΛ. ΑΣ. Δηλαδη αν μπορεις να δηλώσεις για Αντιτρομοκρατικη, Δίωξη ηλεκτρονικου εγκλήματος κλπ.
Εχω μια α' πληροφορηση οτι πρέπει να εισαι με βαθμό αδαδημίες της ΕΛ. ΑΣ.(Αστυφύλακας + άνω) για να μπορέσεις να επιλεγείς για κάτι τέτοιο και απο Ε. Φ. Δεν είναι εφικτο.
Έχει κάποιος να προσθέσει κάτι σχετικά με αυτο;
Ευχαριστω!

Αποστολή από: DiMiTrA P
Ημ. Αποστολής: 18/Ιανουαρίου/2010 ώρα 21:02
Η εκπαίδευση των ειδικών φρουρών είναι 2-3 μήνες το καλοκαίρι. Η προηγούμενη σειρά παρουσιάστηκε στις 4 ιουλίου μέχρι 4 σεπτεμβρίου...

-------------

Αποστολή από: yandr
Ημ. Αποστολής: 22/Ιανουαρίου/2010 ώρα 13:41
Υπενθυμίζω ότι το θέμα αυτό είναι για την εκπαίδευση και τη ζωή των ειδικών φρουρών (μισθοί, μεταθέσεις, υπηρεσίες κλπ).

Για την μοριοδότηση και τις προκηρύξεις υπάρχει ξεχωριστό θέμα.

-------------

Αποστολή από: Rafale
Ημ. Αποστολής: 22/Ιανουαρίου/2010 ώρα 13:46
Υπαρχει μοριοδοτηση ειδικων φρουρων; Το μονο που βρηκα ειναι μοριοδοτηση για σωματα ασφαλειας. Και μεσα εκει λεει και για αστυνομια και ειδικους φρουρους. Ανακατα.

-------------

Ημ. Αποστολής: 22/Ιανουαρίου/2010 ώρα 13:56
Αυτό είναι, στο μέλλον μπορεί να διασπαστεί.

-------------

Ημ. Αποστολής: 22/Ιανουαρίου/2010 ώρα 14:04
Ετσι πιστευω και γω. Για να ξερουμε τι ανηκει που

-------------

Ημ. Αποστολής: 22/Ιανουαρίου/2010 ώρα 22:39
Αρχικά αποστάλθηκε από DimitrisGR

Εγω θέλω να ρωτήσω ενημερωτικα αν απο Ε. Φ. Υπάρχει δυνατότητα να γίνει ένταξη σε επίλεκτα σώματα της ΕΛ. ΑΣ. Δηλαδη αν μπορεις να δηλώσεις για Αντιτρομοκρατικη, Δίωξη ηλεκτρονικου εγκλήματος κλπ.
Εχω μια α' πληροφορηση οτι πρέπει να εισαι με βαθμό αδαδημίες της ΕΛ. ΑΣ.(Αστυφύλακας + άνω) για να μπορέσεις να επιλεγείς για κάτι τέτοιο και απο Ε. Φ. Δεν είναι εφικτο.
Έχει κάποιος να προσθέσει κάτι σχετικά με αυτο;
Ευχαριστω!
Ναι ετσι ειναι. Οι εφ που συμπληρωνουν τριετη4 πραγματικη υπηρεσια απο την ημερομηνια μονιμοποιησης τους εντασσονται υστερα απο εγγραφη δηλωση τους στο αστυνομικο προσωπικο γενικων καθηκοντων με το βαθμο του αστιφυλακα και εχουν τα καθηκοντα καιτις υποχρεωσεις του βαθμου τους.

-------------

Αποστολή από: 10κωστας50
Ημ. Αποστολής: 21/Μαρτίου/2010 ώρα 04:12
Μερικα σχολια που πηγαίνουν;
Σβήνονται;

-------------
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...

Ημ. Αποστολής: 21/Μαρτίου/2010 ώρα 04:14
Μεταφέρονται στα σωστά θέματα...

-------------

Αποστολή από: Johnnys Aigaleo
Ημ. Αποστολής: 09/Απριλίου/2010 ώρα 22:32
Να παρει! Και τι δηλαδη για 4 μηνες εκπαιδευση ειδικου φρουρου θα παιρνω μονο 280 ευρω; Αυτο με βαζει σε σκεψεις για την ωρα. Ερωτηση: Η 4μηνη εκπαιδευση περιλαμβανει και ποστο σε τμημα με περιπολιες και σκοπια; Τι εκπαιδευση ειναι αυτη; Τους ειδικους φρουρους που ηταν στο τμημα Αγιας Παρασκευης και τους πυροβολησανε απο οτι καταλαβα ηταν ακομα εκπαιδευομενοι και μεχρι και εκεινη τη στιγμη περνανε ακομα 280 ευρω το κερατο μου μεσα.

Αποστολή από: Greek_Army
Ημ. Αποστολής: 09/Απριλίου/2010 ώρα 22:42
Ακόμα και όταν πληρώνεσαι με κανονικό μισθό θα έχεις κρατήσεις από την εκπαίδευση στην σχολή.

-------------

Ημ. Αποστολής: 09/Απριλίου/2010 ώρα 22:47

Θα πληρωνομαι και με 280 για ενα 4μηνο και θα μου κρατανε και απο κανονικο μισθο. Για τι ποσο μιλαμε δηλαδη και ποσο χρονικο διαστημα αν επιτρεπεται;

Ημ. Αποστολής: 09/Απριλίου/2010 ώρα 22:52
Δεν είμαι ειδικός φρουρός απλά είναι ένας πολύ καλός μου φίλος. Σε πληροφορώ λοιπόν ότι του κόβανε 100-120 ευρώ μέχρι πριν ένα μήνα. Και αυτό το δικαιολογούσανε για την στέγαση στην σχολή και το φαγητό και μερικά ρούχα

-------------

Ημ. Αποστολής: 09/Απριλίου/2010 ώρα 22:54
Και ποσο καιρο ειναι ειδικος φρουρος;
πες μου κανα δυο χρονια να ξενερωσω τελειως.

