Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Ανυπότακτοι εξωτερικού

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Ανυπότακτοι εξωτερικού
Αποστολή: 08/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 21:51 από Lol
Ξανά ευχαριστώ για την απάντηση. Βασικά είναι θετικά όλα τα μνμ. Εμένα το πρόβλημα είναι ότι λογικά εάν δεν πάρω αναβολή ως διαπρεπής επιστήμονας εξωτερικού τότε θα με καλέσουν ΕΣΣΟ Ιουλίου. Όμως Ιουλίου θα είμαι Ελλάδα. Έτσι γίνεται το φοβερό με εμένα. Δεν μπορώ να πάρω χαρτί από την πρεσβεια μιας και για να μου το δώσουν πρέπει να έχει περάσει η ημερομηνία όπου εγώ επρεπε να πάω στο στρατό — δηλαδή Ιούλιο. Έτσι όταν θα φεύγω από Ελλάδα θα είμαι τυπικά για κάποιες ημέρες ανυπότακτος εσωτερικού. Εννοείται ότι όταν γυρίσω Αμερική θα κάνω τα χαρτιά μου για ανυπότακτος εξωτερικού. Αυτό που προσπαθώ να καταλάβω είναι:1) Έχει ταξιδέψει κανένας ανυπότακτος εσωτερικού εντός Σέγκεν σχετικά πρόσφατα; Είχε κανένα θέμα;2) Ξέρει κανείς ποσό καιρό παίρνει από την στιγμή που δεν παρουσιάστεις στο στρατό για να αρχίσουν να σε ψάχνουν στα αεροδρόμια; Δηλαδή θα πάρει μια εβδομάδα; Ένα μήνα; Ένα εξάμηνο; Ακούω ότι πρώτα σε ψάχνουν στο σπίτι σου στην Ελλάδα και μετά παίρνει καιρό να ενημερωθεί για να σε ψάχνουν σε αεροδρόμια που και πάλι είναι δειγματοληπτικός έλεγχος. Ειδικά σε Σέγκεν είναι ακόμα πιο χαλαρά. Έτσι ακούω τουλάχιστον