Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Ανυπότακτοι εξωτερικού

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Ανυπότακτοι εξωτερικού
Αποστολή: 16/Απριλίου/2019 ώρα 20:46 από Mike
Καλησπέρα σας.

Ειμαι γεννημενος το 1978 στην Αμερικη και ηρθα ελλαδα μικρος με Αμερικανικο διαβατηριο... Στην 3η λυκειου συμπληρωσα κατι χαρτια για το στρατο και μετα απο 1 χρονο οταν μου ηρθε το χαρτι εγω ημουν ηδη Αμερικη για σπουδες κλπ ως Αμερικανος πολιτης. Τοτε με εβαλαν ως μονιμος κατοικος εξωτερικου με αναβολη επαοριστον.

Εφοσον γυρισα ελλαδα, δεν πηγα να κανω κατι αλλα ουτε μου ηρθε καποια υπενθυμιση η άλλο χαρτη μεχρι και σημερα, ενω εχω ταυτοτητα, πληρηρωνω εφορια με αφμ κλπ κλπ και ταξιδευω με ταυτοτητα στην ΕΕ και παω Αμερικη με το Αμερικανικο διαβατηριο.

Πριν απο χρονια, ηταν να δουλεψω σε μια τραπεζα και ηθελα βεβαιωση στρατου. Οταν πηρε ο πατερας μου στο στρατολογικο τηλεφωνο, δεν ξερω τι ακριβως τους ειπε Του ειπαν πως δεν μπορει να βγει βεβαιωση η χαρτι και να μην τους ενοχλω για να μην με ενοχλησουν...

ειλικρινα δεν ξερω αν ειμαι πουθενα σε καμια βαση δεδομενων και πως με εχουν περάσει... Έχετε καμία ιδέα;

Ευχαριστώ