Ημ. Αποστολής: 09/Απριλίου/2010 ώρα 22:56
Όχι με την τελευταία προκήρυξη μπήκε

-------------

Ημ. Αποστολής: 02/Ιουνίου/2010 ώρα 20:41
Παιδια να ρωτησω κατι λιγο ασχετο απο αυτα που Συζητατε. Στους ειδικους φρουρους επιτρεπεται η γενειαδα και το μακρυ μαλλι γενικοτερα.
Λιγο ακυρη φανταζει η ερωτηση σε σχεση με τα προηγουμενα συμαντικοτερα θεματα που τεθηκαν σε διαφορες συζητησεις εδω αλλα θα θελα αν ξερατε να μου απαντησετε σας παρακαλω πολυ.

Ημ. Αποστολής: 02/Ιουνίου/2010 ώρα 20:42
Όχι

-------------

Ημ. Αποστολής: 02/Ιουνίου/2010 ώρα 20:47
Εγινε φιλε μου σε ευχαριστω πολυ.

Ημ. Αποστολής: 03/Ιουνίου/2010 ώρα 15:51
Καλημερα σε ολους σας! Θα ηθελα να ρωτησω τι παιζει με τις γυναικες ειδικους φρουρους! Αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει... Ευχαριστω...

Ημ. Αποστολής: 03/Ιουνίου/2010 ώρα 15:52
Τι εννοείς; Γίνε ποιο συγκεκριμένη

-------------

Ημ. Αποστολής: 03/Ιουνίου/2010 ώρα 17:15
Εννοω ποσες γυναικες παιρνουν συνηθως και τι ακριβως κανουν... Περιπολιες και τετοια; Οπως ακριβως και οι αντρες; Επειδη μου ειπαν οτι πολλες ειναι σε γραφεια!

Αποστολή από: alexissak
Ημ. Αποστολής: 03/Ιουνίου/2010 ώρα 17:48
Δεν υπαρχει συγκεκριμενος αριθμος γυναικων που εισερχοντε καθε φορα! μετα το 2003 καμια προκυρηξη δεν κανει διαχωρισμο στο φυλο. βεβαια ειναι σιγουρα λιγοτερες περιπου απο το 1/3 των θεσεων λογο του αποτυγχανουν στα αγωνησματα η΄ δεν εχουν το απαιτουμενο υψος. τα καθηκοντα των γυναικων ε. φ ειναι ακριβως ομοια με αυτα των αντρων κ εκτελουν τις ιδιες υπηρεσιες. βεβαια σε μερικα τμηματα τις εχουν σε γραφεια κατι που απο τον κανονισμο απαγορευεται, δηλαδη το εχει αποφασισει αυθερετα ο διοικητης κατι που σημαινει οτι σε μια μερα μπορει να βρεθουν παλι εξω. οι ε. φ εχουν προσληφθει για να εκτελουν μονο μαχημες υπηρεσιες κ οχι για γραμματιακη υποστηριξη.

-------------

Ημ. Αποστολής: 03/Ιουνίου/2010 ώρα 19:51
Σας ευχαριστω πολυ!

Ημ. Αποστολής: 09/Ιουνίου/2010 ώρα 01:01
Φίλε κοναν21 οι υπηρεσίες που θα κάνεις δεν είναι συγκεκριμένες παίζει ρόλο και σε ποιο τμήμα θα τοποθετηθείς

-------------

Αποστολή από: dimitris mak
Ημ. Αποστολής: 09/Ιουνίου/2010 ώρα 01:53
Τα γενια 3 ημερων επιτρεπονται?

-------------

Ημ. Αποστολής: 09/Ιουνίου/2010 ώρα 01:54
Οχι μεσα στην σχολη οταν τελειωσει την σχολη καποιος ειδικος φρουρος...

-------------

Ημ. Αποστολής: 09/Ιουνίου/2010 ώρα 02:00
Αν δεν φαίνονται στο επιτρέπουνε αλλιώς θα φας πρόστιμο

-------------

Ημ. Αποστολής: 09/Ιουνίου/2010 ώρα 02:02
Ρωταω γιατι εχω δει αστυνομικους οχι απλα με γενια 3 ημερων αλλα με κανονικα γενια... Και εγω θα ηθελα να αφηνω γενια 3 ημερων... Γ'αυτο.

-------------

Ημ. Αποστολής: 09/Ιουνίου/2010 ώρα 02:04
Εγώ πάντως που έχω 2 φίλους δεν τους αφήνουνε και μάλιστα έχουνε φάει και πρόστιμα επειδή είχανε πάει αξύριστοι

-------------

Ημ. Αποστολής: 09/Ιουνίου/2010 ώρα 19:24
Δεν υπαρχει ενστολο σωμα-πλην του ναυτικου που να επιτρεπονται τα γενια! με ποια λογικη δηλαδη θα επιτρεπονταν στους ε. φ ! δυσκολο να εχεις δει αστυνομικους ενστολους με γενια περισσοτερο της μιας μερας ! πολλοι συναδερφοι, κακως βεβαια, δεν ξυριζοντε καθε μερα αλλα μερα παρα μερα ! αν γινει αντιληπτο απο προισταμενο τους καλει σε απολογια κ τρωνε προστημο.

