Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Εξαγορά θητείας

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Εξαγορά θητείας
Αποστολή: 04/Μαρτίου/2020 ώρα 12:58 από Duster1
Αρχικά αποστάλθηκε από Gatos13

Φίλε μου αν γίνεται και ξέρεις μπορώ να υπηρετήσω 2 μήνες π. Χ και να εξαγόρασε τους υπόλοιπους. Μπαίνω 10-3 Θήβα και έχω σαλτάρει δεν ξέρω τι να κάνω. Όταν λες φεύγω από το στρατοπαιδο της Θήβας, γυρνάω Αθήνα και πάω στο Ρουφ για να πληρώσω; Και μετά ξανά Θήβα για να πάρω την ταυτότητα; Κάποιος ρε παιδιά δεν ξέρω τι να κάνω

Αν εισαι ανω των 33 μπορεις να υπηρετησεις 20 μερες (πρακτικα γυρω στις 15) και το υπολοιπο να το εξαγορασεις. Αν θες μπορεις να υπηρετησεις και 2 μηνες και να εξαγορασεις το υπολοιπο. Αλλα για αυτα προυποθεση ειναι να εισαι 33. Ναι θα σου δωσουν αδεια καποιες μερες να πας στο Ρουφ να Κανεις την απαραιτητη γραφειοκρατεια για την εξαγορα και θα γυρισεις απλα για να παραλαβεις την ταυτοτητα αν και ακουσα οτι πολλοι παραλαμβανουν την ταυτοτητα τους μεσω κουριερ ή κατι τετοιο για να μην πηγαινουν ξανα Θηβα (οταν μπεις ρωτα το και αυτο αν θες). Εχει αναφερθει εδω η διαδικασια αναλυτικα αλλα μπορεις να καλεσεις και στην στρατολογια θα σε εξυπηρετησουν μια χαρα. Αν μπορεις να εξαγορασεις μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε και θα περασουν οι μερες χωρις να το καταλαβεις!