Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 14/Μαΐου/2020 ώρα 14:15 από Liapunov13
Αρχικά αποστάλθηκε από larwse

Παιδιά καλησπέρα. Θα σας πω εγω που το έχω και φρέσκο. Έκανα αίτηση αναβολής για κοινωνικούς λογούς πριν δυο μέρες και σημερα μου στείλαν την απόρριψη. Στο email που εστειλα στη στρατολογία επισύναψα:

• 1. Αίτηση
  • 2. Υπεύθυνη δήλωση με τους λόγους για τους οποίους αιτούμαι αναβολή
  • 3. Aποδεικτικό κατοικίας (λογαριασμός δημοτικών φόρων)
  • 4. Αστυνομική ταυτότητα
  • 5. Σημείωμα κατάταξης

Μίλησα με στρατολογία και μου είπαν ότι έχουν γραμμή από τα κεντρικά να απορρίπτουν όλες τις αιτήσεις για κοινωνικούς, εκτός από πάρα πολύ σοβαρές περιπτώσεις.

Εγώ στην αίτηση μου ανέφερα πως είμαι στο εξωτερικό και δεν μπορώ να πάρω άδεια από τη δουλειά μου (κλάφτηκα λίγο) και πως δεν υπάρχον πτήσεις λόγω Covid και μου είναι αδύνατο να έρθω Ελλάδα. Η απάντηση του ήταν πως αυτοί δεν είναι λόγοι που απασχολούν τη στρατολογία και πως αν ψάξω θα βρω πτήσεις με ανταπόκριση. Εν ολίγης ότι είναι δικό μου πρόβλημα.

Οπότε είναι μονόδρομος. Πήρα ξανά στρατολογία να ρωτήσω μήπως και η αιτηση για παραπομπή σε γιατρο γίνετε online , αντί του φρουραρχείου, μπας και κερδίσω λιγο χρόνο αλλα που ειπαν όχι (εχω ήδη πάρει 2 αναβολές για ψυχολογικό και πας για απαλλαγή) Επίσης μου είπε ότι λόγω της κατάστασης η όλη διαδικασία μπορει να παρει 1-1,5 μηνα γιατι η επιτροπή εξετάζει 20 άτομα την ημερα. Να σκεφτείτε τώρα βλέπουν αυτούς που ηταν να μπουνΜάρτιο.

ασχημα τα μαντατα, αρα πρεπει να βρουμε πτηση παση θυσια...