-------------

Ημ. Αποστολής: 10/Ιουνίου/2010 ώρα 00:30
Εγω προσωπικα οταν ειχα παει να βγαλω ταυτοτιτα αυτο που μου εβγαλε ειχε μεγαλα γενια... Και πριν λιγο καιρο ειδα και εναν αλλο στο ιδιο αστυνομικο τμημα ο οποιος ειχε γενια... Και ο αλλος που μου ειχε βγαλει τευτοτιτα ενω εχουν περασει 4 χρονια παραμενει να εχει γενια...

-------------

Ημ. Αποστολής: 10/Ιουνίου/2010 ώρα 00:54
Με την εκδοση ταυτοτητων ασχοληται το τμημα ασφαλειας! Εμεις μιλαμε παντα για ενστολους ! Εννοηται οτι σε υπηρεσιες ασφαλειας εχουν γενια-μουστακια-σκουλαρικια κ οτιδηποτε χρειαζεται για να αποκρυψουν την ταυτοτητα τους.
νομιζω οτι κ ολοι το γνωριζουν αυτο...
μην μου πεις τωρα οτι εχεις δει κ καποιον αδειουχο να εχει γενια...

-------------

Ημ. Αποστολής: 10/Ιουνίου/2010 ώρα 01:07
Δικιο εχεις μαλλον εκανα λαθος! Στο αστυνομικο τμημα της περιοχης μου ειχα παει τι να πω...

-------------

Ημ. Αποστολής: 10/Ιουνίου/2010 ώρα 01:41
Σε καθε περιοχη που υπαρχει αστυνομικο τμημα υπαρχει κ τμημα ασφαλειας εντελως ανεξαρτητο με διαφορετικες αρμοδιοτητες διοικητη κ προσωπικο κ υπαγεται διοικητηκα σε αλλη υποδιευθυνση. Δηλαδη εντελως διαφορετικη υπηρεσια στην οποια οι ενστολοι για να πανε πρεπει να μετατεθουν.

-------------

Ημ. Αποστολής: 12/Ιουνίου/2010 ώρα 03:00
Μονο μεσα στην σχολη απαγορευετε... Οταν βγεις απο την σχολη και παλιοσεις λιγο κανεις οτι θελεις... Ενταξει δεν αφηνεις πολλα γενια γιατι προκαλεις αλλα μπορεις να αφησεις!

-------------

Ημ. Αποστολής: 12/Ιουνίου/2010 ώρα 03:03
Τι να παλιώσεις δημήτρη; Δεν είσαι φαντάρος... Αστυνομικός είσαι

-------------

Ημ. Αποστολής: 12/Ιουνίου/2010 ώρα 03:06
Ενωω να περασει λιγος καιρος... Δεν γινετε να πας σε ενα τμημα και αμεσος να κανεις οτι θελεις... Πρεπει να περασει λιγος καιρος... Ενωειτε οτι η αστυνομια δεν ειναι στρατος! Γ'αυτο μπορεις να κανεις καποια παραπανω πραγματα στην αστυνομια.

-------------

Ημ. Αποστολής: 12/Ιουνίου/2010 ώρα 03:08
Δημήτρη καμία σχέση. Βασικά άλλαξε τρόπος σκέψεις γιατί τα πράγματα δεν είναι όπως τα σκέφτεσαι. Φιλικά

Υ. Γ απλά η αστυνομία σε εσένα σου δίνει την μετάθεση της αθήνας ενώ ο στρατός σε διώχνει από την αθήνα για αρκετά χρόνια

-------------

Ημ. Αποστολής: 12/Ιουνίου/2010 ώρα 04:56
Το θεμα με τα γενια δεν ειναι δικια μου σκεψη αλλα μιλησα με ατομο που ειναι αστυνομικος... Και ειπα να το γραψω για το μαθει και κανενας αλλος...

-------------

Ημ. Αποστολής: 12/Ιουνίου/2010 ώρα 05:04
Για κάποιο λόγο θα αφήνει γένια ο συγκεκρίμενος. Έτσι επειδή του ήρθε δεν μπορεί να αφήσει, εκτός και αν αγαπάει τόσο πολύ το κράτος και πληρώνει κάθε φορά 50 ευρώ πρόστιμο

-------------

Ημ. Αποστολής: 13/Ιουνίου/2010 ώρα 02:04

Παντου υπαρχουν οι πονηροι κ οι υποτιθεμενοι ξεψαρωτοι που δεν κανουν τιποτε αλλο απο το να χαλανε την εικονα της αστυνομιας στο συνολο της! παντα η ενεργεια ενος αντικατροπτιζει κ χαρκτηριζει ολο το σωμα ! ετσι γυρνανε κ λενε οτι οι αστυνομικοι ειναι "ετσι" κ ειναι "αλλιωσ". ολοι υποτηθετε ειμαστε ρεμπελοι ατιμελιτοι κ τα περνουμε...

απο κατι τετοιους εχει βγει η φημη αυτη !
ο κανονισμος λεει οτι πρεπει να εισαι ξυρισμενοσ-κουρεμενοσ-σιδερωμενος κ γυαλισμενος καθημερινα! τωρα αν ο καθενας το παιζει εξυπνος βλεπουμε ποιες ειναι οι συνεποιες, ακομα κ τα 15χρονα να νομιζουν οτι ο καθενας κανει οτι γουσταρει στην αστυνομια εφοσον παλιωσει...

-------------

Ημ. Αποστολής: 13/Ιουνίου/2010 ώρα 16:32
Δεν ασχολουμε αλλο με το θεμα... Ο καθενας κανει οτι του αρεσει... Και η εικονα της αστυνομιας δεν χαλαει απο το να αφησει καποιος γενια 3 ημερων η απο την εξωτερικη εμφανιση καποιου αστυνομικου... Αλλα απο αλλα πραγματα που κανουν καθημερινα καποιοι αστυνομικοι... Δεν ειμαι 15 χρονων...

