Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Ανυπότακτοι εξωτερικού

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Ανυπότακτοι εξωτερικού
Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 06:16 από Lol
Γεια σας, Μένω μόνιμα Αμερική και έχω κάνει αίτηση ως διαπρεπής επιστήμονας εξωτερικού. Ωστόσο η αίτηση έχει τραβήξει υπερβολικά και το καλοκαίρι θέλω να έρθω Ελλάδα. Όσο εκκρεμεί η αίτηση μου δεν με καλούν στο στρατό. Εάν όμως απορριφθεί η αίτηση τότε θα με καλέσουν στην επόμενη ΕΣΣΟ. Ερώτηση: Εγώ θα είμαι Ελλάδα αρχές με τέλη Ιουλίου. Εάν με καλέσουν για την ΕΣΣΟ του Ιουλίου και εγώ δεν πάω (κάπου 20 του Ιουλίου θα είναι να παρουσιαστώ) τότε ποσό γρήγορα θα με ανακηρύξουν ανυπότακτο εσωτερικού; Δηλαδή μέσα σε 10-15 μέρες από την ημερομηνία που θα επρεπε να παρουσιαστώ θα μπορούν να με σταματήσουν στο αεροδρόμιο. Όσο για το αεροδρόμιο τι γίνεται με τους ελέγχους; Εγώ θα πάω ΗΠΑ μέσω Γερμανίας και μπορώ άνετα να δώσω ταυτότητα για το ταξίδι Ελλάδα με Γερμανία. Γενικά ποσό εντατικοί είναι οι έλεγχοι. ΥΓ θα γίνω ανυπότακτος εξωτερικού. Απλά για να πάρω το χαρτί από την πρεσβεια πρέπει πρώτα να με καλέσουν και να μην πάω. Δηλαδή πρέπει να περάσει ο Ιούλιος και μετά. Εγώ όμως θα γυρνάω τον Ιούλιο πίσω στην Αμερική.