Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Ανυπότακτοι εξωτερικού

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Ανυπότακτοι εξωτερικού
Αποστολή: 20/Ιουλίου/2017 ώρα 19:11 από Mike
Αρχικά αποστάλθηκε από Βαλαντης

Δεν εχω ιδεα πως μπορεις να παρεις αναβολη για ιατρικους-ψυχολογικους λογους, και δε θα προλαβω κιολας ως τον Αυγουστο να κανω καποια διαδικασια. Ηταν απλα μια σκεψη, φανταζομαι δεν ειναι καθολου ευκολη υποθεση.

Παντως δεν εχω λαβει καποια ειδοποιηση ακομα για ανυποταξια ουτε καποιος στην Ελλαδα. Κανονικα δεν πρεπει να λαβεις καποιο σημειωμα; Λετε να παρω ενα τηλεφωνο στην στρατολογια;

Την βεβαιωση θα την παρω απο το προξενειο να την εχω, εαν δινουν τετοιο βεβαια.

Θελω αλλα 5 χρονια για να συμπληρωσω τα 7 εργασιακα. Ποσο πιθανοτητα υπαρχει να γινει στρατοδικειο στα χρονια αυτα απο οσα εχετε ακουσει;

Δεν νομιζω να σου ερθει ποτε ειδοποιηση για ανυποταξια. Εμενα δεν ηρθε ποτε, μονο η αστυνομια ηρθε και επισης ενα δευτερο σημειωμα καταταξης.

Σε 5 χρονια ειναι πολυ πιθανο να γινει στρατοδικειο, αλλα οχι τοσο για ανυποτακτο εξωτερικου. Αν δεν χασουν κανενα χαρτι σου και σε καταχωρισουν κανονικα ως εξωτερικου, αμφιβαλλω οτι θα ασχοληθουν παραπανω. Παρε τηλεφωνο και μιλα τους πρωτα. Πες ειμαι εξωτερικου. Θα σου πουν ναι αλλα φερε χαρτι, αλλα μπορει ηδη να το σημειωσουν στο φακελο σου. Φαινεται ρισκο, το ξερω, σε καταλαβαινω