Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 04/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 16:13 από xristos1925
Αρχικά αποστάλθηκε από ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ92

Καλησπέρα σας,
31-12-19 Μου έληξε η αναβολή μου λόγω σπουδών, μπήκα στο σάιτ της στρατολογίας για να ενημερωθώ για την στρατευση μου και με έβαλαν Β ΕΣΣΟ τον Μάρτιο δηλαδή, αλλά δεν έχει βγεί ακόμα σε πιο μέρος θα παρουσιαστώ.
Μίλησα με την Στρατολογία για το πότε μπορώ να ενημερώσω για τα προβλήματα υγείας μου και μου είπαν 5 μέρες πριν την κατάταξη μου να πάω στο Φρουραρχείο και και να περάσω από επιτροπή.

1ο Έχω κιρσοκήλη στον αριστερό όσχεο που είναι 3 κόμμα κάτι χιλιοστά (δεν χρειάζεται εγχείρηση επειδή το σπερμοδιάγραμμα είναι καλό αλλά δεν μπορώ να σηκώνω βάρη)

2ο Έχω πτώση ακοής στο δεξί αφτί και μόνιμο βουητό (κάηκε το ακουστικό νεύρο και φοράω ακουστικό βαρηκοΐας)

3ο Πάσχω από χρόνιες ημικρανίες που το πρόβλημα αυτό δεν το έχουμε εντοπιστεί ενώ έχουν γίνει όλες οι εξετάσεις (με πιάνει μία φορά το χρόνο και διαρκεί ένα μήνα για μια φορά την ημέρα για 4-5 ώρες)

4ο Έχω υπολείμματα στον Θύμο αδένα που μερικές φορές δεν μπορώ να αναπνεύσω κανονικά και θέλει εξετάσεις ανα 4 μήνες.

5ο Έχω εποχιακή επιχείρηση που δουλεύει μόνο τα καλοκαίρια.

Όλες μου οι εξετάσεις είναι από ιδιωτικούς ιατρούς.
θα με εξετάσει ο δικός τους ιατρός ;
Και αν πρέπει με όλα αυτα που έχω τη θα με βγάλουν;

Καλησπέρα. Στο φρουραρχειο θα υπαρχει καποιος γιατρος αλλα βαση των οσων εχεις μου φαινεται λιγο δυσκολο να σε εξετασει για κατι απο αυτα, επισης θα εχεις εσυ μαζι σου ολα τα χαρτια τις εξετασεις γνωματευσεις για τις παθησεις κλπ, το σημειωμα καταταξης και ταυτοτητα, και εκει ο γιατρος θα αποφασισει ποσο αναβολη θα σου δωσει (αν θες να πας τελικα για αναβολη) θα πεις και εσυ οτι λογω αυτων δεν μπορεις να καταταγεις εχεις προβλημα κλπ, και αφου σου γραψει ο γιατρος αναβολη Θα σου δωσουν καποια χαρτια απο εκει για να τα πας στην στρατολογια και μετα θα περιμενεις να σου ερθει χαρτι για να περασεις επιτροπη απαλλαγων. Μην αγχωνεσαι αν δεν μπορεσεις να τα πας την ιδια μερα μπορεις και μεσω κεπ να τα στειλεις αλλα καλου κακου αν ειναι νωρις ακομα πηγαινε εσυ ο ιδιος στην στρατολογια να τα καταθεσεις...