Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: ΔΥΚ vs ΜΑΚ

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: ΔΥΚ vs ΜΑΚ
Αποστολή: 17/Ιανουαρίου/2009 ώρα 02:11 από 10κωστας50
Αρχικά αποστάλθηκε από Jrhellas

Αρχικά αποστάλθηκε από 10κωστας50

Οταν λέτε αμφίβιοι vs Ο. Υ. Κ. μέσα στους αμφίβιους περιλαμβανετε και τΗ Ζ' ΜΑΚ;
Ή τις ΜΑΚ που είναι μόνο εφέδροι (Δηλαδή ολες οι ΜΑΚ εκτός απ τη Ζ)
Πάντως απ όσο ξέρω η Ζ ΜΑΚ έχει πολυ καλή εκπεδευση σε σχεση με τις αλλες...
Καμία σχεση και παλι ομως με τους ΟΥΚ...
Η Ζ'ΜΑΚ ειναι μια ΤΕΛΕΙΩς διαφορετικη περιπτωση!
Καμμια σχεση με καμμια αλλη Μοιρα ειτε αμφιβια ειτε οτιδηποτε αλλο.
Ο επαγγελματισμος, η εκπαιδευση, η επιχειρησιακη ετοιμοτητα μονο με το ΕΤΑ μπορει να συγκριθει κατα την ταπεινη μου αποψη αν και πρεπει να τονισουμε οτι εχουν τελειως διαφορετικο δογμα και τελειως διαφορετικο "ρολο και λογο υπαρξης".
Η Ζ'ΜΑΚ δημιουργηθηκε μετα το "φιασκο" των Ιμιων και οι αποστολες που θα κριθει (ας ελπισουμε ποτε) να αναλαβει σε περιπτωση κρουσης ειναι μεν η ανακαταληψη νησων η και η κρουση χωρις να μπορει να αποκλειστει και μια ποικιλια αλλων αποστολων.
Για οσουν γνωριζουν την δομη της και τον τροπο λειτουργιας της (χωρηγηση αδειων κλπ) ειναι το ΜΟΝΟ τμημα, μαζι με το ΕΤΑ, των Ενοπλων Δυναμεων Που εχει επιχειρισιακη ετοιμοτητα πληρους δυναμης λοχου λιγων ωρων.
Ας μην γελιομαστε. Πολλοι πιστευουν οτι αν υπαρξει πολεμος με την γειτονα χωρα δεν θα ειναι πολεμος μεγαλης διαρκειας αλλα μια αψιμαχια λιγων ωρων- ημερων. Αν αυτοι που πιστευουν το παραπανω εχουν δικιο τοτε ειναι κατι παραπανω απο βεβαιο πως αυτοι που θα βγαλουν τα καστανα απο την φωτια ειναι οι ανδρες της Ζ'ΜΑΚ.

Πολυ κατατοπιστική απάντηση...
Ευχαριστούμε! Απλα πίστευω προσωπικά οτι αν και το ΕΤΑ έχει τελειως διαφορετικη εκπέδευση, χαρακτηρα, αποστολη και τα παντα , πίστευω οτι ειναι πιο μάχιμοι...
Μπορει να εχω και λάθος!