-------------

Ημ. Αποστολής: 29/Ιουνίου/2010 ώρα 00:29
Το ποιες σχολες θα ανοιξουνε το λεει στην προκηρυξη καθε φορα που βγαινει; Και μετα για πρακτικη πας μονο Αθηνα η και σε διαφορα μερη;

Ημ. Αποστολής: 29/Ιουνίου/2010 ώρα 00:36
Αρχικά αποστάλθηκε από χρηστος

Το ποιες σχολες θα ανοιξουνε το λεει στην προκηρυξη καθε φορα που βγαινει; Και μετα για πρακτικη πας μονο Αθηνα η και σε διαφορα μερη;

Όχι δε το λέει η προκήρυξη το μαθαίνεις όταν τελειώσουνε όλες οι διαδικασίες. Πρακτική και τοποθέτηση γίνεται προς στο παρόν σε αθήνα-θεσσαλονική και κρήτη

-------------

Ημ. Αποστολής: 29/Ιουνίου/2010 ώρα 00:40
Οκ σευχαριστω πολυ.

Ημ. Αποστολής: 30/Ιουνίου/2010 ώρα 17:04

Μηπως ξερει κανεις τις αρμοδιοτητες ενος ειδικου φρουρου μολις προσληφθει και περασει την εκπαιδευση; Φυλαξη υπουργιων και κτηριων μεγαλης σημασιας για την χωρα, περα απο αυτα τι αλλα;

Ημ. Αποστολής: 30/Ιουνίου/2010 ώρα 18:31
Ανάλογα σε ποιο αστυνομικό τμήμα θα πας και τι χώρους προστασιάς έχει αναλάβει. Αλλά σε όλα τα τμήματα κάνουνε σκοπιά και βγαίνουνε με το περιπολικό για υπηρεσία

-------------

Ημ. Αποστολής: 01/Ιουλίου/2010 ώρα 15:32
Παιδια τα πραγματα ειναι λιγο περιεργα. Αλλο τι σας λενε και τι ακουγετε κι αλλο τι γινετε στην πραξη. Αναλογως το που πας και που θα πεσεις ειναι. Δηλαδη αθηνα θεσσαλονικη ας πουμε εκτος απο στοχους σε υπουργεια δημοσια προσωπα στοχους και τα λοιπα κανουνε και περιπολικο αλλα αμα εισαι νεος θα πρεπει να περιμενεις τη σειρα σου. Ακομα και για βραδινα υπαρχει προβλημα σε πολλα τμηματα. Εγω επειδη εκανα μονο 2 μηνες αθηνα (στην πρακτικη) μπορω να σας πω περισσοτερα για κρητη στα Τ. Α. Ε που ειμαι τι γινετε. Κι εδω παλι ειναι που θα πεσεις. Κατ'αρχην στα Τ. Α. Ε ασχολιομαστε κυριως με οπλα και ναρκωτικα. Οταν βεβαια δεν υπαρχει και πολυ δουλεια κανουμε και τροχονομικα κι απ'ολα. Καθε Τ. Α. Ε ομως ειναι διαφορετικο στον τροπο λειτουργιας. Αλλοι εχουν ομαδες κι ειναι οργανομενοι κι αλλοι ειναι μπουρδελα σαν κι εμας. Ολα τα Τ. Α. Ε εχουν σκοπιες απο 1 εως 4-5 θα ελεγα κι οι υπολοιποι περιπολια. Αν θελετε κατι αλλο πειτε μου.

Ημ. Αποστολής: 12/Ιουλίου/2010 ώρα 20:40
Γεια σας παιδες! Δυο ερωτησεις! Α) Αν καποιος μπει εφ και θελησει να φυγει μεσα στην 5ετια μπορει; Β) Ολοι οι εφ θα πανε Αθηνα; Ευχαριστω!

Ημ. Αποστολής: 12/Ιουλίου/2010 ώρα 20:45
H προκήρυξη αναφέρει τι γίνεται σε περίπτωση που κάποιος θελήσει να φύγει, όσο για το άλλο που ρωτάς οι ειδικοί φρουροί πάνε αθήνα-θεσσαλονίκη και κρήτη (προς το παρόν)

-------------

Ημ. Αποστολής: 17/Ιουλίου/2010 ώρα 05:56
Φιλε γιωργο με προσοχη διαβασα την αποψη σου για την περιπτωση μου κ τη σεβομαι πραγματικα.
σε πληροφορω ομως πως δεν ειχα κανενα προβλημα με τη θαλασσα ουτε και με τα ταξιδια της,
δεν λεω πως ειναι ιδανικα οχι ομως και οτι ειναι για να τρελαθεις.
δε λεω, ο παχυλος μισθος των 6600 ευρω ειναι δελεαστικος αλλα... αλλα...
παντοτε ελεγα εαν μου δινονταν μια δευτερη ευκαιρια να μπω στην αστυνομια θα το εκανα.
αργησα βεβαια γιατι δεν ειχα πολυ-σηνειδητοποιησει το θεσμο του ε. φ. ενεκα κ των πολυμηνων ταξιδιων μου, απουσιαζα πολυ απο την Ελλάδα κ ετσι εχανα τα δρωμενα περι αυτου του θεματος.
αυτη τη στιγμη που σου γραφω ειμαι στο vancouver toy καναδα. δεν προλαβαινω την προκυρηξη αυτη αλλα ευελπιστω στην επομενη (μακαρι μεχρι 31/12/2010 να βγαλει αλλη γιατι μετα δεν με παιρνει).
ευχομαι σε σενα καλη επιτυχια κ σε οσους το θελουν πραγματικα κ πιστευουν σε αυτο το σωμα κ σ'αυτο που επιτελει.
νικοσ

Ημ. Αποστολής: 17/Ιουλίου/2010 ώρα 06:09

Φιλε γιωργο

ανετρεξε στην τελευταια προκηρυξη απριλιου 2009, κεφ.vii γενικες διαταξεις / παραγρ.3 / σελ.17.
ειναι μια μικρη παραγραφος που σου εξηγει περιπτωσεις απολυσης ε. φ. κ οικειωθελους αποχωρησης.
ελπιζω να βοηθησα.

