Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 05/Μαΐου/2019 ώρα 16:22 από marioscs
Αρχικά αποστάλθηκε από Γιώργος

Ευχαριστώ πολύ αδερφέ για την απάντηση.

Δεν έχω κάποιο αποδεικτικό στοιχείο ότι διαμένω Αθήνα.
Δεν είναι τίποτα στο όνομά μου.

Ανήκω στη στρατιολογική υπηρεσία Στερεάς Ελλάδας.

Εσένα σου χρειάστηκε τελικά να δείξεις κάποιο αποδεικτικό διαμονής στην Αθήνα απ' αυτά που είχες ετοιμάσει;

Από το φρουραρχείο σε στείλαν στο ναυτικό νοσοκομείο ή σε εξέτασαν εκεί;

Ευχαριστώ και πάλι!
Δεν έχω ολοκληρώσει τη διαδικασία του φρουραρχείου ακόμα οπότε δεν ξέρω τι ακριβώς θα γίνει, αλλά από αυτά που εχω δει εδώ μάλλον θα με εξετάσουν μεσα στο φρουραρχείο καθώς θέλω αναβολή για ψυχολογικους λόγους.

Όσον αφορά τα στοιχεία διαμονής εγώ τα άλλαξα στην στρατολογία και μου εκδώσαν νέο σημείωμα κατάταξης που έχει την διεύθυνση στην Αθήνα. Αυτό τώρα δεν ξέρω αν ήταν απαραίτητο αλλά το έκανα για να αποφύγω πιθανά προβήματα στο φρουραρχείο.

Το πρόβλημα τώρα με εσένα είναι ότι ανήκεις σε στρατολογική υπηρεσία εκτός Αττικής οποτε δεν ξέρω αν μπορείς να εξυπηρετηθείς από την στρατολογία εδώ στην Αθήνα, δηλαδή αν έχει κάποιο γραφείο που εξηπυρετεί αυτούς που ανήκουν σε άλλες στρατολογικές υπηρεσίες. Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω να σου απαντήσω και μπορεί να σου πω πατάτα οποτε περίμενε να απαντήσει κάποιος που ξέρει ή πάρε τηλέφωνο στην στρατολογία για να σου πούν (αν δεν απαντάνε στην Αθήνας πάρε και στην Στερεάς Ελλάδας).