Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 12/Μαΐου/2020 ώρα 14:31 από Giotas5
Αρχικά αποστάλθηκε από Liapunov13

Αρχικά αποστάλθηκε από Giotas5

Το τσεκαρα μετα κι εγω αυτο. Ηλεκτρονικα θα την κανω. Ενα αλλο που διαβασα ειναι οτι πρεπει στα δικαιολογητικα να βαλουμε και το σημειωμα καταταξης. Οποτε τα μονο που σκεφτομαι να βαλω ειναι το σημειωμα και την απαντηση της πρεσβειας. Δεν εχω κατι αλλο.
Ακριβώς αυτό για την αναβολή κοινωνικών λόγων για όσους είναι απο εξωτερικό κ δεν μπορούν να ταξιδέψουν να πάνε στο Φρουραρχείο. Ε-μαιλ στην στρατολογία με επισυναπτόμενα:
1. Αίτηση [αυτό που λέει "υπόδειγμα αίτησης" στη σελίδα της στρατολογίας]
2. Σημείωμα κατάταξης
3. Βεβαίωση κατοικίας απο την τοπική πρεσβεία
Αν κάποιος πάρει απάντηση απο στρατολογία ας το γράψει εδώ να ξέρουμε και οι υπόλοιποι. Θα κάνω την αίτηση σε λίγες μέρες και θα ανανεώσω εδω με το αποτελεσμα. Ελπίζω να μας τη δώσουν την αναβολή και συνεχίζουμε τη διαδικασία του Φρουραρχείου όταν με το καλό επιτρεπούν ξανά οι πτήσεις για Ελλάδα.
Πηρα απαντηση οτι το εστειλαν στο καταλληλο τμημα. Οταν θα εχω νεα θα ενημερωσω.