Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 13/Μαρτίου/2020 ώρα 16:24 από xristos1925
Καλησπέρα. Πήγα σήμερα σημερα επιτροπη απαλλαγων στο 401 9 και κατι ημουν εκει, κοσμος κανενας, μονο αλλος ενας ηταν μεσα πριν μπω εγω, δινω το χαρτι μου δινουν τα χαρτια και κατευθειαν μπαινω μεσα χωρις να περιμενω.

Μου βλεπει αυτος τα χαρτια του δινω και την γνωματευση που ειχα απο γιατρο, μου λεει οδηγας, του λεω οχι, μου λει μην βγαλεις διπλωμα θα στο παρουν μετα απο ενα χρονο και θα δινεις τσαμπα λεφτα (ο τυπος δεν ειχε ιδεα γιατι και προφανως και δεν ισχυει κατι τετοιο το ειπε καθαρα για ψαρωμα), επισης μου λεει ενδεχωμενως να σε ξανα καλεσουμε σε 3 χρονια γιατι μεχρι τα 45 γιατι δεν υπαρχει οριστικη απαλλαγη να δουμε αν εισαι καλα, εγω με τα προβληματα που εχω τα εχω χρονια δεν ειναι κατι που σε 2-3 χρονια θα γινει καλυτερα, μου λεει για αυτο σε 3 χρονια θα σε εξετασουμε αν οντως δεν εχεις βελτιωση ή οχι.

Επισης μου λεει οτι επειδη τεινουν να αλλαξουν τα πραγματα οτι υπαρχει μια περιπτωση εφοσον δεν παρουσιαζεις βελτιωση οτι μπορει αντι για στρατευση να υπηρετησεις βοηθος σε καποιον στρατιωτικο γιατρο και θα εχεις ενα φακελο οτι εχεις το ταδε προβλημα και δεν μπορεις να κανεις στρατευση... Πιστευω οτι και αυτο ειναι ξεκαθαρα για ψαρωμα πουθενα δεν εχω διαβασει κατι τετοιο για οσους εχουν ψυχικα-ψυχολογικα προβληματα στον στρατο Κλπ...

Για πειτε και εσεις καμια γνωμη οποιος ξερει κατι παραπανω... Επισης ο τυπος πιστευω οτι τα λεει ολα αυτα ξεκαθαρα για ψαρωμα, γιατι και απο αλλα παιδια εδω εχω δει οτι τους λεει ακριβως τα ιδια. Για οποιον θυμαται ειναι ενας τυπος κοντουλης σχετικα μεγαλος σε ηλικια με γκριζα κοντα κουρεμμενα μαλλια οχι πολυ χοντρος οχι πολυ αδυνατος...

Προφανως δεν ξερει τι του γινεται... Και ισως αυτος να γραφει πανω στην γνωματευση οτι πρεπει σε 3 χρονια να τους επανεξετασουν παλι οσους παιρνουν απαλλαγη... Τον ειχα συναντησει και τον Ιουλιο που πηγα για την τελευταια μου αναβολη... Για πειτε και εσεις τι πιστευετε...