Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Ανυπότακτοι εξωτερικού

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Ανυπότακτοι εξωτερικού
Αποστολή: Σήμερα - ώρα 03:52 από enikone
Καλησπέρα,

Είμαι ανυπότακτος εσωτερικού από 10/2018. Πέρυσι το καλοκαίρι,7/2019 με είχαν πάρει τηλέφωνο από την Αστυνομία για να με ενημερώσουν για την ανυποταξία και μετά από ένα μήνα ήρθε και ένα χαρτί που ανέφερε περί προστίματος 6.000€. Μέχρι σήμερα δεν έχει φανέι κάτι στο taxis ούτε σε φορολογική ενημερότητα. Η ηλικία μου ειναι 31 (Απρίλιος 1989). Το ΦΕΚ που έχει προαναφερθεί πολλές φορές σε προηγούμενα μηνύματα, και λέει ότι αν καταταγώ μέχρι 12/2020, δεν θα πληρώσω το υπόλοιπο ή καθόλου και όλα καλά και από 1/2022 μπορώ να υπηρετήσω 20 ημέρες και να εξαγοράσω υπόλοιπους μήνες x 810€

Η ερώτηση μου έχει ώς εξής: Με καλούν κάθε τόσο απ το ΑΤ της περιοχής μου και με ζητάνε. Προφανείς απαντήσεις:''Λείπει εξωτερικό κλπ'' παίζουν συνεχώς. Υπάρχει πιθανότητα αυτόφωρου ή επίσκεψης στο σπίτι; Αν όχι, όλα εντάξει. Αν ναί, τι προβλέπεται ς' αυτές τις καταστάσεις; Άμεση κατάταξη ή απλός ελεγχος και ταυτοποιήσεις όσον αφορά την ανυποταξία και με στέλνουν σπίτι;

Ελπίζω να μην κούρασα και γω με την παράγραφό μου,
Ευχαριστώ

ΥΓ Ταξιδεύω εντός Σένγκεν άφοβα με διαβατήριο τόσο καιρό και κανένα πρόβλημα, και εκτός Σένγκεν μέσω ανταπόκρισης μόνο (για όσους κάνουν αυτή την ερώτηση)