Ημ. Αποστολής: 17/Ιουλίου/2010 ώρα 06:14
Αρχικά αποστάλθηκε από NIKOS - SEA

Φιλε γιωργο

ανετρεξε στην τελευταια προκηρυξη απριλιου 2009, κεφ.vii γενικες διαταξεις / παραγρ.3 / σελ.17.
ειναι μια μικρη παραγραφος που σου εξηγει περιπτωσεις απολυσης ε. Φ. Κ οικειωθελους αποχωρησης.
ελπιζω να βοηθησα.
ΔΙΩΡΘΩΝΩ ΤΟ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΥΛΟ

Ημ. Αποστολής: 31/Ιουλίου/2010 ώρα 20:49
Παιδιά να ρωτήσω εγώ κάτι, αν προσληθείς και περάσει και η εκπαίδευση και η πρακτική, μετά δηλώνεις αν θες να πας σε κάποια συγκεκριμένη μονάδα και αν είσαι τυχερός σε παίρνουνε; Π. Χ ομάδα ΔΙΑΣ; Ή σε πάνε χώρις να δηλώσεις τπτ;

Επίσης έχει νοοτροπία στρατού το επάγγελμα αυτό;
Δηλ είσαι όπως βλέπαμε στον στρατό του μόνιμους να βαράνε συνέχεια προσοχή σε ανωτέρους και χαιρετούρες; Ή είναι ποιο cool τα πράγματα εδώ;

Επίσης κάποιος ειδικός φρουρός να μας πει κάτι πολύ σημαντικό που βλέπω ότι δεν έχει ρωτήσει κανείς
Ποια είναι τα ωράρια ενός ειδικού φρουρού;(8ωρο; )

Υ. Γ ελπίζω σε απάντηση κάποιου παιδιού που είναι ήδη ειδικός φρουρός

Ημ. Αποστολής: 02/Αυγούστου/2010 ώρα 02:56
Αρχικά αποστάλθηκε από steleas

Παιδιά να ρωτήσω εγώ κάτι, αν προσληθείς και περάσει και η εκπαίδευση και η πρακτική, μετά δηλώνεις αν θες να πας σε κάποια συγκεκριμένη μονάδα και αν είσαι τυχερός σε παίρνουνε; Π. Χ ομάδα ΔΙΑΣ; Ή σε πάνε χώρις να δηλώσεις τπτ;

Δηλώνεις και αν είναι θα σε πάρουνε ας πούμε για την ομάδα ΔΙ. ΑΣ για να έμπαινες μέσα θα έπρεπε να έχεις δίπλωμα για μηχανή (αν θυμάμαι καλά)

Επίσης έχει νοοτροπία στρατού το επάγγελμα αυτό;
Δηλ είσαι όπως βλέπαμε στον στρατό του μόνιμους να βαράνε συνέχεια προσοχή σε ανωτέρους και χαιρετούρες; Ή είναι ποιο cool τα πράγματα εδώ;

Ξύρισμα-Κούρεμα και Ενδυμασία κοιτάνε όλοι όσο και χαλαροί να είναι. Αν σε πιάσει αξύριστο κάποιος ανώτερος η εφοδεύοντας σου κάνει αναφορά και τρώς περίπου 50 ευρώ πρόστιμο

Επίσης κάποιος ειδικός φρουρός να μας πει κάτι πολύ σημαντικό που βλέπω ότι δεν έχει ρωτήσει κανείς
Ποια είναι τα ωράρια ενός ειδικού φρουρού;(8ωρο;)

Eίναι σε τι τμήμα θα πέσεις και τι τομείς έχεις αναλάβει, η ομάδα διας π. Χ έχει στάνταρ ωράριο 6ώρες

Υ. Γ ελπίζω σε απάντηση κάποιου παιδιού που είναι ήδη ειδικός φρουρός

Υ. Γ Η αστυνομία δεν είναι δημόσιο αν γουστάρεις να μπεις μπες αν μπεις μόνο και μόνο για τον σίγουρο μισθό θα δυσκολευτείς

-------------

Αποστολή από: 1988peggy
Ημ. Αποστολής: 02/Αυγούστου/2010 ώρα 12:10
Καλημερα... απο ξαδερφια και φιλους που ειναι ηδη μεσα ξερω πως σκοπος ειναι να μπεισ... οταν μπεις εχει παραθυρακια και μπορεις να πας οπου θες εχοντας κανει βεβαια την εκπαιδευση σου σαν ειδικος φρουρος και μετα οτι αλλο κανεις. για να σου δωσω να καταλαβεις, οπως εχεις καταλαβει το σωμα των ειδικων φρουρων ειναι ενα παραθυρο για να μπεις στην αστυνομια χωρις τη διαδικασια των πανελλαδικων εξετασεων. ετσι και μπεις μετα εισαι λιγο στο ψαξιμο και αναλογα ποσο θες κατι το ψαχνεις και το προσπαθεις. [;) ] [:) ]

Ημ. Αποστολής: 02/Αυγούστου/2010 ώρα 17:58
Μερικές φόρες δεν φτάνει μόνο η προσπάθεια αφού πχ στα ΕΚΑΜ υπάρχει όριο ηλικίας

-------------

Ημ. Αποστολής: 02/Αυγούστου/2010 ώρα 18:44
Ως ειδικος φρουρος μπορεις να πας μονο τμημα, τροχαια, διας, μεταγωγων κ τωρα εκαμ. δεν μπορεις να πας στις υπολοιπες υπηρεσιες.

