Αρχική σελίδα του forum Αρχική σελίδα του forum > Στρατός και σώματα ασφαλείας > Στρατιωτική θητεία > Θέματα στρατολογίας > Απάντηση
  Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση - Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
Smile Tongue Wink
Cry Big smile LOL
Dead Embarrassed Confused
Clap Angry Ouch
Star Shocked Sleepy
συνέχεια...
   NoFollow is applied to all links from this forum
 Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code  Refresh Φόρτωση νέου Κώδικα
Powered by Web Wiz CAPTCHA version 4.04 wwf
Copyright ©2005-2013 Web Wiz
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα - Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 01/Αυγούστου/2019 ώρα 15:25 από Νικολας
Καλησπέρα παίδες και καλό μήνα.

Λοιπόν, το θέμα μου έχει ως εξής, διέκοψα τη θητεία μου πρόσφατα στην ΕΛΔΥΚ για λόγους υγειας, δε την παλευα μου φύγε η όρεξη, μη τα πολυλογω οι άνθρωποι επειδή το κατάλαβαν αμέσως μου δώσανε ένα χρόνο αναβολή λόγω διαταραχής προσαρμογής και όπως καταλαβαίνετε θα το πάω μέσω Ι5, διότι βρήκα και μια καλή δουλειά και δε θέλω να την αφήσω.

Όταν γύρισα από ΕΛΔΥΚ πήγα μια μέρα Θήβα να πάρω την αναβολή-προσωρινο απολυτήριο. Ωστοσο όταν παρέδωσα τη στρατιωτική μου ταυτότητα, μου είπαν και από τη στρατολογία και παιδιά της πυροβολαρχίας ότι θα μου ρθει με συστημένο η πολιτική ταυτότητα σπίτι για να τη πάρω το αμέσως χρονικό διάστημα.

Έχουν περάσει 15 μέρες από τότε και τίποτα, λέτε να κάνω ένα τηλέφωνο στη στρατολογια; Γνωρίζω ότι καλοκαιριατικα οι δημόσιες υπηρεσίες υπολειτουργούν. Ευχαριστώ!