Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 08/Ιανουαρίου/2020 ώρα 03:44 από Aπάντηση
Καλησπέρα

Αναβολές δίνουν σχετικά εύκολα (εδώ και ακόμα και απαλλαγή δίνουν εύκολα). Ένα παιδί που ήταν μαζί μου όταν πήγαμε με τον γιό μου να κάνουμε την διαδικασία αναβολής (φρουραρχείο κλπ) είχε πει ακριβώς τα ίδια με σένα, ότι δεν θέλει να πάρει απαλλαγή, απλά δεν μπορεί να παρουσιαστεί αυτήν την χρονική περίοδο, και του την δώσαν την αναβολή, χωρίς να χρειαστεί να τους πει ψέμματα ή κάτι τέτοιο. Το πόσο διάστημα του έδωσαν δεν το γνωρίζω, απλά από την εμπειρία μου, με όσους στρατιωτικούς συναναστράφηκα στην όλη διαδικασία ήταν όλοι ευγενικοί και θέλαν να βοηθήσουν, οπότεωχεις κανένα πρόβλημα να πάρεις την αναβολή. Δεν πρόκριτε να σε δεχτούν πιο πρίν από τις 5 μέρες από την ημερομηνία κατάταξης σου, οπότε μην χαλάσεις την ώρα σου και πας πιο νωρίς απότι πρέπει. Λογικά θα σου δώσουν αναβολή είτε για κοινωνικούς, είτε για "λόγους υγείας", και μην φοβάσαι δεν φαίνονται πουθενά. Το λεγόμενο "τρελόχαρτο" είναι το ι5. Εσύ θα έχεις απλά αναβολή

Απλά πήγαινε, πες τους την αλήθεια, και ότι θες να υπηρετήσεις απλά όχι αυτην την στιγμή, και θα στην δώσουν. Αν μια στο εκατομμύριο πέσεις σε κανέναν μυστήριο και σου πει όχι, πήγαινε παρουσιάσου κανονικά, και ζήτα από το στρατόπεδο αναβολή, και εκεί τις δίνουν για πλάκα