-------------

Ημ. Αποστολής: 02/Αυγούστου/2010 ώρα 18:44
Και δέλτα

-------------

Ημ. Αποστολής: 02/Αυγούστου/2010 ώρα 18:58
Η διας κ η δελτα ανοικουν στην διευθυνση αμεσης δραση. ειναι σχεδον το ιδιο απλα η δελτα δραστηριοποιηται κυριως στο κεντρο (εξρχεια).

-------------

Ημ. Αποστολής: 02/Αυγούστου/2010 ώρα 19:12
NΑι απλά καλό είναι να τα λέμε γιατί μερικοί ίσως δεν γνωρίζουνε!

-------------

Ημ. Αποστολής: 02/Αυγούστου/2010 ώρα 20:33
Ουτε οταν γινεις αστυνομικος μπορεις να πας σε αλλο ποστο εκτος απο οσα προανεφερες; Ευχαρηστω για την ενημεροση παντοσ...

Ημ. Αποστολής: 02/Αυγούστου/2010 ώρα 23:12
Αρχικά αποστάλθηκε από πετροσ

ουτε οταν γινεις αστυνομικος μπορεις να πας σε αλλο ποστο εκτος απο οσα προανεφερες; ευχαρηστω για την ενημεροση παντοσ...

οταν γινεις αστυνομικος μπορεις να πας σε οποιαδηποτε υπηρεσια της αστυνομιας, δεν εχει καμια σχεση οτι προερχεσαι απο ε. φ.

-------------

Ημ. Αποστολής: 03/Αυγούστου/2010 ώρα 05:03
Όταν γίνεις αστυνομικος απο ειδηκός πως διαλέγεις πόστο; Με αίτηση η βγαίνουν θέσεισ; Πχ για ματ η οπκε... ; Πιθανότητες να πας καπου αν το δηλώσεις; Η μονο με μεσον σχεδον η μορια?

Ημ. Αποστολής: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 21:41
Μετα απο 3 χρονια επιλεγεις σωμα... Αν διαλεξεις ματ νομιζω θα σε παρουν αμεσος!

-------------

Ημ. Αποστολής: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 21:42
Γιατι δεν πηγαινουν πολλοι στα ματ...

-------------

Ημ. Αποστολής: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 21:43
Ενας φιλος μου ειδικος φρουρος μου το εχει πει... Το οτι μετα απο 3 χρονια διαλεγεις σωμα.

-------------

Ημ. Αποστολής: 04/Αυγούστου/2010 ώρα 22:07
Στα ματ πηγαίνεις μόνο από παραγωγική σχολή όσο αυτό που λες για τα 3 χρόνια δεν ισχύει
...

-------------

Ημ. Αποστολής: 05/Αυγούστου/2010 ώρα 12:38
Ρε φιλε γιατι λες παπατζες; Αφου στην εκαμ μπορεις να μπεις απο ειδικος φρουρος πριν μερικους μηνες ανακοινωθηκε επισημα απτο παννεληνιο site ειδικων φρουρων... Παλια ισχυε αυτο που λες...

Ημ. Αποστολής: 05/Αυγούστου/2010 ώρα 17:33
Μην μπερδεύεσαι! Για τα Ματ είπαμε ότι δεν γίνεται!

-------------

Ημ. Αποστολής: 06/Αυγούστου/2010 ώρα 03:00
Όπου θες πας αφού στα 5 χρόνια υπηρεσίας γίνεσαι αστυφύλακας απο Ε. Φ. Σταματήστε πια τις ανακρίβειες. Και ΟΠΚΕ και ασφάλεια και ΜΑΤ και ΕΚΑΜ και όπου θες. Ξεκολλάτε, μου είπε ο τάδε, μου είπε ο δείνα κτλ. Ύμαρτον πια.

Ημ. Αποστολής: 06/Αυγούστου/2010 ώρα 03:07
Φίλε είμαστε φόρουμ ο καθένας λέει αυτό που γνωρίζει και δεν μας το είπε ουτε ο τάδε ούτε κανένας άσχετος και αν παρακολουθείς το φόρουμ καιρό θα ξέρεις ότι γράφουνε και άτομα που είναι ήδη στην αστυνομία οπότε δεν νομίζω να λένε ανακρίβειες

-------------

Ημ. Αποστολής: 10/Αυγούστου/2010 ώρα 00:26
Οταν γινεις αστ/κας στα 8 ετη υπηρεσιας (3 μετα την μονημοποιηση δηλ 5+3=8) μπορεις να πας σε οποιαδηποτε υπηρεσια.
πριν μπορεις μονο σε αυτες που προανεφερα.
τμημα, τροχαια, διας, μεταγωγων κ εκαμ
...

-------------

Ημ. Αποστολής: 16/Αυγούστου/2010 ώρα 15:09
Παιδια να ρωτησω κατι; Σκεφτομαι να κανω τα χαρτια εχω αρκετα μορια αλλα δεν ξερω αν τελικα αξιζει να μπεις ειδικος φρουρος. Και αυτο γιατι; Θελω να μου πει καποιος αν ξερει τι γινεται με τους ειδικους φρουρους μετα. Δηλαδη: Γινεσαι αστυνομικος; Περνεις βαθμους οπως ο αστυνομικος; Ή εισαι παντα ε. Φ. αυτη η σειρα που θα μπει τωρα θα ειναι μονο για την ομαδα διας; Αξιζει να κινδυνευει η ζωη σου με ολα αυτα που γινονται το τελευταιο καιρο για 1000€; Αν εχεις χαρτι τει αναγνωριζεται μετα απο 2 χρονια και πας σε αλλο ποστο πχ. Γραφειο; Αν ξερει καποιος παρακαλω να απαντησει. Ευχαριστω.

