Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής (όχι κληρωτοί)

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής (όχι κληρωτοί)
Αποστολή: 08/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 13:21 από Νικος
Καλησπερα σας. Ειμαι 17 χρονων και εδω και απο μικρο παιδακι μου αρεσε ο στρατος. Απο τις ταινιες που εβλεπα καταλαβα πως θελω να ειμαι στον στρατο. Εδω και 5 χρονια εχω αποφασηση να γινω βατραχανθρωπος. Εχω ψαξει το θεμα οσο μπορω και εδω και χρονια μπενω σε σελιδες και διαβαζω οτι βρω. Εχω βαλει στοχο του χρονου που θα παω 3η λυκειου και θα δοσω πανελληνιες να δηλωσω ΣΝΔ και να περασω. Θελα να φοιτησω εκει και μετα να δηλωσω ΣΥΚ. Μεχρι εκει καλα.

Το θεμα μου ειναι οτι μου αρεση τοσο πολυ που οτι επιλογες κανω στην καθημερινοτητα μου σκευτομε πως θα με βοηθησει στην καριερα μου. Μεχρι και στο σχολειο (ΕΠΑΛ) ειμαι σε μηχανολογικο τομεα επειδη θεωρης πως θα μου χρειαστουν τετιες γνωσεις οταν θα ειμαι μονιμος ΟΥΚ. Αυτο το θεμα το γραφω γιατι θελω να μαθω πραγματα του στρατου ωστε να εχω ειδη πολλες γνωσεις οταν θα παω στις σχολες. Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω που θα βρω αυτοι που ζηταω, και ετσι αποφασισα να ρωτησω εδω.

Αυτο που ψαχνω: Καποια διαδυστικη σχολη, μαθηματα, εκπομπες ντοκιμαντερ που θα μπορουσαν να μου δωσουν γνωσεις, βιβλια οτιδηποτε μπορει να μου δωσει γνωσης για τον στρατο. Προσφατα στην τηλεοραση διαφημιζουν οτι ξεκιναει το Σχολειο για ομαδα διαείρισης κρισεων μολις το ειδα ειπα πως θελω να παω για να μαθω αλλα δυστυχος πρεπει να ειμαι πανω απο 18. Τελος παντων πιστευω καταλαβατε τι ψαχνω και παρακαλω οποιον ξερει να με βοηθησει.

Οταν εισαι ΟΥΚ θεωρησε ο καλυτερος. ΕΓΩ θελω να γινω ο καλυτερος των καλυτερων. Δειξτε μου τον δρομο και θα ακολουθησω.
Αν υπαρχει καποιος Πρωην-νυν ΟΥΚ εδω μεσα θα το εκτιμουσα αν ηθελα να μιλισουμε προσωπικα.

Ευχαριστω