Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Ανυπότακτοι εξωτερικού

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Ανυπότακτοι εξωτερικού
Αποστολή: 23/Νοεμβρίου/2017 ώρα 14:57 από Xaiko
Γεια σας και παλι... Εχω μελετισει το thread πολλα βραδια και εχω υποβαλει επισης ερωτηση στην Οποια εχω παρει και απαντιση πριν μερικους μηνες και σας Ευχαριστω γιαυτο.
Παρ'ολα αυτα συνεχιζω να εχω 3 αποριες, προσπαθω εδω να βγαλω ενα πορισμα γιατι το 6000 ειναι βαρυ.

Το λοιπον.
1) Η φοιτηση στο Εξωτερικο συμπεριλαμβάνεται στα 7 χρονια που προυποθετει ο νομος περι Μ. Κ. Ε.

2) Η Μερικη απασχολιση συμπεριλαμβάνεται στα 7 χρονια που προυποθετει ο νομος περι Μ. Κ. Ε.

... Δεδομενα...
Εχω παρει ;2 χρονια αναβολη λογο σπουδων (τει πειραια) απτο 2018 εως 2020 ...
Εγω ομως σκοπευω λογο οικονομικων αιτιων Δυστιχος να με βρει ο καινουριος χρονος στη Γαλλια.

3) Αυτα τα 2 Χρονια αναβολης απο 2018 εως 2020 που θα λειπω στο εξωτερικο (λογο νομιμης δουλειας και φοιτησης) και κηρυχθω Ανυποτακτος εξωτερικου, σιμπλιρωνοντας αλλα 5 ετη διλαδη εως το 2025, θα μπορω να κυριχθω Μ. Κ. Ε. Εαν πληρω και Ολες τις αλλες προιποθεσεις φυσικα;

Να προσθεσω οτι Ο λογος ο οπιος φευγω απτην Ελλαδα και φορτονοντας 6000 κ. Α. Στη πλατη μου ενοω ειμαι πεντακαθαρος δεν ειναι επιδη φοβαμε/δεν θελω να παω στρατο... Αντιθετος ουτε Γιοτας ειμαι ουτε ψιχολογικα εχω και δεν γουσταρω να διλωσω τον εαυτο μου ετσι. Γιατι ειμαι μια χαρα. Και θα ηθελα να καταταγω και να παω στους αμφιβιους για την εμπιρια. Αλλα Ειναι τα οικονομικα και το Μελλον προτερεοτιτα.