Αποστολή από: Hyper
Ημ. Αποστολής: 16/Αυγούστου/2010 ώρα 16:50
Αρχικά αποστάλθηκε από ALEX

Παιδια να ρωτησω κατι; Σκεφτομαι να κανω τα χαρτια εχω αρκετα μορια αλλα δεν ξερω αν τελικα αξιζει να μπεις ειδικος φρουρος. Και αυτο γιατι; Θελω να μου πει καποιος αν ξερει τι γινεται με τους ειδικους φρουρους μετα. Δηλαδη: Γινεσαι αστυνομικος; Περνεις βαθμους οπως ο αστυνομικος; Ή εισαι παντα ε. Φ. Αυτη η σειρα που θα μπει τωρα θα ειναι μονο για την ομαδα διας; Αξιζει να κινδυνευει η ζωη σου με ολα αυτα που γινονται το τελευταιο καιρο για 1000€; Αν εχεις χαρτι τει αναγνωριζεται μετα απο 2 χρονια και πας σε αλλο ποστο πχ. Γραφειο; Αν ξερει καποιος παρακαλω να απαντησει. Ευχαριστω.
Καταρχας τα χαρτια αει τει δεν μετρανε στη συγκεκριμενη προκηρυξη. Και οταν μπεις η ανελιξη σου ειναι συγκεκριμενη. Φτανεις μεχρι ενα συγκεκριμενο βαθμο. Τα 500 ατομα ναι πανε για την δι. Ας. Ρωρα αν αξιζει να κινδυνευεις αυτο ειναι στην κριση του καθενος οπως και το πως μεταφραζει την λεξη κινδυνος γιατι και εξω που περπατας στο δρομο κινδυνευεις. Για μενα αξιζει το να εχεις μια δουλεια οπου εισαι με ψηλα το κεφαλι κ την αγαπας. Αυτα αρκουν. Τωρα απτην αστυνομια αμα περιμενεις να πλουτισεις η να κανεις λεφτα το ξεχναμε. Αλλα μη ξεχνας οτι το μισθολογικο σημερα ετσι οπως εχει η κατασταση σχεδον παντου πρωτο μισθο δεν θα παρεις πανω απο τα 1000-1200 που θα παρεις και στη διας

Ημ. Αποστολής: 18/Αυγούστου/2010 ώρα 00:53

kΥριοι ειμαι ειδικος φρουρος. Αν μπειτε στη σελιδα του σωματιου μας θα δειτε οτι πλεον ολοι οσοι θελουν δηλωνουν συμμετοχη για το σχολειο της ΕΚΑΜ. Απο κει και περα οι υπηρεσιες που κανουμε διαφερουν απο τμημα σε τμημα. Για παραδειγμα στο δικο μου τμημα κανουμε οδηγοι η πληρωμα στα περιπολικα, σκοπια στο τμημα, μετρα ταξης αναλογα το που μας χρειαζονται, μπλοκα, μεταγωγες κρατουμενων σε δικαστηρια κτλ, φυλαξη κρατουμενων σε νοσοκομεια αυτες Ειναι οι υπηρεσιες που μπορει να κανεις σε καποιο τμημα. Οι μονες ειδικες υπηρεσιες που Ασχολεισαι με ενα μονο αντικειμενο ειναι η ΔΕΛΤΑ και η ΔΙΑΣ και μπορουμε αν θελουμε να δηλωσουμε και να παμε.

Ημ. Αποστολής: 18/Αυγούστου/2010 ώρα 02:28
Αρχικά αποστάλθηκε από τεο

kΥριοι ειμαι ειδικος φρουρος. Αν μπειτε στη σελιδα του σωματιου μας θα δειτε οτι πλεον ολοι οσοι θελουν δηλωνουν συμμετοχη για το σχολειο της ΕΚΑΜ. Απο κει και περα οι υπηρεσιες που κανουμε διαφερουν απο τμημα σε τμημα. Για παραδειγμα στο δικο μου τμημα κανουμε οδηγοι η πληρωμα στα περιπολικα, σκοπια στο τμημα, μετρα ταξης αναλογα το που μας χρειαζονται, μπλοκα, μεταγωγες κρατουμενων σε δικαστηρια κτλ, φυλαξη κρατουμενων σε νοσοκομεια αυτες Ειναι οι υπηρεσιες που μπορει να κανεις σε καποιο τμημα. Οι μονες ειδικες υπηρεσιες που Ασχολεισαι με ενα μονο αντικειμενο ειναι η ΔΕΛΤΑ και η ΔΙΑΣ και μπορουμε αν θελουμε να δηλωσουμε και να παμε.

χρησιμες πληροφοριες τεο, εισαι ικανοποιημενος γενικοτερα εσυ; Αν εχεις διακρινει μερικα + και μερικα - πες αν δε σου κανει κοπο. Το ωραριο σας ειναι 8ωρο η 6ωρο οπως την δι. Ας?

Αποστολή από: lunadark
Ημ. Αποστολής: 25/Αυγούστου/2010 ώρα 23:12
Τι κανει ενας ειδικος φρουρος; τι καθηκοντα εχει ρε παιδια?

