Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 12:31 από mboxre

Μόλις επέστρεψα από επιτροπή απαλλαγών.

Η "επιτροπή" ήταν ένα άτομο. Πήγα κατά τις 9.30, ήμασταν περίπου 10 άτομα στην αναμονή (χωρίς να μετράω συνοδούς). Κάποιοι έβγαιναν στο 2λεπτο, κάποιοι άλλοι μετά από 10 λεπτά. Άνηκα στο δεύτερο γκρουπ...

Με το που μπήκα αφού έδωσα χαρτιά, ταυτότητα μου λέει "άσε το χαρτί του γιατρού πες μου τι έχεις". Εξηγώ συνοπτικά και μετά οι υπόλοιπες ερωτήσεις ήταν πότε συμβουλεύτηκα γιατρό για πρώτη φορά, για πόσο καιρό, πόσο συχνά, τι φάρμακα παίρνω, πώς τα παίρνω, ποιος είναι ο γιατρός μου. Τα πάντα με λίγα λόγια. Ήξερα ότι υπάρχει περίπτωση να πέσω σε τέτοια περίπτωση οπότε δεν πανικοβλήθηκα.

Μετά μου είπε ότι δε με βλέπει να έχω κάτι σοβαρό κλπ. Δεν ήθελε να μου πει τι χαρτί θα μου έρθει απ' την επιτροπή αλλά αφού ρώτησα 2-3 φορές μου είπε "απαλλαγή θα σου έρθει αλλά θα σε καλούμε κάθε χρόνο ή κάθε 2 χρόνια μέχρι τα 42, είναι υποχρέωσή σου να έρχεσαι". Το αποδίδω σε απόπειρα ψαρέματος και αναμένω να δω με τα μάτια μου το χαρτί απαλλαγής.

Απ' όσο έχω διαβάσει στο φόρουμ εδώ δεν είναι ασυνήθιστο να πέσει κάποιος σε τέτοια περίπτωση, οπότε δεν έχω αγχωθεί (πολύ!). Θα ενημερώσω με την τελική κρίση.