Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 10/Μαΐου/2020 ώρα 00:09 από Αντώνης
Αρχικά αποστάλθηκε από dimitris90

Γεια σας και παλι. Παρακαλω θελω τα φωτα σας Εχω παρει 2ετη αναβολη λογω ψυχολογικου θεματος απ ευθειας και παρουσιαζομαι θηβα με την Γ εσσο.

Εχω διπολικη διαταραχη με αγχωδη διαταραχη και ψυχωτικα συμπτωματα
Περνω αγωγη με 2 αντιψυχωτικα 1 αντικαταθλιπτηκο και 2 ηρεμιστικα

Θελω να κανω την διαδικασια του φρουραρχειου. Επειδη εχω υπερβολικο αγχος μηπως καποιος μπορει να μου πει αν υπαρχει περιπτωση να με βαλουν ως Ι-4; Επειδη η παθηση μου υπαρχει και ως Ι-4 αν ειναι σε υφεση.

Επεισης υπαρχει περιπτωση αν με κοψουν μεσω φρουραρχειου και παω στρατοπεδο μηπως πουν οτι κριση σωματικης ικανοτητας δεν ξανα βγαινει; Καποιο παιδι εδω ειπε οτι αν φας ακυρο πας με κινηση ξανα και ξανα, γινεται αυτο;

Υ. Γ πασχω στα αληθεια απο αυτες τις παθησεις και εχω προσφατο χαρτι απο δημοσιο νοσοκομειο

Φίλε όλοι κάτι έχουμε όσοι ζητήσαμε/ζητάμε αναβολή/απαλλαγή. Εντάξει υπάρχουν κάποιοι που βαριούνται ή έχουν δουλειές κλπ ή άλλος που το κάνει προσωρινά για να πάει του χρόνου πχ, αλλά, αμα έχει άγχος και πρόβλημα στρατό δεν πας αστους να λένε ότι θέλουν, ακόμα και μέσα στο στρατόπεδο να μπεις αμα δε μπορείς πως θα σε κρατήσουν πες μου; Δεν είναι ανάγκη να σου δώσουν όπλο, δεν είναι το όπλο το θέμα υπάρχουν πολλά προβλήματα.Προσπάθησε να ηρεμήσεις και όλα θα πάνε καλά, δε χρειάζεται να ανησυχείς τόσο.