Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Ανυπότακτοι εξωτερικού

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Ανυπότακτοι εξωτερικού
Αποστολή: 20/Ιουλίου/2017 ώρα 11:59 από Asumvivastos
Mike, μάλλον τα πράγματα είναι διαφορετικά στο UK τότε (μένω Σουηδία), γιατί εμένα μου ζήτησαν 50 ευρώ για το χαρτί ανυπότακτου εξωτερικού. Δεν ξέρω τι παίζει με το χαρτί για ΜΚΕ γιατί δε με ενδιαφέρει προς το παρόν. Και δεν είχαν κάποιο πρόβλημα να μου βγάλουν το χαρτί όταν τους είπα ότι έφερα το καινουριο συμβόλαιο εργασίας που είναι από το Μαίο αντί Νοέμβριο.

Monimos Anypotaktos, το χαρτί αυτό από το προξενείο είναι απλά μια αίτηση προς τη στρατολογία την οποία μπορούν είτε να δεχτούν είτε να απορρίψουν. Οπότε πως μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε περίπτωση που σε συλλάβουν (όπως λες στο Βαλάντη) ; Αν τους πεις μετά τη συλλήψη ότι ήρθα να κάνω την αίτηση θα σου πουν απλά να την έστελνες ταχυδρομικά. Αλλίως λογικά δε μπορείς να φύγεις μέχρι να βγει η απόφαση αποδοχής της αίτησης (καλά κρασία δηλαδή).