Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Ανυπότακτοι εξωτερικού

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Ανυπότακτοι εξωτερικού
Αποστολή: 25/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 20:35 από Nikolas86
Αρχικά αποστάλθηκε από Lyd1

Καλησπέρα στο φόρουμ.

Βγαίνω ανυπότακτος εξωτερικού και εγώ σε λίγες μέρες (ΕΣΣΟ Μαρτιου) και έχοντας διαβάσει εδώ μου έχουν λυθεί αρκετές απορίες. Θέλω να ρωτήσω κάτι που δεν είδα να αναφέρει κανείς (ή τουλάχιστον δεν το πρόσεξα) για να μας πει αν ξέρει.

Υπάρχει τρόπος να τους ειδοποιήσεις από πριν για να αποφύγεις τις επισκέψεις της αστυνομίας;

Μένουν οι γονείς μου ακόμα στο παλιό μου σπίτι και συνήθως λείπουν γιατί δουλεύουν, θα είναι κρίμα να τους ενοχλούν όλη την ώρα αν μπορώ να τους δηλώσω από πριν που βρίσκομαι.

Σας ευχαριστώ.

Ναι, μπορείτε να στείλετε email στην ανάλογη στρατολογία, ή να πάρετε τηλέφωνο, και να ενημερώσετε για την τρέχουσα διεύθυνση διαμονής σας. Κανονικά, βάσει του δελτίου απογραφής μας, είναι μάλιστα και υποχρέωση μας. Δεν είναι ανάγκη να πείτε ότι θα βγείτε/γίνετε ανυπότακτος, εάν δεν θέλετε, καθώς δεν αλλάζει και κάτι.

Τα στοιχεία επικοινωνίας, μπορείτε να τα βρείτε εδώ: https://www.stratologia.gr/el/epikoinwnia