Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 02/Ιανουαρίου/2016 ώρα 15:44 από dn24
Αρχικά αποστάλθηκε από vetmed1

<span style="line-height:16.8px; ">Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!</span><div style="line-height:16.8px; ">31-12-2015 έληξε η αναβολή μου για την σχολή κτηνιατρικής εξωτερικού στην οποία φοιτώ και μου έχουν μείνει 3 μαθήματα εξαμήνων, πτυχιακή και τελικές κρατικές/πτυχιακές εξετάσεις! Θέλω μια αναβολή ενός έτους για να ολοκληρώσω την σχολή μου χωρίς άγχος και να εργασθώ κάποιους μήνες σε σίγουρο πόστο που έχω εξασφαλίσει εντός Ελλάδος, καθώς τα οικονομικά μας είναι χάλια και για να μαζέψω κάποια λεφτά για την θητεία μου! Πήρα στην στρατολογία για οδηγίες (γνωρίζοντας ότι δεν έχω δικαίωμα για άλλη αναβολή σπουδών), εξήγησα ότι δεν έχω τελειώσει, ότι ο πατέρας μου δεν ζει και ότι η μητέρα μου πριν 2-3 χρόνια υποβλήθηκε σε μεγάλη επέμβαση κοιλίας και διεγνώσθει με αυτοάνοση πάθηση, με συνέπεια να χάσω 1,5 χρόνο από την σχολή αφού τρέχαμε σε γιατρούς. Η κυρία που μου απάντησε δεν μου το ξέκοψε, με ρώτησε τι σχολή είμαι, και μου είπε να μαζέψω ότι χαρτιά έχω (αυτά που έχω είναι το ιστορικό της μητέρας μου, ληξιαρχική πράξη θανάτου του πατέρα μου, μηδενική φορολογική ενημερότητα δικιά μου) συν βεβαίωση σπουδών και να πάω Πέτρου Ράλλη, "και θα δούμε τι θα γίνει" όπως μου είπε και η ίδια! Μήπως γνωρίζετε τι εννοούσε με αυτό το "θα δούμε τι θα γίνει"; Τι λέτε να γίνει;<div style="line-height:16.8px; "><div style="line-height:16.8px; ">Ευχαριστώ πολύ!
Καλώς ήρθες στο φόρουμ μας, και σε ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη. Δες εδώ το πιθανότερο σενάριο που μπορεί να σου συμβεί κατά την επίσκεψη σου στην στρατολογία.