Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 07/Μαΐου/2019 ώρα 07:58 από Lyapunov13
Αρχικά αποστάλθηκε από Prowler

Πάντως εγώ την Πέμπτη που ήμουν φρουραρχειο, δεν έγινε κάποιο ντου. Μια χαρά ήρεμα μπήκαμε με τη σειρά μας μάλιστα. Ίσως ήμουν τυχερός.

Ναι φιλε μου και ετσι πρεπει να γινεται. Χθες ομως εσκασαν 100 πατεραδες 06.00 το πρωι και απαiτουσαν να μπουνε πρωτοι "επειδη οι γιοι τους μπαινανε χθες και θελανε προτεραιοτητα". Οποτε αυτοματα χαθηκε καθε ειδους ουρα που ειχε ηδη σχηματιστει.

Εχει διαφορα αν τη μερα που πας Φρουραρχειο αν ειναι και μερα κατααξης. Καθως πολοι διαλεγουν να πανε ακριβως τη μερα που παρουσιαζονται και απαιτουν προτεραιοτητα. Πολυ σημαντικη λεπτομερεια...

Αρχικά αποστάλθηκε από Lb

Φοβάμαι ότι δεν θα προλάβω και θα κυρηχθώ ανυπότακτος και δεν θα αντέξω στην ιδέα ότι θα με καταδιώκει ο στρατός. Ήθελα να τελειώνω πιο γρήγορα αλλά έγινε όλο αυτό με την αργεία τους και μου προστέθηκε ακόμη περισσότερο άγχος, τόσο που ειλικρινά μου έρχεται να ξεράσω.

Μην αγχωνεσαι καθολου. Η διαδικασια ειναι απλη και γινεται μεγαλος χαβαλες. Σου ειπα, το μονο προβλημα που ειδα στο Φρουραρχειο ειναι οτι καποιοι σπρωχνουν και χανεις τη σειρα σου. Οποτε το χειροτερο που μπορει να γινει ειναι να περιμενεις 4-5 ωρες. Αλλα θα παρεις αναβολη/απαλλαγη, ολοι πηραν/θα παρουν τις επομενες ημερες. Κανενας δεν βγαινει ανυποτακτος οταν παει Φρουραρχειο και εχει χαρτια γιατρου. Ακομα και ατομα χωρις χαρτια πηραν 6 μηνες αναβολη (υπηρχαν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ χωρς ιατρικες γνωματευσεις και απλα κανουν τη διαδικασια πιο χρονοβορα για ολους μας).