Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 25/Ιανουαρίου/2020 ώρα 12:34 από xristos1925
Αρχικά αποστάλθηκε από socratis1000

Αρχικά αποστάλθηκε από socratis1000

Καλησπερα παιδια, επειδη ακρη δεν βρισκω, υπαρχει καποιος εδω μεςσα με ελκωδη κολλιτιδα να μου πει τι γινεται και αν εχει παρει αναβολλη η απαλλαγη;
Εχω θεμα με το στομαχι μου, με τα φαρμακα ειναι ελεγχομενο το θεμα μου απλα κανω και διατροφη μαζι[δεν μπορω να τρωω σαλτσες κρεμμυδια πολλα λαδια, ποσοτητα λιπαρων φαγητων, μακρια απο γαλα κτλ], Με λιγα λογια εχω μια ηπια ελκωδη κολλιτιδα με φαρμακευτιθκη αγωγη, με καποιες εξαρσεις. Εγω δεν εχω κανενα θεμα να παω, απλα τι θα τρωω;
Δικαιουμε τουλαχιστον μια μεγαλη αναβολη 2 ετων να δω τι θα κανω με αυτο το στομαχι;
Κανεις ξερει τι γινεται με εμενα; Περιπου να ξερω τι να περιμενω

Εξαρτάται αν με το προβλημα που έχεις μπορεις να πας για κανονικη καταταξη ή οχι. Αν βλεπεις οτι δεν μπορεις να πας τοτε πρεπει να εχεις καποια γνωματευση απο καποιον γιατρο που να λεει το προβλημα σου και οτι για τους ταδε λογους δεν μπορεις να πας στρατο κλπ και κανεις διαδικασια μεσω φρουραρχειου αν δεν θες να πας στο στρατοπεδο. Αν ομως απο την αλλη θες πραγματι να πας, τοτε πας κανονικα για καταταξη και οτι προβλημα εχεις αναλυτικα μαζι με τυχον χαρτια και φαρμακα που παιρνεις τα λες οταν θα σε περασουν απο γιατρους στο στρατοπεδο και αναλογα τι θα σου πουν θα πραξεις. Εσυ αποφασιζεις. Αν βλεπεις οτι με το προβλημα σου δεν μπορεις να πας στρατο παιρνεις αναβολη αλλιως αν βλεπεις οτι δεν ειναι και τοσο σοβαρο κανεις κανονικα καταταξη. Συζητησε το και με τον γιατρο σου καλου κακου παντως γιατι εκεινος ξερει και ποσο σοβαρο ειναι το προβλημα που εχεις κλπ.