Ημ. Αποστολής: 26/Αυγούστου/2010 ώρα 18:37
Από την προκύρηξη.
Οι Ειδικοί Φρουροί εκτελούν καθήκοντα φύλαξης ευπαθών στόχων
αστυνομικού ενδιαφέροντος ιδίως κτιρίων και εγκαταστάσεων, δημοσίων υπηρεσιών,
δικαστικών Αρχών, Οργανισμών Κοινής Ωφέλειας, Διπλωματικών Αντιπροσωπειών,
κατοικιών κυβερνητικών αξιωματούχων και υπηρεσίες περιπολιών. Επίσης, δύναται
να διατίθενται για τη στελέχωση Ειδικών Αστυνομικών Υπηρεσιών ή τη συγκρότηση
Ειδικών Μονάδων Και Μεταβατικών Αποσπασμάτων Προς Αντιμετώπιση Ιδιαίτερων
μορφών εγκληματικότητας και αναζήτησης διωκομένων ή εξαφανισθέντων προσώπων.
Ακόμη Δύναται Να Διατίθενται Για Εκτέλεση Υπηρεσίας Φρούρησης Και Μεταγωγής
κρατουμένων και φρούρησης αστυνομικών υπηρεσιών και κρατητηρίων αυτών. Κατά
την Άσκηση Των Ανατιθεμένων Σ’ Αυτούς Καθηκόντων Έχουν Τις Ίδιες Εξουσίες,
καθήκοντα Και Υποχρεώσεις Με Το Αστυνομικό Προσωπικό, Πλην Αυτών Που
αναφέρονται στην άσκηση των προανακριτικών καθηκόντων.

Αποστολή από: lunadark
Ημ. Αποστολής: 26/Αυγούστου/2010 ώρα 23:41
Ευχαριστω στεφανε!

Ημ. Αποστολής: 27/Αυγούστου/2010 ώρα 16:06
Αιδια ξερετε αν ειναι υποχρεωτικο να εχεις παει φανταρος η αν μπορουν να εξομειωθουν τα χρονια υπηρεσιας με την στρατιοτικη θητεια αντε αυτου. ρωταο γιατη απο οτι ξερω απο ενα φιλαρακη που περασε σε αστυνομικη σχολη δεν παει φανταρος, ξερετε αν ισχυει το ιδιο με ε. φ η οχι

Ημ. Αποστολής: 27/Αυγούστου/2010 ώρα 18:48
Αρχικά αποστάλθηκε από Γιαννης

Αιδια ξερετε αν ειναι υποχρεωτικο να εχεις παει φανταρος η αν μπορουν να εξομειωθουν τα χρονια υπηρεσιας με την στρατιοτικη θητεια αντε αυτου. Ρωταο γιατη απο οτι ξερω απο ενα φιλαρακη που περασε σε αστυνομικη σχολη δεν παει φανταρος, ξερετε αν ισχυει το ιδιο με ε. Φ η οχι
Αυτο ισχυει μονο αν μπεις σε σχολη της αστυνομιας

Ημ. Αποστολής: 29/Αυγούστου/2010 ώρα 17:30
Οποιος χερει μπορει να μου απαντησει... Σε περιπτωση που μπει καποιος φρουρος μολις τελειωσει η διμηνη εκπαιδευση μπορει να ζητησει αποσπαση λογω σπουδων; Εγω σπουδαζω σε τει στο ιρακλειο κρητης παιζει να με κατεβασουν αν το ζητησω; Και κατι αλλο αν μπουν δυο αδελφια τι γινεται σε αυτη την περιπτωση σχετικα με τις μεταθεσεις τους, ο ενας μπορει να δηλωσει στο μερος που θελει?

Ημ. Αποστολής: 31/Αυγούστου/2010 ώρα 18:36
Καλησπερα παιδια, ηθελα κι εγω με αφορμη την προκηρυξη να θεσω καποια ερωτηματα:
1. Γνωριζει κανεις ποια ειναι τα καθημερινα καθηκοντα των γυναικων;
2. Η εκπαιδευση στην αθηνα σε ποια περιοχη λαμβανει μερος κ ποσο ευκολο ειναι η διαμονη σε κοιτωνες για γυναικα;
3. Η στολη μιας γυναικας ειδικη φρουρου γνωριζετε ποια ειναι;
(το τελευταιο ειναι γιατι εχω βαλει ενα στοιχημα)

Ευχαριστω εκ των προτερων,
Κελλη απο Θεσσαλονικη.
ΥΓ. Καλη τυχη σε ολους!

Ημ. Αποστολής: 31/Αυγούστου/2010 ώρα 19:01
Αρχικά αποστάλθηκε από κέλλη

Καλησπερα παιδια, ηθελα κι εγω με αφορμη την προκηρυξη να θεσω καποια ερωτηματα:
1. Γνωριζει κανεις ποια ειναι τα καθημερινα καθηκοντα των γυναικων;
2. Η εκπαιδευση στην αθηνα σε ποια περιοχη λαμβανει μερος κ ποσο ευκολο ειναι η διαμονη σε κοιτωνες για γυναικα;
3. Η στολη μιας γυναικας ειδικη φρουρου γνωριζετε ποια ειναι;
(το τελευταιο ειναι γιατι εχω βαλει ενα στοιχημα)

Ευχαριστω εκ των προτερων,
Κελλη απο Θεσσαλονικη.
ΥΓ. Καλη τυχη σε ολους!

1. Τα ίδια με των αντρών
2. Η εκπαίδευση γίνεται 2 μήνες σε σχολή αστυφυλάκων (δεν υπάρχει στην αθήνα) και άλλοι 2 μήνες σε τμήμα
3. Η ίδια με των αντρών
...

-------------

Ημ. Αποστολής: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 18:58
Η σχολη ειναι 4 μηνες. Ρωτησα οταν πηγα να κανω τα χαρτια μου

Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου