Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Ανυπότακτοι εξωτερικού

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Ανυπότακτοι εξωτερικού
Αποστολή: 07/Ιουνίου/2018 ώρα 02:16 από Annihilator
Παιδια καλησπέρα σας.
Αρχικα ευχαριστώ ολουό οσους εχουν συνεισφέρει για την σύνταξη αυτου του θρεντ.
Αν και αφιερωσα αρκετες ωρες διαβάζοντας πολλες σελιδες, δεν καταφερα να βρω την απαντηση που ψαχνω. Το ερωτημα μου ειναι το εξης:
Σε εναν χρονο απο τωρα θα συμπληρώσω το 7ο ετος διαμονης μου στο εξωτερικό, με εργασια απο την 1η ημερα. Πριν απο ενα 6μηνο κυρηχθηκα ανυποτακτος όπου μεσω της πρεσβείας ενημερωσα το στρατολογικό γραφείο στο οποιο υπαγομαι, οτι διαμενω στο εξωτερικό. Αυτοι εν συνεχεία μου απεστειλαν ενα εγγραφο, μεσω φαξ το οποιο βεβαιωνε την ανυποταξία μου και την επιβολή προστίμου. Εχοντας επισκευθει παλιοτερα το φορουμ, και εχοντας διαβασει αρκετες περιπτωσεις, αποφασισα να μην πληρωσω το προστιμο των 6χιλ και να περιμένω εναν χρόνο επιπλεον για να χαρακτηριστω ΜΚΕ. Πριν λιγες ημερες, οι γονείς μου, διαπιστωσαν μετα εκπληξεως οτι απο εναν λογαριασμό μας, στον οποιον ημουν συνδικαιουχος, ελειπαν 6000 + προσαυξήσεις.
-Το ερώτημα μου επομενως ειναι, εαν σε 6 μηνες που θα ειμαι ΜΚΕ μπορω να διεκδικήσω τα €6000.
-Επισης, εαν γνωρίζετε αν αυτα τα 6000 αφαιρουνται απο απο το τελικο ποσο εξαγοράς της θητείας
- και τέλος, σε εναν μηνα γινομαι πατερας, τι "επιπτώσεις" εχει αυτο στην διάρκεια της θητείας μου;

Σας υπερ-ευχαριστω εκ των προτέρων!